Forum Beograd Jagodina Ćuprija Paraćin

Molim vas da se prijavite ili se registrujete.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Napredna pretraga  

Vesti:

Samo za Registrovane članove je moguć pristup u kategoriji '' Ljubav & Sex & Lepotice''
Obavezno pročitajne uslove korišćenja Foruma ->
Uslovi Korišćenja

Autor Tema: Vrtic i bolesna deca  (Pročitano 13118 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

jagodica bobica

  • Član
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 184
Vrtic i bolesna deca
« poslato: 24-11-2008, 14:16:52 »

Zasto pojedini roditelji vode slinavu decu i deca koja kaslju u vrtic? I kako to spreciti? Stvarno sam kivna! Moj sin kad krene da kaslje ili da mu curi nos, ja ga ne vodim u vrtic. I ja sam isto zaposlena, ne sedim kuci, pa mislim da to nije opravdanje.
Sačuvana

autentik

  • Administrator
  • Svedok stvaranja istorije
  • ******
  • Karma: +0/-0
  • Na mreži Na mreži
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 17391
    • Jagodina, Ćuprija i Paraćin kao na dlanu
Одг: Vrtic i bolesna deca
« Odgovor #1 poslato: 24-11-2008, 17:28:05 »

To jeste neodgovornost roditelja

jagodica bobica

  • Član
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 184
Одг: Vrtic i bolesna deca
« Odgovor #2 poslato: 25-11-2008, 12:37:09 »

Pa neka sede kuci pa cuvaju bolesnu decu! ja ne idem na posao kad mi je dete bolesno
Sačuvana

zixmix

  • Svakodnevni prolaznik
  • *
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 221
  • Ja bi ovo radio tata....-I tata bi sine!
Одг: Vrtic i bolesna deca
« Odgovor #3 poslato: 25-11-2008, 12:51:47 »

Jagodice potpuno si u pravu, isti problem i mi imamo, to je neodgovornost roditelja u potpunosti, ali na žalost ne vidim rešenje tog problema, ali mislim da pored neodgovornosti takvih roditelja postoji i neodgovornost vaspitačica, ne svih naravno,  :aq29:
Sačuvana

zixmix

  • Svakodnevni prolaznik
  • *
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 221
  • Ja bi ovo radio tata....-I tata bi sine!
Одг: Vrtic i bolesna deca
« Odgovor #4 poslato: 25-11-2008, 13:09:16 »

Pa kada ti se razboli dete to nije kada ti se ćefne!
Sačuvana

ribica

  • Stalni učesnik
  • **
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 580
Одг: Vrtic i bolesna deca
« Odgovor #5 poslato: 25-11-2008, 21:56:52 »

Jagodice potpuno si u pravu, isti problem i mi imamo, to je neodgovornost roditelja u potpunosti, ali na žalost ne vidim rešenje tog problema, ali mislim da pored neodgovornosti takvih roditelja postoji i neodgovornost vaspitačica, ne svih naravno,  :aq29:
  Sta podrazumevas pod"neodgovornost vaspitaca",ako je tvoj odgov to,da vaspitac ne primi dete u vrtic,gresis,jer nema pravo da ga vrati,moze da kaze roditelju,da bi bilo bolje da ostane kuci,zbog druge dece,ali da ga ne primi, to ne sme.
Sačuvana

Tony Clifton

  • Stalni učesnik
  • **
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 607
Одг: Vrtic i bolesna deca
« Odgovor #6 poslato: 25-11-2008, 23:37:24 »

@ zixmix i jagodice,mogu samo da vam kazem da bi ste bili divni poslodavci   :xq011:

Nazalost,malo ko ce da istrpi nedolazak na posao svom radniku.Cak iako se radi o bolesti deteta.
Sačuvana

Dak

  • Zvezda u usponu
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 3110
  • Svetski putnik
Одг: Vrtic i bolesna deca
« Odgovor #7 poslato: 26-11-2008, 00:05:57 »

Nazalost,malo ko ce da istrpi nedolazak na posao svom radniku.Cak iako se radi o bolesti deteta.
Da vidis bato u mojoj bivsoj firmi...Malo,malo,pa se neko dete razboli,a majke odmah ostaju kuci.
To je sve u redu,zar ne?!A onda ih cujem kako planiraju kad ce dete da im se "razboli"!
Drzavna firma je cudo!Mozda ne sve,ali neke radniku ne mogu nista iz raznoraznih razloga,a pre svega
zbog srpskog nacina razmisljanja.
Sačuvana
"Pazite sta zelite,mozda vam se zelje i ostvare".

Tony Clifton

  • Stalni učesnik
  • **
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 607
Одг: Vrtic i bolesna deca
« Odgovor #8 poslato: 26-11-2008, 00:21:22 »


Da vidis bato u mojoj bivsoj firmi...Malo,malo,pa se neko dete razboli,a majke odmah ostaju kuci.
To je sve u redu,zar ne?!A onda ih cujem kako planiraju kad ce dete da im se "razboli"!
Drzavna firma je cudo!Mozda ne sve,ali neke radniku ne mogu nista iz raznoraznih razloga,a pre svega
zbog srpskog nacina razmisljanja.

Boga mi,sve! Dok ne dodje do "viska kadrova" u drzavnoj firmi se teze dobija otkaz nego sedmica na lotou. Tacno je to.

P.S. ja sam iz privatnog sektora  :aq01: A kao i svaki Srbin,sanjam i molim se za mesto u drzavnoj firmi   :aq13: :aq21:

P.P.S. salim se  :aq01:

Sačuvana

jelena.st

  • Svakodnevni prolaznik
  • *
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 327
Одг: Vrtic i bolesna deca
« Odgovor #9 poslato: 26-11-2008, 01:14:24 »

Draga moja Jagodice,ne znam gde radis ali bih rekla da imas sasvim fin posao cim mozes svaki put kad ti se dete nakaslje  ostati kuci.Ono sto ja znam da 80% majki cija deca idu sa mojim detetom u vrtic rintaju kod nekog surovog privatnika bez slobodnog dana,i ne mogu sebi da priuste da ostanu kod kuce sa detetom.A i isto tako mislim da nije neophodno povlaciti dete iz vrtica zbog slinavog nosa i kaslja jer detetu je nemoguce stvoriti sterilne i bezbedne uslove  i da ga jednostavno treba pustiti da samo izgradi svoj imunitet
Sačuvana

jagodica bobica

  • Član
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 184
Одг: Vrtic i bolesna deca
« Odgovor #10 poslato: 27-11-2008, 08:43:08 »

Radim u privatnoj firmi i nemam problema sto se tice te strane. Ne ostajem svaki put kada mi se dete nakaslje, ali smatram da pojedine roditelje bas briga za tudju decu, oni su njihovo dete doveli i to je to. A sto zaraze drugu decu to nema veze, u fazonu su pa sta. E pa to me izludjuje, i mislim da su jednostavno bezobrazni. Ja razumem da se nekad desi da nemas gde dete, ali u grupi gde moj sin ide, to su sve jedna ista deca, a pritom,pojedine majke i ne rade, ali ne zele da oduzmu sebi slobodno vreme.
Sačuvana

zixmix

  • Svakodnevni prolaznik
  • *
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 221
  • Ja bi ovo radio tata....-I tata bi sine!
Одг: Vrtic i bolesna deca
« Odgovor #11 poslato: 27-11-2008, 17:03:27 »

  Sta podrazumevas pod"neodgovornost vaspitaca",ako je tvoj odgov to,da vaspitac ne primi dete u vrtic,gresis,jer nema pravo da ga vrati,moze da kaze roditelju,da bi bilo bolje da ostane kuci,zbog druge dece,ali da ga ne primi, to ne sme.
[/quote]

Pod neodgovornošću vaspitačica naravno da nisam smatrao "da vaspitačica ne primi dete u vrtić", već sledeće: da namerno naprave promaju u prostoriji u kojoj se deca nalaze pa sutra dan više od pola grupe ne dođe jer su se razboleli, drugo: kada odlaze u wc vaspitačica ih ne prati i ne proverava da li su oprali ruke ili slične higijenske stvari koje je neophodno uraditi da se dete ne bi razbolelo i još druge stvare koje radi kako bi sebi olakšali posao jer rade u državnoj firmi i niko ih ne proverava za učinak na poslu. A upravo zadovoljstvo deteta koje u vrtiću provelo vrreme bi trebalo da bude merilo njihovog rada! A to šta rade vaspatiči sa decom sam i ja bio svedok i naravno da sam reagova pa zamalo neko da ostane bez posla. Ali ovo je Srbija brale. Na kraju bih samo pitao jelenu.st i ribicu kako bi oni reagovali kada im dete zaradi upalu pluća, izleči se od toga, ti ga odvedeš u vrtić i vidiš kako mu drugarice kašlje kao odrastao čovek a popodne ti se opet razboli i dobije temeperaturu?
Sačuvana

zixmix

  • Svakodnevni prolaznik
  • *
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 221
  • Ja bi ovo radio tata....-I tata bi sine!
Одг: Vrtic i bolesna deca
« Odgovor #12 poslato: 27-11-2008, 19:24:36 »

a sto lepo ne ostanes sa svojim detetom kuci,i da mu ne das da izlazi napolje i da se druzi sa drugom decom.....stavi ga pod stakleno zvono....

onda nijedan vrtic i nijedna vaspitacica nece moci da ga maltretiraju....

Bavana nemoj da si "bezobrazna". Nije rešenje problema "izolovati" dete, nego je rešenje da svi rade svoj posao savesno i odgovorno!
Sačuvana

ribica

  • Stalni učesnik
  • **
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 580
Одг: Vrtic i bolesna deca
« Odgovor #13 poslato: 27-11-2008, 23:13:43 »

  Sta podrazumevas pod"neodgovornost vaspitaca",ako je tvoj odgov to,da vaspitac ne primi dete u vrtic,gresis,jer nema pravo da ga vrati,moze da kaze roditelju,da bi bilo bolje da ostane kuci,zbog druge dece,ali da ga ne primi, to ne sme.

Pod neodgovornošću vaspitačica naravno da nisam smatrao "da vaspitačica ne primi dete u vrtić", već sledeće: da namerno naprave promaju u prostoriji u kojoj se deca nalaze pa sutra dan više od pola grupe ne dođe jer su se razboleli, drugo: kada odlaze u wc vaspitačica ih ne prati i ne proverava da li su oprali ruke ili slične higijenske stvari koje je neophodno uraditi da se dete ne bi razbolelo i još druge stvare koje radi kako bi sebi olakšali posao jer rade u državnoj firmi i niko ih ne proverava za učinak na poslu. A upravo zadovoljstvo deteta koje u vrtiću provelo vrreme bi trebalo da bude merilo njihovog rada! A to šta rade vaspatiči sa decom sam i ja bio svedok i naravno da sam reagova pa zamalo neko da ostane bez posla. Ali ovo je Srbija brale. Na kraju bih samo pitao jelenu.st i ribicu kako bi oni reagovali kada im dete zaradi upalu pluća, izleči se od toga, ti ga odvedeš u vrtić i vidiš kako mu drugarice kašlje kao odrastao čovek a popodne ti se opet razboli i dobije temeperaturu?
[/quote]
Dragi moj zixmix,ribica je majka dvoje dece,a  i bila sam vaspitac u Jagodinskom vrticu,to za promaju se prica od kad postoje vrtici i to je cista glupost,glupost je i da u drzavnom vrticu ne postoji nikakva kontrola,sto se ne raspitas malo,ne mozes da pises na pamet( u svakom vrticu postoji sestra na preventivi,a ti verovatno znas zasto je ona tamo),postoji i glavna sestra,direktor i svi ostali.Drugo,postoje i privatni vrtici,mozda tamo ne prave promaju.Sto se tice upale pluca,da moje dete dobije, naravno da bih bila zabrinuta,mozda bih nasla neku baku da ga cuva,a posle 3.godine dala bih ga odvela vrtic(jer deca posle 3 godine sticu jaci imunitet).Ne postoje neodgovorni roditelji,jer svaka majka i otac voli svoje dete najvise,ali jednostavno ga nema gde...tako,nadam se da sam ti malo pojasnila situaciju,pozz
Sačuvana

government

  • Zvezda u usponu
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 4156
Одг: Vrtic i bolesna deca
« Odgovor #14 poslato: 28-11-2008, 09:58:20 »

Moram da kazem.Nema veceg bezobrazluka, svinjizma, kretenizma ,neljudskosti nego dovesti bolesno dete  da zarazi drugu decu.Ja imam problem pa sta fali da i drugi imaju isti problem.Neka jos 20 roditelja  ostavi posao i vodi decu kod lekara cekajuci satima da dodje na red, neka jos 20 oro dece pije jake antibiotike, vristi dok mu zabijaju onu igletinu u malo dupe, neka placu celu noc previjajuci se od stomaka ili glave, neka i drugi ostanu u bolnici na infuziji na istom odeljenju sa zuticama i drugim bolestima, ......Jebem mater svima koji tako rade!!!Zasluzuju da odsluze kaznu  medju najzaraznijim bolesnicima na infektivnom odeljenju za tropske bolesti, pa nek tamo jacaju imunitet.Ko ne moze da ostavi posao  ima da zove babu, dedu, komsiju, prijatelja , da plati baby siterku, ili bilo koga da pricuva bolesno dete. A vaspitacica ne sme da primi bolesno dete u grupu.Moje je dete dobilo mononukleozu, sarlah  u vrticu i da ne pricam kroz sta je sve proslo da  se izleci,samo zbog toga jer nisu imali gde da ostave dete, a  ono tri dana pod temperaturom ( rekli izgleda sarlah al mozda i nije).
Ljudi budite obzirni prema drugima, ne cinite ono sto ne zelite da vama cine.
Sačuvana

Ivanka

  • Zvezda u usponu
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 2324
Одг: Vrtic i bolesna deca
« Odgovor #15 poslato: 28-11-2008, 11:38:41 »

I moje je dete dobilo sve te bolesti u vrtiću. Problem je bio da ja nisam prebolela nijednu dečiju bolest kao dete, a kod odraslih je to živi užas. Dobila sam ovčje boginje od sina (on ih je, naravno, pokupio u vrtiću). Ja sam završila u bolnici. Ko mi je kriv da je mama plaćala ženu da me čuva.
Sačuvana

government

  • Zvezda u usponu
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 4156
Одг: Vrtic i bolesna deca
« Odgovor #16 poslato: 29-11-2008, 08:26:08 »

A  sigurno  se igrala sa decom iz komsiluka ispred zgrade , u parku  u gostima, kako te ne zarazise tamo  a ne pod stare (pardon mlade dane)?Virus se nalazi u telu mnogo duze nego simptomi pa je i zaraznost duza .Nekada se ne vidi da je neko bolestan i zarazan, Ali kada dovedu dete koje je umazano od curecih slina i koje kaslje medju drugu decu onda je to samo bezobzirnost.A jos teske zarazne bolesti , od sarlaha se pre antibiotika obavezno umiralo, infektivna mononukleoza moze da napravi opasne probleme ako se ne leci pravilno.
Nesto je nema Loremo , bas  me brine .
ALO LOREMO  NAPISI NESTO DA ZNAMO DA SI ZIVA, I NARAVNO  SAMO DA TI CUJEM GLAS
Sačuvana

Ivanka

  • Zvezda u usponu
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 2324
Одг: Vrtic i bolesna deca
« Odgovor #17 poslato: 29-11-2008, 11:10:32 »

Naravno da sam se igrala sa drugom decom ispred zgrade, ali valjda su previše pazili na mene tako da pod "mlade" dane dobijam dečje bolesti.
Sačuvana

Zmaj12

  • Član
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 8
Одг: Vrtic i bolesna deca
« Odgovor #18 poslato: 08-01-2009, 22:02:57 »

Da li mozda znate da roditelji bolesne dece ( narocito majke) ako izostaju cesto sa posla dobiju otkaze od svojih gazda, kod kojih po 8 do 10 sati rade za malo para, da bi pružile minimum svojoj deci? Šta je manje zlo? Šta biste vi da ste u takvoj poziciji? Bilo bi mi drago da znam vaše odgovore.
Sačuvana

Luna

  • Prijatelj
  • *****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 9142
Одг: Vrtic i bolesna deca
« Odgovor #19 poslato: 15-02-2009, 00:11:30 »

Pa neka sede kuci pa cuvaju bolesnu decu! ja ne idem na posao kad mi je dete bolesno
previse sebicno!
roditelji koji moraju da rade a deca su im bolesna reci ce,jos i drsko i bezobrazno.
potuno razmazeno i nezrelo.
i sta ce tvoje dete nauciti o saosecanjima i  razumevanju od tebe?

imala sam amo 10 dana odmora za dete,u obdanistu vaspitacice nazivaju odmah kad nesto primete,samo malo pvisenje temperature,bez potvrde od doktora o preboleloj zaraznoj bolesti,ne moze u obdaniste.
to je pravilno sve.
zato sam dete sa ovcjim( ili krunim) boginjama ostavljala samo kuci,zbog posla koji nisam htela da izgubim.isla sam kroz firmu a usta su mi se krivila od bola.

zar mislis da neko nebi voleo da neguje svoje dete kad je bolesno?
znas li ti uopste kako majku boli u toj situaciji? ne znas sigurno.

da znas, i da nemas pomoc,nebi tako izvaljivala,jer tesko je, i kad si kuci sa bolesnim detetom,a kamoli da ga ostavis i odes na posao.
kad ga nemas gde.
« Poslednja izmena: 15-02-2009, 22:07:11 od strane Luna »
Sačuvana
Prosecni ljudi nista tako ne mrze kao nadmoc duha.
 

Stranica je napravljena za 0.076 sekundi sa 24 upita.