Forum Beograd Jagodina Ćuprija Paraćin

Molim vas da se prijavite ili se registrujete.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Napredna pretraga  

Vesti:

Samo za Registrovane članove je moguć pristup u kategoriji '' Ljubav & Sex & Lepotice''
Obavezno pročitajne uslove korišćenja Foruma ->
Uslovi Korišćenja

Autor Tema: MITO I KORUPCIJA!!!!  (Pročitano 78623 puta)

0 Članovi i 6 gostiju pregledaju ovu temu.

jelena.st

  • Svakodnevni prolaznik
  • *
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 327
Одг: MITO I KORUPCIJA!!!!
« Odgovor #60 poslato: 29-07-2008, 00:06:18 »

 :xq020:
Sačuvana

groucho

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 1233
  • "knjige braco,knjige,a ne zvona i praporce"
Одг: MITO I KORUPCIJA!!!!
« Odgovor #61 poslato: 29-07-2008, 00:09:24 »

.

Muljaro jedna,citiras mi zakon a ne bi odoleo prasetu i to tek skinutog sa raznja,hahahahahahahaha.....mmmmmmmmmm ukusno,ukusno,pa jos pivo pride

Sto bi rekao bivsi premijer DrKos Toonica..."ne moramo se drzati zakona kao pijan plota"...mis'im,ako covek vec kaze....
Sačuvana

bebironac

  • Gost
Одг: MITO I KORUPCIJA!!!!
« Odgovor #62 poslato: 29-07-2008, 00:12:42 »

Pa ako tako kaze bivsi premijer eeeee onda se i necemo drzati,a ti ces dobiti svoje peceno prase....a sad svima laku noc i MISLITE O TOME....pozdrav groucho i misli o tome....  :aq24: :aq24: :aq24:
Sačuvana

Louis

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 1440
Одг: MITO I KORUPCIJA!!!!
« Odgovor #63 poslato: 29-07-2008, 15:09:21 »

Al' uzmi vise puta po manju kolicinu (250-350 grama) :aq18:, da ne bi bilo koski vise neg' mesenceta! :xq008:
Sačuvana

bebironac

  • Gost
Одг: MITO I KORUPCIJA!!!!
« Odgovor #64 poslato: 29-07-2008, 19:34:58 »

a neeeee prasence je prasence......
Sačuvana

leptirica

  • Član
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 51
Одг: MITO I KORUPCIJA!!!!
« Odgovor #65 poslato: 30-07-2008, 15:47:00 »

Uhapsena DrVesna K. zbog primanja mita,prema nezvanicnim informacijama radi se o cifri od 200din.
jel to prevazilazi tih 5% od plate o kojima vi pricate?
Sačuvana

leptirica

  • Član
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 51
Одг: MITO I KORUPCIJA!!!!
« Odgovor #66 poslato: 30-07-2008, 15:50:43 »

da i recimo sluzbenica na salteru je neka bomba sisata kurvetina kakve ja volim i ja joj kupim sat u vrednosti od 1000 evra i dam joj ga posle posla u kafani i ko tu sad mene moze da kazni i nju niko nemoze meni da zabrani da poklonim nekome nesto i teoretski je nemoguce da oni znaju dali sam ja nekome dao poklon jel mi se svidjaju njene plsave oci ili velike sise ili zato sto je obavila neki posao za mene!!!

Niko ti ne brani da proveris da li mogu ili ne  :aq01:

pa ko govori o hartijama,da li sok i kafa prevazilazi 5% mesecne zarade???? Naravno da ne

Ma samo sam napisao sta kaze zakon o tome...odnosno do koje vrednosti se poklon ne smatra korupcijom....

a tebi gorcho moze jedno peceno prase...

Tooo...e da znas da to prase ne bih prijavio Agenciji Za Borbu Protiv Korupcije taman da znam da ce da me otpuste  :aq26:
Sačuvana

groucho

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 1233
  • "knjige braco,knjige,a ne zvona i praporce"
Одг: MITO I KORUPCIJA!!!!
« Odgovor #67 poslato: 30-07-2008, 19:20:39 »


 jel to prevazilazi tih 5% od plate o kojima vi pricate?

Nisi procitala pazljivo moj post...vrednost POKLONA ne sme da prevazidje vrednost od 5% a HARTIJE OD VREDNOSTI(dakle i NOVAC) lice zaposleno u javnom sektoru NE SME da primi...bez obzira na kolicinu.


*Pa ovako...lice koje obavlja bilo koju funkciju u organima koje je osnovala Republika Srbija,opstina,grad,autonomna pokrajina i sl. NE SME da primi poklon koji je u vezi sa f-jom koju obavlja u vrednosti koja prevazilazi 5% mesecne zarade u Republici Srbiji...i ne sme da primi poklon u bilo kojoj vrednosti ako se radi o hartijama od vrednosti...
*Svaki poklon koji prevazilazi ovu vrednost,lice koje obavlja javnu f-ju mora da ODBIJE i prijavi AGENCIJI ZA BORBU PROTIV KORUPCIJE...a ako nije mogao da odbije poklon on postaje JAVNA SVOJINA(na sta je lice koje obavlja javnu f-ju duzno da upozori darivaoca)...
*Pod "POKLONOM" se podrazumeva bilo materijalna stvar bilo usluga...

Jasnije?
Sačuvana

leptirica

  • Član
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 51
Одг: MITO I KORUPCIJA!!!!
« Odgovor #68 poslato: 31-07-2008, 11:26:16 »

jeste jeste, hvala
Sačuvana

leptirica

  • Član
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 51
Одг: MITO I KORUPCIJA!!!!
« Odgovor #69 poslato: 31-07-2008, 11:28:01 »

Pitam jer me interesuje kako funkcionise nas pravni sistem u Srbiji.
Sačuvana

groucho

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 1233
  • "knjige braco,knjige,a ne zvona i praporce"
Одг: MITO I KORUPCIJA!!!!
« Odgovor #70 poslato: 31-07-2008, 12:06:14 »

Pitam jer me interesuje kako funkcionise nas pravni sistem u Srbiji.

Na ovo ti bilo ko realan ne moze dati Bog zna kako optimistican odgovor. Ja bih rekao "OSREDNJE"....
Sačuvana

bebironac

  • Gost
Одг: MITO I KORUPCIJA!!!!
« Odgovor #71 poslato: 02-08-2008, 23:50:24 »

Pitam jer me interesuje kako funkcionise nas pravni sistem u Srbiji.

Pa da rade na belo ne bi mogli bas da opstanu....crno,brate crno  :xq030:
Sačuvana

leptirica

  • Član
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 51
Одг: MITO I KORUPCIJA!!!!
« Odgovor #72 poslato: 03-08-2008, 10:56:52 »


Pa da rade na belo ne bi mogli bas da opstanu....crno,brate crno  :xq030:
a sad crno bebironac?
Sačuvana

bebironac

  • Gost
Одг: MITO I KORUPCIJA!!!!
« Odgovor #73 poslato: 03-08-2008, 20:02:42 »

crno???? ko? sta? gde?  :xq047:
Sačuvana

Luna

  • Prijatelj
  • *****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 9142
Одг: MITO I KORUPCIJA!!!!
« Odgovor #74 poslato: 14-02-2009, 21:23:02 »

   10 godina nosim ovo u sebi a boli ko u ono vreme.Radi se o SAMO jednom doktoru,ne generalizujem,jer sa drugima, na srecu nisam imala kontakta.
Molim vas da mi kazete kako bi ste vi to nazvali?
          Svekrva mi je lezala mesec dana na odelenju u Cupriji,ne jede,ne ustaje,otecena i zatrovana do krajnje granice.
Svakodnevno zovem i doktor mi obecava da ce ukljuciti dializu. I nista.Onda mi od kuce kazu da ceka novac!!! Neverovatno!!!
          Nosi mu moja prijateljica odmah 300DM i dializa je ukljucena.Posle nedelju dana odlazimo na  3 nedelje kuci.Tek tada nastaje horor.Svakodnevno sam isla u bolnicu a bar 2-3 puta nedeljno bi mi sestra odmah kazala da doktor zeli da me vidi.I cekao me je,u svojoj sobi....100DM za infuziju....100DM za transvuziju...100DM zbog lose situacije u zdravstvu...100....pocela sam da se krijem,bilo me je stid.Takvu bestidnost nisam nikada dozivela.Nisam vise ni pricala muzu,poludeo bi,a znam da zivot nase majke zavisi od njega,tj. od novca.Samo sam davala.Cesto sam plakala  do kuce…od besa.
Napomonjem,nisam nudila novac,trazio je!
I tako 3 nedelje.  Za rastanak opet novac.
       Posle nekoliko meseci svekrva,koja je isla sada dva puta nedeljno na dializu, zalila mi se da je, kad obilazi pacijente u toku dialize,potpuno ignorise.Na primedbu sestre odgovorio je:- kada se njeni ne interesuju za nju,zasto bih ja?!ne saljemo mu novac.Molila sam je da mu da novac ali ona nije htela,kazala je :- zasto da njemu placam za ovo malo mucnog zivota?Molila sam boga da izdrzi dok ne dodjemo,jos jednu nedelju.Kad je ostala na odelenju,odnela mu  je moja sestra 200DM,ali kasno.
  Dva dana posle tog zadnjeg novca,12 meseci posle prve placene dialize,moja svekra je umrla,sa iglom u vratu,za vreme dialize.Zasto je tako bilo?
      Htela sam da se zalim…ali kome?Kazu isti su svi,a on je bio glavni na odelenju.
      Med.sestra nije smela da mi posvedoci,plasila se za posao,razumem.
      Prijateljica nije smela jer ima bolesne roditelje,sta se ako moraju kod njega.

 „Moj“doktor je i dalje na istom odeljenju,dalje uspesno „leci“i napreduje u  karieri,cula sam.
  Ne bi mi bilo nimalo zao das sam za taj novac kupla posteljine,ves za odelenje…ali ovako…

 Ljudi, jesu li to “ljudi” ili zveri?
Jeli moguce da se tako iskoriscava necija nesreca i briga familije?
To je reketiranje.
Kako li samo boli onog ko nema,mogu zamisliti.
Najgore, da je sada jos gore, i da to znaju svi,a da se nista ne peduzima.
Drzava aminuje kad te zveri gutaju ljude,njihov ponos,egsistenciju.
A ljudi trpe iz straha za goli zivot.
 
Sačuvana
Prosecni ljudi nista tako ne mrze kao nadmoc duha.

jagodinka_

  • Svakodnevni prolaznik
  • *
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 452
Одг: MITO I KORUPCIJA!!!!
« Odgovor #75 poslato: 15-02-2009, 22:18:46 »

ja stvarno tebe ne razumem. verujem da je bilo hiljadu nacina da prijavis tog doktora, ili zasto mu jednostavno nisi trazila racun za sve te infuzije, transvuzije ili sta vec... na kraju krajeva za sve te pare mogla si i doktora i bolnicu da promenis. nemoj da kukas kako drzava aminuje, aminuju pacijenti koji guraju doktorima pare i dzep. imam stare roditelje i vise su po bolnicama i lekarima nego kuci i jos nisam cula da se zale, imaju neke svoje doktore kojima s vremena na vreme odnesu 100gr kafe i to je sve. probleme tog tipa gojeg si ti imala... znala bih vec ja kako da ih resim....
Sačuvana

Luna

  • Prijatelj
  • *****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 9142
Одг: MITO I KORUPCIJA!!!!
« Odgovor #76 poslato: 15-02-2009, 22:34:17 »

ah,kako da resis odavde te probleme.
dok su laksi oblici bolesti moze sa 100gr kafe,a kada je nesto ozbiljno..nemoj samo da te snadje.
nisam mogla sa malim detetom i da ostavim posao pa da se uputim kuci kad ja hocu,shvati da je zena bila nepokretna dok nije ukljcio dializu.kad smo otisli tada je tek pocela uz nasu pomoc da hoda.Zar da pustim da umre? bi li ti to ucinla? Ko ce ti dati racun? znam u kakvom je zena teskom stanju,nemam izbora. a da je prebacim negde bogu iza ledja,kako ce kad ja odem ?ovako je bar svekar mogao da je obilazi,bilo mu blize.
i nismo mu gurali pre,trazio je.i nismo jedini,takvih je slucajeva previse.
majka mi se ovih godina leci od diabetisa u Cupriji,lezi tamo cesto,isto ko sto kazes,100gr i secera...ali ovaj je drugaciji.
Nedao bog samo da dodju ljudi u takvu situaciju.
Sačuvana
Prosecni ljudi nista tako ne mrze kao nadmoc duha.

jagodinka_

  • Svakodnevni prolaznik
  • *
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 452
Одг: MITO I KORUPCIJA!!!!
« Odgovor #77 poslato: 16-02-2009, 11:02:12 »

ni u jednom momentu nisam mislila da treba da je pustis da umre... a racun, pa naravno da neces da ga dobijes, ali tvoje je pravo da  das pare samo za ono sto mozes da dokazes da si platila. i dalje stojim kod toga da ima leka za takve "doktore". zasto ga sada ne imenujes?
Sačuvana

Luna

  • Prijatelj
  • *****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 9142
Одг: MITO I KORUPCIJA!!!!
« Odgovor #78 poslato: 16-02-2009, 11:40:08 »

imenovala sam ga u nedavnom pismu ministru zdravlja...cekam odgovor...ako dodje.
Sačuvana
Prosecni ljudi nista tako ne mrze kao nadmoc duha.

dopadate mi se

  • Svakodnevni prolaznik
  • *
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 220
Одг: MITO I KORUPCIJA!!!!
« Odgovor #79 poslato: 16-02-2009, 12:14:45 »

ni u jednom momentu nisam mislila da treba da je pustis da umre... a racun, pa naravno da neces da ga dobijes, ali tvoje je pravo da  das pare samo za ono sto mozes da dokazes da si platila. i dalje stojim kod toga da ima leka za takve "doktore". zasto ga sada ne imenujes?

Kod nas je bila ista situacija sa odredjenim doktorima, bolnicama, ali ljudi su se osvestili, vlada je pokrenula kampanju ,, Protiv korupcijata,,, i dala besplatni broj telefona gde moze da se javi svaki gradjanin i da kaze gde se sta desava.
Pa sada zajedno sa policijom i obelezanim parama hvataju te doktore. Mnogo njih je zavrsilo u zatvoru.
I ja sam dosad hvala bogu zavrsila neku bolest sa 100 grama kafe ili nesto vise ako bih to ja dala od srca.
A inace slazem sa jagodinkom ne dozvoljavam da me neko na taj nacin ponizava, posebno ako se radi o zdravlju.
Tako je barem u glavnom gradu.
Inace oni iz provincije se veoma zale isto na takve stvari, najnovije nesto sto sam cula je od moje koleginice kojoj se poradjala snaha u Tetovu, dok nisu ginekologu dali 200 evra nije izvrsio carski rez.
A brat moje koleginice je radio u toj bolnici, ja sam poludela od besa zasto su tom doktoru dali pare, a ona mi je samo rekla ,, Zivot moje snahe i bebe je bio u njegovim rukama, radilo se o minutama ,,.
Grozno.
Sačuvana
 

Stranica je napravljena za 0.117 sekundi sa 24 upita.