Forum Beograd Jagodina Ćuprija Paraćin

Molim vas da se prijavite ili se registrujete.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Napredna pretraga  

Vesti:

Samo za Registrovane članove je moguć pristup u kategoriji '' Ljubav & Sex & Lepotice''
Obavezno pročitajne uslove korišćenja Foruma ->
Uslovi Korišćenja

Autor Tema: Zapitaj se  (Pročitano 40038 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

gremlin

  • Zvezda u usponu
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 3213
Zapitaj se
« poslato: 10-01-2009, 13:49:12 »

Sinoć sam sreo drugaricu, diplomirala je, ne pada joj na pamet da se vrati u Jagodinu, traži posao u BG.

Malo kasnije sam upoznao, devojku koja je završila Istoriju umetnosti, ni ona se ne vraća.

Pričala je sa nama treća, diplomirala na pedagoškom i čeka posao.
Sačuvana

neko

  • Svakodnevni prolaznik
  • *
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 265
Одг: Zapitaj se
« Odgovor #1 poslato: 10-01-2009, 18:28:52 »

ja neznam u cemu je tvoj problem na zapadu ljudi idu na posao 150 km jedino ti hoces da u srbiji zavrsis faks i da ti neko da posao preko puta kuce i to u tvojoj struci!
uopste mi nije jasno sta da se zapitam***************i u celom svetu je normalno da se cak radi i na 5000 km od kuce gde si nasao posao a o cemu ti pricas jel si cuo sta je globalizacija slobodna cirkulacija ljudi itd?
ocigledno da nisi
« Poslednja izmena: 10-01-2009, 20:20:30 od strane autentik »
Sačuvana

Mac

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 1252
Одг: Zapitaj se
« Odgovor #2 poslato: 10-01-2009, 19:28:30 »

Pa to je veoma prosto, ljudi jure ka novcu (kao nekom novcu) i ponudi, BG naravno ima mnogo vecu ponudu nego Jagodinu a i plate su naravno mnogo vece bas zato sto su i troskovi mnogo veci.
Sačuvana
Dark Eagle

gremlin

  • Zvezda u usponu
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 3213
Одг: Zapitaj se
« Odgovor #3 poslato: 10-01-2009, 19:39:24 »

@autentik

Smem li da odgovorim na direktno vređanje, onako uopšteno, a da ne obrišeš posle.

Posle duge apstinencije nekoga izgleda opet svrbe prsti.

Želi izgleda novu porciju. :aq18:

Sačuvana

gremlin

  • Zvezda u usponu
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 3213
Одг: Zapitaj se
« Odgovor #4 poslato: 10-01-2009, 20:03:45 »

Neko voli da ima stručnjake u svom okruženju, neko voli poslušnike, neko će izgleda u temi o našoj stvarnosti ispasti glup. Intelektualnu nadmoć treba prihvatiti, pokušati da se nešto nauči. Sva sreća da na ovom 4umu većina ima nešto u glavi. Ne razumem ako neko gleda moje postove i vidi da uopšteno pišem i odgovaram direktno samo ako je pitanje direktno. Razumem ako neko misli da sam interesantan i želi da komentariše moje teme.

Nadmoć koju trenutno oseća je prolazna. Prati moju priču, prati dobro. Možda budeš heroj u priči a možda ispadneš i budala, o tome odlučuješ sam. :aq17: :aq18: :aq17:

Sačuvana

neko

  • Svakodnevni prolaznik
  • *
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 265
Одг: Zapitaj se
« Odgovor #5 poslato: 10-01-2009, 20:38:38 »

o cemu ti to pricas covece ja sto bi reko karic razumem jedan jezik i to polu a ovo tvoje pisanje spada u drugu polovinu srpskog jezika koju ja nerazumem!

ali razumem se u nesto jako bitno a to je da mi istoricar umetnisti u jag uopste nije potreban ako su tebi takvi potrebni skupite se pa daj te zeni platu da istrazuje ko je naslikao sliku koja stoji na zidu deda tome u crnce i ko je izmislio pesmu ide mile u plavu kosolju ali mene to uopste ne interesiuje niti ce to jagodini da donese bilo kakvu ekonomsku vajdu!!!
Sačuvana

government

  • Zvezda u usponu
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 4156
Одг: Zapitaj se
« Odgovor #6 poslato: 10-01-2009, 22:39:40 »


ali razumem se u nesto jako bitno a to je da mi istoricar umetnisti u jag uopste nije potreban ako su tebi takvi potrebni skupite se pa daj te zeni platu da istrazuje ko je naslikao sliku koja stoji na zidu deda tome u crnce i ko je izmislio pesmu ide mile u plavu kosolju ali mene to uopste ne interesiuje niti ce to jagodini da donese bilo kakvu ekonomsku vajdu!!!

Nista , hteo sam nesto da napisem ali
Sačuvana

Sawovsky

  • Član
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 148
Одг: Zapitaj se
« Odgovor #7 poslato: 11-01-2009, 01:10:27 »

Mogu da kazem slobodno da ni ja ne planiram da ostanem u Jagodini. Ako ostanem vrhunac zivota ce mi biti kafana posle radnog vremena s kolegama.

Nije da ne volim kafanu :), ali zelim od zivota mnogo vishe.
Sačuvana

z.s.

  • Član
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 75
Одг: Zapitaj se
« Odgovor #8 poslato: 11-01-2009, 21:16:32 »

o cemu ti to pricas covece ja sto bi reko karic razumem jedan jezik i to polu a ovo tvoje pisanje spada u drugu polovinu srpskog jezika koju ja nerazumem!

ali razumem se u nesto jako bitno a to je da mi istoricar umetnisti u jag uopste nije potreban ako su tebi takvi potrebni skupite se pa daj te zeni platu da istrazuje ko je naslikao sliku koja stoji na zidu deda tome u crnce i ko je izmislio pesmu ide mile u plavu kosolju ali mene to uopste ne interesiuje niti ce to jagodini da donese bilo kakvu ekonomsku vajdu!!!

Auh ponekad je bolje suzdržati se od bilo kakvog komentara
Ovaj kao da je sa Betovenom klikere igrao .......
Sačuvana
Da je glupost večna, svi smo svedoci, samim tim što smo joj savremenici.

bebironac

  • Gost
Одг: Zapitaj se
« Odgovor #9 poslato: 11-01-2009, 23:07:50 »

Z.S. takvi su svi njegovi odgovori
Sačuvana

muzikoholik

  • Član
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 127
Одг: Zapitaj se
« Odgovor #10 poslato: 12-01-2009, 00:03:57 »

o cemu ti to pricas covece ja sto bi reko karic razumem jedan jezik i to polu a ovo tvoje pisanje spada u drugu polovinu srpskog jezika koju ja nerazumem!

ali razumem se u nesto jako bitno a to je da mi istoricar umetnisti u jag uopste nije potreban ako su tebi takvi potrebni skupite se pa daj te zeni platu da istrazuje ko je naslikao sliku koja stoji na zidu deda tome u crnce i ko je izmislio pesmu ide mile u plavu kosolju ali mene to uopste ne interesiuje niti ce to jagodini da donese bilo kakvu ekonomsku vajdu!!!


Nisam iz Jagodine,ali moram da kostatujem da vam je forum jedan od konstrutivnijih u Srbiji,tako da me stvarno cudi da ovakve izjave bilo koga ko ima IQ makar 72 mogu da dotaknu....ovaj ""neko"" je bas za aktivno izbegavanje... :xq010:
« Poslednja izmena: 12-01-2009, 00:27:42 od strane muzikoholik »
Sačuvana

neko

  • Svakodnevni prolaznik
  • *
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 265
Одг: Zapitaj se
« Odgovor #11 poslato: 12-01-2009, 00:45:41 »

da jako je konstruktivan pljuni po svemu sto ima veze sa jagodinom kad se asfaltira ulica onda je lose asfaltirana kad se ne asfaltira sto je ne asdaltiraju kad se preavi zgrada ili je ruzna ili je neplanski ili je nekvalitetna ili je pravi lopov kad se izlazi u grad ili smeta muzika ili smeta guzva ili konobari kradu idite ljudi malo prosetajte zivot je lep cemu tolika mrznja prema svemu mogucem sto postoji i sto se radi u jagodini ja uopste ne udaram kontre ja samo ispravljam vasu krivu sliku o svemu!
a ja tebe zovem na dvoboj kad god hoces menjamo brojeve zovem te kad imam vremena idemo na iq test o mom trosku i ako se idspostavi da je veci od tvoga onda skidas se go i igras uz mileta kitica u sred jagodine dok ja snimam za youtube?
a ovo da imam iq 72 necu ni da komentarisem!!!
Sačuvana

Luna

  • Prijatelj
  • *****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 9142
Одг: Zapitaj se
« Odgovor #12 poslato: 12-01-2009, 01:46:00 »

da jako je konstruktivan pljuni po svemu sto ima veze sa jagodinom kad se asfaltira ulica onda je lose asfaltirana kad se ne asfaltira sto je ne asdaltiraju kad se preavi zgrada ili je ruzna ili je neplanski ili je nekvalitetna ili je pravi lopov kad se izlazi u grad ili smeta muzika ili smeta guzva ili konobari kradu idite ljudi malo prosetajte zivot je lep cemu tolika mrznja prema svemu mogucem sto postoji i sto se radi u jagodini ja uopste ne udaram kontre ja samo ispravljam vasu krivu sliku o svemu!
a ja tebe zovem na dvoboj kad god hoces menjamo brojeve zovem te kad imam vremena idemo na iq test o mom trosku i ako se idspostavi da je veci od tvoga onda skidas se go i igras uz mileta kitica u sred jagodine dok ja snimam za youtube?
a ovo da imam iq 72 necu ni da komentarisem!!!

dragi "neko",
ti stvarno imas za sve komentar i resenje....samo stil ti je los.
da mozda ljudi ne beze zbog takvih kao sto si ti?
Ti sto kritikuju, ne mrze Jagodinu,nezadovoljni su zivotom u njoj.

nisu svi zadovoljni zato sto su im ulice asvaltirane i ne gaze blato,zoloskim vrtom,koji je, ako se vec pozivas na zapad,kao jedno vece seosko domacinstvo u razvijenim zemlja(po broju i vrsti zivotinja)....
nisu ni aqua-parkom koji je kao jedan prosecni bazen na tom zapadu....sam si se na zapad pozvao.

oni zele vise.
  postoje i druge vrednosti i kvaliteti koji cesto nisu materijalne prirode koji ce ljude negde privuci i zbog kojih mogu napustiti cak i takav raj kao sto je Jagodina.
to je njihovo pravo i trebas ga akceptirati.
   sad sam spremna da se i na mene obrusis ali te molim,menjaj malo stil - SORTIRAJ SE!
Sačuvana
Prosecni ljudi nista tako ne mrze kao nadmoc duha.

reksys

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 1188
Одг: Zapitaj se
« Odgovor #13 poslato: 12-01-2009, 07:20:46 »

Vidi da se ova tema rasplinila na "Neko" i sve ostale,ali vratimo se na temu. Razlog zasto ljude beze iz malih sredine,ne iz Jagodine samo je kao sto je vec receno bolje placen posao i veca mogucnost nalazenja istog. Licno i ja sam hteo da odem za bg ili cak kg. Imao sam odlicne ponude,ali zbog porodicnih problema nisam mogao. U Jagodini i manjim sredinama privatnici su navikli da vrse torturu radnika,a posto nemas veliki izbor poslova,kao u BG, ti pristajes na raznorazne ucene.  Tu se javlja i mogucnost napredovanja u poslu, mogucnos usavrsavanja u poslu. Da bi posetio neku konferenciju i neki seminar opet moras za bg. A nasa sredina se bas i nije potrudila da obezbedi kvalitetna radna mesta,ona za koje je potrebno znanje i nemoze preko veze. Tacno je da u zoo vrtu imaju solidne plate,ali to je za rad sa srednjom skolom i koja je mogucnost napredovanja (samo kad se doda koja zivotinja :-) ). Slazem se upotpunosti sa Lunom, potrebno je vise od materijalnih stvari. Inace cemo svi da zavrsimo kao alkosi ili cemo se utopiti u sve vecu masu narkomana u Jagodini.
Sačuvana
Nista nije nemoguće...

neko

  • Svakodnevni prolaznik
  • *
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 265
Одг: Zapitaj se
« Odgovor #14 poslato: 12-01-2009, 11:07:02 »

pa vidis luna ja kao vozac koji je pre 5 god kad sam polozio pokidao drzace za motor od rupa sad mogu da vozim 200 izmedju jagodine i paracina ne plaseci se dali cu da uletim u neki krater kao one legendarne rupe kod pruge izmedju cuprije i paracina pre 5 god i to se ne odnosi samo na jagodinu vec na citavu srbiju da mi je neko pre 5 god rekao da ce da bude ovako nebih mu verovao dali nam je putna infrastruktura kao u nemackoj nije ali nije ni ko u iraku kako je bilo pre 5 god tako da nije idealna ali daleko od toga da je lose i sto je najvaznije non stop se radi i ide se jos na bolje to je samo jedna oblast!
pa ja nisam rekao kako treba nekome da bude lepo u jag ako mu nevalja neka ide ako ima bolju mogucnost da negde drugde pravi pare neka ide u cemu je problem ja ovde ne govorim o platama vec o nekom konfortu zivota koje pre nisi mogao da imas cak i da imas milione a sada je stanje mnogo drugacije pa ljudi iz razvijenih zemalja idu u baku da rade ne vidim nikakav problem u tome i nek mi neko pokaze jedan grad u svetu gde niko ne odlazi negde drugde da radi nego svi stanovnici tog grada imaju uslova da zavrse skolu koju zele i da se odmaj zaposle u toj istoj oblasto to je jednostavno naucna fantastika!!!po toj logici ako 100 jagodinaca zavrse skolu za metorologa automatski treba da svi mogu da nadju u jag posao ili u protivnom kao ja sad treba da se zapitam zasto u jag nista ne valja pa zemljo otvori se!!!
a drugo da jedan grad od 50000 stanovnika i takav zoo vrt uopste nije los kao ni aqua park i to uopste nije acno da je takav aqua park na zapadu jedan baze jeste smesan na odnosu na grcku i tursku ali daleko od toga da na zapadu takav bazen ima svaki grad od 50000 stanovnika!!!
Sačuvana

Sawovsky

  • Član
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 148
Одг: Zapitaj se
« Odgovor #15 poslato: 12-01-2009, 14:48:28 »

^^Ali zato nam je bioskop umro,u pozorishte ide 5 ljudi, ponuda mesta za izlazak, pa chak i kvalitetnih kafana je katastrofalna, izbor je sveden na 2-4 mesta gde se ljudi guraju i dave i muzichki izbor je tako monoton.

Jedna od osnova kavliteta zivota je i estetika prostora koju ova Jagodina svakim danom sve vishe gubi...
Sačuvana

neko

  • Svakodnevni prolaznik
  • *
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 265
Одг: Zapitaj se
« Odgovor #16 poslato: 12-01-2009, 15:02:06 »

meni licno bioskop i pozoriste uopste nisu potrebni moze da ga sruse i naprave zgradu sto se mene tice za mesta za izlazak se slazem da nam jos fale ali ova postojeca uopste nisu losa!
Sačuvana

STRANACH

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 1097
Одг: Zapitaj se
« Odgovor #17 poslato: 12-01-2009, 15:08:47 »



Jedna od osnova kavliteta zivota je i estetika prostora koju ova Jagodina svakim danom sve vishe gubi...




................................JAGODINA   .................citava drzava pocinje sve vise da lici na kontejner....................
Sačuvana

reksys

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 1188
Одг: Zapitaj se
« Odgovor #18 poslato: 12-01-2009, 17:32:21 »

Da bi neki grad bio srecan i zdrav. Nije bitno samo da bude lep.sto se tice gradjevine. Neophodno je da ima dusu, tj mesto gde moze da se razvija kultura,a to su pozoriste i bioskopi. Da bi ljudi bili srecni u gradu u kome zive mora da budu srecni u dusi...
Sačuvana
Nista nije nemoguće...

neko

  • Svakodnevni prolaznik
  • *
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 265
Одг: Zapitaj se
« Odgovor #19 poslato: 12-01-2009, 18:19:45 »

a jos mi niko nije odgovorio na pitanje dali po vama ako 100 tinu ljudi upise metorloski faks i zavrsi da odmah treba da dobiju posao u jagodini i napisi te ime ovozemaljskog grada gde je to moguce prvi post je bio nesto u vezi toga!!!
e a posto odgovor na moje pitanje nemoze da date e onda krecu price o dusi i bioskopu hehehehehe da bi ljudi bili srecni u dusi netreba im auto netreba im kinta netreba im seks netreba im muzka netreba im prase ne treba im sloboda vec bioskop i pozoriste preporucujem da se u africi gradi sto vise pozorista i bioskopa pogotovo u etiopiji pa da usrecimo sve etiopljane i da im ispunimo dusu ova provala je za naslovnu stranu nekih novina!!!
Sačuvana
 

Stranica je napravljena za 0.123 sekundi sa 24 upita.