Forum Beograd Jagodina Ćuprija Paraćin

Molim vas da se prijavite ili se registrujete.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Napredna pretraga  

Vesti:

Samo za Registrovane članove je moguć pristup u kategoriji '' Ljubav & Sex & Lepotice''
Obavezno pročitajne uslove korišćenja Foruma ->
Uslovi Korišćenja

Autor Tema: Ekskurzija na racun opstine  (Pročitano 21277 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Mac

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 1252
Ekskurzija na racun opstine
« poslato: 20-06-2007, 14:43:29 »

Sta vi mislite o ovome, da li ne valja to sto nasi gradjani opterecuju budzet ekskurzijama?
Прва група матураната јагодинских средњих школа са својим васпитачима и чланови културно-уметничких друштава отпутовали су прошлог уторка на море у Буљарице. Трошкове летовања сноси Скупштина општине Јагодина.
Одлуку да сви матуранти, они који су завршили основни и средњу школу, летују о трошку општине, Драган Марковић Палма, председник Општине Јагодина саопштио је на великом матурантском плесу одржаном у мају. Сви матуранти су били одушевљени, а нарочито они који због лоше материјалне ситуације, нису ни планирали да иду на море овог лета.
Прву групу чинили су матуранти који су завршили трогодишњу средњу школу, чланови културно-уметничких друштава и чланови драмских секција. Они ће десет дана у Буљарицама имати прилике да уживају, пливају, сунчају се и друже са својим вршњацима. Испред СО Јагодина децу је испратио Зоран Глигоријевић, спортски директор Јасе.



- Укупно ће бити десет смена, а у Буљарицама имамо 200 лежајева. Последња смена почиње 8. септембра. Познато је да је и претходне три године локална самоуправа награђивала летовањем најуспешније спортисте и чланове културно-уметничких друштава. Њих је било око 200, међутим, овог лета биће знатно више људи. На летовање ће отићи 1.450 матураната, 40 културно-уметничких друштава и 17 ученика драмске секције. Ако томе додамо и 150 васпитача, бројка се пење на око 1.800. Наглашавам да ће сви они ићи бесплатно о трошку локалне самоуправе на летовање у Буљарице десет дана. Ово што организује локална самоуправа је јединствено у Србији и шире. Тиме се потврђује оно што смо већ имали прилике да чујемо, да се буџет троши на грађане, на децу и разне социјалне категорије - нагласио је Глигоријевић.
Деца, родитељи и васпитачи изразили су задовољство што им је локална самоуправа омогућила бесплатан одлазак на море. Сви су имали само речи хвале што је и разумљиво јер много породица живи у тешким материјалним условима и другачије не би могли да пошаљу децу на летовање.
Sačuvana
Dark Eagle

opajdara

  • Stalni učesnik
  • **
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 564
Одг: Ekskurzija na racun opstine
« Odgovor #1 poslato: 20-06-2007, 17:07:08 »

Nema nista besplatno. Sve je to neko drugi platio. Ili jagodinske firme reketom ili Opstina NOVIM kreditima. Tuzno  :aq25:
Sačuvana

Mac

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 1252
Одг: Ekskurzija na racun opstine
« Odgovor #2 poslato: 20-06-2007, 17:12:28 »

Znaci mislis da je ovo lose sto se salju deca na ekskurziju?
Sačuvana
Dark Eagle

opajdara

  • Stalni učesnik
  • **
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 564
Одг: Ekskurzija na racun opstine
« Odgovor #3 poslato: 20-06-2007, 17:17:43 »

Ne, lose je sto se opstina iznova i iznova zaduzuje samo da bi gazda glumio dzeka.
Sačuvana

groucho

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 1233
  • "knjige braco,knjige,a ne zvona i praporce"
Одг: Ekskurzija na racun opstine
« Odgovor #4 poslato: 20-06-2007, 17:22:39 »

Pa ide se u YASSA-ine objekte tako da ce tu oni da ostanu kratki.
Ne znam kako je obezbedjen prevoz.
Sačuvana

opajdara

  • Stalni učesnik
  • **
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 564
Одг: Ekskurzija na racun opstine
« Odgovor #5 poslato: 20-06-2007, 17:34:43 »

Reket, bato! Ili tante za kukuriku  :aq21: Ovaj te "besplatno" smesta, onaj te "besplatno" vozi, a zauzvrat npr. grade negde nesto uz Palmin blagoslov  :aq21: Krcmi tudje, bas ga briga.
Sačuvana

Mac

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 1252
Одг: Ekskurzija na racun opstine
« Odgovor #6 poslato: 20-06-2007, 17:49:01 »

Niko ne kaze da je besplatno.
Sačuvana
Dark Eagle

autentik

  • Administrator
  • Svedok stvaranja istorije
  • ******
  • Karma: +0/-0
  • Na mreži Na mreži
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 17391
    • Jagodina, Ćuprija i Paraćin kao na dlanu
Одг: Ekskurzija na racun opstine
« Odgovor #7 poslato: 20-06-2007, 18:47:44 »

Ma  kome se ne sviđa život u Jagodini, može slobodno da se preseli u drugi grad

Mac

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 1252
Одг: Ekskurzija na racun opstine
« Odgovor #8 poslato: 20-06-2007, 18:54:45 »

U znas sta, to bi bilo extra kada bi se svi izselili iz Jagodine kome se ne svidja, samo sumnjam da ce to stvarno i da urade  :aq01:
Sačuvana
Dark Eagle

autentik

  • Administrator
  • Svedok stvaranja istorije
  • ******
  • Karma: +0/-0
  • Na mreži Na mreži
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 17391
    • Jagodina, Ćuprija i Paraćin kao na dlanu
Одг: Ekskurzija na racun opstine
« Odgovor #9 poslato: 20-06-2007, 19:04:56 »

pa znam, nego kažem

da ima mnogo onih koji bi da Jagodina kao LONDON

da imaju plate po 1 000 evra mesečno

a veliki broj Jagodinaca spava do 11h pre podne

čekaju da ima padne sa neba valjda

opajdara

  • Stalni učesnik
  • **
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 564
Одг: Ekskurzija na racun opstine
« Odgovor #10 poslato: 20-06-2007, 19:24:15 »

Niko ne kaze da je besplatno.

Pa zasto si onda ovo postirao?
"Деца, родитељи и васпитачи изразили су задовољство што им је локална самоуправа омогућила бесплатан (BESPLATAN!!!) одлазак на море. Сви су имали само речи хвале што је и разумљиво јер много породица живи у тешким материјалним условима и другачије не би могли да пошаљу децу на летовање."
Sačuvana

opajdara

  • Stalni učesnik
  • **
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 564
Одг: Ekskurzija na racun opstine
« Odgovor #11 poslato: 20-06-2007, 19:29:09 »

pa znam, nego kažem

da ima mnogo onih koji bi da Jagodina kao LONDON

da imaju plate po 1 000 evra mesečno

a veliki broj Jagodinaca spava do 11h pre podne

čekaju da ima padne sa neba valjda

U Londonu su plate daleko vece od 1000€ mesecno. Spavaju Guzonjini sinovi i duze, a ko nema i mora - vec od 6 ujutru vredno mlati svojih 150 €.
Sačuvana

groucho

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 1233
  • "knjige braco,knjige,a ne zvona i praporce"
Одг: Ekskurzija na racun opstine
« Odgovor #12 poslato: 20-06-2007, 19:36:35 »

Ma  kome se ne sviđa život u Jagodini, može slobodno da se preseli u drugi grad

Ma  kome se ne sviđa život u Jagodini, može slobodno da se preseli u drugi grad

Ne znam zasto ovako pricate zaista.
To sto sam pokazao(ne samo ja)da nije sve kao sto ste mislili i kao sto opstinske vlasti(a pogotovo Palma)prezentuju ne znaci valjda da je jedino resenje da se iselim iz Jagodine!?
Valjda treba da tezimo da se ovde nadje sto vise informacija koje bi ljudi mogli da procitaju(meni je to cilj) i da vide i drugu stranu medalje.
Lepo je poslati decu na more(pogotovo sto ovo za opstinu nije neki ogroman izdatak kao neke druge stvari),niko nije rekao da nije.Ali to ne znaci da treba da se zazmuri kada Palma laze i daje ljudima neke poluinformacije koje ga prezentuju kao nekog ko moze sve(eto ja sam dao info u vezi Voljavca i vodosnabdevanja ali ima jos toga).
Zasto se ne zapitate zbog cega mi se ne svidja a ne odmah da me selite?
Nije korektno.Trudio sam se da nadjem te kontradiktornosti i sad kada je to ocigledno-selidba...Nije korektno nimalo.Razmislite malo o tome pre nego sto poverujete u Palmine reci.Bar se malo zamislite..
Sačuvana

groucho

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 1233
  • "knjige braco,knjige,a ne zvona i praporce"
Одг: Ekskurzija na racun opstine
« Odgovor #13 poslato: 20-06-2007, 19:54:58 »

I ne razumem zasto vam je toliko tesko da prihvatite da je vreme jednopartijskog sistema proslo.Jednostavno ne prihvatate da postoje i ljudi koji ne razmisljaju kao vecina u Jagodini.
Ja recimo radikalima nisam porucio da se isele iz drzave zato sto ne razmisljaju kao ja i zato sto su u manjini u drzavi.
Meni je zaista isto i pre Palme i sad(trenutno).Ali se plasim da ce opstina mnogo da osiromasi(mislim da je to realan strah)a to ce se kasnije odraziti i na moj posao.
Da li cu ja placati OKT 8.000 dinara ili 16.000 verujte mi,nije mi bitno ali me plase(da,plase me)ta zaduzenja.I pogotovo me plasi to verovanje naroda Palmi(valjda ste i sami shvatili da je to poverenje dovedeno u pitanje sada)
Sačuvana

opajdara

  • Stalni učesnik
  • **
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 564
Одг: Ekskurzija na racun opstine
« Odgovor #14 poslato: 20-06-2007, 20:04:18 »

Otreznice se narod i bice BOLNO, veruj mi. I bolno i PREKASNO. Covece, slusam ih, kao hipnotisani su: zoo vrt, zoo vrt... A nije im nikad palo na pamet kako je moguce da su prihodi ZOO vrta BAS U DLAKU jednaki rashodima (science fiction) i da se zapitaju CEMU ZOO VRT KOJI NE DONOSI PRIHODE? Kao sredstvo jeftine propagande? Dok je Palma na vlasti. A sta posle njega? Ko ce da vraca sve te silne milijarde i cime ce da odrzava ZOO?
Sačuvana

Mac

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 1252
Одг: Ekskurzija na racun opstine
« Odgovor #15 poslato: 20-06-2007, 21:44:45 »

Pa beplatno je za njih
Sačuvana
Dark Eagle

zs

  • Gost
Одг: Ekskurzija na racun opstine
« Odgovor #16 poslato: 21-06-2007, 08:35:10 »

Otreznice se narod i bice BOLNO, veruj mi. I bolno i PREKASNO. Covece, slusam ih, kao hipnotisani su: zoo vrt, zoo vrt... A nije im nikad palo na pamet kako je moguce da su prihodi ZOO vrta BAS U DLAKU jednaki rashodima (science fiction) i da se zapitaju CEMU ZOO VRT KOJI NE DONOSI PRIHODE? Kao sredstvo jeftine propagande? Dok je Palma na vlasti. A sta posle njega? Ko ce da vraca sve te silne milijarde i cime ce da odrzava ZOO?

nece da se otrezne skoro. na zalost 5. oktobar je bio i napravili su nista od toga. mora da prodje jos bar 10 godina da se on ponovi, i da naravno neko drugi ne narpavi tako glupe greske kao sto su tada napravljene.

svojevremeno mi je jedan advokat iz spanije sa kojim sam radio u jednoj misiji OEBS-a rekao da ce se kod nas nesto promeniti tek kada na politicku scenu i na vlast bude dosao neko ko se onda nije bavio politikom. I dalje tog lika nema, a covek je ocigledno bio u pravu.

uz to, zoo vrt mi je smetao dok nije bio izgradjen, sada mi ne smeta jer volim zivotinje i zelim mu da jos dugo radi, ako ni zbog koga drugog ono zbog zivotinja i klinaca kojima se on svidja, pa makar placao njegovo odrzavanje. razmislite malo o tome
Sačuvana

Mac

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 1252
Одг: Ekskurzija na racun opstine
« Odgovor #17 poslato: 21-06-2007, 09:28:14 »

Tako je, slazem se sa tobom u vezi dece i zoo vrta i mislim da to nasim malisanima mnogo znaci da imaju tako gde da odu i da vide zivotinje.
Sačuvana
Dark Eagle

Mira

  • Gost
Одг: Ekskurzija na racun opstine
« Odgovor #18 poslato: 21-06-2007, 10:05:39 »

Tako je, slazem se sa tobom u vezi dece i zoo vrta i mislim da to nasim malisanima mnogo znaci da imaju tako gde da odu i da vide zivotinje.
Neka gledaju životinje i "osećaju" haldne radijatore zimi u školi.
Sačuvana

Mac

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 1252
Одг: Ekskurzija na racun opstine
« Odgovor #19 poslato: 21-06-2007, 10:51:00 »

Pa dobro, onda im idi kazi da ne idu da gledaju zivotinje i imace tople radijatore zimi  :aq21:
Sačuvana
Dark Eagle
 

Stranica je napravljena za 0.104 sekundi sa 21 upita.