Forum Beograd Jagodina Ćuprija Paraćin

Molim vas da se prijavite ili se registrujete.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Napredna pretraga  

Vesti:

Samo za Registrovane članove je moguć pristup u kategoriji '' Ljubav & Sex & Lepotice''
Obavezno pročitajne uslove korišćenja Foruma ->
Uslovi Korišćenja

Autor Tema: Povraćaj PDV-a za prvi stan & Poreska služba u Jagodini  (Pročitano 5354 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Lazar-I

  • Član
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 10
    • АгроЛиб пијаца
Povraćaj PDV-a za prvi stan & Poreska služba u Jagodini
« poslato: 19-01-2009, 10:59:48 »

Supuruga i ja smo kupili stan u novogradnji površine 68 kvadrata avgusta 2008 godine, kao suvlasnici. U zakonu o fefundaciji PDV-a za prvi stan piše da kupcu stana sleduje povraćaj za 40 kvadrata i još po 15 kvadrata za svakog člana porodice. Nas je troje, pa bi to trebalo da bude dovoljno za povraćaj maksimalnog iznosa. Na žalost u zakonu ne postoji do detalja opisan slučaj kada su supružnici suvlasnici. Zakon je prilično loše urađen, ali ako bi se držali striktnog tumačenja i meni i supruzi bi sledovalo po 40 kvadrata, što pokriva kompletnu površinu. Službenici poreske službe (službenica - referent, načelnica i direktorka koji se međusobno ne slažu) informisali su me da dobijamo 20 kvadrata ja, 20 moja supruga i za ćerku dobijamo 7.5 kvadrata. Odkud onih 7.5 nemaju pojma, kažu dobili su preporuku od ministarstva. Sa načelnicom smo čitali preporuku po kojoj bismo trebali da dobijemo 70 kvadrata, direktorka kaže da nisu trebali da nam pokazuju tu preporuku i da oni imaju više protivrečnih preporuka (ja sam je pitao da li su dokumetni tajni). Šta mogu da uradim protiv očiglednog kršenja zakona u jagodinskoj poreskoj službi a da se ne vučem po sudovima?


Zakon o refundaciji PDV-a se moze naci na http://www.ius.bg.ac.yu/prof/Materijali/milmls/ZPDV.pdf
član 56a

Kako čovek posle onakvog tretmana u poreskoj službi da voli svoju zemlju i da smatra svojom obavezom plaćanje poreza kad država neće da ispoštuje propise koje sama postavlja?
Sačuvana

Louis

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 1440
Одг: Povraćaj PDV-a za prvi stan & Poreska služba u Jagodini
« Odgovor #1 poslato: 19-01-2009, 17:53:29 »

Vi jos i mozete da dobijete povracaj, a ja sam kupio stan dva meseca pre datuma odredjenog za pocetak te akcije, pa ne mogu nista da se nadam!
Sačuvana
 

Stranica je napravljena za 0.076 sekundi sa 24 upita.