Forum Beograd Jagodina Ćuprija Paraćin

Molim vas da se prijavite ili se registrujete.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Napredna pretraga  

Vesti:

Samo za Registrovane članove je moguć pristup u kategoriji '' Ljubav & Sex & Lepotice''
Obavezno pročitajne uslove korišćenja Foruma ->
Uslovi Korišćenja

Autor Tema: Pušači prave više nesreća !  (Pročitano 21779 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

autentik

  • Administrator
  • Svedok stvaranja istorije
  • ******
  • Karma: +0/-0
  • Na mreži Na mreži
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 17391
    • Jagodina, Ćuprija i Paraćin kao na dlanu
Pušači prave više nesreća !
« poslato: 26-01-2007, 18:51:11 »

Pušači prave više nesreća!

Ljudi koji puše su 50 odsto češće vinovnici saobraćajnih nesreća

Pušači prave više nesreća...
BEOGRAD - Pušenje šteti zdravlju, to valjda svi već znaju, a zna se i da duvanski dim nepovoljno utiče na sigurnost vožnje. Ipak, malo se pušača suzdržava od pušenja u automobilu, bez obzira na to što su mnogi imali neprijatnosti s cigaretom. Možda će se neki zabrinuti i promeniti svoje loše navike posle analiza koje je sproveo američki savezni institut za sigurnost saobraćaja.
Analizirajući 14.538 nesreća koje su se dogodile tokom poslednjih pet godina, zaključeno je da pušači 46 odsto više krše propise i za 50 odsto više učestvuju u nesrećama s teškim posledicama od nepušača. Zaključak je jasan: cigareta smanjuje izdržljivost i mogućnost koncentracije i povećava razdražljivost vozača, a duvanski dim u kabini nadražuje oči i osetno smanjuje vidljivost.
Vozač kome je ispala zapaljena cigareta često reaguje naglo i nekontrolisano. Upire se nogama o pod da bi se podigao sa sedišta, a tada noga može da sklizne s papučice. To je posebno neugodno u proleće i leto, kada opušak može da padne na kožu.
Najgore je paliti cigaretu šibicama. Tada je potrebno upotrebiti obe ruke i ispustiti volan, što može biti samo korak do nesreće. Pepeljara je po pravilu premala i na nepristupačnom mestu, a ako je puna opušaka, teško je na nju odložiti cigaretu. Najgore je ako imate naviku da tresete cigaretu i bacate opuške kroz prozor, jer tako možete da bacite pepeo u oči pešacima ili motociklistima, a možete da izazovete i požar.
Mnogi vozači tokom dugih noćnih vožnji pale cigaretu za cigaretom, u nadi da će ih duvanski dim održati budnim. To ima samo kratkotrajan efekt. Cigareta oslobađa velike količine ugljen-dioksida, koji nepovoljno deluje na koncentraciju i dodatno pojačava umor.
Izmenite navike i izbegavajte da pušite tokom vožnje. Ako baš morate, bolje je da napravite pauzu i zapalite na svežem vazduhu.

Izvor: Press

Andrijana

  • Stalni učesnik
  • **
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 990
Одг: Pušači prave više nesreća !
« Odgovor #1 poslato: 12-01-2009, 10:35:19 »

Kakwa glupost!!! Vecu glupost u zivotu nisam cula.
Da je pusenje stetno, jeste, ali da su cigarete, uglavnom,tj. ljudi koji su pusaci uzrok nesrece, ne verujem, bas...
Sačuvana

STRANACH

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 1097
Одг: Pušači prave više nesreća !
« Odgovor #2 poslato: 13-01-2009, 15:07:01 »

Ja verujem jer sam doziveo da covek zaboravi da je za volanom dok trazi apaljac po autu i TRES u parkirani auto. :aq16:
Sačuvana

bebironac

  • Gost
Одг: Pušači prave više nesreća !
« Odgovor #3 poslato: 13-01-2009, 15:29:04 »

Kakwa glupost!!! Vecu glupost u zivotu nisam cula.
Da je pusenje stetno, jeste, ali da su cigarete, uglavnom,tj. ljudi koji su pusaci uzrok nesrece, ne verujem, bas...

ooooooooooo sta to bese mozak,mala ja u zivotu nisam procitala vecu glupost,ajde molim te ne ispaljuj se bez veze
Sačuvana

STRANACH

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 1097
Одг: Pušači prave više nesreća !
« Odgovor #4 poslato: 13-01-2009, 15:33:50 »

          ..............mnjauuuuuuuuuu
Sačuvana

bebironac

  • Gost
Одг: Pušači prave više nesreća !
« Odgovor #5 poslato: 13-01-2009, 15:37:09 »

?????
Sačuvana

sonja

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 1263
Одг: Pušači prave više nesreća !
« Odgovor #6 poslato: 13-01-2009, 17:38:58 »

ajd sad,ljudi pa ovo je opasna diskriminacija.
Jos malo ce vodimo decu u zoo vrt da gledaju pusace,treba nam  manje hrane,jeftiniji smo za odrzavanje,a  i klinci mogu da uce od nas kad nam cuvar ne da da pusimo ,kako smo onda blesavi.....a i poucni sta ne treba da radi mlad covek....
Sačuvana

Luna

  • Prijatelj
  • *****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 9142
Одг: Pušači prave više nesreća !
« Odgovor #7 poslato: 14-01-2009, 09:19:00 »

  diskriminacija totalna!
 cekam prolece da mogu da izadjem na rucak ili pice,napolju na nekoj terasi ako i to ne zabrane.u svakoj rupi zabranjeno pusenje.
kuci muz koji ne pusi stalno zvoca,pa gde cu da idem?

a za voznju,problem nije u cigari vec u glavi. jedino sam malo pregorela sic,otirac....a to ne ugrozava nikog.

postadosmo retke zveri,bolje tretiraju ubice od pusaca,bar im placaju terapije za traume koje vuku iz dtinjstva.
pa mozda i ja pusim zbog nekih ranih trauma,ko bi znao?!
Sačuvana
Prosecni ljudi nista tako ne mrze kao nadmoc duha.

STRANACH

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 1097
Одг: Pušači prave više nesreća !
« Odgovor #8 poslato: 14-01-2009, 14:20:54 »

Koja bre diskriminacija???????????????????????????????????????
nemam nista protiv toga da se pusi ali nemoj da trujete i okolinu.
Luna ,na terasu nego sta, da i ljudi oko tebe trujes.NO NO
Sačuvana

Luna

  • Prijatelj
  • *****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 9142
Одг: Pušači prave više nesreća !
« Odgovor #9 poslato: 14-01-2009, 15:03:52 »

ma ti ces da mi kazes gde cu!
to ne uspeva ni moj muz. ako te samo dohvatim...

a sto ja tebe trujem kad ne sedim sa tobom?

garantujem da ako se zapalis za neku zensku koja pausi....da joj bre i cigaru palis,i to jos i ustanes sa stolice!

a to bi isto bilo kad bih ja  tebi zabranila da jedes meso jer sam ja vegeterijanac!

respektujem tvoje misljenje ali i ti "moras" moje. inace,ako mi samo dodjes saka-stikli!?

ha,ha,ha....jesi se uplasio?
Sačuvana
Prosecni ljudi nista tako ne mrze kao nadmoc duha.

Louis

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 1440
Одг: Pušači prave više nesreća !
« Odgovor #10 poslato: 14-01-2009, 15:07:53 »

Ja jesam pusac ali uvek kad treba da zapalim, prvo pogledam da li ima nekog kome bi to smetalo, pa onda i pitam!
Nije lako biti fin! :xq008:
Sačuvana

Luna

  • Prijatelj
  • *****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 9142
Одг: Pušači prave više nesreća !
« Odgovor #11 poslato: 14-01-2009, 15:25:36 »

pa pitam i ja jel kome smeta,ali onako iz zezanja.

sto se finoce tice,necu da se mucim,kad je u pitanju pusenje.

znaci,mozemo da sedimo skupa,sad mi je lakse.

prilegla sam malo, posle cemo.
Sačuvana
Prosecni ljudi nista tako ne mrze kao nadmoc duha.

STRANACH

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 1097
Одг: Pušači prave više nesreća !
« Odgovor #12 poslato: 14-01-2009, 15:37:07 »

Da privucem stolicu,pridrzim jaknu,ok naravno ali da zapalim cigaru dami.................nikad..............pa nek je ona i .....
neka se "dama"truje sama.
Luna pa tvoj dim truje sve u toj prostoriji a ne samo onog za tvojim stolom
Bas me zanima u kojoj zemlji zivis...............................
Stikle????????????????
Davno sam ja prestao toga da se plasim.......................
Ajd dodji na Kafu,bez cigara molim.
H V A L A
Sačuvana

MASIRAM GASTARBAJTERKE

  • Zvezda u usponu
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 2984
  • ЈА САМ ВИШИ ФИЗИОТЕРАПЕУТ И РАДИМ МАСАЖЕ ПРИВАТНО
Одг: Pušači prave više nesreća !
« Odgovor #13 poslato: 14-01-2009, 19:11:03 »

Stranach je potpuno u pravu. Stvar je u tome što mi, nepušači ni na koji način ne ugrožavamo našim nepušenjem vas pušače a vi pušači nas ugrožavate i bukvalno TRUJETE duvanskim dimom. Luna, poređenje ti je loše zato što onaj ko jede meso ne ugožava vegetarijanca ako ga ne nudi tj. ako mu ne daje meso a pušač svojim otrovnim duvanskim dimom truje nepušača koji sedi pored njega. A što bi ja trpeo i udisao tvoj duvanski dim ? Ti ako ćeš da truješ sebe, truj se slobodno ali nemoj da truješ i mene !

A iz principa ne palim cigaretu devojci ili drugarici koja sedi pored mene ili za susednim stolom, što kaže Stranach, nek se truje sama. Činjenica je da pušenje ubija, činjenica je da u duvanskom dimu i nikotinu ima mnooooooooogo otrovnih, kancerogenih i uopšte supstanci koje su štetne po zdravlje. Činjenica je takođe da nepušači trpe teror pušača zato što su pušači ti koji nam zagađuju vazduh i životnu sredinu duvanskim dimom.

Dakle, ti svesno UBIJAŠ sebe tako što pušiš i znaš da ćeš kad-tad morati da prestaneš da pušiš a što pre prestaneš to je bolje za tebe i tvoje zdravlje. A ja znam da kad bi počeo da pušim da bi pre ili kasnije morao da prestanem pa upravo iz gore navedenih razloga tj. u cilju očuvanja sopstvenog zdravlja nikada neću ni da počinjem da pušim jer bi to bila potpuno nezrela, nezdrava i besmislena odluka ! A videćeš za jedno 10-15 godina ako nastaviš da pušiš kako će da ti izgledaju pluća na rentdgenu ili nekom drugom snimku tj. koliko će u sebi da imaju crnila, prosto katrana i koliko će da budu zagađena ako već nisu. Pa koliko je ljudi samo umrlo kao direktna posledica toga što su pušili 20-30-40 godina ili ceo život ? Pazi, pušenje ti je dupla šteta, em trošiš pare, em gubiš zdravlje a nemaš AMA BAŠ NIKAKVU KORIST od te je*ene cigarete ! A zabluda je da cigareta smiruje i opušta jer je naučno dokazano da nikotin stimuliše rad centralnog nervnog sistema i tako još više podstiče i povećava nervozu.

Znači, nije ni čudo što se svuda u svetu pa čak i u Turskoj pušenje sve više zabranjuje i bukvalno ukida i imao bih još samo jednu poruku za sve pušače koji truju i ubijaju sebe i ljude u svojoj okolini:

NE PUŠI-PUŠENJE UBIJA !!!
« Poslednja izmena: 14-01-2009, 19:15:14 od strane MASIRAM GASTARBAJTERKE »
Sačuvana

Luna

  • Prijatelj
  • *****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 9142
Одг: Pušači prave više nesreća !
« Odgovor #14 poslato: 14-01-2009, 19:27:19 »

....neverovatno....pa imam osecaj dok citam ovo da pise moj muz.
a mislila sam da je on sto se mrznje prema pusenju tice,jedinstveni slucaj.da me samo on ne razume.
    kafa,hvala ti,ali...pijem samo ujutru u 7,jedino da te budim,i hocu...
....pa kad ja dunem i vatru sunem...a pusim najslabije cigare,video bi,nije strasno.

...ovde nema vise "gusenja " na javnim mestima,sve kafane, restorani.,ma najmanje rupe...svuda je zabranjeno!!!

zar ne mislis da je to diskriminacija?   zar ti mene nije zao??? prokleti kapitalisti!
znas li kolika je moja dusevna bol?
Sačuvana
Prosecni ljudi nista tako ne mrze kao nadmoc duha.

MASIRAM GASTARBAJTERKE

  • Zvezda u usponu
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 2984
  • ЈА САМ ВИШИ ФИЗИОТЕРАПЕУТ И РАДИМ МАСАЖЕ ПРИВАТНО
Одг: Pušači prave više nesreća !
« Odgovor #15 poslato: 14-01-2009, 19:54:17 »

....neverovatno....pa imam osecaj dok citam ovo da pise moj muz.
a mislila sam da je on sto se mrznje prema pusenju tice,jedinstveni slucaj.da me samo on ne razume.
    kafa,hvala ti,ali...pijem samo ujutru u 7,jedino da te budim,i hocu...
....pa kad ja dunem i vatru sunem...a pusim najslabije cigare,video bi,nije strasno.

...ovde nema vise "gusenja " na javnim mestima,sve kafane, restorani.,ma najmanje rupe...svuda je zabranjeno!!!

zar ne mislis da je to diskriminacija?   zar ti mene nije zao??? prokleti kapitalisti!
znas li kolika je moja dusevna bol?


A jel si ti sigurna da i tvoj muž ne kucka po ovom forumu ? Ko zna iza kog nika se on krije. Hehehe.

Ne brini, još veća ti je duševna bol ako pušiš a sigurno će manja da ti bude kad prestaneš da pušiš jer ko puši zdravlje ruši i povećava bol u duši a duša je u plućima, jel tako ? :)

Shvati da to nije diskriminacija, da je ta zabrana u interesu tvog zdravlja i zdravog života i da ćeš se jednog dana kajati što si uopšte i počinjala da pušiš samo gledaj da ti tad ne bude kasno. Znam mnoge koji od kada su prestali da puše se fenomenalno i mnogo zdravije i svežije osećaju i jednostavno su od tog dana znatno poboljšali kvalitet svog života. I pitaj takve ljude šta danas misle o cigaretama ? A i sama ćeš se uveriti u to kad jednog lepog dana prestaneš da pušiš i da se gušiš i truješ.

A ajde mi kaži kakve koristi imaš od toga što pušiš ! Nemaš nikakvu korist, samo štetu a posmatraj to ovako: Cigarete su sve skuplje i skuplje i fabrike duvana i uopšte duvanska industrija i država kroz poreze se bogate sve više na tvoj i račun drugih pušača a ti propadaš sve više, truješ se polako ali sigurno, uništavaš sebe, svoj život i svoje zdravlje i uvek si na gubitku. A oni profitiraju tako što te truju i ubijaju ! Pa šta će ti to u životu ? A samo da znaš da je čak i u fabrikama cigareta, u proizvodnim pogonima zabranjeno pušenje, valjda da se ne bi ometao proces proizvodnje, tako nešto.
Sačuvana

Luna

  • Prijatelj
  • *****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 9142
Одг: Pušači prave više nesreća !
« Odgovor #16 poslato: 14-01-2009, 20:14:49 »

ej GAS.MASER,
ma sto ti moras bas da sednes kraj mene da te ja trujem,idi negde drugde...idi u staklenu bastu .

evo zamisli sad ovu priliku:
   ti i ja sedimo za stolom neke terase,i ja normalno pusim.a cigaru si mi ti pripalio jer imas postovanje prema starijim osobama.
 i tako mi sedimo,ja duvam,ti se branis od dima,okreces glavu....kad odjednom neka prasina,skripe kocnice...ma ne vidis kad je doletela do nas masina od 200 PS!
ma digo se dim do neba,jos ugradjeni cunkovi umesto auspufa....i izlazi nas NEKO !
cuo da smo tu pa da malo procaskamo.
    e sad mi kazi,ko te gusi vise - moje 5-6 tanke cigarice ili njegovih 200PS?

ma bez zezanja,
to o stetnosti stoji i ja mislim da bih poludela da moja deca puse,nisam im neprijatelj.
ali zato sam sebi ,i neznam koji me jos djavo moze naterati da prestanem.
najgore je da sam cesto,pogotovo u zimu vezana zdravstveno za kucu,kao sada.
pa to je trovanje van granica. kada vidim i omirisem zavese ne treba mi rentgen za pluca.
 o materijalnoj strani da ne pricam ,4,30€ 17 cigara - ca.5 € normalni pakung.mogu za to otplacivati auto.
realno gledano,kao neka osuda,placanje kazne.

   nadam se da ce se i kod mene desiti neko cudo,u pozitivnom,da makar smanjim,onda bi bilo lakse i prestati.
 
    castim kad prestanem!

p.s. ako odjednom prestanem,kolabriracu.


   
Sačuvana
Prosecni ljudi nista tako ne mrze kao nadmoc duha.

Luna

  • Prijatelj
  • *****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 9142
Одг: Pušači prave više nesreća !
« Odgovor #17 poslato: 14-01-2009, 20:30:15 »

A jel si ti sigurna da i tvoj muž ne kucka po ovom forumu ? Ko zna iza kog nika se on krije. Hehehe.

[/quote]



he,he,he...moj muz radi,mora da zaradi za tolike cigare.
« Poslednja izmena: 14-01-2009, 20:33:21 od strane Luna »
Sačuvana
Prosecni ljudi nista tako ne mrze kao nadmoc duha.

MASIRAM GASTARBAJTERKE

  • Zvezda u usponu
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 2984
  • ЈА САМ ВИШИ ФИЗИОТЕРАПЕУТ И РАДИМ МАСАЖЕ ПРИВАТНО
Одг: Pušači prave više nesreća !
« Odgovor #18 poslato: 14-01-2009, 21:39:22 »

ej GAS.MASER,
ma sto ti moras bas da sednes kraj mene da te ja trujem,idi negde drugde...idi u staklenu bastu .

evo zamisli sad ovu priliku:
   ti i ja sedimo za stolom neke terase,i ja normalno pusim.a cigaru si mi ti pripalio jer imas postovanje prema starijim osobama.
 i tako mi sedimo,ja duvam,ti se branis od dima,okreces glavu....kad odjednom neka prasina,skripe kocnice...ma ne vidis kad je doletela do nas masina od 200 PS!
ma digo se dim do neba,jos ugradjeni cunkovi umesto auspufa....i izlazi nas NEKO !
cuo da smo tu pa da malo procaskamo.
    e sad mi kazi,ko te gusi vise - moje 5-6 tanke cigarice ili njegovih 200PS?

ma bez zezanja,
to o stetnosti stoji i ja mislim da bih poludela da moja deca puse,nisam im neprijatelj.
ali zato sam sebi ,i neznam koji me jos djavo moze naterati da prestanem.
najgore je da sam cesto,pogotovo u zimu vezana zdravstveno za kucu,kao sada.
pa to je trovanje van granica. kada vidim i omirisem zavese ne treba mi rentgen za pluca.
 o materijalnoj strani da ne pricam ,4,30€ 17 cigara - ca.5 € normalni pakung.mogu za to otplacivati auto.
realno gledano,kao neka osuda,placanje kazne.

   nadam se da ce se i kod mene desiti neko cudo,u pozitivnom,da makar smanjim,onda bi bilo lakse i prestati.
 
    castim kad prestanem!

p.s. ako odjednom prestanem,kolabriracu.


   


Pretpostavljao sam da će neko pomenuti zagađenje životne sredine od strane automobila koji koriste benzin ili dizel i da će praviti takvo poređenje. Naravno da je zagađenje okoline od strane takvih kola i njihovih izduvnih gasova veće ali ja to podjednako mrzim kao što mrzim pušenje i dim cigareta ako ne i još više. I jedva čekam kada ćemo mi u naša kola ugraditi uređaj za TNG tj. bocu za plin jer osim toga što ćemo uštedeti, ne mogu da smislim kad se onako zadimi iz auspuha pa smrdi na sve strane. Ne znam u kojoj zemlji živiš ali automobilska industrija se širom Zapada prestrojava na alternativna goriva kao što su vodonik, struja i druga kako bi što manje zagađivali životnu sredinu i što manje zavisili od nafte i naftnih derivata. U tom smeru se razvijaju i najveći nemački proizvođači automobila kao što su BMW i Mercedes.

A isto tako možeš da kažeš da fabrike i industrijska postrojenja mnogo više zagađuju vazduh oko nas od cigareta a pogotovo ovih dana kada su prešli na mazut zbog gasne krize ali to tebi nije nikakav izgovor ni opravdanje za to da bi ti mogla da nastaviš da pušiš, da se gušiš u duvanskom dimu i da truješ sebe i svoju porodicu ! Znači, nema izgovora i trebalo bi da prestaneš da pušiš, što pre-to bolje, a i jeftinije. :)
« Poslednja izmena: 14-01-2009, 21:40:32 od strane MASIRAM GASTARBAJTERKE »
Sačuvana

Luna

  • Prijatelj
  • *****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 9142
Одг: Pušači prave više nesreća !
« Odgovor #19 poslato: 14-01-2009, 22:15:10 »


u nemackoj je najnovije,ako odjavis auto koji je star najmanje 9 godina,dobijas poust od 2 500€ pri kupovini novog auta!
sve u cilju smanjenja zagadjenja.a naravno, i zbog izvlacenja auto industrije iz krize.

sta mislis,tako nesto kod nas?
Sačuvana
Prosecni ljudi nista tako ne mrze kao nadmoc duha.
 

Stranica je napravljena za 0.134 sekundi sa 25 upita.