Forum Beograd Jagodina Ćuprija Paraćin

Molim vas da se prijavite ili se registrujete.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Napredna pretraga  

Vesti:

Samo za Registrovane članove je moguć pristup u kategoriji '' Ljubav & Sex & Lepotice''
Obavezno pročitajne uslove korišćenja Foruma ->
Uslovi Korišćenja

Autor Tema: Parking u centru grada  (Pročitano 121346 puta)

0 Članovi i 4 gostiju pregledaju ovu temu.

zs

  • Gost
Одг: Parking u centru grada
« Odgovor #100 poslato: 19-06-2007, 22:32:52 »

Dobro, nebitno sad gde ce biti taksisti a gde ne, u svakom slucaju ce se broj parking mesta povecati sa nekih 70 na 140

Znači  Duplo

Nije duplo, jer imas i lokale kojima treba mesto za parkiranje. Svaki lokal mora da ima parking prostor (neki ljudi ce tamo da rade, neki drugi ce da posecuju isti, dostava), to je vise nego uobicajeno i postoje i standardi koliko mora da ima m2 parking prostora na koliko m2 poslovnog i stambenog.

Znaci, javna garaza je mazanje ociju, a lova je u lokalima i javna garaza se ne gradi da se gradjanima resim problem parkiranja, jer ne bi onda ni trebalo da ima lokala vec samo parking mesta, nego da bi se izvukao prostor za lokale i naslo neko opravdanje sto se zida na sred grada.

a sto se malo ne raspitas, postoje samo dva kriterijuma. prvo da ti kazem da dostavna vozila, pozebno kod tih lokala nece sigurno da se parkiraju, a i sigurno nece na parkin, pa da odatle nose ne znam sta vec u kancelarisjski prostor koji se nalazi u toj zgradi.

da se vratim na dva kriterijuma, prvi je 1 parking mesto po kancelariji, a drugi je 1 parking mesto na svakih 30m2 prostora, znaci nikako ne odnos povrsine parking protora i povrsine poslovnog prostora
Sačuvana

danguba

  • Stalni učesnik
  • **
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 582
Одг: Parking u centru grada
« Odgovor #101 poslato: 19-06-2007, 23:44:23 »

Novi lokali sigurno ce povecati potrebu za parkiranjem, da ne polemisemo oko toga ocigledno je.

Takodje, ulozena sredstva u objekat ne mogu se opravdati kroz pricu o parkiranju, jer je ocigledno cilj prodaja lokala.

Znaci, nije problem sto se gradi, nije problem sto se prodaje, ali da budemo nacisto da se radi o komercijalnom poduhvatu a ne o resavanju interesa gradjana.
Sačuvana

zs

  • Gost
Одг: Parking u centru grada
« Odgovor #102 poslato: 19-06-2007, 23:50:55 »

Novi lokali sigurno ce povecati potrebu za parkiranjem, da ne polemisemo oko toga ocigledno je.

Takodje, ulozena sredstva u objekat ne mogu se opravdati kroz pricu o parkiranju, jer je ocigledno cilj prodaja lokala.

Znaci, nije problem sto se gradi, nije problem sto se prodaje, ali da budemo nacisto da se radi o komercijalnom poduhvatu a ne o resavanju interesa gradjana.

definitivno ce se nesto i resiti, zato su i prepisane zone za parkiranje iz beograda, uveden pauk i slicno. naravno nisam bas za to jer me kaci da i ja placam mesecnu rentu, ali mi se svidja ideja da se ogranici vreme boravka vozila oko pijace pijacnim danom.

licno, smatram da se problem sa parkiranjem nece resiti niti garazom niti parking servisom, ali ce se zato puniti opstinski budzet

uz sve to, pa to sto je opstina uradila nesto komericjalno i naplatila je meni licno dobro, jer ce tim novcem platiti nesto, umesto da plati novcem od poreskih obveznika. po meni je bolje da placaju to oni koji su imali da plate kako je neko ovde pomenuo po 3.500 eura po m2, nego sirotinja raja
Sačuvana

danguba

  • Stalni učesnik
  • **
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 582
Одг: Parking u centru grada
« Odgovor #103 poslato: 20-06-2007, 00:17:03 »

Ma dobro, nek se gradi.

Mislim ipak da je trosak izgradnje dela objekta koji je "parkiraliste" isao na trosak novoformiranog preduzeca (javno/privatnog), koje ima i veoma zanimljiv nacin finansiranja ovog objekta.

Naime, objekat se finansira iz prihoda ovog preduzeca, tj. privatni "investitori" ne daju svoju lovu, nego ovo sto gradjani plate za parkiranje, a lokali mu dodju kao cist profit.

Nemam ovde ugovor, ali naci cu.

Sam posao je stvarno super sa stanovista "privatnog" partnera u ovom poslu, a oci su mi se otvorile kad je na skupstini bila rasprava o izvrdavanju obaveze iz regulacionog plana da svaki novoizgradjeni objekat treba da ima obezbedjen parking prostor za sebe (sto je uobicajena praksa).

Sačuvana

Mac

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 1252
Одг: Parking u centru grada
« Odgovor #104 poslato: 20-06-2007, 14:44:09 »

A ko je taj privatni investitor ako moze da se zna?
Sačuvana
Dark Eagle

danguba

  • Stalni učesnik
  • **
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 582
Одг: Parking u centru grada
« Odgovor #105 poslato: 20-06-2007, 15:41:29 »

Koliko znam preduzece "Majera" iz Gornjeg Milanovca.
Sačuvana

opajdara

  • Stalni učesnik
  • **
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 564
Одг: Parking u centru grada
« Odgovor #106 poslato: 20-06-2007, 16:51:52 »

Ja ne pitah ko je lokale kupio  :aq21: a na ovo ostalo ne dobih odgovor  :aq18: Narkodileri u Jagodini itekako GRADE i tako peru pare. Malo je nelogicno da I KUPUJU to sto sagrade. Mada, ko zna...

A sto ne odes u opstinu i pitas sve sto te interesuje, ili bar odi na sajt opstine, klikni na link "pitajte predsednika" te mu psotavi to pitanje

Ne smem, pitali ga neki pa su se "sapleli" u mraku i mnogo se polomili :D Ne stoji mi lepo gips, a i vrucina da ga sad nosim :D A tek vestacki zubi sto kostaju...
Sačuvana

zs

  • Gost
Одг: Parking u centru grada
« Odgovor #107 poslato: 21-06-2007, 08:27:39 »

Ja ne pitah ko je lokale kupio  :aq21: a na ovo ostalo ne dobih odgovor  :aq18: Narkodileri u Jagodini itekako GRADE i tako peru pare. Malo je nelogicno da I KUPUJU to sto sagrade. Mada, ko zna...

A sto ne odes u opstinu i pitas sve sto te interesuje, ili bar odi na sajt opstine, klikni na link "pitajte predsednika" te mu psotavi to pitanje

Ne smem, pitali ga neki pa su se "sapleli" u mraku i mnogo se polomili :D Ne stoji mi lepo gips, a i vrucina da ga sad nosim :D A tek vestacki zubi sto kostaju...

ko se to sapleo u mraku i mnogo se polomio? znas nekog ili opet pricas napamet?
Sačuvana

Mac

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 1252
Одг: Parking u centru grada
« Odgovor #108 poslato: 21-06-2007, 09:29:26 »

E i mene zanima ko je taj neko ko se sapleo, ja bas nikoga ne znam
Sačuvana
Dark Eagle

danguba

  • Stalni učesnik
  • **
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 582
Одг: Parking u centru grada
« Odgovor #109 poslato: 21-06-2007, 09:54:35 »

Na primer par radnika TV Palme + i nekolicina najblizih saradnika u najskorije vreme koji posle dobiju dve-tri nedelje da odu u neku banju dok se izgube modrice.

Voli gazda da osamari, tako je bilo i pre onog rata ...



Sačuvana

Mac

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 1252
Одг: Parking u centru grada
« Odgovor #110 poslato: 21-06-2007, 10:51:37 »

To su 100% tacne informacije???
Sačuvana
Dark Eagle

zs

  • Gost
Одг: Parking u centru grada
« Odgovor #111 poslato: 21-06-2007, 12:13:46 »

Na primer par radnika TV Palme + i nekolicina najblizih saradnika u najskorije vreme koji posle dobiju dve-tri nedelje da odu u neku banju dok se izgube modrice.

Voli gazda da osamari, tako je bilo i pre onog rata ...





i da je to tacno (a ne znam jer nisam to video svojim ocima) oni su njegovi. mene interesuju ostali, ko se od drugih sapleo ili mu se nesto desilo?
Sačuvana

the best

  • Gost
Одг: Parking u centru grada
« Odgovor #112 poslato: 21-06-2007, 12:58:06 »

Na primer par radnika TV Palme + i nekolicina najblizih saradnika u najskorije vreme koji posle dobiju dve-tri nedelje da odu u neku banju dok se izgube modrice.

Voli gazda da osamari, tako je bilo i pre onog rata ...




:aq19:stvarno verujete u te price...katastrofa
Sačuvana

danguba

  • Stalni učesnik
  • **
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 582
Одг: Parking u centru grada
« Odgovor #113 poslato: 21-06-2007, 13:31:52 »

Ne verujem u price, poznajem ljude.
Sačuvana

zs

  • Gost
Одг: Parking u centru grada
« Odgovor #114 poslato: 21-06-2007, 16:42:03 »

i dalje nama odovora: kome se, a ko nije sa njim, desilo nesto?
Sačuvana

opajdara

  • Stalni učesnik
  • **
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 564
Одг: Parking u centru grada
« Odgovor #115 poslato: 21-06-2007, 16:43:34 »

E i mene zanima ko je taj neko ko se sapleo, ja bas nikoga ne znam

Ne da JA znam nego CEO GRAD je za to znao. Pitaj Palmu kako se "sapleo" Cane :) Za pocetak. A zatim i komplet prva postava TV Palma+ Ovu izjavu "Oni su njegovi" nikako da razumem! Sta hoces time da kazes, da gazda ima PRAVO da premlacuje svoje radnike??? U kojem to zakonu stoji???
Sačuvana

opajdara

  • Stalni učesnik
  • **
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 564
Одг: Parking u centru grada
« Odgovor #116 poslato: 21-06-2007, 16:45:59 »

A i Pantic se "sapleo", zauvek  :aq25:
Sačuvana

zs

  • Gost
Одг: Parking u centru grada
« Odgovor #117 poslato: 21-06-2007, 16:48:39 »

E i mene zanima ko je taj neko ko se sapleo, ja bas nikoga ne znam

Ne da JA znam nego CEO GRAD je za to znao. Pitaj Palmu kako se "sapleo" Cane :) Za pocetak. A zatim i komplet prva postava TV Palma+ Ovu izjavu "Oni su njegovi" nikako da razumem! Sta hoces time da kazes, da gazda ima PRAVO da premlacuje svoje radnike??? U kojem to zakonu stoji???

ko sa djavolom tikve sadi....

Koliko znam, ako cemo po zakonu, to se definitivno nije nikome dogodilo jer ga niko nije tucio za to. Obzirom da gazda po zakonu nema pravo da maltretira radnike i da oni mogu da ga tuze, ako se to i desilo sto ga niko nije tuzio?

Niti znam ko je Cane, niti me interesuje. Licno nista od toga nisam video, a cuo sam razne price, jos kada bih verovao u sve sto cujem.... ne verujem ni njemu ni vama. Ni jedna ni druga strana nije ubedljiva. Dokle samo kuknjava bez rada i rezultata?
Sačuvana

zs

  • Gost
Одг: Parking u centru grada
« Odgovor #118 poslato: 21-06-2007, 16:49:40 »

A i Pantic se "sapleo", zauvek  :aq25:

Ti kanda znas ko je kriv za to? PA sto cutis a istraga tapka u mestu 6 godina?
Sačuvana

opajdara

  • Stalni učesnik
  • **
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 564
Одг: Parking u centru grada
« Odgovor #119 poslato: 21-06-2007, 16:50:23 »

 :aq21: :aq21: :aq21: Aha, on ce da ih mlati TAKO DA TI TO VIDIS  :aq21:
Sačuvana
 

Stranica je napravljena za 0.125 sekundi sa 25 upita.