Razne zanimljive teme > Lepota - Zdravlje

Holesterol

(1/4) > >>

Black:
Budući da sam nako'ko malko jači holesterol ( slave , ah te mrsne slave) navali narode sa svim mogućim narodnim proverenim i onim drugim lekovima , čajevima , melemima itd za brzo skidanje istog.
Ne garantujem da ću svaki baš da probam a unapred izjavljujem da neću da ostavim mlado prasećo pečenje, škembiće u saftu, crevca na žaru i ladno vince.
Unapred zahvalan.

jelenkos:
Black,moj svekar pije kapi articoke koje kupuje u apoteci i pomogle su mu,probaj,nije skupo.Ima i onaj recept,mnogi ga znaju,sa limunom i belim lukom,ono kad se prokuva litar vode ,narenda pola kile limuna i cetiri velike glavice belog luka i  to sve  se stavi u taj litar prokuvane,prohladjene vode,odstoji jednu noc,procedi se ujutro i pije se po jedna casica te tecnosti nastinu svakog jutra,mada ako imas bolestan zeludac,ne preporucujem.Pij dosta zelenog caja,jedi grejpfrut i ribu i to skusu jer je puna vitamina E,po mogucstvu spremljenu u folij sa povrcem i bez ulja ,onako u rerni ,extra je ukusa.Pozz. :aq28:

Black:

--- Citat: jelenkos  04-01-2011, 10:58:41 ---Black,moj svekar pije kapi articoke koje kupuje u apoteci i pomogle su mu,probaj,nije skupo.Ima i onaj recept,mnogi ga znaju,sa limunom i belim lukom,ono kad se prokuva litar vode ,narenda pola kile limuna i cetiri velike glavice belog luka i  to sve  se stavi u taj litar prokuvane,prohladjene vode,odstoji jednu noc,procedi se ujutro i pije se po jedna casica te tecnosti nastinu svakog jutra,mada ako imas bolestan zeludac,ne preporucujem.Pij dosta zelenog caja,jedi grejpfrut i ribu i to skusu jer je puna vitamina E,po mogucstvu spremljenu u folij sa povrcem i bez ulja ,onako u rerni ,extra je ukusa.Pozz. :aq28:

--- Kraj citata ---
Probaću , zahvaljujem.  :aq28:
Ribu volim i konzumiram je redovno.

Svilena:
.

Black:

--- Citat: Svilena  04-01-2011, 13:47:52 ---Uz škembiće u saftu i crevca na žaru najbolje ide sojin lecitin (ne u kapsulama), jabukovo sirće (u kapsulama sam koristila zbog želuca) i uvođenje maslinovog ulja u ishranu.
To je moje iskustvo, otprilike za jedno 5-6 meseci se stabilizovao odnos HDL/LDL holesterola.
A kako se i gde kupuje taj lecitin ?



--- Kraj citata ---

Navigacija

[0] Indeks poruka

[#] Sledeća strana

Idi na punu verziju