Forum Beograd Jagodina Ćuprija Paraćin

Molim vas da se prijavite ili se registrujete.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Napredna pretraga  

Vesti:

Samo za Registrovane članove je moguć pristup u kategoriji '' Ljubav & Sex & Lepotice''
Obavezno pročitajne uslove korišćenja Foruma ->
Uslovi Korišćenja

Autor Tema: Pitajte sta vas interesuje  (Pročitano 44794 puta)

0 Članovi i 3 gostiju pregledaju ovu temu.

Luna

  • Prijatelj
  • *****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 9142
Одг: Pitajte sta vas interesuje
« Odgovor #20 poslato: 22-01-2009, 12:28:41 »

dak je vec rekao:
Organizacija ima dublje korenove,a oni krecu od samog nacina ponasanja,mentaliteta,psihe,razmisljanja...

napredni,bar kod mene ,dobijaju ogromne sanse da se i dalje usavrsavaju,napreduju.
to se odrazava kroz postavljanje istih na nova radna mesta gde mogu da se afirmisu,firme placaju njihova usvrsavanja ,jer naravno znaju da ce im se to ulaganje vratiti .
   ako vide da imas potencijal nece te ostaviti (osim ako to sam ne zelis) da camis u tvom cosku vec ce ti dodeliti nove zadatke kroz koje ces uz njihovu podrsku dalje da se razvijas,i tako mozes da ides dalje i dalje.
znaci,neces ostati tamo gde si poceo.
posebno je interesantno da se  ljudima pomaze da od samog pocetka,(svejedno koliko su u firmi,) izloze i sprovedu svoje ideje,da unesu promene,cime se povecava motivacija.

ti procesi obicno nisu planski vec teku spontano.

drugo je kad se otvaraju nove linije u proizvodnji,tada se planski usavrsavaju ljudi koji za to izraze zelju.
kroz svestrano usavrsavanje radnici su flexibilniji sto donosi korist i firmi i njima.

tako je bilo u mojoj firmi,koliko znam i danas je isti princip.
koliko znam i na drugim mestima je tako.



« Poslednja izmena: 22-01-2009, 12:56:20 od strane Luna »
Sačuvana
Prosecni ljudi nista tako ne mrze kao nadmoc duha.

sonja

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 1263
Одг: Pitajte sta vas interesuje
« Odgovor #21 poslato: 22-01-2009, 12:42:24 »

Postoje li programi vaših vlada, koji sežu za bar 50 godina unapred, kojii mogu biti putokaz gde treba fokusirati školovanje vezano za naciju, analize šta je isplativo za ulaganje......

Postoje li posebne stimulacije za napredne, koje nisu mrtvo slovo na papiru, već plansko osposobljavanje vrhunskih kadrova....

U vašim zamljama, koliko sam upoznat mnogo se subvencioniše poljoprivreda, tako da te cene koje prosipate i nisu neka interesantna tema.

Organizaciona struktura je ono što je bitno.

1.Izvini u vasim zemljama??Mogu da razumem  ako kazes u zemljama de zivite....!Malo postovanja prema ljudima koji imaju dve zemlje
2.Da ne postoji  takvi planovi ,de se gleda malo u buducnost,verovatno ,ne bi bilo  ni ovakve organizacije ni ovakvog standarda
3.U svakoj normalnoj drzavi postoji mogucnost skolovanja i napretka,zavisi od tvoje volje i spremnosti....
4.Ako  i nije neka intresantna tema,sta ces onda ovde?

Sačuvana

gremlin

  • Zvezda u usponu
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 3213
Одг: Pitajte sta vas interesuje
« Odgovor #22 poslato: 22-01-2009, 12:45:26 »

Tema jeste interesantna, ali ne u smislu koliko koštaju banane, nisam imao nameru nikoga da vređam, ispravljam se U ZEMLJAMA GDE VI ŽIVITE:
Sačuvana

Luna

  • Prijatelj
  • *****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 9142
Одг: Pitajte sta vas interesuje
« Odgovor #23 poslato: 22-01-2009, 13:04:05 »

sonja,jedno veliko BRAVO!!!
Sačuvana
Prosecni ljudi nista tako ne mrze kao nadmoc duha.

sonja

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 1263
Одг: Pitajte sta vas interesuje
« Odgovor #24 poslato: 23-01-2009, 09:35:50 »

Hej ljudi ,
banane su danas na snizenju:
0,98 centi,hahahahhaa
Sačuvana

gremlin

  • Zvezda u usponu
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 3213
Одг: Pitajte sta vas interesuje
« Odgovor #25 poslato: 23-01-2009, 14:24:01 »

Obradovaše se marmuni jer ih to interesuje
Sačuvana

Luna

  • Prijatelj
  • *****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 9142
Одг: Pitajte sta vas interesuje
« Odgovor #26 poslato: 23-01-2009, 16:18:53 »

Hej ljudi ,
banane su danas na snizenju:
0,98 centi,hahahahhaa
...1,29€, i to BIO !!!
Sačuvana
Prosecni ljudi nista tako ne mrze kao nadmoc duha.

sonja

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 1263
Одг: Pitajte sta vas interesuje
« Odgovor #27 poslato: 24-01-2009, 09:18:29 »

Ne svidja smi se:
Ovde postoji tradicija da se zene poradjaju kuci,samo uz pomoc babica,jer je mnogo skuplje u bolnici;na ovaj nacin  porodica dobija neku vrstu novcane nagrade ako se majka porodi kod kuce,
Imas kucnog doktora kod koga ides  po dogovoru,problem je ako ti fali nesto  ili si mrtav bolestan,a imas termin sledece nedelje;
Kada si imao neku ,,laksu operaciju,,drugi dan te otpustaju kuci;
porodilja ima pravo na porodiljsko samo 8 nedelja,otac ima samo 2 slobodna dana;
ako cele godine nisi bio ,,bolestan,,vraca ti se novac od zdravstvenog osiguranje;
150e placcas mesecno po glavi odrasle osobe(18) zdravstveno osiguranje,plus premija po odraslom clanu porodici,150e.godisnje;
ako ne placas osiguranje,drzava ima pravo na zaplenu  materijalnih dobara iz tvog doma;
Otprilike to je vezano za moj prethodni post,sta mi se svidja....ovde za pocetak sta mi se ne svidja

Sačuvana

Dak

  • Zvezda u usponu
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 3110
  • Svetski putnik
Одг: Pitajte sta vas interesuje
« Odgovor #28 poslato: 24-01-2009, 10:28:59 »

I takve stvari treba napisati,sto da ne.
Sačuvana
"Pazite sta zelite,mozda vam se zelje i ostvare".

Luna

  • Prijatelj
  • *****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 9142
Одг: Pitajte sta vas interesuje
« Odgovor #29 poslato: 24-01-2009, 11:53:31 »

interesantno,a mislila sam da je tamo to bolje regulisano.

svidja mi se ovde:
-----poroditi se mozes gde hoces,po svojoj zelji,u bolnici ti je sozialni radnik koji obavi sve formalnosti oko prijavljivanja deteta u opstini...dolazi ti sestra par nedelj kuci da ti pomogne,da te uputi.  porod.odsustvo traje 8 nedelja (primanje kao na bolovanju) a onda mozes odluciti koliko ces sa detetom ostati kuci(majka ili otac)-do 3 godine detetove starosti. za vreme te 3 godine se 2 puta izjasnjavas hoces li poceti sa radom ili nastavljas,ili se menjas sa ocem deteta koji ostaje kuci.
  posle dve godine boravka sa detetom nemas vise nikakvih primanja osim decjeg dodatka.
 ----samo za paciente bez termina u vecim praxama postoje doktori koji su za njih zaduzeni
u manjim,svaki doktor ce svog pacijenta uzeti bez termina ako je nesto akutno ozbiljno.
  ne svidja mise:
----kao kod tebe sonja,sozialno placa samo najnuznije troskove bolnici,sto znaci za sve lakse OP (vene,bruh...) posle intervencije odlazak kuci.
----ako zelis nesto vise,neku bolju terapiju koja odskace od standarda,placas sam ,kao npr.hemoopatijsko lecenje,koje je cesto jedini lek,kao u mom slucaju.

stoji nesto veoma pozitivno a to je DA DOKTOR NITI PRIMA NITI TRAZI BILO KAKAV "POKLON", mada su ovde doktori trenutno u veoma teskoj situaciji.

sta se kod vas,u vasim sredinama ,cini da se deci-omladini pomogne ako imaju problema familijarne ili psiholoske prirode?
« Poslednja izmena: 24-01-2009, 11:58:05 od strane Luna »
Sačuvana
Prosecni ljudi nista tako ne mrze kao nadmoc duha.

zokiitalia

  • Član
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 33
Одг: Pitajte sta vas interesuje
« Odgovor #30 poslato: 24-01-2009, 12:05:15 »

ispada sada da su nemci ljubazni i izlaze u susret ljudima ..??? pa onda kako su nasi ljubomorni i prokleti!?  znam da nasi uvek kad su u grupi i kada posoji konflikt interesa rade na tome da primis manju platu,izgubis posao, da te otpuste itd... kako ? ogovaranjem i pljuvanjem !  Meni su to pricali nasi ljudi  , sigurno je tako .moje iskustvo je sa italijanima koji se ponasaju isto tako ,prokleti ,ljubomorni , uzeli bi ti sve ... kad su im gazde bivsi seljaci , sa srednjom ili cak samo osnovnom skolom takvi  a imaju milione kapitala TAKVI. MOJ GAZDA ima vodoinstalatersku firmu imaji milione evra i kapitala jer rade 40 godina velike objekte i uglavnom u drzavnom sektoru.poceo je od nicega i napravio ludilo! njegov sin koji polako je preuzeo firmu ima jedva srednju skolu ali postavlja se kao da ima inzinjersku diplomu  STO MI NE SMETA!   nasi radnici kolege imaju osnovnu skolu , pocetnici nisu hteli da uce pa su se zaustavili na pola srednje skole, momci koji su zavrsili srednje skole za racunovodje , geometre dolaze da uce i rade taj posao da sljajkaju i ja sam im smetnja, ljubomorni .a ja srbin iz pizde materine u italiji ,pricam perfektno italijanski, imam srednju skolu zavrsenu  diplomu vodoinstalatera nemogu da napredujem i da imam neki uzitak u poslu a samim i tim u zivotu dok sam ovde napolju barem to.posao imam a celu 2009 godinu siguran radimo jedan vazan objekat koji ne moze da se stopira jer je od vitalnog znacaja za region ali MORAS OPET DA PAZIS KAKO SE POSTAVLJAS JER KOLEGE SAMO GLEDAJU PRILIKU DA TE ELIMINISU , POD STALNIM PRITISKOM I STRESOM , UZAS!  ali
Sačuvana

sonja

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 1263
Одг: Pitajte sta vas interesuje
« Odgovor #31 poslato: 24-01-2009, 12:16:06 »

ja mogu da ispricam da je tou principu dobro reseno;
moj srednji klinac je autist i on ide u specijalnu srednju skolu za  decu sa psihijatrijskim poremecajima(autisti,,adhd i uglavnom svi aspekti autizma),
opstina placa taksi,jer su klnci nesposobni da idu sami u skolu(ce da se zagube usput),skola je besplatna,knjige su besplatne.Jednom mesecno ide   jedan vikend  van kuce, to je  vikend za specijalnu decu ,koji  je  organizovan kao pomoc i podrska roditeljima i ostalim clanovima porodice,da udahnu malo mir.
Inace je decija zastita jako  mocna ovde i ako dodju do zakljucka da dete ima problem sa roditeljima,obicno se oduzimaju deca i ovde ima tih specijalnih programa za pomoc i zastite dece,hraniteljske porodice,koje  decu sa problemim a primaju.Imam  poznanike, koji  pored svojih 6 deteta,primaju redovno  decu kojoj treba pomoc.
Inace se od malena vaspitavaju ,preko skole,da u slucajuda  roditelji maltretiraju svoju decu ,klinci  mogu da ih anonimno prijave,postoje  te telefonske sluzbe de klinci mogu da se zale ....meni je to malo blesavo .
Problem je  ,bar po meni da  doktori olako prepisuju lekove,za psihijatrijske bolesti.Trenutno je moda,da ako ti je klinac malo zivlji,odma mu se prepisuju tabletice za smirenje....
 
Sačuvana

Luna

  • Prijatelj
  • *****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 9142
Одг: Pitajte sta vas interesuje
« Odgovor #32 poslato: 24-01-2009, 12:24:26 »

interesantna je tvoja prica o radu-zivotu  u Italiji,i bilo bi lepo da pises vise o tome.
ako nas vise iskreno kaze sta je pozitivno ili ne,samo se tako moze steci pravi utisak,jer svaka medalja ima lice i nalicje.
  ja sam u firmi bila jedna od retkih stranaca i imam jedna iskustva,
dok firma mog muza zaposljava veliki broj nasih gde se,kao sto ti pises,najvecim delom radi na tome "ko ce kome smestiti",ugroziti ga.
nazalost je tako,a za to nam nisu krivi ni nemci,ni italiani,ni holandjani...
 moras i da razumes da je mentalitet nemaca-itlijana-francuza razlicit i da je zato i taj medjuljudski odnos drugaciji.
a ljubomore ima inace svuda,samo sto je svi izrazavaju ili (zlo)upotrbljavaju na svoj nacin,zavisno od mentaliteta.

   pisi kako je,jeste li nekako organizovani...cega ima pozitivnog i negativnog.
Sačuvana
Prosecni ljudi nista tako ne mrze kao nadmoc duha.

Luna

  • Prijatelj
  • *****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 9142
Одг: Pitajte sta vas interesuje
« Odgovor #33 poslato: 24-01-2009, 12:56:37 »

---hmmm...ovde lekove nece dati detetu lako,prvo ce isprobati sve druge variante(psihilogija npr.).
to da mogu zvati policiju kod mene ne vazi-neka zove i neka se pakuje sa njima.

---deca su inace jako raspustena,znaci da dete iako ima jos puni pempas,trba pustiti da smo odluci sta ce.
tu je,bar kod mene,bilo teskoca posle polaska u skolu,jer je dete u rascepu izmedju kucnog,"normalnog",i onog raspustenog vaspitanja u skoli.
posebna prica da domace imaju slabo a taman posla za vikend - pa to je vreme kad deca moraju da se opuste!

(--ako dete ima neki akutni problem-bolest,svadja sa nekim, zovu roditelja da dodje po njega jer "pod stresom" ne sme sam kuci:
i tako,on se potukao,besan je,mene zovu da vozim 15km po njega,ja odem,on sedi sa sekretaricom koja ga smiruje, i vozim ga kuci jer
"psihicki nije u stanju da dalje prati nastavu"!
cim udje u auto,psiha mu proradi,spusti sediste,zavali se ko predsednik opstine i bira u koji ce Mc.donalds?!
koja li sam ja budala? onda potpisem u skoli da preuzimam odgovornos za njrgov put do kuce,ako treba,znaci vraca se sam. i moj sin ne pada vise u vatru i krizu.)

---postoji pomoc roditeljima i ovde,npr. u slucaju bolesti roditelja,doci ce par puta nedeljo neko da sa detetom provede vreme,bilo kuci ili plivanje,kino...
ili se deca kao kod vas daju familiji koj ce ga privremeno prihvatiti.
 skole imaju svoje psihologe koji ce dete uvek saslusati i uputiti ga dalje.
 
Sačuvana
Prosecni ljudi nista tako ne mrze kao nadmoc duha.

sonja

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 1263
Одг: Pitajte sta vas interesuje
« Odgovor #34 poslato: 24-01-2009, 13:12:16 »

A ovo je za Didija:


Sačuvana

gremlin

  • Zvezda u usponu
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 3213
Одг: Pitajte sta vas interesuje
« Odgovor #35 poslato: 01-02-2009, 12:23:56 »

Kakve preporuke daju ekonomisti građanima kod vas, kako izaći na kraj sa krizom u ekonomiji, kako se ponašati, pratite li medije u zemlji u kojima radite.
Sačuvana

Luna

  • Prijatelj
  • *****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 9142
Одг: Pitajte sta vas interesuje
« Odgovor #36 poslato: 01-02-2009, 15:12:13 »

ovdasnje medije pratim intenzivno,jer tu zivim i sve sto se desava u ovoj zemlji tice se i mene.
preporke za izlazak iz krize...ima ih puno,ali je prva rad,prekvalifikacije,sopstvena angazovanost,fleksibilnost,stednja.
drzava ima ideja da se lakse prodje kroz krizu i pomaze logisticki ili materijalno ljudima koji se odluce da te ideje prate.
Sačuvana
Prosecni ljudi nista tako ne mrze kao nadmoc duha.

gremlin

  • Zvezda u usponu
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 3213
Одг: Pitajte sta vas interesuje
« Odgovor #37 poslato: 01-02-2009, 15:32:54 »

Da li vam direktno skreću pažnju ili imaju neki drugi mehanizam, recimo kroz biro za zapošljavanje.
Sačuvana

Luna

  • Prijatelj
  • *****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 9142
Одг: Pitajte sta vas interesuje
« Odgovor #38 poslato: 01-02-2009, 16:23:53 »

biro za zaposljavanje u skladu sa kretanjima prekvalikuje ili dokvalifikuje ljude,po sopstvenom, ili nahodjenju nezaposlenih.
ako zelis sam da se pre-dokvalifikujes a nezaposlen si ,izneces im ideju zasto to zelis,koji ti je cilj,i najverovatnije ce ti to odobriti i platiti.
npr.svi koji ostanu bez posla ovde moraju prvo kroz kurseve za PC,one osnovne,ako izrazis zelju,moze i dalje.
  ljudi koji su jako dugo nezaposleni (veliki broj ih radi na crno i uziva sve vrste socialnih pomoci) dobijaju da rade za 1,5€ na sat i ta zarada im se odbija od siciale.
na taj nacin ih primoravaju da traze posao a ne da zive na tert poreskih obveznika.
to je sustina,mada i tu moze doci do odstupanja koja su minimalna.
paznja se skrece velikim delom kroz medie.
Sačuvana
Prosecni ljudi nista tako ne mrze kao nadmoc duha.

gremlin

  • Zvezda u usponu
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 3213
Одг: Pitajte sta vas interesuje
« Odgovor #39 poslato: 03-02-2009, 16:50:42 »

Koliko puta dnevno pomisliš na Srbiju i prijatelje u njoj :aq17:
Sačuvana
 

Stranica je napravljena za 0.127 sekundi sa 24 upita.