Forum Beograd Jagodina Ćuprija Paraćin

Molim vas da se prijavite ili se registrujete.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Napredna pretraga  

Vesti:

Samo za Registrovane članove je moguć pristup u kategoriji '' Ljubav & Sex & Lepotice''
Obavezno pročitajne uslove korišćenja Foruma ->
Uslovi Korišćenja

Autor Tema: Da li verujete u reinkarnaciju?  (Pročitano 31327 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

anny

  • Gost
Одг: Da li verujete u reinkarnaciju?
« Odgovor #20 poslato: 26-07-2008, 22:09:06 »

pa shvatila sam salu anny, "to ti mislis" je bila sala na salu....pamtim ja ranije postove i znam da si se setila toga i sad se samo namestilo da se nasalis na kontu ranijih dana...pozdravljam svaku salu...

a sto se tice toga " sreću i odgovore na svoja pitanja tražimo upravo ovde gde smo..." bas se i ne odnosi na ovu temu,tesko je da ce neko razumeti reinkarnaciju na nasim prostorima i u nasoj religiji,ipak je to srz istocnjacke kulture i religije....
Da,ali ko želi da traga za takvim stvarima to može učiniti upravo ovde i sada...I ja sam sa prostora Srbije, ali imam drugačije poglede na život, i na život nakon života... A da se nisam upoznala,fizički, sa drugačijim kulturama.
Iz postova vidim da si jako pametna devojka...Odlično rezonuješ(Ovo ne shvataj kao šalu). Pozdrav...
Sačuvana

autentik

  • Administrator
  • Svedok stvaranja istorije
  • ******
  • Karma: +0/-0
  • Na mreži Na mreži
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 17391
    • Jagodina, Ćuprija i Paraćin kao na dlanu
Одг: Da li verujete u reinkarnaciju?
« Odgovor #21 poslato: 30-09-2010, 01:59:14 »

Naravno, pa ja ću da budem opet neki radnik koji radi po ceo dan

Dak

  • Zvezda u usponu
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 3110
  • Svetski putnik
Одг: Da li verujete u reinkarnaciju?
« Odgovor #22 poslato: 03-10-2010, 18:48:00 »

Naravno, pa ja ću da budem opet neki radnik koji radi po ceo dan

...i vise neces da pravis forum u rezedo boji:)
Sačuvana
"Pazite sta zelite,mozda vam se zelje i ostvare".

autentik

  • Administrator
  • Svedok stvaranja istorije
  • ******
  • Karma: +0/-0
  • Na mreži Na mreži
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 17391
    • Jagodina, Ćuprija i Paraćin kao na dlanu
Одг: Da li verujete u reinkarnaciju?
« Odgovor #23 poslato: 03-10-2010, 19:06:25 »

nema šanse više...

Zigeuner

  • Član
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 162
Odg: Da li verujete u reinkarnaciju?
« Odgovor #24 poslato: 12-01-2011, 10:56:27 »

Neko ovde rece da je je covekova dusa i telo jedna celina, pa kao takva i nastaje i nestaje. Slazem se, ali i pitam se ... dusa je stanje svesti. Malo dete do svoje trece godine je nesvesno jer nije svesno svoga postojanja i ne pamti. Dakle ono je slicno zivotinji ili biljci. Proizlazi da  svestan covek, dakle covek sa dusom nastaje ne rodjenjem vec svojim daljnjim razvojem. S tim u vezi reinkarnacija je razumljiva jer ona podrazumeva pojavljivanje sebe samog u nekom drugom obliku zivog bica. To moze da bude kit ubojica ili cvet runolist ali isto tako i mala beba koja ce se daljnim razvojem pretvoriti u coveka svesnog svoga postojanja - dakle coveka sa dusom.
Ali koje koristi imam ja od toga ako nisam svestan svoga bivseg postojanja, odnosno ako nema kontinuiteta izmedju danasnjeg i proslog "zivota" kao i onog iz neodredjene buducnosti.
Reinkarnacija, dakle ako i postoji besmislena je a ako je nesto besmisleno, to dakle i ne treba da postoji.

Sačuvana
Ko zna - ah, niko nista ne zna, krhko je znanje ...
 

Stranica je napravljena za 0.063 sekundi sa 24 upita.