Forum Beograd Jagodina Ćuprija Paraćin

Molim vas da se prijavite ili se registrujete.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Napredna pretraga  

Vesti:

Samo za Registrovane članove je moguć pristup u kategoriji '' Ljubav & Sex & Lepotice''
Obavezno pročitajne uslove korišćenja Foruma ->
Uslovi Korišćenja

Autor Tema: ZOO Jagodina  (Pročitano 258193 puta)

0 Članovi i 30 gostiju pregledaju ovu temu.

danguba

  • Stalni učesnik
  • **
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 582
Одг: ZOO Jagodina
« Odgovor #60 poslato: 28-05-2007, 14:20:49 »

A sto se tice naseg Predsednika

  ajde neka bude da nije kao Predsednik u Indjiji

  al ako u Srbiji ima  100 gradova

   i ako gledamo njihove predsednike  on je u PRVIH  5

                           CINJENICA  BATO

U Srbiji ima negde oko 160-170 opstina ukupno, a za Palmu zaista misle da je medju prvih pet, ali prvih pet najgorih.
Sačuvana

danguba

  • Stalni učesnik
  • **
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 582
Одг: ZOO Jagodina
« Odgovor #61 poslato: 28-05-2007, 14:28:04 »

E mrzelo me sve da citam jer nemam ni dovoljno vremena za to,

To je sustina problema, tj. na to Palma i racuna, mrzi nas da mislimo, nemamo vremena, mnogo vise volimo da danas pojedemo jagnje nego da za 10 godina imamo uredjenu opstinu.

A i mnogo manje ima da se razmislja, tras jagnje za Djurdjevdan ili tras 200 evra za dete (odma moze i jagnje npr. kakve veze ima) ... ovako ... neki budzet, neki dugovi, sta se bre to prica uopste ... a i ko to uopste razume.

To naravno nije ni jedini slucaj, kada sam posle toga malo cackao po netu i gledao to u vezi tih mostova, saznao sam da tamo ima jos oko 20-tak mostova koji tako nisu zavrseni. Znaci oni stvarno mnoooogo bacaju pare, i to na stvarno razne gluposti, a znam sigurno da je do pre jedno godinu dana prosecan grad imao zaduzenje oko 150 milijardi evra. Pa ti vidi na sta oni bacaju pare kada imaju tolike dugove.

Pricamo o zemljama u kojima su reseni infrastrukturni problemi s kojima se Srbija bori, koje sad kao glavne teme imaju starenje stanovnistva, odnos prema imigrantima i ekologiju npr.

Zakoni o kontroli budzeta ovde i tamo ne mogu se ni uporediti, zato ovde moze sve sto tamo ne moze, ali sigurno se ne zaduzuju za jaganjce i odlazak u Gucu.
Sačuvana

Mac

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 1252
Одг: ZOO Jagodina
« Odgovor #62 poslato: 28-05-2007, 18:13:12 »

To sto nisam procitao sta si pre toga pisao znaci samo da ja nemam tu mogucnost da gubim toliko vremena na citanje tolikih nebitnih tekstova, odnosno imam pametnija posla.
Sačuvana
Dark Eagle

groucho

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 1233
  • "knjige braco,knjige,a ne zvona i praporce"
Одг: ZOO Jagodina
« Odgovor #63 poslato: 28-05-2007, 19:01:44 »

Pa to je "DANGUBA" i rekao.Niko "NEMA VREMENA" da procita nista o sustinskim problemima sa kojima se Jagodina susrece ali svi imaju vremena da podlegnu masovnoj euforiji i da hvale nesto sto ce gradu sa totalno nerazvijenom infrastrukturom da dodje glave.
Opet ponavljam(mozda sam dosadan ali niko ne zeli da prihvati tu cinjenicu) ni AQUA PARK ni ZOO-VRT nisu tvorevine koje donose novac vec ga trose...
Mislim,u redu,placace se ulaznice.Ali samo njihovo odrzavanje nece moci da se pokrije od toga.
A gde su plate zaposlenih?
A gde je porez?
I ako neko misli da ce nesto da ostane "za narod" preko tih troskova,mislim da se vara.
Jos cemo morati i pride da placamo i odrzavanje...
Opet i to je u redu...Ali ako ti,"AUTENTIK","DANGUBA" i ostali gradjani to placaju,necu da se gospodin Markovic busa u grudi kako je to ON napravio,kako to ON odrzava...
Ista je prica sa gospodinom Velimirom Ilicem.ON je napravio puteve(a to nije od para koje su predvidjene za to,nego je ON obezbedio donacije koje inace ne bi postojale mozda).
I sta?Treba da ih ljubimo u dupe sto nisu sve te pare stavili u dzep?
Sačuvana

groucho

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 1233
  • "knjige braco,knjige,a ne zvona i praporce"
Одг: ZOO Jagodina
« Odgovor #64 poslato: 28-05-2007, 19:04:46 »

A samo je pitanje vremena koliko ce gospodin Kostunica da podrzava gospodina Markovica.
E kada bude tu pukao(sto moze vrlo lako da se desi jer je gospodin Kostunica pokazao da je jedan od najbeskrupuloznijih ljudi na nasoj politickoj sceni)sta cemo onda?
Sačuvana

danguba

  • Stalni učesnik
  • **
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 582
Одг: ZOO Jagodina
« Odgovor #65 poslato: 28-05-2007, 19:36:50 »

To sto nisam procitao sta si pre toga pisao znaci samo da ja nemam tu mogucnost da gubim toliko vremena na citanje tolikih nebitnih tekstova, odnosno imam pametnija posla.

Ma dobro, nego ako ne procitas sta je sustina price, onda sto uopste da ucestvujes na temi ... mislim nema se vremena ...

Ne govorimo o sadjenju ljubicica nego o politici i finansijskim transakcijama od vise stotina miliona dinara i o budzetu jedne opstine od 80 hiljada dusa i posledicno o buducnosti cele te zajednice preko nekoliko konkretnih primera koji se po nacinu manipulacije masama i parama preklapaju (zoo, akva, 200evra za malu decu).

To stvarno ne moze da se napise u tri reda i da bude kako treba. Brojke nisu tu da fasciniraju nego da dokumentuju.

Tj. izvinjavam se za preduge postove, ali nema sanse da se o ozbiljnim stvarima pise "ofrlje". Tj. moze, ali onda cemu forum, cemu prica, lepo da napise jedan "volim Palmu", drugi "ne volim istog" i da se razidjemo.
Sačuvana

autentik

  • Administrator
  • Svedok stvaranja istorije
  • ******
  • Karma: +0/-0
  • Na mreži Na mreži
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 17391
    • Jagodina, Ćuprija i Paraćin kao na dlanu
Одг: ZOO Jagodina
« Odgovor #66 poslato: 28-05-2007, 19:49:30 »

A sto se tice naseg Predsednika

  ajde neka bude da nije kao Predsednik u Indjiji

  al ako u Srbiji ima  100 gradova

   i ako gledamo njihove predsednike  on je u PRVIH  5

                           CINJENICA  BATO

U Srbiji ima negde oko 160-170 opstina ukupno, a za Palmu zaista misle da je medju prvih pet, ali prvih pet najgorih.

pa to ti mislis   -  ali niko drugi

autentik

  • Administrator
  • Svedok stvaranja istorije
  • ******
  • Karma: +0/-0
  • Na mreži Na mreži
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 17391
    • Jagodina, Ćuprija i Paraćin kao na dlanu
Одг: ZOO Jagodina
« Odgovor #67 poslato: 28-05-2007, 19:56:46 »

cekajte ljudi polako

ajmo ovako   -   dnevno udju  1 000 ljudi u Zoo   - i to u proseku  nekad mi mnogo vise (video sam po desetak  autobusa parkiranih ispred zoo  jedan dan

cena karte je  150 dinara  za decu  100 dinara

ajmo   1 000   x  100  dinara   =  100 000   dinara

tih  100 000   x   30 dana    =   3 000 000

pa kako to moze da bude gubitak  zivotati  +  ti svi ljudi  kupe nesto u nasim prodavnicama, i tu ostave pare

ljudi  to nikako ne moze da bude gubitak  ALI NIKAKO  -  ne znam sta sto toliko mrzite to  a ne vidite da koristi nasem gradu a ne da ga ubija  -  sto ste vi sad pojedinci  ne zadovoljni  time  to je licni problem  ali gledano u GLOBALNO

90 % Jagodinaca  podrzava to i voli sve sto Gospodin Palma radi

tako da je besmisleno vise raspravljati o tome

groucho

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 1233
  • "knjige braco,knjige,a ne zvona i praporce"
Одг: ZOO Jagodina
« Odgovor #68 poslato: 28-05-2007, 20:15:52 »

KAKVIH HILJADU LJUDI BRE ! ! ! ! O cemu vi pricate? I jos kazes PROSEK!!! XA-XA-XA-XA....
I tacno ces me naterati da dzedzim jedan dan ispred i da brojim posetioce.I ako bude u toku jednog radnog dana vise od 200 coveka,povlacim sve sto sam rekao.
Druga stvar,ljudi.Zasto ne prokomentarisete ODRZAVANJE,RACUNE,PLATE....?Imate li predstavu koliko odlazi novca na to?
Pa tamo su racuni za vodu mesecno toliki.
Mislim ovde se zaboravlja da je taj zoo-vrt jednostavno nesto u sta je potrebno ULAGATI non-stop i da pare od karata TO NE MOGU DA POKRIJU!!!!!!
A da ne pricam o profitu.
Sačuvana

autentik

  • Administrator
  • Svedok stvaranja istorije
  • ******
  • Karma: +0/-0
  • Na mreži Na mreži
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 17391
    • Jagodina, Ćuprija i Paraćin kao na dlanu
Одг: ZOO Jagodina
« Odgovor #69 poslato: 28-05-2007, 20:22:08 »

Pa ne slazemo se   -   ja znam  da najmanje  1 000 ljudi udje dnevno u ZOO

a mozes i da ides i da brojis  - VIDECES DA SAM u pravu

i te pare sto se zarade  naravno da sluze za odrzavanje

ali opet kazem  nikako u gubitku  -  znaci sa tih 3 miliona mesecno nahrane se zivotinje i plate radnika

i mnogo para ostane kao PROFIT

groucho

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 1233
  • "knjige braco,knjige,a ne zvona i praporce"
Одг: ZOO Jagodina
« Odgovor #70 poslato: 28-05-2007, 20:25:39 »

Pa ne.Priznajem da si me zaintrigirao sada.
Ja poznajem onu Snezu(ona je neka vrsta menadzera zoo-vrta).Bas cu da je pitam kada je budem video.
Ali prosek od hiljadu ljudi dnevno?
Sačuvana

autentik

  • Administrator
  • Svedok stvaranja istorije
  • ******
  • Karma: +0/-0
  • Na mreži Na mreži
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 17391
    • Jagodina, Ćuprija i Paraćin kao na dlanu
Одг: ZOO Jagodina
« Odgovor #71 poslato: 28-05-2007, 20:31:05 »

e ajde pitaj je, bas da vidimo sta ce da ti kaze

ja imam podatak  od Direktora  Zoo-a  posto ga znam  da je prosek 1 000 ljudi

danguba

  • Stalni učesnik
  • **
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 582
Одг: ZOO Jagodina
« Odgovor #72 poslato: 28-05-2007, 20:57:41 »

cekajte ljudi polako ajmo ovako   -   dnevno udju  1 000 ljudi u Zoo   - i to u proseku  nekad mi mnogo vise (video sam po desetak  autobusa parkiranih ispred zoo  jedan dan cena karte je  150 dinara  za decu  100 dinara
ajmo   1 000   x  100  dinara   =  100 000   dinara
tih  100 000   x   30 dana    =   3 000 000 pa kako to moze da bude gubitak  zivotati  +  ti svi ljudi  kupe nesto u nasim prodavnicama, i tu ostave pare
ljudi  to nikako ne moze da bude gubitak  ALI NIKAKO  -  ne znam sta sto toliko mrzite to  a ne vidite da koristi nasem gradu a ne da ga ubija  -  sto ste vi sad pojedinci  ne zadovoljni  time  to je licni problem  ali gledano u GLOBALNO
90 % Jagodinaca  podrzava to i voli sve sto Gospodin Palma radi tako da je besmisleno vise raspravljati o tome

Sta ce onda zoo vrtu donatori? Sto onda zoo vrt nije donator sirotoj opstini Cuprija, ne mora vise, nego recimo da pokloni jednog majmuna (posto jagodinici imaju majmuna).

Slazem se da je besmisleno raspravljati kad za zoo vrt nigde ne mozes da nadjes izvestaj o radu osim naklapanja (video sam negde da je onaj sedi chica sto je predsednik skupstine hvailo posetu kako je super sa 670 nekog dana, a sad ne mogu da nadjem, bas mi zao), ali to sigurno zato sto super radi pa narod i mi cinicni zajedljivci ne moramo da se oko toga brinemo.

Recimo kad bi smo znali koliko je skola iz Jagodine, Cuprije, Despotovca, Svilajnca i Raznja npr. (DSS/NS) po direktivi kupilo karte za decu kod Palme jer ih poklapa sa njegovom TV, ili koliko je firmi iz Jagodine kupilo pretplatne karte za celu godinu. Mislim, vole ljudi zoo vrt. Znam sigurno da su deca iz vrtica iz Paracina isla u Beograd u zoo, iz prostog razloga sto sve ukupno skoro isto kosta (kad iznajmis autobuse za jedan dan za 300 dece, sta ti znaci gorivo za 160 km tamo - ovamo) a tamo ima zirafa ... a to ce uraditi i svi drugi cim ukljuce mozak ili se iskljuci ili normalizuje TV Palma kojom se po Pomoravlju politicki reketiraju ove slabije opstine.

Onog trenutka kad pocne primena zakona o budzetskom sistemu i obavezne revizije budzeta (koja ce krenuti tek od 2008.g., jer se sad kasni zbog vlade) cela bajka ce otici u istoriju, a mi zajedljivi starci (kao oni sa balkona u Mupet Show ko se seca) cemo reci "eto, znali smo" ...

Najsmesnije ce da bude ako se zoo vrt i aqua park sad izgrade zaduzenjem opstine a posle bude obavezna privatizacija istih (ne kazem da je to namera, naprotiv, nego onaj ko pravi ne razmislja ni o tome sta ce sutra ujutru da se desi, a za godinu dana ihahaj).

Sačuvana

Mac

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 1252
Одг: ZOO Jagodina
« Odgovor #73 poslato: 28-05-2007, 21:35:17 »

E boga mi cim mi se zavrse predavanja imam da odem jedno jutro ispred zoo vrta, da sednem i da brojim koliko ce gostiju doci za jedan dan. Bas me zanima. Sta znam, ja onako otprilike bi rekao da dolaze dosta ljudi jer kad god sam ja bio u zoo vrtu bilo ih je stvarno dosta, ali bas me zanima koliki je prosek
Sačuvana
Dark Eagle

danguba

  • Stalni učesnik
  • **
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 582
Одг: ZOO Jagodina
« Odgovor #74 poslato: 28-05-2007, 22:02:04 »

E boga mi cim mi se zavrse predavanja imam da odem jedno jutro ispred zoo vrta, da sednem i da brojim koliko ce gostiju doci za jedan dan. Bas me zanima. Sta znam, ja onako otprilike bi rekao da dolaze dosta ljudi jer kad god sam ja bio u zoo vrtu bilo ih je stvarno dosta, ali bas me zanima koliki je prosek

Pa prema Turistickoj organizaciji Srbije (iz lista Danas, mrzi me da ponovo guglujem, mozete i vi) u Srbiji je 2006.g. bilo ukupno 1.8 milona turista, od cega 435 hiljada stranaca.

Medjutim, nema sumnje da je njih 365 000 (posto godina nije bila prestupna) bilo u Jagodini ...

Nije ovaj podatak turisticke organizacije 100% tacan, nek bude da su promasili duplo (tj. da je bilo vise), neka bude i da nije potpuno tacan podatak da su maximumi posete u Vrnjackoj banji npr. 8000 gostiju, a Soko Banji 4000 (naravno, radi se o nocenjima, ne o posetama zoo vrtovima, nije isto), ali mislim da ce svako hladne glave izracunati sta je stanje sa brojem poseta.
Sačuvana

groucho

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 1233
  • "knjige braco,knjige,a ne zvona i praporce"
Одг: ZOO Jagodina
« Odgovor #75 poslato: 28-05-2007, 22:07:53 »

Pa meni je krivo zato sto bih stvarno voleo da ovde postane NORMALNO(ne luxuzno,ne veliko,ne glamurozno...)mesto za zivot a sa ovakvom upravom smo ljudi verujte ugasili nakon revizija koje nas cekaju....i to vrlo brzo(nisam znao da pocinje od 2008).
Sačuvana

groucho

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 1233
  • "knjige braco,knjige,a ne zvona i praporce"
Одг: ZOO Jagodina
« Odgovor #76 poslato: 28-05-2007, 22:12:41 »

Xa-xa-xa-xa..."DANGUBA",ti si lud...xa-xa-xa....
Svaka cast za ove podatke...
Pa to je to...ne moze mi niko realan reci da mozemo svoju privredu bazirati na turizmu...i da ce turizam da pokrene grad...
Sačuvana

danguba

  • Stalni učesnik
  • **
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 582
Одг: ZOO Jagodina
« Odgovor #77 poslato: 28-05-2007, 23:02:17 »

Xa-xa-xa-xa..."DANGUBA",ti si lud...xa-xa-xa....
Svaka cast za ove podatke...
Pa to je to...ne moze mi niko realan reci da mozemo svoju privredu bazirati na turizmu...i da ce turizam da pokrene grad...

Svi ovi podaci su dostupni svakom ko vole da gugluje, dopustam mogucnost da se mogu ponekad i razlicito interpretirati, ali sustina ostaje ista.

Zakon o budzetskom sistemu je predvideo izbor nezavisnog budzetskog revizora za republicki i lokalne budzete vec za 2007.g. ali posto je bio ovaj cirkus oko vlade republika nije to odradila, pa posledicno ni opstine nego im je preporuceno da donesu odluku da ove godine nece da rade reviziju (ne bi ni imalo smisla).

Ali ako bude ozbiljne drzave, od sledece godine ... polako, uvescemo se u red, ako ne sami onda ovi sto nas samo gledaju ...
Sačuvana

groucho

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 1233
  • "knjige braco,knjige,a ne zvona i praporce"
Одг: ZOO Jagodina
« Odgovor #78 poslato: 28-05-2007, 23:13:15 »

Pa jeste to dostupno na netu ali je odlicno sto je sada to prisutno i na ovom forumu(evo ja sam ti  zahvalan na tome).
Tacno je da je bar 70% ljudi od nas na forumu ispunilo svoj nalog da bi mogli da listaju "LJUBAV,SEX I LEPOTICE" ali zakacice i oni po neku misao sa ovih postova pa ce da se zapitaju "CEKAJ BRE,DA VIDIM O CEMU ONI TOLIKO ZVALAVE" a i to znaci...Pocece ljudi da sklapaju kockice...
Sačuvana

danguba

  • Stalni učesnik
  • **
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 582
Одг: ZOO Jagodina
« Odgovor #79 poslato: 28-05-2007, 23:17:31 »

Pa jeste to dostupno na netu ali je odlicno sto je sada to prisutno i na ovom forumu(evo ja sam ti  zahvalan na tome).
Tacno je da je bar 70% ljudi od nas na forumu ispunilo svoj nalog da bi mogli da listaju "LJUBAV,SEX I LEPOTICE" ali zakacice i oni po neku misao sa ovih postova pa ce da se zapitaju "CEKAJ BRE,DA VIDIM O CEMU ONI TOLIKO ZVALAVE" a i to znaci...Pocece ljudi da sklapaju kockice...

"LJUBAV,SEX I LEPOTICE" ? Cekaj ne videh to ...
Sačuvana
 

Stranica je napravljena za 0.12 sekundi sa 25 upita.