Forum Beograd Jagodina Ćuprija Paraćin

Molim vas da se prijavite ili se registrujete.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Napredna pretraga  

Vesti:

Samo za Registrovane članove je moguć pristup u kategoriji '' Ljubav & Sex & Lepotice''
Obavezno pročitajne uslove korišćenja Foruma ->
Uslovi Korišćenja

Autor Tema: Novokompovane gazde u Jagodini  (Pročitano 28733 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

SunđerBoba

  • Gost
Одг: Novokompovane gazde u Jagodini
« Odgovor #20 poslato: 20-10-2009, 23:42:54 »

Pa to jeste, ali to je samo jedan korak ka postizanju cilja da se dodje do nivoa kapitalizma.

Au! Ako ćemo mi iz robovlasništva da krećemo ka kapitalizmu, onda će to biti dugo putovanje u noć. A ja imam samo ovaj život... :xq010:
Sačuvana

Mac

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 1252
Одг: Novokompovane gazde u Jagodini
« Odgovor #21 poslato: 20-10-2009, 23:48:32 »

Tu imam svoju teoriju.
Kad bi svi placali propisno dazbine,bilo bi para (pod uslovom da se ne pokradu) i za tih 20km puta,i za druge materijalne obaveze koje drzava treba da ispuni prema gradjanima ,pa bi samim tim porasla i kupovna moc gradjana,sto znaci da bi taj vlasnik radnje imao i veci promet/vecu zaradu.
To je sve jedan karusel gde sve zavisi jedno od drugog.
E Luna, to je to, kad bi svi posteno placali dazbine....ali to je ono nase srpsko inatenje....
Sačuvana
Dark Eagle

Luna

  • Prijatelj
  • *****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 9142
Одг: Novokompovane gazde u Jagodini
« Odgovor #22 poslato: 20-10-2009, 23:51:48 »

Pa o tome i pricamo...i prijavljivanje radnika uz sva placanja spada u to!
To nije inatenje,to su po meni prevare.
Sačuvana
Prosecni ljudi nista tako ne mrze kao nadmoc duha.

MASIRAM GASTARBAJTERKE

  • Zvezda u usponu
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 2984
  • ЈА САМ ВИШИ ФИЗИОТЕРАПЕУТ И РАДИМ МАСАЖЕ ПРИВАТНО
Одг: Novokompovane gazde u Jagodini
« Odgovor #23 poslato: 21-10-2009, 00:15:09 »

Moguce je da gresim.
To je samo moje misljenje zato sto uzimam razne faktore u obzir kao sto je to kako je narod ovde ziveo do pre neku godinu, znaci sve na mucke i slicne stvari, pored toga drzava nema para da iz svog dzepa napravi 20 km autoputa a kamo li da nadgleda celu ekonomiju u zemlji.
Uzmimo npr. neku fiktivnu radnju u jagodini u glavnoj ulici. Recimo da ona iznajmljuje neki lokal od oko 70-80 kvadrata, to je oko 1000 evra, plus pdv 180 evra. Zatim ta radnja mora da ima barem 3 radnika, po 20000 dinara neka im bude neka plata, bez da budu prijavljeni, a ako budu prijavljeni onda je to 30000 dinara otprilike. Neka komunalije izadju mesecno nekih 250 evra. To znaci da ta radnja ima mesecni utrosak od 2500 evra, ili 230000 dinara. E sad, recimo da je prosecna marza za neku robu 20%, da bi se znaci vlasniku firme isplatilo uopste da radi u jagodini u centru grada on mora da ima obrt od bar milion dinara da bi mu se koliko toliko isplatilo da radi, a toliku kolicinu para da obrnes za mesec dana i nije bas jednostavno, da ne kazem nemoguce, zbog toga vlasnici tih firmi i gledaju da stede na svaki moguci nacin da bi im bar nesto ostalo jer realno, nijednoj firmi se ne isplati da posluje zbog profita od 400-500 evra mesecno.

Da ali radnika to uopšte ne treba da interesuje. Radnik treba da gleda svoje interese a privatnici svoje. Šta radnika briga kad će i da li će njegov poslodavac da plati dažbine prema državi, vlasniku lokala, dobavljačima itd. Ima on svojih problema.

Ovo što sam napisao ne znači da radnik ne treba da svoj posao obavlja savesno, profesionalno i odgovorno nego da ne treba da ga interesuju finansijske obaveze poslodavca već samo svoji finansijski interesi.
« Poslednja izmena: 21-10-2009, 00:15:32 od strane MASIRAM GASTARBAJTERKE »
Sačuvana

Mac

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 1252
Одг: Novokompovane gazde u Jagodini
« Odgovor #24 poslato: 21-10-2009, 07:39:42 »

U pravu si. Mislim da se sada vrtimo samo u krug  :aq01:
Sačuvana
Dark Eagle

Alkar

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 1089
  • Pravda za LUNU
Одг: Novokompovane gazde u Jagodini
« Odgovor #25 poslato: 21-10-2009, 10:47:58 »

Dozvolite mi da za milimetar odstupim od teme i da vam ispricam jednu pricu koji je meni ispricala moja koleginica Kejt.
Dakle:
Dodje prvi u mesecu i majka nam daje dzeparac.
Nas tri sestre svakoj po $5.
Kad dobijemo dzeparac odmah nam trazi po $1 nazad. Kaze, mora da se plati porez.
Ja (Kejt) je pitam pa koliki je moj dzeparac? $4 ili $5?
Ona kaze $5, ali $1 je drzavni.

Znaci placanje doprinosa drzavi uci se od malena. Promene u svesti se ne desavaju preko noci. Posmatrajuci, sa bezbedne daljine, Srpsku mladez danas i one koji treba da ih nauce, ja iskreno nemogu nista pozitivno da kazem.
Sačuvana
Kupicu bela kola,
tako mi imena,
i vodicu te u svoj svet.

Luna

  • Prijatelj
  • *****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 9142
Одг: Novokompovane gazde u Jagodini
« Odgovor #26 poslato: 21-10-2009, 10:53:38 »

Kod nas,imam primere,otac uvodi sina u posao najpre uceci ga kako drzavu da prevari.
To je u stvari i glavni deo ucenja.Ostalo ce lako.
Niko ne shvata sustinu placanja doprinosa,da je to suma koja  se nama na neki drugi nacin vraca (ako se ne pokrade pre toga).
Sačuvana
Prosecni ljudi nista tako ne mrze kao nadmoc duha.

Mac

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 1252
Одг: Novokompovane gazde u Jagodini
« Odgovor #27 poslato: 21-10-2009, 12:51:03 »

E bas to.
Sačuvana
Dark Eagle

jagodica bobica

  • Član
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 184
Одг: Novokompovane gazde u Jagodini
« Odgovor #28 poslato: 21-10-2009, 14:54:22 »

Pa pojedici moraju da postuju, i znam par firmi koje to postuju, placaju prekovremeni rad... Nisu svi isti. Uglavnom su to firme cije se gazde ne eksponiraju, nego cute i rade
Sačuvana

jagodica bobica

  • Član
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 184
Одг: Novokompovane gazde u Jagodini
« Odgovor #29 poslato: 21-10-2009, 15:46:54 »

Ne bih da imenujem
Sačuvana

jagodica bobica

  • Član
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 184
Одг: Novokompovane gazde u Jagodini
« Odgovor #30 poslato: 22-10-2009, 10:58:26 »

Ne, nije to moj fazon
Sačuvana

reksys

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 1188
Одг: Novokompovane gazde u Jagodini
« Odgovor #31 poslato: 22-10-2009, 12:18:52 »

najgore je sto inspekcije znaju sve to,i nikom nista

pa u cuvenom palminom parking servisu ljudi rade neprijavljeni

cega se plase ljudi,toga sto ako prijave jednog gada,on rasprica celom gradu (posto se svi znaju medjusobno) i ona tek nigde ne mozes da nadjes posao.

U Parking servisu su svi prijavljeni! To pouzdano znam.
Sačuvana
Nista nije nemoguće...

pe-tar

  • Gost
Одг: Novokompovane gazde u Jagodini
« Odgovor #32 poslato: 22-10-2009, 17:28:11 »

Uzmimo npr. neku fiktivnu radnju u jagodini u glavnoj ulici. Recimo da ona iznajmljuje neki lokal od oko 70-80 kvadrata, to je oko 1000 evra, plus pdv 180 evra. Zatim ta radnja mora da ima barem 3 radnika, po 20000 dinara neka im bude neka plata, bez da budu prijavljeni, a ako budu prijavljeni onda je to 30000 dinara otprilike. Neka komunalije izadju mesecno nekih 250 evra. To znaci da ta radnja ima mesecni utrosak od 2500 evra, ili 230000 dinara. E sad, recimo da je prosecna marza za neku robu 20%, da bi se znaci vlasniku firme isplatilo uopste da radi u jagodini u centru grada on mora da ima obrt od bar milion dinara da bi mu se koliko toliko isplatilo da radi, a toliku kolicinu para da obrnes za mesec dana i nije bas jednostavno, da ne kazem nemoguce, zbog toga vlasnici tih firmi i gledaju da stede na svaki moguci nacin da bi im bar nesto ostalo jer realno, nijednoj firmi se ne isplati da posluje zbog profita od 400-500 evra mesecno.
                Sve ovo stoji, poštovani Mac, ali ima i nastavak. Svaki solidan kiosk u Jagodini ima promet od milion dinara (najmanje)! Pa to je samo 30 dana po 33 000 din! Veće prodavnice imaju neuporedivo više pa prema tome i mnogo veću neto zaradu. Znam pouzdano nekoliko prodavnica mešovite (prehrambene) robe koje u proseku imaju promet od po 130 000 do 150 000 dnevno! Osim toga vlasnici prodavnica su uglavnom i vlasnici lokala pa kirija odmah ispada iz „troškova poslovanja“! Dalje, ako se nekom ne isplati da drži prodavnicu i ima mesečni prihod od 500 evra onda neka radi nešto drugo. 500 evra mesečno u Jagodini (čisto) je sasvim pristojna suma!
                            Dalje, ja se „divim“ ovoj „državi“ koja toleriše totalnu anarhiju u privatnom „biznisu“. Time što zakidaju svojim radnicima na razne načine (nepoštovanje dnevnog, mesečnog i godišnjeg radnog vremena, neplaćanjem prekovremenog rada, neprijavljivanje radnika ili prijavljivanje sa nižom spremom od one koji oni imaju) novokomponovani bizMismeni direktno osiromašuju ionako siromašnu državu jer joj uplaćuju mnogo manje poreza nego što bi trebalo. Tako se preko noći rađaju novobogataši a država sigurno propada. Krajnje je vreme da se zavede rigorozna finansijska disciplina (a i još po neka) i da svi shvate ono što je u SAD, na primer, odavno poslovica: Samo dve stvari u životu su neminovne : porez i smrt!
« Poslednja izmena: 22-10-2009, 17:34:31 od strane pe-tar »
Sačuvana

pentax

  • Gost
Одг: Novokompovane gazde u Jagodini
« Odgovor #33 poslato: 09-01-2010, 08:39:21 »

Problem može da se reši, isto kao i sa idavanjem fiskalnih računa. Inspekcija prvo opomene, onda kazni, pa onda navrati ponovo. Korupcija? Veze na lokalnom nivou? Pošalju se inspektori iz drugih gradova i problem je rešen. Nema dobre volje za tim ili nešto drugo? E, onda se moramo sami organizovati! Kako? Prvi način je da se uključite u diskusiju, pa da se dogovorimo!
Sačuvana

pentax

  • Gost
Одг: Novokompovane gazde u Jagodini
« Odgovor #34 poslato: 09-01-2010, 19:14:04 »

A kako to mirne gazde? Gde sakriju radnike?
Sačuvana

Luna

  • Prijatelj
  • *****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 9142
Одг: Novokompovane gazde u Jagodini
« Odgovor #35 poslato: 09-01-2010, 19:40:06 »

@jagodinski
"novokomponovani bizMismeni direktno osiromašuju ionako siromašnu državu jer joj uplaćuju mnogo manje poreza nego što bi trebalo. Tako se preko noći rađaju novobogataši a država sigurno propada. Krajnje je vreme da se zavede rigorozna finansijska disciplina (a i još po neka) i da svi shvate ono što je u SAD, na primer, odavno poslovica: Samo dve stvari u životu su neminovne : porez i smrt!"

Nas najveci problem ili bolje receno KATASTROFA!!!
Problem lezi u nasem mentalitetu.
Ljudi ne shvataju da nema nove ulice,nove zelene povrsine i drugih infrastruktura.....ako se u tu kasu ne uplacuje.
Znam bar 5 biznismena ,u jednom malom mestu,cak i 2 milionere u €-ima koji su se obogatili i delom od neplacanja poreza.
Obavezan im je i visinski propisan sam o reket,ili onaj iz BG-a, ili od lokalnog reketasa.
Sačuvana
Prosecni ljudi nista tako ne mrze kao nadmoc duha.

Luna

  • Prijatelj
  • *****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 9142
Одг: Novokompovane gazde u Jagodini
« Odgovor #36 poslato: 09-01-2010, 19:42:55 »

O malim prodavnicama da se ne prica...one su tek buvljak muvanja,normalnom umu neshvatljivog spektra.
Sačuvana
Prosecni ljudi nista tako ne mrze kao nadmoc duha.

pentax

  • Gost
Одг: Novokompovane gazde u Jagodini
« Odgovor #37 poslato: 09-01-2010, 20:27:04 »

@jagodinski
"novokomponovani bizMismeni direktno osiromašuju ionako siromašnu državu jer joj uplaćuju mnogo manje poreza nego što bi trebalo. Tako se preko noći rađaju novobogataši a država sigurno propada. Krajnje je vreme da se zavede rigorozna finansijska disciplina (a i još po neka) i da svi shvate ono što je u SAD, na primer, odavno poslovica: Samo dve stvari u životu su neminovne : porez i smrt!"

Nas najveci problem ili bolje receno KATASTROFA!!!
Problem lezi u nasem mentalitetu.
Ljudi ne shvataju da nema nove ulice,nove zelene povrsine i drugih infrastruktura.....ako se u tu kasu ne uplacuje.
Znam bar 5 biznismena ,u jednom malom mestu,cak i 2 milionere u €-ima koji su se obogatili i delom od neplacanja poreza.
Obavezan im je i visinski propisan sam o reket,ili onaj iz BG-a, ili od lokalnog reketasa.
Problem lezi u nasem mentalitetu! Slazem se sa tobom, ali objasni! Hajde da o tome diskutujemo!
Sačuvana

Luna

  • Prijatelj
  • *****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 9142
Одг: Novokompovane gazde u Jagodini
« Odgovor #38 poslato: 09-01-2010, 20:59:14 »

Neznam o kakvo objasnjenje trazis,tema povezuje mnostvo stvari.

Misljenja sam da od drzava mozemo ocekivati da ispunjava svoje obaveze prema gradjanima,jedino ako i oni ispunjavaju svoje prema njoj.
To pod uslovom da je vode pravi ljudi a ne pljackasi .
Odakle novac u kasi u kojoj se nista ne uplacuje,u drzavi gde se obavljaju ogromni poslovi na crno(uzmimo za primer elektricare,gradjevinske radnike,ali ne samo pojedince,vec i tzv firme)?
Kako su se obogatili pojedinci sa benziskim pumpama u vreme kad su benzin kupovali po 0,1DM a prodavali ga po 3,5DM? Mozda krektnim placanjem svojih obaveza drzavi???
Vrsi se trampa poslova.
Skoro svako se trudi da na bilo koji nacin prevari i zakine,bilo drz.institucije ili radnike.
Posto kod nas vladju veze i korupcija,inspekcija ne funkcionise pravilno,a ako nekog i "ulove",taj opet ima nekog ko ce ga izvuci.
I tako u krug,kao ringispil.
Sta reci ako radnik koji  3 meseca radi ne prijavljen, ogorcen ode i zamoli inspekciju da dodje u radnju i napravi kontrolu,sutra dan bude izbacen sa preporukom od gazde da ide u inspekciju da se zali???

Drugacija svest gradjana i pravilan i korektan rad finansiskih  inspekcija ,uz drasticne kazne bi to mogao da resi.


« Poslednja izmena: 09-01-2010, 21:02:49 od strane Luna »
Sačuvana
Prosecni ljudi nista tako ne mrze kao nadmoc duha.

Luna

  • Prijatelj
  • *****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 9142
Одг: Novokompovane gazde u Jagodini
« Odgovor #39 poslato: 09-01-2010, 21:14:29 »

Kad ja znam toliko puno stvari,koliko li tek znaju oni koji se svakodnevno susrecu sa tim problemima? :aq25:

Izvinjavam se onima (ako ih ima)  koji korektno ispunjavaju svoje obaveze.
Sačuvana
Prosecni ljudi nista tako ne mrze kao nadmoc duha.
 

Stranica je napravljena za 0.156 sekundi sa 25 upita.