Forum Beograd Jagodina Ćuprija Paraćin

Molim vas da se prijavite ili se registrujete.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Napredna pretraga  

Vesti:

Samo za Registrovane članove je moguć pristup u kategoriji '' Ljubav & Sex & Lepotice''
Obavezno pročitajne uslove korišćenja Foruma ->
Uslovi Korišćenja

Autor Tema: Molitva za ljubav  (Pročitano 16514 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

anny

  • Gost
Molitva za ljubav
« poslato: 10-06-2008, 13:20:08 »

Molitva za ljubav
Zajedno ćemo usniti predivan san - san koji ćete uvek voleti da sanjate. U tom snu oko vas je predivan, topao suncan dan. Slušate pesmu ptica, šapat vetra i šum reke. Krečete se u pravcu reke. Na ivici reke meditira jedan starac i vi primecujete da iz njegove glave zraci prekrasna svetlost raznih boja. Vi ne želite da mu smetate, ali on opaža vaše prisustvo i otvara oči. Oči su mu pune ljubavi a na licu mu je veliki osmeh. Pitate ga kako uspeva da zrači svim tim divnim bojama. Pitate ga može li vas nauciti kako da cinite isto što i on. On odgovara da je pre mnogo, mnogo godina on postavio isto pitanje svom učitelju.
Starac počinje da priča svoju priču: "Moj učitelj otvori svoje grudi i izvadi iz njih svoje srce, i iz svog srca izvadi prekrasan plamen. Zatim otvori moje grudi, otvori moje srce, i stavi u njega mali plamen. On vrati moje srce u moje grudi, i cim mi je srce bilo na mestu, ja osetih ogromnu ljubav, jer je plamen koji je on uneo u moje srce bila njegova ljubav.
Taj plamen rastao je u mom srcu i razbuktao se u veliku, veliku vatru - vatru koja ne gori, već pročišćava sve čeg se dotakne. Ta vatra dotakla je svaku celiju moga tela, i celije mog tela me zavoleše. Sjedinio sam se sa svojim telom, ali moja ljubav je i dalje rasla. Ta vatra dodirnu sva moja osecanja i moj um, i moja osecanja se pretvoriše u snažnu i iskrenu ljubav. I ja za.. voleh sebe, iskreno i bezrezervno.
Ali vatra je i dalje plamtela i ja osetih potrebu da s nekim podelim svoju ljubav. Odlucio sam da ugradim deo svoje ljubavi u svako drvo, i drvece me zavole, i ja se sjedinih sa drvecem, ali moja ljubav se tu nije zaustavila, ona je i dalje rasla. Ja dadoh jedan deo svoje ljubavi svakom cvetu, i travi, i zemlji i oni me zavoleše, i sjediniše se sa mnom. A moja je ljubav rasla sve više i više i ja zavoleh sve životinje na svetu. One mi uzvratiše svojom ljubavlju i zavoleše me, i ja se sjedinih s njima. Ali moja ljubav je i dalje rasla.
Unesoh deo svoje ljubavi li svaki kristal, u svaki kamen na zemlji, u prašinu, u metale, i oni me zavoleše, i ja se sjedinih sa zemljom. A tada odlučih da svoju ljubav unesem u vodu, u okeane, u reke, u kišu, u sneg. Oni me zavoleše i sjediniše se sa mnom. A moja ljubav je i dalje rasla sve više i više. Odlucih da svoju ljubav dam vazduhu i vetru. Osetih snažno jedinstvo sa zemljom, sa vetrom, sa okeanima, sa prirodom, i moja ljubav je i dalje rasla. Okrenuh se ka nebu, ka Suncu, ka zvezdama, i pružih jedan deo svoje ljubavi svakoj zvezdi, Mesecu, Suncu, i oni me zavoleše. I ja postadoh jedno sa Mesecom i Suncem i zvezdarna, i moja ljubav nastavi da raste sve više i više. Ja dadoh svoje ljubavi svakom coveku, i sjedinih se sa citavim covecanstvom. Gde god sam išao, koga god sam sretao, u njegovim ocima sam video sebe, jer ja sam deo svega, jer volim."
A tada starac otvori svoje grudi, izvadi svoje srce u kome je goreo prekrasan plamen, i stavi taj plamen u vaše srce. I sada u vama raste ljubav. Sada ste postali jedno sa vetrom, sa vodom, sa zvezdarna, sa citavom prirodom, sa svim životinjama, i sa svim ljudima. Osecate kako iz plamena u vašem srcu izviru svetlost i toplota. Iz vaše glave zraci prekrasna svetlost raznih boja. Vi zraci te ljubavlju i molite se: Hvala ti, Tvorcu svemira, za darove života koje mi pružaš. Hvala ti što mi daješ sve što mi je potrebno. Hvala ti što mi pružaš priliku da živim u ovom prekrasnom telu, sa ovim cudesnim umom. Hvala ti što živiš u meni sa svom svojom ljubavlju, svojim čistim i beskrajnim duhom, svojom toplotom i sjajnom svetlošcu.
Hvala ti što, gde god da krenem dopuštaš da svojim rečima, svojim očima, svojim srcem pružam tvoju ljubav. Volim te baš takvog kakav si, i zbog toga što sam i ja tvoja tvorevina, volim i sebe onakvog kakav sam. Pomozi mi da u svome srcu nosim ljubav i mir i da živim novim životom ljubavi, da bih mogao živeti u ljubavi do kraja svog života. Amin.


Sačuvana

jelena.st

  • Svakodnevni prolaznik
  • *
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 327
Одг: Molitva za ljubav
« Odgovor #1 poslato: 16-06-2008, 23:47:48 »

 Bilo bi lepo da navedes  koga citiras i  odakle su ovi tekstovi.Unapred zahvalna
Sačuvana

anny

  • Gost
Одг: Molitva za ljubav
« Odgovor #2 poslato: 17-06-2008, 09:53:29 »

Zaista ne znam izvore tekstova... Sakupljala sam ih sa raznih strana.
Sačuvana

Zockey

  • Stalni učesnik
  • **
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 533
  • Ljubav Svetlost
Одг: Molitva za ljubav
« Odgovor #3 poslato: 17-06-2008, 20:34:28 »

Bilo bi lepo da navedes  koga citiras i  odakle su ovi tekstovi.Unapred zahvalna

zar je potrebno ovakvo pitanje?!
Sačuvana
Mi nismo stvorili ovaj svet, mi smo samo deo njega, sve što mu činimo, činimo to i sami sebi!

Zockey

  • Stalni učesnik
  • **
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 533
  • Ljubav Svetlost
Одг: Molitva za ljubav
« Odgovor #4 poslato: 17-06-2008, 20:43:52 »

auuuuuuuuuuuuuu  anny,bravo,tek sada sam procitao ceo tekst i dovoljno je samo procitati ga,sve ostalo je suvisno!!!
Sačuvana
Mi nismo stvorili ovaj svet, mi smo samo deo njega, sve što mu činimo, činimo to i sami sebi!

anny

  • Gost
Одг: Molitva za ljubav
« Odgovor #5 poslato: 18-06-2008, 12:02:31 »

LJUBAV I VREME


Bilo jednom jedno ostrvo na kojem su živeli osećaji i ljudske vrednosti:
Dobra Volja, Tuga, Znanje i među ostalima i Ljubav.
Jednog su dana shvatili da će njihovo ostrvo da
potone,te su pripremili svoje brodove, kako bi ga napustili.
Jedino je Ljubav želela ostati do poslednjeg trenutka.
Kada je ostrvo bilo samo tren do potonuća, Ljubav je odlučila
potražiti pomoć.
Bogatstvo je prolazilo u blizini i Ljubav je upitala: "Bogatstvo, možes li me povesti sa sobom?"
"Ne mogu, mnogo je zlata i srebra na mom brodu, nema mesta."-reče Bogatstvo.
Ljubav tada odluči pitati Ponos koji je prolazio na veličanstvenom brodu.
"Ponose, preklinjem te, možes li me povesti sa sobom?"
"Ne mogu ti pomoći, Ljubavi", odgovori Ponos: "Ovde je sve tako savršeno, mogla bi mi uništiti brod."
Tada je Ljubav zamolila Tugu, koja je prolazila kraj ostrva:" Tugo, molim te povedi me sa sobom!"
"Oh, Ljubavi", odgovori Tuga:" Tako sam tužna da ne mogu."
Kada je Dobra Volja prolazila kraj ostrva, toliko je bila zadovoljna da nije ni čula Ljubav kako je doziva.
Tada Ljubav začuje neki glas: "Dodji ,Ljubavi, ja ću te povesti sa sobom."
Bio je to starac u malenom čamcu. Kada su stigli do kopna, Ljubav se iskrca, a starac ode. Ljubav je bila toliko srećna da je zaboravila pitati starca za ime. Ljubav shvati koliko mu duguje, te upita Znanje: "Znanje, ti sigurno znaš ko me je
spasao?"
"To je bilo Vreme", odgovorilo je Znanje.
"Vreme?", upitala je Lubav:"Pa zašto bi me Vreme spasilo?"
Znanje odgovori:
"Zato što je samo Vreme sposobno da proceni koliko je Ljubav važna u životu..."


Sačuvana

Schnuffel

  • Stalni učesnik
  • **
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 682
    • Schnuffel
Одг: Molitva za ljubav
« Odgovor #6 poslato: 18-06-2008, 22:47:26 »

Predivno napisano anny a naročito mi je prirasla srcu molitva. Hvala ti za nju.
Sačuvana
Živimo ljubav, budimo ljubav, zračimo ljubav.
Radnik svetlosti

 

Stranica je napravljena za 0.093 sekundi sa 24 upita.