Forum Beograd Jagodina Ćuprija Paraćin

Molim vas da se prijavite ili se registrujete.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Napredna pretraga  

Vesti:

Samo za Registrovane članove je moguć pristup u kategoriji '' Ljubav & Sex & Lepotice''
Obavezno pročitajne uslove korišćenja Foruma ->
Uslovi Korišćenja

Autor Tema: Nove Zgrade - Stare Zgrade - Jagodina  (Pročitano 74266 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Louis

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 1440
Одг: Nove Zgrade - Stare Zgrade - Jagodina
« Odgovor #20 poslato: 01-10-2008, 16:46:26 »

Obrati paznju na reci koje koristis u pisanju komentara, jer neke nisu za javne forume.
Samo izbaci te vulgarne reci a sve ostalo je OK!
Sačuvana

danguba

  • Stalni učesnik
  • **
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 582
Одг: Nove Zgrade - Stare Zgrade - Jagodina
« Odgovor #21 poslato: 01-10-2008, 17:24:59 »

pa gde nema demokratije da takav govor nije cenzurisan na televiziji dnevnoj stampi a neko ce sad da me cenzurise na internet forumu i to mene!

nisu to price za malu decu vec realna slika danasnjeg sveta a ti ako nisi u zivotu video dalje od svog nosa i ako sve o zivoitu sto znas znas uz pomoc knjiga onda stvarno nevredi sa tobom covek da razgovara!!

Imam veoma veliko praktično iskustvo.
Sačuvana

Loremo

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 1502
Одг: Nove Zgrade - Stare Zgrade - Jagodina
« Odgovor #22 poslato: 01-10-2008, 17:53:11 »

Zalosno je da nas grad postaje sve ruzniji i pored investicija u njega.

Previse se gradi i kao da stvarno nema nikakvog plana.

Interesantno je da Jagodina ostavlja utisak kao da je napravila veliki napredak a narod je i dalje siromasan.





 
Sačuvana

neko

  • Svakodnevni prolaznik
  • *
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 265
Одг: Nove Zgrade - Stare Zgrade - Jagodina
« Odgovor #23 poslato: 01-10-2008, 19:42:37 »

pa da imas znao bi kako se gradi u spaniji i italiji!

meni je grad sve lepsi i lepsi i vidjam mali milion ljudi koji do juce nije imao ni za kiflu prost primer jedan konobar koji je radio kod mog drugara u restoranu pre par godina za 100 evra platu sada radi kao obezbedjenje u banci i jos po neki poslic i ne zivi nista losije nego mnogi na zapadu i jos mali milion primera takvih mogu da navedem!!!
Sačuvana

student

  • Član
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 48
Одг: Nove Zgrade - Stare Zgrade - Jagodina
« Odgovor #24 poslato: 01-10-2008, 22:08:52 »

pa da imas znao bi kako se gradi u spaniji i italiji!

meni je grad sve lepsi i lepsi i vidjam mali milion ljudi koji do juce nije imao ni za kiflu prost primer jedan konobar koji je radio kod mog drugara u restoranu pre par godina za 100 evra platu sada radi kao obezbedjenje u banci i jos po neki poslic i ne zivi nista losije nego mnogi na zapadu i jos mali milion primera takvih mogu da navedem!!!

Obezbedjenje u bankama je privatno i vrlo slabo placeno...Sat se placa oko 80 dinara sto po meni nije dovoljno za dobar zivot...
Sačuvana

neko

  • Svakodnevni prolaznik
  • *
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 265
Одг: Nove Zgrade - Stare Zgrade - Jagodina
« Odgovor #25 poslato: 02-10-2008, 11:10:59 »

prijatelju zavisi sta je za tebe dobar zivot definitivno je mnogo bolji nego pre 5 god ni meni recimo nije dovoljno ali neko ko je radio za 100 evra sada mu je verovatno mnogo bolje ili te je neko od ispiraca mozgova sa nase politicke scene naucio da u jakim drzavama svi voze mercedes i nose armani???
Sačuvana

neko

  • Svakodnevni prolaznik
  • *
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 265
Одг: Nove Zgrade - Stare Zgrade - Jagodina
« Odgovor #26 poslato: 03-10-2008, 10:42:38 »

a upravo je to tvoj i vas problem sto nemozes da vidis koliko ljudi bolje zive koliko novih automobila itd ali to je tako kad se samo prica sa bivsim komunjarama i propalim fabrikantima koji vec 20 god sede i kukaju a kad im covek i ponudi nesto da rade onda oni nece da rade za kriminalca jer zaboga svi su lopovi samo jadni oni posteni!!
Sačuvana

Louis

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 1440
Одг: Nove Zgrade - Stare Zgrade - Jagodina
« Odgovor #27 poslato: 03-10-2008, 16:13:20 »

Pocela hajka na gradjevinsku mafiju po Srbiji! :aq08: :xq011: Sad cemo videti dal' su od reci! :xq008:
Sačuvana

neko

  • Svakodnevni prolaznik
  • *
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 265
Одг: Nove Zgrade - Stare Zgrade - Jagodina
« Odgovor #28 poslato: 03-10-2008, 18:34:13 »

pa normalan covek obican radnik ni u jednoj jedinoj drzavi na svetu od svoje plate nemoze da kupi stan sem ako ga ne otplacuje ceo zivot pa vidim u celom svetu se gradi i mi smo mala deca kako se gradi recimo trenutno u azerbejdzanu preko 300 bildinga samo u bakuu a ljudi dalje nemaju neznam kolike plate ako cutis i radis od jutra do sutra nigde nemozes da zaradis stan za 3-4 god ali mozes za 20-30 god a to sto ovde neko kaze da je covek u svajcarskoj nemackoj ili usa zaradio stan za dve god pa jeste ali u jagodini a ne tu gde je zaradjivao te pare to bi bilo isto ko kad bi rekao da je covek radeci 2 god u jag zaradio stan u katangu ili somaliju a moze i u darfur!!
ali je cinjenica da postoje mnogi ljudi koji rade legalno i imaju plate sa kojima moze da kupe stan za 1 god recimo dva hirurga ako su bracni par mogu da kupe stan za 1 god u srbiji i jos mali milion primera ali kada neko se ne krece medju ljudima ne komunicira ni sa kim svi su lopovi i prevaranti ja neznam ko da nismo iz istog grada ja svaki dan srecem ljude koji su kupili prvi drugi zamenili za veci stan itd a vi sa kim se krecete i gde zivite stvarno mi nije jasno da je jagodina neki veliki grad pa da zivite u nekom geto kvartu pa i da razumem ali posto nije stvarno nista ne kapiram!!
Sačuvana

neko

  • Svakodnevni prolaznik
  • *
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 265
Одг: Nove Zgrade - Stare Zgrade - Jagodina
« Odgovor #29 poslato: 03-10-2008, 20:16:04 »

meni sve odgovara ali vi ste svi kontrasi dosli ste na jagodinskom forumu samo da blatite jagodinu i sve sto je vezano za jagodinu vama fali sad je neko ko ulaze milion u jednu zgradu degenerik a ti si jako inteligentna i pametna da pitas sta ce ljudima tolike zgrade krecem se sa svima i sa elitom i sa majstorima i sa seljacima jedino se nekrecem sa kvazi intelektualcima koji jedino sto znaju to je da pametuju savetuju a u zivotu su prvi dinar zaradili sa 30 god dupe im u 25 izaslo iz ucionice i jos se prave pametni kako znaju da pisu a da smo mi svi ostali majmuni nepismeni i sad im srbija iskvarena zato sto nekome ko je celog zivota ucio neko ne dodje i da jedno 5000 evra platu e to gospodo malo morgen i u srbiji i u austriji i u engleskoj i u rusiji!!
traznja za nekretninama je ogromna pojedini moji drugari iz krusevca bora prokuplja su se vec raspitivali cim su dosli kod mene u jag da tu negde kupe stan takodje poznajem ljude koji su sa strane i koji su kupili stan u jag i to od 140 kvadrata poznajem cupricane koji se sele u jag i kupuju stanove pa i da je 10 posto dobro platezno postoji ogromno trziste i svima ide na bolje jedino ne ide na bolje onom sto ne zeli da mu ide na bolje vec u svemu vidi neku zaveru mutljavinu itd
i jos nesto ja nisam pokondiren ni najmanje vec vi imate problem nize vrednosti i onda vam je tesko da priznate da neko koji je u istoj situaciji kao vi moze da ima vise od vas a da pritom nije ukrao dok ja recimo svakome drugara poznaniku ili bilo kome ko ima vise od mene a priblizno smo istih godina cestitam na tome nezivim uopste lose ali imam drugare koji zive dosta bolje od mene kao i losije ali niti oni sto imaju manje od mene imaju nesto protiv mene niti ja imam protiv onih sto imaju vise i sa koliko god ljudi da razgovaram i kakva god da im je finansiska situacija apsolutno se svi slazu sa tim sto ja ovde pricam na forumu o jagodini razvoju jag itd!!
Sačuvana

svajcarac

  • Svakodnevni prolaznik
  • *
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 367
Одг: Nove Zgrade - Stare Zgrade - Jagodina
« Odgovor #30 poslato: 03-10-2008, 20:49:28 »

Ti bre da zivis u gradu,znao bi da se ne znam pise odvojeno.I da se ne kaze u Somaliju,nego u Somaliji.Sa sve velikim i malim slovima. :aq16:
Drugo,90 posto ljudi se ne bavi ekstra placenim zanimanjima.Tako da i dalje mislim da su tolike nove zgrade nepotrebne. :aq14:
A ti si ocigledno neki kontras.Da li postoji tema na forumu,a da tebi odgovara?

:xq004: :xq004: :xq004:
Sačuvana

neko

  • Svakodnevni prolaznik
  • *
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 265
Одг: Nove Zgrade - Stare Zgrade - Jagodina
« Odgovor #31 poslato: 03-10-2008, 20:52:05 »

sreco realno ide na bolje jer samu sebe demantujes dali citas ti sta pises uopste ne ide na bolje a ovamo kazes da pola tih stanova idu palmi i njemu slicnima pa do pre 5 god smo imali palmu a sad 5000 njemu slicnih zar nije to vec i te kako veliki napredak??
rekoh ti vec stanove za kes nigde u svetu obican radnik nemoze da kupi a ti se sreco udaj pa nadji nekog decka koji ima solidan posao i platu pa onda zajedno otplacujte stan 30 god ili citavog zivota zivi privatno kao sto je slucaj u kod 90 posto ljudi od kavkaza do gibratara sto vec neko rece ovde namerno nisam rekao vladivostok jer on se nalazi u aziji a gospodin se pravi toliko pametan!!
ili obuci minic skockaj se nasminkaj kreni u grad pa nadji nekog sponzora a ako ti majka priroda nije dala mogucnost za tako nesto ili imas moralnih prepreka za tako nesto e onda ti ja tu nemogu vise nista pomognem a o tome cime se ja bavim ko sam sta radim itd o tome mozda mozemo na nekom drugom mestu!!
da je idealno niko to nije rekao ali da je definitivno bolje i da se stvari krecu na bolje to je cinjenica e sad kad zemlja postaje kapitalisticka pa ti nemas nista a tvoj komsija ima novu mecku je mnogo teze nego kada i ti i komsija nemate nista cak i da ti kupis juga opet ces da se osecas mnogo bednije iako realno si dosta bogatiji ali tvoj mozak deluje tako jel ti kupujres juga a tvoj komsa recimo ferari pogledaj malo zivot iz takvog ugla i shvatices da sam upravu!!
Sačuvana

danguba

  • Stalni učesnik
  • **
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 582
Одг: Nove Zgrade - Stare Zgrade - Jagodina
« Odgovor #32 poslato: 03-10-2008, 20:56:50 »


ili obuci minic skockaj se nasminkaj kreni u grad pa nadji nekog sponzora a ako ti majka priroda nije dala mogucnost za tako nesto ili imas moralnih prepreka za tako nesto e onda ti ja tu nemogu vise nista pomognem a o tome cime se ja bavim ko sam sta radim itd o tome mozda mozemo na nekom drugom mestu!!


Odvratno.
Sačuvana

neko

  • Svakodnevni prolaznik
  • *
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 265
Одг: Nove Zgrade - Stare Zgrade - Jagodina
« Odgovor #33 poslato: 04-10-2008, 17:25:59 »

evo moja sestra zavrsava srednju skolu i ima stipendiju u visini jedne plate i kad zavrsi faks za 4 god mocice od plate da vozi i dobar auto i da ide na letovanje itd a da kojim slucajem obuce minic i krene da juri sponzora stvarno nemam nikakav problem sa tim svako radi sta god pozeli tako da i to ako radi to nije moj problem kao sto nije ni moj problem sto ide u skolu i dobar je djak cak je i zajebavam zbog toga!!a ako imas komunisticki sistem vrednosti A moj ti je pogresan pa onda duso u pogresnom vremenu zivis jel moj sistem vrednosti vlada svetom tebi mozda moze da bude dobro u severnoj koreji tamo vlada neki drugi sistem drugaciji od mog!!
zato sto je jako komplikovano da ti objasnjavam cime se bavim jer onda moram citav moj zivot da ti prepricam a ovde nije mesto za to!!!
Sačuvana

neko

  • Svakodnevni prolaznik
  • *
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 265
Одг: Nove Zgrade - Stare Zgrade - Jagodina
« Odgovor #34 poslato: 04-10-2008, 20:02:41 »

necu da te lazem koliko ali negde oko 200 evra su stipendije ako ne i vise na faksu pitacu pa cu da ti kazem!!
ja nisam reko od 40 god vec od 25-30 nebi mi smetalo ama bas ni najmanje!!
a naravno da ce da se zaposli cim zavrsi faks ako imas sve 10 mozes da ostanes da radis na fakultetu bez ikakvih problema i to za prilicno dobru platu koja ce za 5 god da bude jos veca pa moj rodjak koji je bio profeseor na faksu u ja otiso u inostranstvo i sad je decu vratio za jag i on ce da se vraca znam dobro o cemu pricam a deca mu imaju po 20 tak god i kad zavrse faks imace bolje uslove zivota i veci standard u jag nego tamo tako da na svim poljima drzava ide dosta napred a pogotovo na polju licne bezbednosti itd

Sačuvana

autentik

  • Administrator
  • Svedok stvaranja istorije
  • ******
  • Karma: +0/-0
  • Na mreži Na mreži
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 17391
    • Jagodina, Ćuprija i Paraćin kao na dlanu
Одг: Nove Zgrade - Stare Zgrade - Jagodina
« Odgovor #35 poslato: 04-10-2008, 20:09:22 »

evo stižu nam nove zgrade





autentik

  • Administrator
  • Svedok stvaranja istorije
  • ******
  • Karma: +0/-0
  • Na mreži Na mreži
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 17391
    • Jagodina, Ćuprija i Paraćin kao na dlanu
Одг: Nove Zgrade - Stare Zgrade - Jagodina
« Odgovor #36 poslato: 04-10-2008, 20:20:12 »

Kod PAB-a  pa iza

neko

  • Svakodnevni prolaznik
  • *
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 265
Одг: Nove Zgrade - Stare Zgrade - Jagodina
« Odgovor #37 poslato: 05-10-2008, 03:10:47 »

a ja znam da bi trebalo da ima i 17 spratova i nebrini imace ko da kupi ali to sto ti neznas to je tvoj prob!!
isplatio im mica lopov nece da tuze skolu nebrini a na faksu ako imas sve 10 tke toliko je e sad kakav je student tvoja drugarica to vec neznam!!!
u svakom slucaju vidis da se slazemo oko necega da nema boljeg posla od prosvete a pre 5 god siu imali plate 80 maraka pa onda kreni samo od te grane dali ide ili ne ide na bolje??
Sačuvana

government

  • Zvezda u usponu
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 4156
Одг: Nove Zgrade - Stare Zgrade - Jagodina
« Odgovor #38 poslato: 10-10-2008, 13:00:34 »

Ova tema bi mogla ladno da predje u temu seljacizacije Jagodine jer joj prirodno pripada a ja bas o ovome i pricam.
Karakteristicno za nove Jagodince da kupuju stanove ne gledajuci kvalitet i okruzenje , vazno je samo da je zgrada u centru i da se kupi stan u Jagodini . Vrlo brzo shvataju da to sto nemaju svoj parking predstavlja problem pa se parkiraju po dvoristima drugih zgrada  ili ispred kuca drugih  zitelja Jagodine ne obaziruci se sto zauzimaju tudja mesta.Zatim ukapiraju da im deca  izlaze iz zgrade pravo na ulicu i to sto nemaju dvoriste  ili malu zelenu povrsinu pocinje da smeta, jer moraju da vode decu ako ih uopste i vode do parka ili nekog igralista koje opet nije blizu. E onda im dodje iz donjeg organa u gornji pa gledaju da kupe stan u starim zgradama koje imaju sve sto im je potrebno , staro pravljeno u SFRJ je neuporedivo kvaletetnije nego ovo novo sraaaanje od pre par meseci ili godina. To je pravilo bar sto se tice svih zgrada u poslednjih 10 godina .
 Novi Jagodinci vrlo brzo ukapiraju da su kupili sraaaaanje od stana ali jbga novo je novo, a trava  i zemlja pa od toga su i pobegli , ne voli nas covek seljak da je vidi pa to ti je .Podseca ga na  poreklo. Lep je samo beton i asfalt i sto vise zgrada .Pa kad toliko voli beton i zgrade sto ne ode u blokove  Novog Beograda , gde su svi zivcani i izbezumljeni bas od tog okruzenja.Ili u Kinu gde se svako cetvrto dete radja sa teskim deformitetima  jer ih je bas briga za zivotno okruzenje .
Desava se i to cesto da upravo novi Jagodinci dodju iz nekog gastarbajta pa pocnu da se osecaju i prosipaju pamet kako treba da se to gradi i uredjuje grad jer se dosada sve pogresno radilo e sad ce oni da  pokazu i ko jbe neki tamo urbanisticki plan , to za njih ne vazi, sve ce da potkupe samo da izmecu sto vise prohroma, labudica i  stubica, da  isteraju gnev koji se talozio dok su rmbali kod bivseg okupatora.Jer zivot pocinje od njih, sve pre toga treba srusiti i zatrti jer je bezvredno i staro.
Stara kuca pored Sumadije je prelepa stara gradska kuca koja bi trebalo da bude pod zastitom drazave  , jer ima dusu , tradiciju i pokazuje da nismo oduvek zidali nekvalitet i neukus.
Vlasnici Ovakvih kuca moraju cak da traze dozvolu od zavoda za zastitu spomenika za krecenje fasade , i to oni sami ne smeju da rade nego od drzave odredjena firma, a kamoli da ruse ili menjaju neki deo fasade.
  Zasto je Prag jedan od najlepsih gradova na svetu ? Pa upravo zato sto Cesi imaju kulturu koju mi nemamo i sto su sacuvali prave vrednosti arhitekture , pa ko ode u Stari grad Praga ili Hradcane moze da se oseti kao u bajci setajuci se onim ulicama ili pijuci pivo u starim pivnicama .U Prag dolaze milioni turista godisnje bas zbog Starog grada a kurvi i kazina ima  u svakom gradu na svetu .
Neka neko proba da na Jelisejskim poljima ili bilo gde u Becu itd. sazida lokale na zelenoj povrsini da bi obezbedio rentu svojoj deci i familiji, malo morgen, nece da moze.
Neka Loremo kaze koliko su stare zgrade u Amsterdamu i da li neko sme da pomisli da ih srusi kako bi zidao ono sto mu se cefne.
Jos jedan pokazatelj zasto je takva gradnja je i profil investitora, pa ima trgovaca svinjama, narko dilera, kasapina, policajaca.......... ako neko zna jos neka napise.
Uvek su  neobrazovani ismevali obrazovane i ucene ljude i njihovo znanje bas zato jer ga nisu imali a hvalili svoj prostakluk i drskost kao najvise ljudske vrednosti. Jedna od  stvari koja nas pogadja je potenciranje govora bez padeza i pravilnog naglaska kao nesto trendi i jedino autenticno srpsko, a to se masovno siri. Poslusajte samo kako pricaju gimnazijalci, nekada elitna skola, skolski centar necu ni da pominjem.
 



 
Sačuvana

Sawovsky

  • Član
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 148
Одг: Nove Zgrade - Stare Zgrade - Jagodina
« Odgovor #39 poslato: 10-10-2008, 14:11:16 »

Sa svim se slazem, sem sa pominjanjem nbga u loshem kontestu.
Ako zanemario pojedine bisere komunistichke arhitekture,Novi Beograd je jedan od primera kvalitetno isplaniranog urbanog prostora; shiroki bulevari, drvoredi, gomila zelenih povrshina,parkova,igralishta za decu,sportskih terena i da ne nabrajam dalje.
Sačuvana
 

Stranica je napravljena za 0.087 sekundi sa 24 upita.