Forum Beograd Jagodina Ćuprija Paraćin

Molim vas da se prijavite ili se registrujete.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Napredna pretraga  

Vesti:

Samo za Registrovane članove je moguć pristup u kategoriji '' Ljubav & Sex & Lepotice''
Obavezno pročitajne uslove korišćenja Foruma ->
Uslovi Korišćenja

Autor Tema: ZOO Jagodina  (Pročitano 258020 puta)

0 Članovi i 27 gostiju pregledaju ovu temu.

Mac

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 1252
Одг: ZOO Jagodina
« Odgovor #40 poslato: 23-05-2007, 08:38:30 »

E sto jes jes, stvarno nam niko ne moze ugoditi. Sta znam, ja volim sto ovo sve ima u jagodini i sto tako gradi. Naravno, Jagodina nije neki veliki grad pa da moze da ima neki ogromni zooloski vrt ili neki extra aqua park, ali bre, bolje ista nego nista. Ja obozovam da odem u zooloski vrt, iako je tako mali, bitno da ga imamo. Da nema njega, "potoka" i sad jos malo aqua parka samo bi sedeli u kuci i blenuli u tv, i naravno zalili bi se svi kako gradska uprava nista ne zna da napravi kako treba a svi koriste te stvari koje je gradska uprava napravila. Sta cemo kada smo takav narod. Ja hvala bogu sam imao tu prednost da odrastem u drugoj zemlji i da budem drugacije vaspitan i zbog toga se do sada nisam nikada ni zalio na to sta nasa uprava radi jer po meni stvarno smo napredovali u zadnjih nekoliko godina.
Dosta puta cujemo i kako se ljudi zale sto Palma nema fakultet i zbog toga ne bi trebao da bude na vlasti, jer kako ti ljudi kazu "sta on zna sa srednjom skolom", a ja im kazem na to "pa vidim kako vam lepo bilo dok su vam skolovani ljudi bili na vlasti i samo uzimali pare za sebe". Po meni skola nije toliko bitna ako si dosta ambiciozan i ako znas da razmisljas na pravi nacin. Palma je po meni odlican menadzer, a gradskoj upravi treba menadzer a ne neki ko nema pojma o tim stvarima. Zadnjih nekoliko gradonacelnika Jagodine su bili veoma skolovani ljudi i kada smo ih birali svi su oni obecavali sve i svasta, ali ja nisam tada video da su ispunili ni jednu jedinu stvar nego su samo krali, dok je po meni sadasnja vlada potpuno drugacija, oni su ispunili sve to sto su obecali pa cak i mnogo vise. Niko nam nije nikada obecao zooloski vrt, niti aqua park, a ipak je sve to napravljeno ili se pravi. Mozda ce neko pomisliti da ja bas mnogo podrzavam palmu, ali to nije tacno, sto se mene tice moze bilo ko drugi da dodje na vlast sve dok se vidi da on radi barem koliko i sadasnji gradonacelnik ako ne i vise.
Sačuvana
Dark Eagle

nickollica

  • Stalni učesnik
  • **
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 735
  • jagode su jagode i supermen je jak
    • AzrA
Одг: ZOO Jagodina
« Odgovor #41 poslato: 23-05-2007, 13:41:46 »

Draga Dado,obavestenja radi,videla sam mnogo lepse i parkove i Zoo vrtove,al nije u tome stvar.Jagodina pre 3 godine nije imala nista,bila je bas pusta,sad bar imas gde da prosetas bekana(ili je bolje da ga zakucas ispred Tv-a) ,decka ili psa,Djurdjevo brdo prepuno je zelenila i cveca,pogotovu sada.Ma uzivaj zenska u majskim setnjama.Kakav smo mi narod?Proklet.Kad nesto nema: "Zasto ga nema"?
Kad nesto imamo,opet ne valja.Ko nama moze ugoditi?

JA.....GLASAJTE ZA MENE NA SLEDECIM IZBORIMA!!!!!!!!!
Sačuvana
jagode su jagode i supermen je jak


danguba

  • Stalni učesnik
  • **
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 582
Одг: ZOO Jagodina
« Odgovor #42 poslato: 27-05-2007, 20:16:13 »

E sto jes jes, stvarno nam niko ne moze ugoditi. Sta znam, ja volim sto ovo sve ima u jagodini i sto tako gradi.

To kao kad pastir izvede ovce na pasu, a one kazu, "ej sta ja znam, ne znam gde nam nestaje vuna, mleko i poneko jagnje, ali sto jes jes, vodi nas na pasu". Pa gradi od vase love.

Naravno, Jagodina nije neki veliki grad pa da moze da ima neki ogromni zooloski vrt ili neki extra aqua park, ali bre, bolje ista nego nista. Ja obozovam da odem u zooloski vrt, iako je tako mali, bitno da ga imamo. Da nema njega, "potoka" i sad jos malo aqua parka samo bi sedeli u kuci i blenuli u tv, i naravno zalili bi se svi kako gradska uprava nista ne zna da napravi kako treba a svi koriste te stvari koje je gradska uprava napravila. Sta cemo kada smo takav narod. Ja hvala bogu sam imao tu prednost da odrastem u drugoj zemlji i da budem drugacije vaspitan i zbog toga se do sada nisam nikada ni zalio na to sta nasa uprava radi jer po meni stvarno smo napredovali u zadnjih nekoliko godina.
Dosta puta cujemo i kako se ljudi zale sto Palma nema fakultet i zbog toga ne bi trebao da bude na vlasti, jer kako ti ljudi kazu "sta on zna sa srednjom skolom", a ja im kazem na to "pa vidim kako vam lepo bilo dok su vam skolovani ljudi bili na vlasti i samo uzimali pare za sebe". Po meni skola nije toliko bitna ako si dosta ambiciozan i ako znas da razmisljas na pravi nacin. Palma je po meni odlican menadzer, a gradskoj upravi treba menadzer a ne neki ko nema pojma o tim stvarima.

Ne dobar, nego genijalan. Izgugluj samo njegove izjave "budzet se ostvaruje 60%" tj. budzet je u buli za jedno 300 miliona, zatim "imamo zaostale dugove od 150 miliona" to mu zaostalo od pre, zatim pogledas iz tog neostvarivanaj budzeta on gradi kao da te pare ima (tj. za neuke, to znaci da se zaduzuje kod izvodjaca za tu kolicinu love, a budzet "naduvava" zbog nabavki da ima formalno pokrice)

Zadnjih nekoliko gradonacelnika Jagodine su bili veoma skolovani ljudi i kada smo ih birali svi su oni obecavali sve i svasta, ali ja nisam tada video da su ispunili ni jednu jedinu stvar nego su samo krali, dok je po meni sadasnja vlada potpuno drugacija, oni su ispunili sve to sto su obecali pa cak i mnogo vise. Niko nam nije nikada obecao zooloski vrt, niti aqua park, a ipak je sve to napravljeno ili se pravi. Mozda ce neko pomisliti da ja bas mnogo podrzavam palmu, ali to nije tacno, sto se mene tice moze bilo ko drugi da dodje na vlast sve dok se vidi da on radi barem koliko i sadasnji gradonacelnik ako ne i vise.

Ha, ha, da da, sve je sto je obecao je napravio iako nije obecao zooloski vrt i akva park nego da resi one silne firme u stecaju (Zitomlin, Morava ...) itd. itd. No kad ga izabrase on resi da ispunjava obecanja koja nije dao,a ona sto je dao drugom prilikom. Ali u ovaca kratko pamcenje, sta ces.


Glavna fora je kad se dasa predsednik zaduzi 95 ... ma ne 120 ... ma ne 150 miliona da napravi akva park (od love gradjana se zaduzuje ne od svoje a vec duzan milijardu), pa vam zamaze oci kako ce sad tu radna mesta, ovo ono, a u stvari cela prica corak - izgradice se naravno, zaduzice se naravno, pozaposljavace jos nekog iz svoje ekipe da ga placate preko budzeta naravno i dok ima TV ima da vam pere mozak da je to mnogo mnogo pametna stvara. Kako se peru pare? Pa jel bio neki konkurs za te zgrade koje ce da se zgrade okolo ili se to radi prebijanjem love sa firmama koje kao grade nesto i "trampe" bez javne nabavke rad za robu, kao kod Zoo vrta i asfaltiranja? To je chudo nevidjeno.

I nije da nije pametna, on trosi vase pare, zaposljava svoje ljude, placa ih od vase love (iz budzeta) a vi sve gledate kao ovce, stvarno mnooooogo pametan covek.

A ako je to toliko divna i profitabilna investicija za koju treba samo 150 miliona, pa sto se ne nadje neki privatnik da mu se da da napravi pa posle ako pukne neks se sam vadi, a ne ovako preko budzeta.

E Jagodinci prave ste ovce stvarno, ali dobro, mozda ce da vam pokloni po jednog soma za Sv. Nikolu  posto su za Djurdjevdan bili jagnjici.


A onda kad se probudite, pred opstinom strajkuju radnici zoo vrta i akva parka, sve njegova familija i komsiluk, traze plate, tuze opstinu, opstina u buli 2 godisnja budzeta, vi to sve lepo isplacate sledecih 10 godian, ali je Dragance ispunio sve svoje decije snove. Cak nabavio i vozic da se vozi po gradu ko u banji kad je bio mali, pa mu cale nije dao ...
Sačuvana

Mac

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 1252
Одг: ZOO Jagodina
« Odgovor #43 poslato: 27-05-2007, 20:36:07 »

A ti bi zeleo da on sve to pravi za svoje pare????? Pa normalno da trosi nase pare, cije bi nego nase, mislim valjda logicno. Zaduzivanje.... to je nesto sasvim normalno, npr. nemacka se svake godine zaduzi oko 75 milijardi evra i to je tamo naravno sve javno i svi to znaju. Sto su prodate firme, pa i treba da se prodaju, jok ce da ulazu pare u njih, sve sto nije profitabilno ili treba mnogo pare da se ulaze u to da bi postalo profitabilno treba naravno da se proda, to je svuda tako u svetu. Ajde kazi sta je to obecao a nije ispunio.
Sačuvana
Dark Eagle

groucho

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 1233
  • "knjige braco,knjige,a ne zvona i praporce"
Одг: ZOO Jagodina
« Odgovor #44 poslato: 27-05-2007, 20:43:23 »

Pa polako.Shvatice to svi.Samo bice "POJEO VUK MAGARCA".E sad ko je tu vuk a ko magarac pokazace vreme.
Ja u svemu tome ne mogu da shvatim jednu stvar.Naime da neko ima skrupula da u gradu u kome prosecna plata nije sigurno iznad 15-tak hiljada trosis opstinske pare na zoo-vrt i bazene i uz to sve predstavljas kao uspeh...A da ljudi jos to velicaju....
Nije mi jasno.
Ja sam vec kao primer naveo Indjiju.Znaci ljudi su uveli takav kompjuterski sistem u svoje institucije da se to jos ni u Bgd-u ne koristi.Ali oni nemaju zoo-vrt.
A jos mi je smesnija necija konstatacija da ce to da donese neki profit.
Pa one zivotinje u zoo-vrtu pojedu vise dnevno nego sto se proda ulaznica.Odakle bre?Ko to placa?Palma?
Sačuvana

groucho

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 1233
  • "knjige braco,knjige,a ne zvona i praporce"
Одг: ZOO Jagodina
« Odgovor #45 poslato: 27-05-2007, 20:48:27 »

Zaduzivanje jeste normalno i potrebno.Ali ne da bi gradio parkove nego da bi ulozio u nesto sto ce da donosi profit.
Ali to je srpska politika.Uzmem kredit da bi kupio frizider.
Sto se tice firmi...Naravno da ih treba privatizovati.Ali opet se vracamo na pitanje,da li je bolje uloziti u nesto sto ti donosi profit ili u nesto sto stoji,trosi pare i pitanje je koliko ce se odrzavati kada ti dugovi budu poceli da se vracaju.Da nece zoo-vrt da zaradi sam za sebe i da nece od prodatih ulaznica da se vrate dugovanja?
Sačuvana

Mac

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 1252
Одг: ZOO Jagodina
« Odgovor #46 poslato: 27-05-2007, 20:49:38 »

Groucho ajde daj neke primere na sta po tebi bi trebalo da se ulozi pare? Stvarno me zanima. Ja znam da nas vodovod nije za nista, kanalizacija takodje, neke ulice bi stvarno mogle da se srede i jos neke sitnice mozda, ali sta cu, ne mogu ni ja da uticem na to. Kompjuterski sistem.... nisam upoznat sa Indjijskim kompjuterskim sistemom ali stvarno bi voleo da mi ga objasnis.
Sačuvana
Dark Eagle

groucho

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 1233
  • "knjige braco,knjige,a ne zvona i praporce"
Одг: ZOO Jagodina
« Odgovor #47 poslato: 27-05-2007, 21:03:19 »

Aman,koristis li internet?Sto bih ti ja objasnjavao?Mislim dugo bi mi trebalo.Imas lepo prezentacije svih gardova u Srbiji.
Evo male pomoci

http://www.indjija.net/code/navigate.php?Id=3

Posebno obrati paznju na SISTEM 48.
Ako te ne mrzi,prouci malo njihov sajt,pa napisi sta mislis...
Sačuvana

groucho

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 1233
  • "knjige braco,knjige,a ne zvona i praporce"
Одг: ZOO Jagodina
« Odgovor #48 poslato: 27-05-2007, 21:06:18 »

Pa pogledaj i transparentnost njihovog budzeta i kako se kretao kroz vreme.
Sačuvana

groucho

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 1233
  • "knjige braco,knjige,a ne zvona i praporce"
Одг: ZOO Jagodina
« Odgovor #49 poslato: 27-05-2007, 21:07:45 »

A ovim pozivam i druge forumase da kazu svoje misljenje o tome kako funkcionisu stvari u indjiji i d povuku paralelu izmedju nasa dva grada..I nasa dva gradonacelnika..
Sačuvana

autentik

  • Administrator
  • Svedok stvaranja istorije
  • ******
  • Karma: +0/-0
  • Na mreži Na mreži
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 17391
    • Jagodina, Ćuprija i Paraćin kao na dlanu
Одг: ZOO Jagodina
« Odgovor #50 poslato: 27-05-2007, 21:30:41 »

Indjija  je jos jedan grad  koji  pokusava da stvori imidz  velikog grada

 i naravno da ce da uspe u tome  vremenom kao i Jagodina

sto nemogu da kazem za NIS  ili Kragujevac  ili  Leskovac  ili CACAk

koji su daleko veci gradovi od naseg ili Indjije

danguba

  • Stalni učesnik
  • **
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 582
Одг: ZOO Jagodina
« Odgovor #51 poslato: 27-05-2007, 23:23:39 »

A ti bi zeleo da on sve to pravi za svoje pare????? Pa normalno da trosi nase pare, cije bi nego nase, mislim valjda logicno. Zaduzivanje.... to je nesto sasvim normalno, npr. nemacka se svake godine zaduzi oko 75 milijardi evra i to je tamo naravno sve javno i svi to znaju. Sto su prodate firme, pa i treba da se prodaju, jok ce da ulazu pare u njih, sve sto nije profitabilno ili treba mnogo pare da se ulaze u to da bi postalo profitabilno treba naravno da se proda, to je svuda tako u svetu. Ajde kazi sta je to obecao a nije ispunio.

Imas li predstavu koliko je hiljada milijardi evra budzet Nemacke? I sigurno prave akva parkove i zoo vrtove kad se zaduze? Jagodina da joj se budzet ostvaruje (a predsednik kaze da je u manjku bio 2005 i 2006 30% od plana, sto ce reci preko 500 miliona, a poslovi odradjeni, traze firme lovu) ne bi imala problem da se zaduzi za bilo koju glupost.

A sta je obecao a nije ispunio: pa sve stecajeve je obecao da resi i da radnike vrati na posao, sad kaze da nije nadlezan, sve firme u privatizaciji je obecao da ce da im nadje extra partnere ili da spreci zle tajkune da otpustaju radnike, i to sad nije nadlezan, da ne nabrajam dalje.

Akva parkovi i ostali turisticki vozici nisu bili deo predizbornih obecanja, medjutim sad kad preko TV svoje kaze da je upravo to obecao i svi kao zombiji samo to i gledaju i ponavljaju u transu "da to je obecao, to je obecao" uzalud je i podsecati.

Medjutim, na vlast je dosao jer je obecavao da ce da resi probleme svih propalih firmi, a ne da vodi besposlicare na vasar o trosku ostatka radnog naroda.

Ja se i zalazem da sve sto je profitabilno treba da se proda ili prepusti onom delu privrede koji postoji da stvara profit, a bas bih voleo da vidim gde se to u normalnom svetu daju pare iz drzavnog budzeta da se osnivaju akva parkovi i zoo vrtovi kao profitabilne firme?

Ovde je i stos u tome sto se opstina zaduzuje da bi se ispunio san jednog nedoraslog decaka koji se docepao politicke moci i sad preko svog medija sipa ljudima u glavu ideju stalno da je to sto on radi super, a naokolo se svi smeju i cude i krste.

Ta pojava ima u politici ime & u vecini zemalja (sem S. Koreje mozda i Belorusije) se za takve rabote ide na neka mesta koja nisu mnogo prijatna za boravak.
Sačuvana

danguba

  • Stalni učesnik
  • **
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 582
Одг: ZOO Jagodina
« Odgovor #52 poslato: 27-05-2007, 23:28:25 »

Pa polako.Shvatice to svi.Samo bice "POJEO VUK MAGARCA".E sad ko je tu vuk a ko magarac pokazace vreme.
Ja u svemu tome ne mogu da shvatim jednu stvar.Naime da neko ima skrupula da u gradu u kome prosecna plata nije sigurno iznad 15-tak hiljada trosis opstinske pare na zoo-vrt i bazene i uz to sve predstavljas kao uspeh...A da ljudi jos to velicaju....
Nije mi jasno.
Ja sam vec kao primer naveo Indjiju.Znaci ljudi su uveli takav kompjuterski sistem u svoje institucije da se to jos ni u Bgd-u ne koristi.Ali oni nemaju zoo-vrt.
A jos mi je smesnija necija konstatacija da ce to da donese neki profit.
Pa one zivotinje u zoo-vrtu pojedu vise dnevno nego sto se proda ulaznica.Odakle bre?Ko to placa?Palma?

Ma sta ti nije jasno, ima masu zombija kojima se samo sipa u glavu preko TV-a da je sve divno, da nema problema i da ne gledaju kroz prozor i da je sve sto radi "bas obecao" iako 95% stvari nema ni pojma da ih je ikad ranije spomenuo.

Zoo vrt je 100% neprofitabilna stvar i u Becu i u Vasingtonu i u Beogradu i na celom svetu, a u Jagodini, daj bre molim te ... Opet kazem, ako je profitabilno pa sto to onda opstina radi, sto se daju pare od poreza, vraca se ponovo drzavna svojina i socijalizam mozda???? Palmina firma ima minimum 10 miliona eur prometa, svakog trenutka moze da povuce 2 miliona kredita na firmu i ne samo on, pa sto onda on ili neko slican ne napravi do sad Akva park.

U kapitalizmu ne ulaze opstina da otvara profitabilna preduzeca, nego to rade privatni preduzetnici, a u socijalizmu drzava daje lovu za "profitabilne projekte".

Ne vredi trositi reci stvarno. Naravno da ce da bude lepo, dok bude trajalo. Jer sve sto je skupo obicno je i lepo.
Sačuvana

danguba

  • Stalni učesnik
  • **
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 582
Одг: ZOO Jagodina
« Odgovor #53 poslato: 27-05-2007, 23:33:59 »

Indjija  je jos jedan grad  koji  pokusava da stvori imidz  velikog grada
 i naravno da ce da uspe u tome  vremenom kao i Jagodina
sto nemogu da kazem za NIS  ili Kragujevac  ili  Leskovac  ili CACAk
koji su daleko veci gradovi od naseg ili Indjije

Da Indijja ce da stvori imidz velikog grada kad na vrbi rodi grozdje. Indjiji to nije ni cilj, oni hoce da stvore imid MODERNOG grada u kome se MODERNO radi, a predsednik ovde ne ume da koristi kompjuter nego mu petkom sekretarica odstampa emailove da covek natenane procita (mozda ako je latinica mora da cita sekretarica).

Ovde postoji neki malogradjanski odnos da se napravi "veliki"grad on necega sto nije veliki grad i ne moze ni da bude, ali bi mogao da bude moderan grad. Medjutim, nece biti ni moderan, jer se ogromni resursi trose na povecanje troskova u nepotrebnom pravcu, za zoo vrtove i akva parkove, koji su u sustini zezalice za siroke mase i bice popularni sve dok bude besplatne TV reklame, a u isto vreme se skolama ne placa trosak za struju, pa EDS preti da ce da iskljuci.

Divan izbor prioriteta.

Mozda bi u stvari bilo najbolje da se od sve love iz budzeta kupe polutke, sunke, kackavalj i sl. i podeli po svakom stanovniku koliko ih Jagodina ima.

To bi bilo konacno ostvarenje sna o opstini i predsedniku koji brine o gradajnima. Ali licno predsednik da svakom stegne ruku i stavi polutku u narucje, a za to vreme volovi da se peku pored fontane.

Da se jede i pije na racun budzeta mesec dana. Pa onda svi kuci i sledece godine ponovo, da se ukinu skole i slicne gluposti koje ne donose glasove.
Sačuvana

groucho

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 1233
  • "knjige braco,knjige,a ne zvona i praporce"
Одг: ZOO Jagodina
« Odgovor #54 poslato: 27-05-2007, 23:43:20 »

Naravno.Ja nisam video ni cuo ni za jednog privatnika da je od svojih para nesto odvojio za biznis zvani AQUA PARK ili ZOO-VRT.
Zasto?
Nisu se setili mozda da to moze da im donese ogromne pare?
Pa ih je gospodin Markovic sve preduhitrio i video da su ti objekti zapravo zlatna koka.
Znate sta?Ne verujem nesto u to.
Sačuvana

danguba

  • Stalni učesnik
  • **
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 582
Одг: ZOO Jagodina
« Odgovor #55 poslato: 27-05-2007, 23:47:02 »

A ovim pozivam i druge forumase da kazu svoje misljenje o tome kako funkcionisu stvari u indjiji i d povuku paralelu izmedju nasa dva grada..I nasa dva gradonacelnika..

A ovim pozivam i druge forumase da kazu svoje misljenje o tome kako funkcionisu stvari u indjiji i d povuku paralelu izmedju nasa dva grada..I nasa dva gradonacelnika..

1. Obojica su celavi ljudi.
2. Nema drugih slicnosti.

Jesic:
1. Nece da te bije ako mu se zameris (niti da posalje gorile), ima imidz modernog tipa, ne vole ga svi ali to ne osporavaju
2. Ume da koristi racunar
3. Pare ulaze u infrastrukturu, sto i jeste posao opstine i to pre svega u:
 a. Unapredjenje rada opstinske uprave (informacioni sistemi itd.)
 b. Infrastrukturu za industriju (mnooogo kosta i sporo se vracaju pare, ali je to jedina razumna stvar).
 c. Marketing opstine kao najmodernije (iako nije bas najmodernija niti ima najvise investicija).

Palma:
1. Siledzija
2. Ne ume da koristi racunar
3. Vodi politiku kojom smisljeno i namerno kupuje glasove gradjana koristeci se njihovim najnizim porivima (da pojedu jagnje npr.).
4. Pare trosi:
 a. Koncerte narodnjaka uglavnom
 b. Razne zabavne projekte kratkog daha
   - odlazak u Gucu za milon ljudi
   - podela jaganjaca
   - zoo vrtovi i akva parkovi
   - infrastrukuturu najnizeg ranga (malo kosta a brzo se radi), npr. asfaltiranje recikliranim asfaltom
Tj. pravi sve ono sto niko nece reci da ne treba praviti, niti da na kraju ne izgleda lepo (mada za te pare ...) ali je uglavnom rec o dugorocno potpuno potpuno nebitnim stvarima koje samo mogu da donesu nesto glasova, a dugorocno nikakvu korist.

 c. Sumanuto, ali totalno sumanuto i za svakog iole upucenog coveka cak i nerazumljivo sumanuto zaduzuje opstinu u nekoj vrsti ocajnickog napora da po svaku cenu ostane na vlasti

I sto samo Indjija, i Zrenjanin i masa drugih vojvodjanskih opstina (i tamo gde su radikali Stara i Nova Pazova cini mi se npr.), Zrenjanin je 3 puta jaci od Indjije u pogledu investicija, ali nema politicku stabilnost i slab mu je marketing.

Sačuvana

autentik

  • Administrator
  • Svedok stvaranja istorije
  • ******
  • Karma: +0/-0
  • Na mreži Na mreži
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 17391
    • Jagodina, Ćuprija i Paraćin kao na dlanu
Одг: ZOO Jagodina
« Odgovor #56 poslato: 28-05-2007, 09:50:28 »

Naravno.Ja nisam video ni cuo ni za jednog privatnika da je od svojih para nesto odvojio za biznis zvani AQUA PARK ili ZOO-VRT.
Zasto?
Nisu se setili mozda da to moze da im donese ogromne pare?
Pa ih je gospodin Markovic sve preduhitrio i video da su ti objekti zapravo zlatna koka.
Znate sta?Ne verujem nesto u to.


evo Donatori   -  IMA IH     http://www.zoovrtjagodina.co.yu/donatori.php

autentik

  • Administrator
  • Svedok stvaranja istorije
  • ******
  • Karma: +0/-0
  • Na mreži Na mreži
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 17391
    • Jagodina, Ćuprija i Paraćin kao na dlanu
Одг: ZOO Jagodina
« Odgovor #57 poslato: 28-05-2007, 09:53:15 »

A sto se tice naseg Predsednika

  ajde neka bude da nije kao Predsednik u Indjiji

  al ako u Srbiji ima  100 gradova

   i ako gledamo njihove predsednike  on je u PRVIH  5

                           CINJENICA  BATO

Mac

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 1252
Одг: ZOO Jagodina
« Odgovor #58 poslato: 28-05-2007, 10:02:06 »

E mrzelo me sve da citam jer nemam ni dovoljno vremena za to, nego samo da ti kazem ono za nemacku i sta sve oni prave. Prodji jednom 200 kilometra kroz nemacku samo jednim autoputem i videces koliko su oni gluposti uradili sa tim parama. Secam se dobro jednog primera sto sam video pre mozda jedno godinu dana, stoji most iznad auto puta a ni sa jedne strane nema asfaltiran prilaz, ja mislio mozda ga jos nisu zavrsili ili tako nesto, pa ajd cisto da se raspitam malo i cujem najbolju foru za projektovanje sto sam do sada cuo. Naime, kada su projektovali sve to nisu uzeli nekoliko stvari oko asfaltiranja u obzir, nisu nesto lepo izmerili oko mosta, ali naravno to nisu zapazili kada su ga projektovali i poceli oni lepo da ga prave, potrose oko 75 miliona evrica na taj most i onda kada su bili blizu kraja, oni provale da je most za metar prekratak da bi mogli da spoje kraj s krajem, razmisljali ti oni sta da rade i sve to, da bi se neko sve to ispravilo, ali kada su proracunali  ispalo je da bi trebali da puknu jos 50 miliona evra da bi ga sredili, i naravno sada most stoji onako kakav je i zapocet. To naravno nije ni jedini slucaj, kada sam posle toga malo cackao po netu i gledao to u vezi tih mostova, saznao sam da tamo ima jos oko 20-tak mostova koji tako nisu zavrseni. Znaci oni stvarno mnoooogo bacaju pare, i to na stvarno razne gluposti, a znam sigurno da je do pre jedno godinu dana prosecan grad imao zaduzenje oko 150 milijardi evra. Pa ti vidi na sta oni bacaju pare kada imaju tolike dugove.
Sačuvana
Dark Eagle

danguba

  • Stalni učesnik
  • **
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 582
Одг: ZOO Jagodina
« Odgovor #59 poslato: 28-05-2007, 14:19:04 »

Naravno.Ja nisam video ni cuo ni za jednog privatnika da je od svojih para nesto odvojio za biznis zvani AQUA PARK ili ZOO-VRT.
Zasto?
Nisu se setili mozda da to moze da im donese ogromne pare?
Pa ih je gospodin Markovic sve preduhitrio i video da su ti objekti zapravo zlatna koka.
Znate sta?Ne verujem nesto u to.


evo Donatori   -  IMA IH     http://www.zoovrtjagodina.co.yu/donatori.php

Umes li da razlikujes investitore od "donatora"? Najsmesnije je ovo "donator Opstina Cuprija", a oni tamo leba nema da jedu. Mora da su dali neke "silne pare". Ili npr. na silnom spisku od 13 donatora (trinajest, srbski), su otprilike 3 osiguravajuce kuce koje sigurno imaju ugovore sa opstinom oko osiguranja, pa je to razradjena sema, vi nama date veci benefit od osiguranja (citaj skuplje osiguranje) a mi vama kao donaciju tamo gde vam je ruzno da se vidi da dajete opstinske pare.

U sustini pola donatora su donatori opstinskim parama ... smesno.

Malo postaje ova rasprava neozbiljna, ako ne razlikujemo donatore od investitora onda cemo imati grdne probleme da se razumemo uopste. Mozda je u tome stos ...

Znaci taj spisak od nekoliko
Sačuvana
 

Stranica je napravljena za 0.132 sekundi sa 25 upita.