Forum Beograd Jagodina Ćuprija Paraćin

Molim vas da se prijavite ili se registrujete.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Napredna pretraga  

Vesti:

Samo za Registrovane članove je moguć pristup u kategoriji '' Ljubav & Sex & Lepotice''
Obavezno pročitajne uslove korišćenja Foruma ->
Uslovi Korišćenja

Autor Tema: Gajenje marihuane kao porodični hobi  (Pročitano 88271 puta)

0 Članovi i 3 gostiju pregledaju ovu temu.

bebironac

  • Gost
Одг: Gajenje marihuane kao porodični hobi
« Odgovor #20 poslato: 29-01-2009, 15:16:46 »

ma mislila sam ko ce prvi da se javi sa ovakvim odgovorom.....

DA LI JE TO OTVOREN POZIV NA IGRANJE SA SIBICAMA ILI TI DROGOM!??!?!???

I NE TREBA SE IGRATI SA DOGOM,NIKAD!!!!!!!!!!!!!!!!!!
« Poslednja izmena: 29-01-2009, 15:17:17 od strane bebironac »
Sačuvana

zdravlje

  • Zvezda u usponu
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 2985
Одг: Gajenje marihuane kao porodični hobi
« Odgovor #21 poslato: 29-01-2009, 15:21:02 »

ne podrzavam uopste narkomane
ili korisnike bilo kojih "droga"

ali mislim da bi svako sam trebao da odredi sta i u kojoj kolicini zeli isprobati
 :aq29:

a sto se tice igre:
tu sam uvek ZA
 wq45


ps.
mislim da mesas neke stvari
gandza nije vrsta klasisce droge
ali moze da te navuce na takve...
 wq01
Sačuvana

Tony Clifton

  • Stalni učesnik
  • **
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 607
Одг: Gajenje marihuane kao porodični hobi
« Odgovor #22 poslato: 29-01-2009, 15:31:21 »

mislim da ne mozes sve ljude staviti pod isti sesir
jer je jos uvek pitanje karaktera dali osoba ostaje na gandzi ili odoli zelji za vise (ili jace)...
 wq54

Pa ja imam jako losa iskustva sa prijateljima koji su rano poceli sa tim. Cini mi se da o "bezazlenosti" marihuane mozemo da pricamo samo u slucaju matorih ljudi koji je koriste. Ako klinci koji jos nemaju izgradjenu licnost pocnu da vare,ogromne su sanse da se tu nece zaustaviti.
A druga stvar,mnogostruko su veci stetni efekti na mlad organizam koji se jos razvija nego na sazrelu jedinku...pri tome ne mislim samo na mozak vec i na druge organe a prvenstveno na pluca(zabluda je da je marihuana manje stetna za pluca od cigareta. Bez obzira na to da li je cista ili ne,marihuana je stetnija za pluca od cigareta.To nije moje misljenje vec su testovi pokazali da je nivo karbon-monoksida u krvi uzivaoca marihuane mnogostruko veci od pusaca duvana...isto vazi i za katran ).

A sto se mozga tice,tu postoji jos manja dilema. Nosilac osobina marihuane je TETRAHIDROKANABINOL,koji remeti nacin prenosa informacija izmedju dve sinapse neurona(spoj dve nervne celije) i time menja stanje svesti...pri duzem konzumiranju marihuane,ovi odnosi se trajno menjaju i time je trajno ostecen taj deo mozga. Posebno su osetljivi neuroni LIMBICKOG dela mozga(konkretnije HIPOKAMPUS) koji je zaduzen za kontrolu emotivnosti,pamcenja,ucenja novih stvari...itd... Pa zbog toga kod uzivaoca marihuane imamo oslabljenu moc pamcenja,ucenja a posebno je karakteristicna nemotivisanost.

Jedna zanimljivost,u mokraci je moguce otkriti marihuanu(odnosno njene sastojke),oko mesec dana nakon konzumiranja.

Tako da,moj savet je DALJE OD TOGA!

mislim da mesas neke stvari
gandza nije vrsta klasisce droge
ali moze da te navuce na takve...
 wq01

Gandza jeste vrsta klasicne droge. Klasicniji primer ne mozes da nadjes.

« Poslednja izmena: 29-01-2009, 15:35:18 od strane Tony Clifton »
Sačuvana

zdravlje

  • Zvezda u usponu
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 2985
Одг: Gajenje marihuane kao porodični hobi
« Odgovor #23 poslato: 29-01-2009, 15:49:57 »

ako tvrdis da je gandza vrsta klasicne droge
obrazlozi mi molim te kako moze nesto sto je nastalo prirodno (znaci NE hemijsko) biti droga...
 :aq15:

edit:
da bih se materija nazvala "drogom", treba ispuniti sledece tacke (sve, ne samo pojedine):
- hemija (ne priroda)
- izazvati zavisnost organizma
- ne unositi u telo putem inhaliranja (pluca)
 :aq02:
« Poslednja izmena: 29-01-2009, 15:50:29 od strane zdravlje »
Sačuvana

Tony Clifton

  • Stalni učesnik
  • **
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 607
Одг: Gajenje marihuane kao porodični hobi
« Odgovor #24 poslato: 29-01-2009, 16:42:59 »

ako tvrdis da je gandza vrsta klasicne droge
obrazlozi mi molim te kako moze nesto sto je nastalo prirodno (znaci NE hemijsko) biti droga...
 :aq15:

edit:
da bih se materija nazvala "drogom", treba ispuniti sledece tacke (sve, ne samo pojedine):
- hemija (ne priroda)
- izazvati zavisnost organizma
- ne unositi u telo putem inhaliranja (pluca)
 :aq02:

 :xq003:

Au prijatelju,gde ti zivis  :aq29: Ovo je mozda tvoja definicija i podela  :aq01: A evo sta kaze definicija SZO: "svaka supstanca, koja je u stanju da, kada se nađe u živom organizmu, modifikuje njegovu jednu ili više funkcija i da nakon ponovljene upotrebe dovede do psihičke ili fizičke zavisnosti".

A sto se podele droga tice,marihuana spada u grupu KANABOIDA,zajedno sa hasisom(prirodne droge)... Ne znam da li cu se setiti svih gupa ali postoje jos i halucinogeni(LSD),stimulansi(kokain),depresori(barbiturati-fenobarbiton,ciklobarbiton),opijati(heroin)...postoje jos i inhalanti(tu spadaju supstance koje nisu klasicne droge-lepak npr)
Sve ove droge spadaju u grupu TESKIH droga.Kao lake se tretiraju nikotin i kofein.

- hemija (ne priroda)

Droga naravno moze biti i prirodna. Odakle ti da su samo hemijske supstance droge!?

- izazvati zavisnost organizma

Marihuana dokazano izaziva psihicku zavisnost.

- ne unositi u telo putem inhaliranja (pluca)

Vidim da si nacuo nesto o ovome...nije bas tako. Objasnio sam sta su INHALANTI(tu soadaju supstance koje mogu imati psihoaktivno dejstvo ali nisu droge). KANABOIDI(gde spada marihuana) su posebna grupa droga i nemaju veze sa inhalantima.

Sačuvana

zdravlje

  • Zvezda u usponu
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 2985
Одг: Gajenje marihuane kao porodični hobi
« Odgovor #25 poslato: 29-01-2009, 16:54:26 »

definicija nije moja
vec hemijskog instituta u cirihu...

a to sto kaze szo je ista prica kao sto sam napisao, samo sa drugim recima
 :aq04:
Sačuvana

Tony Clifton

  • Stalni učesnik
  • **
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 607
Одг: Gajenje marihuane kao porodični hobi
« Odgovor #26 poslato: 29-01-2009, 17:26:44 »

definicija nije moja
vec hemijskog instituta u cirihu...

a to sto kaze szo je ista prica kao sto sam napisao, samo sa drugim recima
 :aq04:

Pa nije isto vec potpuno drugacije. Jer marihuana JESTE droga po svim definicijama a ti si rekao da nije. Drugo,rekao si da droga ne moze da bude prirodna sto opet nije tacno jer pored marihuane i hasisa u prirodne droge se ubraja i opijum. Trece,rekao si da marihuana ne stvara zavisnost sto takodje nije tacno jer izaziva psihicku zavisnost.

Nije mi namera da se raspravljam ali najveca opasnost od drogiranja marihuanom je upravo nipodastavanje cinjenice da ona spada u klasicne droge te joj se prilazi dosta lezerno...i po nacinu delovanja i po stvaranju zavisnosti. Zato je jako vazno da se ne siri zabluda da "marihuana nije droga","da marihuana ne izaziva zavisnost" i slicno.

Zaboravio sam da napisem da je,pored slabljenja mentalnih mogucnosti uzivaoca marihuane kod njih povecana mogucnost oboljenja zvanog SIZOFRENIJA(izuzetno tedko psihicko oboljenje koje dovodi do teskog nervnog rastrojstva...sto opet zahteva i bolnicko lecenje ali izlecenja nema).

Dakle jako je bitno da onaj ko pocne da konzumira marihuanu zna do cega to moze dovesti i da nije jedini problem prelazak na "teze" droge.
« Poslednja izmena: 29-01-2009, 17:42:06 od strane Tony Clifton »
Sačuvana

autentik

  • Administrator
  • Svedok stvaranja istorije
  • ******
  • Karma: +0/-0
  • Na mreži Na mreži
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 17391
    • Jagodina, Ćuprija i Paraćin kao na dlanu
Одг: Gajenje marihuane kao porodični hobi
« Odgovor #27 poslato: 29-01-2009, 18:06:45 »

Ja ne znam sad pojedinosti

ali iz ličnog iskustva mogu da Vam kažem da    6 godina uzimanja marihuane

stvara psihičkuzavisnost definitivno  - i da je marihuana DROGA !!


E sad ko batali toi ne pređe na nešto jače taj se izvadio, ko nastavi isto ili odluči da ide daljhe taj se definitivno ZEZNUO !!

eto ja sam našao drugu vrstu zavisti mnogo bolju od predhodne  INTERNET


hehehehe

zdravlje

  • Zvezda u usponu
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 2985
Одг: Gajenje marihuane kao porodični hobi
« Odgovor #28 poslato: 29-01-2009, 18:09:45 »

moram priznati da u ovom tvom odgovoru ima dosta poucnih tacki
i uvek sam spreman da priznam gresku i naucim nesto novo
(kao na primer sad)
 :xq044:

u slucaju da sam izjavio neke informacije koje nisu korektne, zelim da ih povucem
 :aq02:

fino je sto se intenzivno bavis tom temom
i ako opet bude bila droga u pitanju, znacu kome da se obratim...
 :xq018:
Sačuvana

Tony Clifton

  • Stalni učesnik
  • **
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 607
Одг: Gajenje marihuane kao porodični hobi
« Odgovor #29 poslato: 29-01-2009, 18:38:29 »

moram priznati da u ovom tvom odgovoru ima dosta poucnih tacki
i uvek sam spreman da priznam gresku i naucim nesto novo
(kao na primer sad)
 :xq044:

u slucaju da sam izjavio neke informacije koje nisu korektne, zelim da ih povucem
 :aq02:

fino je sto se intenzivno bavis tom temom
i ako opet bude bila droga u pitanju, znacu kome da se obratim...
 :xq018:

U opisu posla kojim cu da se bavim se nalazi i ANESTEZIOLOGIJA a u sklopu nje i SEDACIJA. A sedacija se obavlja uz pomoc anxiolitika,barbiturata,narkotickih analgetika i antiholinergika. To su sve psihoaktivne supstance sto govori u prilog potrebe da im se pristupi vrlo ozbiljno te je neophodno odlicno poznavanje njihove farmakokinetike i farmakodinamike. Zbog toga znam dosta o nacinu delovanja ovih supstanci. Droge deluju pod vrlo slicnim/istim principima(barbiturati i jesu droge) pa me je i to zaintrigiralo pogotovo sto su se neke koristile a neke se jos koriste i u ove svrhe...a ovi lekovi,kao i droge,mogu da dovedu do zavisnosti.

Nije mi bio cilj da se pravim pametan vec mi je zao mladih ljudi koji dolaze u kontakt sa marihuanom smatrajuci da to nije nista opasno i da ne moze da ostavi trajne posledice.A sve to nastaje zbog zabluda koje vladaju u vezi sa njom.

Dakle,nista lose nisam mislio samo sam hteo da skrenem paznju da marihuana nije bezazlena kao sto se uglavnom misli.

Pozdrav.
Sačuvana

Mariah

  • Svakodnevni prolaznik
  • *
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 390
  • Zaljubljena dusa...
Одг: Gajenje marihuane kao porodični hobi
« Odgovor #30 poslato: 29-01-2009, 20:05:38 »

U ovoj prici slazem se sa bebironcem,droga je losa. Ali i sa okijem da svako odlucuje za sebe,NISMO VISE MALI! :xq008:
Sačuvana
Magija je svuda oko nas i ona nema granice svoje vladavine ,ali je vrlo izbirljiva u vezi njenih predstavnika...

bebironac

  • Gost
Одг: Gajenje marihuane kao porodični hobi
« Odgovor #31 poslato: 29-01-2009, 20:34:09 »

da su ljudi nezreli to pokazuje broj korisnika marihuane a i razmisljanje forumasa "zdravlje"

@zdravlje----to sto cirih pise to je cista propaganda,ljudi moraju shvatiti da nema teskih i lakih droga,SVE DROGE SU TESKE!!!!!
i nije istina da supstance potekle iz prirode nisu droge,ne znam ko te je slagao za to....
jedno mi nije jasno,ja dok sam isla u osnovnu skolu od drugog ili treceg razreda dolazili su ljudi kvalifikovani za zdravstveno vaspitanje da nam objasnjavaju dejstvo droge i same primere iz zivota.....svi znamo kako su mnogi zavrsili,i jedno mi nije jasno otkud jos uvek narkomana i to u vecoj meri nego ranije,i pored silnih predavanja....
zabluda je kad covek razmislja da ako jednom proba drogu da nece nista da mu se desi,secam se jednog lecenog narkomana u jednoj emisiji koji je rekao da kad covek jednom uzme drogu on je do pola navucen,i ne postoji izlecen narkoman,postoji samo zalecen a to nije isto....

DROGA NEEEEEEEEE!!!!!!!!
Sačuvana

Didi

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 1300
Одг: Gajenje marihuane kao porodični hobi
« Odgovor #32 poslato: 29-01-2009, 21:05:33 »

 :xq004:
Sačuvana
BLUES je koren,ostalo je boranija

Luna

  • Prijatelj
  • *****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 9142
Одг: Gajenje marihuane kao porodični hobi
« Odgovor #33 poslato: 29-01-2009, 21:27:51 »

cini mi se da su mi vidici dosta otvoreni u nekim stvarima ali drog,neeeeeeeee.

morala sam da uzmem par puta opiate protiv bolova...tada sam shvatila svu strahotu toga....ja nisam bila ja,nisam bila svoja,sve je samo prolazilo kraj mene,kao da to dozivljava neko drugi,ne ja sama.
bila sam cak jednom primorana da sednem u auto,drugi dan posle uzimanja "leka"...u jednom trenutku sam uhvatila sebe da vozim ko samoubica,ta ulica je za mene bila  kao jedno filmsko platno a ja uletala i izletala iz trke u traku bez razmisljanja i straha.
to nisam bila ja.
stala sam ulasena od sebe same.
od tada NIKADA !

ako moj zivot treba da prolazi kraj mene,da svesno ne ucestvujem u njemu...nije mi takav ni potreban.
ako vec mora,bolje je i sa bolovima.
Sačuvana
Prosecni ljudi nista tako ne mrze kao nadmoc duha.

zdravlje

  • Zvezda u usponu
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 2985
Одг: Gajenje marihuane kao porodični hobi
« Odgovor #34 poslato: 29-01-2009, 22:51:18 »

@mariah:
vidim da si me razumela
 :aq04:

@babironac:
mislim da nismo jos stigli do te tacke da osudjujes moj nacin razmisljanja, i to prema bilo kojoj temi.
da si malo citala odgovore, provalila bih, da uopste ne podrzavam bilo koju vrstu droge (ili konzumiranje te materije)
mozda je fakat, da sam bio pogresno informisan o nekim stvarima sto se tice te teme
(i kao sto si mozda procitala, zahvaljujuci argumentaciji od forumasa Tony Clifton-a sam cak i nesto novo naucijo)

i zato, pre nego sto sledeci put nekog iz foruma osudis zbog neceg, malo bolje procitaj odgovore
 :aq18:

ps.
i ako sam vec probau gandzu, nisam postao zavisan od nje
niti me ikada vise privukla
mozda zato sto imam jak karakter, mozda zato sto i sam mislim lose o tome...

but anyway
imati svoje misljenje je ok
ali osudjivati druge (koje cak i ne znas licno)........ mislim.........   hmmm......
 :xq010:
Sačuvana

Luna

  • Prijatelj
  • *****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 9142
Одг: Gajenje marihuane kao porodični hobi
« Odgovor #35 poslato: 29-01-2009, 23:01:54 »

probati,cisto iz radoznalosti ,vecina je mozda dosla na tu ideju.
nazalost najcesce ne ostaje na probi.
Sačuvana
Prosecni ljudi nista tako ne mrze kao nadmoc duha.

zdravlje

  • Zvezda u usponu
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 2985
Одг: Gajenje marihuane kao porodični hobi
« Odgovor #36 poslato: 29-01-2009, 23:03:07 »

nazalost...
Sačuvana

Andrijana

  • Stalni učesnik
  • **
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 990
Одг: Gajenje marihuane kao porodični hobi
« Odgovor #37 poslato: 30-01-2009, 09:40:15 »

4 Zdravlje:
> Da, od trave ne moraš postati ovisnik, ali te može povući da je koristiš umesto cigara i onda prebaci na nešto jače, jer ti je slaba i ne odgovara ti... Tako su neki moji drugovi i drugarice prešli na, kako bi oni rekli "belo i žuto"!!! :-( Što je najgore od svega, ne možeš im dokazati i odvući od toga, dok oni sami ne kažu "STOP". Neki od njix stvarno to vole!!! Za ne poverovati... <
Sačuvana

zdravlje

  • Zvezda u usponu
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 2985
Одг: Gajenje marihuane kao porodični hobi
« Odgovor #38 poslato: 30-01-2009, 09:42:45 »

slazem se
 :aq29:
Sačuvana

Luna

  • Prijatelj
  • *****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 9142
Одг: Gajenje marihuane kao porodični hobi
« Odgovor #39 poslato: 30-01-2009, 09:44:56 »

znam ljude koji vec godinama jednom nedeljno sebe "caste" jednim dzoingom.
nisu postali zavisni.
drugima je to bio start u propast.

sve je individualno.
Sačuvana
Prosecni ljudi nista tako ne mrze kao nadmoc duha.
 

Stranica je napravljena za 0.278 sekundi sa 24 upita.