Forum Beograd Jagodina Ćuprija Paraćin

Molim vas da se prijavite ili se registrujete.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Napredna pretraga  

Vesti:

Samo za Registrovane članove je moguć pristup u kategoriji '' Ljubav & Sex & Lepotice''
Obavezno pročitajne uslove korišćenja Foruma ->
Uslovi Korišćenja

Autor Tema: Parking u centru grada  (Pročitano 121289 puta)

0 Članovi i 4 gostiju pregledaju ovu temu.

opajdara

  • Stalni učesnik
  • **
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 564
Одг: Parking u centru grada
« Odgovor #260 poslato: 09-11-2007, 20:13:53 »

E, ovde se garaza u zgradi u kojoj stanujes placa. Mozes da kupis mesto kad kupujes i stan (ako ga kupujes) ili da iznajmis mesto kad iznajmljujes i stan. Mozes, a ne moras posto je ispred zgrade dzabe.
Sačuvana

ONA

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 1039
Одг: Parking u centru grada
« Odgovor #261 poslato: 19-11-2007, 16:30:50 »

E sad, sta bi bilo da je bilo, ali, pitam se nesto...da li bi ovaj parking recimo, vise znacio jagodincima da je napravljen negde na pijaci? Sta mislite o tome?
Sačuvana

Mac

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 1252
Одг: Parking u centru grada
« Odgovor #262 poslato: 19-11-2007, 19:29:42 »

Pa barem pijaca nije daleko odande, a i ne znam stvarno ni jedno mesto gde bi mogao tamo da se napravi parking.
Sačuvana
Dark Eagle

svajcarac

  • Svakodnevni prolaznik
  • *
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 367
Одг: Parking u centru grada
« Odgovor #263 poslato: 25-11-2007, 12:04:32 »

Mislim da tamo postoji jedna polupodzemna koju treba da koriste stanari zgrada.Cuo sam da ima podzemnih voda i da je to razlog nepravljenja takvih vrsta garaza u gradu.Medjutim i tome ima resenja a tu gde je postojeca garaza se moze sanirati pa jos nadogradit 2-3 sprata za potreba pijace jer je ono haos koga nigde nema.Isto tako ispred pruznog prelaza -preko puta starog Juhora postoji plac koji bi vise doneo ako bi se asvaltiralo i podiglo 1-2 sprata slicno onoj u centru nego onako blatnjav koristio za buvljak.
Ujedno bi postavio pitanje nadleznima i boljim poznavaocima prilike u gradu:
1.Kako je moguce delit gradj.dozvole za objekte koje nemaju obezbedjeno parkirno mesto za stanare takvog objekta i
posetiocima tih zgrada odnosno posl.objektu ako i on postoji.
2.Sme li objekat da izadje svojim gabaritima van datim i dozvoljenim dimenzijama ne samo u temelju vecI U VAZDUHU.
Konkretno podjite glavnom ulicom i pogledajte sve zgrade koje su napravljene u zadnjih 10-15 godina.Balkoni su im iIZNAD TROTOARA,prelaze granice placa a ni jedan nema uvucen objekat i obezbedjen parkirni plac za poslovne prostore u tom objektu.
ILI SE MOZDA VARAM ?!
Sačuvana

Loremo

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 1502
Одг: Parking u centru grada
« Odgovor #264 poslato: 25-11-2007, 12:25:28 »

Ta lokacija kod buvljaka je idealna za parking. Na zalost, nema nista od toga.
Ovaj u centru ocigledno nije gradjen zarad parkinga, vec lokala. :aq20:
A sto si spomenuo podzemne vode...pa kako je gradjen ispod hotela? :aq15:

Za vreme "rasula" u drzavi su neki iskoristili i sagradili takve nepropisne gradjevine.Uz veze i podmicivanje.
Za zadnjih pet godina znam da vise nije izvodljivo graditi tako, pa makar imao debele veze i mnogo para.
Ako pogledas novije zgrade videces da su propisno uvucene i da imaju parking mesta za stanare.

Sačuvana

svajcarac

  • Svakodnevni prolaznik
  • *
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 367
Одг: Parking u centru grada
« Odgovor #265 poslato: 25-11-2007, 13:28:14 »

Za podzemne vode sam cuo od drugih jer nisam cesto u JA.ali one nisu vise problem i daju se resit  uz veoma malo dodatne investicije.Za hotelski sam cuo da nije u upotrebi bas zbog nekvalitetno odradjenog posla oko izolacije i voda koji se pojavljuju posle kisa a nisu samo od loseg odvoda vec iz nekog drugog razloga.Podzemne garaze su svuda idealno i super resenje pa zasto tako ne rade i na nasim prostorima.I ako se ide 2 sprata ispod nivoa moze se zadrzat povrsina za neku  namenu.Ovde mi je puno puta pao park (preko puta pijace na pamet) koji je mogao da se poveze sirim podzemnim prolazom sa pijacom,a da se po zavrsetku takve jedne malo vece podzemne garaze,ponovo ozeleni i vrati stara namena-zeleni park.
Sačuvana

Loremo

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 1502
Одг: Parking u centru grada
« Odgovor #266 poslato: 25-11-2007, 14:21:57 »

Mislim da su podzemne ipak velika investicija. Negde na predhodnim stranicama je Salvador dao lepu ideju za montazni
parking, po ugledu na BG kod autobuske. Mala investicija, resen problem.

A za ispod zemlje je idealno bilo da se prilikom gradnje same pijace izvelo bas ispod tog prostora.
Medjutim, osim sto tada nisu resili taj problem takodje je vrlo nesretno reseno pitanje istovar-utovar.
Samo sa strane Juhora prilaz i tu je obicno zacepljenje. Losa organizacija a prelepa pijaca. 
Sačuvana

Mac

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 1252
Одг: Parking u centru grada
« Odgovor #267 poslato: 26-11-2007, 08:44:47 »

Pa kao i za sve u Srbiji, problem su pare. Te podzemne garaze sto se prave po beogradu uglavnom prave privatnici jer drzava nema pare za tako nesto a kamo li Jagodina sa njenim sitnim budzetom od 1,5 milijardi dinara odnosno 18,459 miliona evra godisnje. Sve bi to trebalo da se uradi kao sto ti pricas, ali zaboravljas jednu stvar, mi smo veoma siromasna zemlja a ne svajcarska.
Sačuvana
Dark Eagle

ONA

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 1039
Одг: Parking u centru grada
« Odgovor #268 poslato: 26-11-2007, 18:52:33 »

Da se vratim na novogradju i njihova parking mesta. 90% novoizgradjenih zgrada NEMA PARKING PROSTOR! Evo nekih primera, zgrada kod hale (ako nije uracunato parking mesto iste, ima lokala nema garaze), tri novosagradjenje zgrade u Kralja Petra 1-og, nema parking mesto ni garazu, a neke nemaju ni lokale-zanimljivo...
Po ovom pitanju od mene toliko, nek neko drugi nastavi pricu...
Sačuvana

Loremo

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 1502
Одг: Parking u centru grada
« Odgovor #269 poslato: 26-11-2007, 19:24:29 »

Da se vratim na novogradju i njihova parking mesta. 90% novoizgradjenih zgrada NEMA PARKING PROSTOR! Evo nekih primera, zgrada kod hale (ako nije uracunato parking mesto iste, ima lokala nema garaze), tri novosagradjenje zgrade u Kralja Petra 1-og, nema parking mesto ni garazu, a neke nemaju ni lokale-zanimljivo...
Po ovom pitanju od mene toliko, nek neko drugi nastavi pricu...
O cemu se ovde prica? Parking prostoru ili garazama? :aq15:
Sačuvana

opajdara

  • Stalni učesnik
  • **
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 564
Одг: Parking u centru grada
« Odgovor #270 poslato: 26-11-2007, 21:25:18 »

Ovo sam ja pitala ima li u gradu IJEDNA stambena zgrada (novogradnja) a da je projektom predvidjena i garaza za stanare. Hvala! Tako sam i mislila  :aq25:
Sačuvana

SPAJK

  • Član
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 77
Одг: Parking u centru grada
« Odgovor #271 poslato: 27-11-2007, 00:38:06 »

Naplatiti parkiranje u obeleženoj zoni OK. Ali juriti ljude sa dozvoljenih ili po PSP-u pravilno parkiranih, e to je ono što "bode oči". Juriš ih da bi morali da plate parking servisu!
« Poslednja izmena: 29-11-2007, 00:40:55 od strane SPAJK »
Sačuvana

autentik

  • Administrator
  • Svedok stvaranja istorije
  • ******
  • Karma: +0/-0
  • Na mreži Na mreži
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 17391
    • Jagodina, Ćuprija i Paraćin kao na dlanu
Одг: Parking u centru grada
« Odgovor #272 poslato: 28-11-2007, 15:30:25 »

evo kako izgleda



ako je nadjete na kolima, ne vredi vam da je bacite kao sto je neko uradio

zato sto se kola slikaju kao dokaz, zabeleze tablice, dodje jos jedan covek (radnik) kao svedok da proveri

i hteli  ne hteli  morate da platite  1,000 dinara kaznu

a ako ne dodjete u narednih nekoliko sati  dolazi  PAUK  i odnosi vam automobil

Mac

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 1252
Одг: Parking u centru grada
« Odgovor #273 poslato: 29-11-2007, 10:30:46 »

Evo jedne "insider" informacije sto se tice placanja kazni. Naime, ne morate da platite kaznu u slucaju da vam je prva jer da bi vas tuzili njih to kosta 1300 dinara samo pokretanje postupka a kazna je 1000 dinara
Sačuvana
Dark Eagle

zs

  • Gost
Одг: Parking u centru grada
« Odgovor #274 poslato: 30-11-2007, 21:55:17 »

Ovo sam ja pitala ima li u gradu IJEDNA stambena zgrada (novogradnja) a da je projektom predvidjena i garaza za stanare. Hvala! Tako sam i mislila  :aq25:

naravno da ima stambenih zgrada koje su novogradnja, a koje imaju garaze za stanare
Sačuvana

danguba

  • Stalni učesnik
  • **
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 582
Одг: Parking u centru grada
« Odgovor #275 poslato: 04-12-2007, 22:20:23 »

Ovo sam ja pitala ima li u gradu IJEDNA stambena zgrada (novogradnja) a da je projektom predvidjena i garaza za stanare. Hvala! Tako sam i mislila  :aq25:

naravno da ima stambenih zgrada koje su novogradnja, a koje imaju garaze za stanare

Opstina je donela odluku po kojoj investitor ne mora da gradi garaze, nego moze lovu da uplati novosnovanom Parking servisu sto je divna stvar i za investitora i za Parking servis. Tj. ovaj plati kolko kosta i bas ga briga, Parking servis uzme lovu i napravice garaze jednog dana, samo se problem parkiranja ne resava.
Sačuvana

Loremo

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 1502
Одг: Parking u centru grada
« Odgovor #276 poslato: 04-12-2007, 22:35:29 »

Ovo sam ja pitala ima li u gradu IJEDNA stambena zgrada (novogradnja) a da je projektom predvidjena i garaza za stanare. Hvala! Tako sam i mislila  :aq25:

naravno da ima stambenih zgrada koje su novogradnja, a koje imaju garaze za stanare

Opstina je donela odluku po kojoj investitor ne mora da gradi garaze, nego moze lovu da uplati novosnovanom Parking servisu sto je divna stvar i za investitora i za Parking servis. Tj. ovaj plati kolko kosta i bas ga briga, Parking servis uzme lovu i napravice garaze jednog dana, samo se problem parkiranja ne resava.
Ako se ne varam, investitori su obavezni da ostave parking prostor za zgradu.

Zasto je onda cudno sto ne grade garaze? 
Sačuvana

danguba

  • Stalni učesnik
  • **
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 582
Одг: Parking u centru grada
« Odgovor #277 poslato: 04-12-2007, 22:46:24 »

Bili su obavezni po staroj odluci, ali vise nisu, ima na zvanicnom sajtu opstine to je odluka skupstine od proleca cini mi se, mrzi me da trazim.


Tj. ideja je ovakva (za javnost):

Investitori neka grade stanove i lokale cak i ako nema parking prostora oko zgrade, ali neka daju neku procenjenu kolicinu love Parking servisu. Jednog lepog dana Parking servis ce napraviti silne parkinge i javne garaze, pa ce sve biti divno i bice mesta za parkiranje.

U praksi:

Lovu uzima Parking servi koji je mesovita firma i koji samo od toga moze da zivi bez problema. Ne postoji rok u kom Parking servis mora da izgradi parkiralista za nove objekte. Na taj nacin se omogucava gradnja vise m2 i tamo gde objektivno zbog mesta za parkiranje to ne bi bilo dozvoljeno. Naravno, to je za neku buducnost katastrofalno, ali ta buducnost nastupice za 5-6 godina i onda ce svi da se hvataju za glavu, ali DMP ne razmislja o rokovima duzim od godinu dana (do sledecih izbora).

U sustini DMP je kao kiselina koja ce da unisti sve normalno i ispravno u radu opstinskih javnih sluzbi i da ih tako deformise da ce trebati jedno 15 godina za oporavak.
Sačuvana

autentik

  • Administrator
  • Svedok stvaranja istorije
  • ******
  • Karma: +0/-0
  • Na mreži Na mreži
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 17391
    • Jagodina, Ćuprija i Paraćin kao na dlanu
Одг: Parking u centru grada
« Odgovor #278 poslato: 05-12-2007, 14:07:34 »

Evo kako to izgleda sada


Mac

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 1252
Одг: Parking u centru grada
« Odgovor #279 poslato: 05-12-2007, 14:07:55 »

Onaj veliki parking preko puta radnickog nece jos dugo da bude tu, naime tu se prave lokali i najverovatnije parking na nekoliko spratova, i to pravi privatnik.
Sačuvana
Dark Eagle
 

Stranica je napravljena za 0.088 sekundi sa 25 upita.