Forum Beograd Jagodina Ćuprija Paraćin

Molim vas da se prijavite ili se registrujete.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Napredna pretraga  

Vesti:

Samo za Registrovane članove je moguć pristup u kategoriji '' Ljubav & Sex & Lepotice''
Obavezno pročitajne uslove korišćenja Foruma ->
Uslovi Korišćenja

Autor Tema: Po 12.000 dinara mesečno do punoletstva  (Pročitano 23172 puta)

0 Članovi i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

zs

  • Gost
Po 12.000 dinara mesečno do punoletstva
« poslato: 27-09-2007, 05:53:24 »

Dragan Marković, predsednik jagodinske opštine, izjavio je da će lokalna samouprava na sledećoj sednici verifikovati odluku da se svakom novorođenom detetu, od četvrtog pa na više, isplaćuje mesečno iz budžeta opštine po 12.000 dinara do navršenih 18 godina.

- Od 1. januara 2008. godine svako četvrto dete do punoletstva primaće 150 evra, s tim da će u prvom mesecu dobiti 350 evra. Tim novcem šestočlana porodica može da plati sve komunalije i ostale mesečne troškove. Odluka Skupštine opštine biće tako napravljena da je nijedna naredna stranka na vlasti neće moći da je izmeni - rekao je Marković. On je apelovao na Vladu Srbije da krenu njihovim stopama i da to što su oni uradili za četvrto dete izvršna vlast uradi za svako treće dete rođeno u Srbiji.

On je istakao da će se lokalna samouprava i njegova stranka zalagati i da sve majke u Srbiji imaju isti status - da majke na selu imaju trudničko bolovanje kao i sve ostale materijalne nadoknade kao i majke u gradu.

- To je jedini način da sačuvamo Srbiju, jer nam sela izumiru, a naročito u opštinama Rekovac i Despotovac gde je prosek starosti u nekim selima 75 godina - rekao je predsednik opštine Jagodina.

Markoviće ocenjuje i da je veliki problem što u Srbiji nema Ministarstva za brigu o porodici, i nada se da će uskoro i to ministarstvo biti formirano.

Inače nadoknadu za četvrto i više dece će prema podacima opštine početi da prima više od 300 porodica.

Glas javnosti, četvrtak 27. septembar 2007
Sačuvana

Ivanka

  • Zvezda u usponu
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 2324
Одг: Po 12.000 dinara mesečno do punoletstva
« Odgovor #1 poslato: 27-09-2007, 07:04:25 »

Glupost, s tim neće da poveća natalitet. Bplje bi bilo da roditeljima obezbedi posao i stan. Posebno mladim familijama.
Ovako će novac da dobijaju samo oni koji su i pre imali puno dece. Mislim da su to u Srbiji Romi i šiptari.
Sačuvana

Mac

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 1252
Одг: Po 12.000 dinara mesečno do punoletstva
« Odgovor #2 poslato: 27-09-2007, 09:44:49 »

Pa bre, ne moze on da im obezbedi posao, to vec moraju sami. Jedino sto moze da uradi je da pravi industrijske zone (koje su u toku), a da zaposljava ljude ne moze, jedino u aqua parku i zoo vrtu mozda, ali nigde drugde.
Sačuvana
Dark Eagle

GODO

  • Član
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 173
  • Nemoj na silu,uzmi veci cekic!
Одг: Po 12.000 dinara mesečno do punoletstva
« Odgovor #3 poslato: 27-09-2007, 10:00:29 »

Lepo jer je svaka pomoc dobrodosla.Ali...mislim da je i Ivanka u pravu.Sinoc sam ucestvovao u jednom razgovoru (malo alkohola),uglavnom mladji neozenjeni (sem mene).Dvojica rade u javnim preduzecima,odnosno jedan je radio u AQVA parku ali sada cao nema vise(i razocaran je u sve ),dok drugi ocekuje privatizaciju ali nema kolektivni ugovor jer se direktor brani da opstini ne odgovara potpisivanje istog????Oni bi porodicu ali su totalno sludjeni(po njihovim recima) od tih istih koji bi da stimulisu natalitet.Sto rece jedan od njih kako da stignem do broja 4 sa 16 000 dinara.
Sačuvana

Mac

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 1252
Одг: Po 12.000 dinara mesečno do punoletstva
« Odgovor #4 poslato: 27-09-2007, 10:05:15 »

Pa... jbg, sta ces. Nadajmo se da ce vremena da se promene i da ce u ovom gradu opet imati dovoljno posla za sve. Sto se tice pomoci za svako 4. dete, to je po meni super, mozda je malo 150 evra mesecno, ali bolje nego ista. Za mene licno je mnogo 4 deteta, dosta mi je 3  :aq01:
Sačuvana
Dark Eagle

ONA

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 1039
Одг: Po 12.000 dinara mesečno do punoletstva
« Odgovor #5 poslato: 27-09-2007, 11:20:20 »

Ma super, da je i sve DRUGO SUPER, a sto se tice dece...nikad dosta, za pocetak pocni od jednog, pa cemo zdravlja boze da pricamo i u nastavku na ovu temu...
Sačuvana

Mac

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 1252
Одг: Po 12.000 dinara mesečno do punoletstva
« Odgovor #6 poslato: 27-09-2007, 11:25:06 »

Polako, ima vreme, ako da bog tek za 15 godina neka mi se rodi prvo  :aq01:
Sačuvana
Dark Eagle

ONA

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 1039
Одг: Po 12.000 dinara mesečno do punoletstva
« Odgovor #7 poslato: 27-09-2007, 11:26:10 »

Mislis da ce "socijala" do tad da "skoci"?
Sačuvana

Mac

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 1252
Одг: Po 12.000 dinara mesečno do punoletstva
« Odgovor #8 poslato: 27-09-2007, 11:35:45 »

Ma nije zbog toga, nego prosto ne volim decu  :aq01:
Sačuvana
Dark Eagle

ONA

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 1039
Одг: Po 12.000 dinara mesečno do punoletstva
« Odgovor #9 poslato: 27-09-2007, 11:39:09 »

Mislim da PROSTO lupetas, ali ajde, mozda se neko i "primi" na tvoju "naivnost-nevinost".
Sačuvana

Mac

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 1252
Одг: Po 12.000 dinara mesečno do punoletstva
« Odgovor #10 poslato: 27-09-2007, 11:41:46 »

Sta je tu lose sto neko ne voli decu? Bas zato sto ne volim rekao sam da bi bilo lepo da tek za jedno 15 godina imam decu jer cu ih mozda dotle zavoleti.
Sačuvana
Dark Eagle

zs

  • Gost
Одг: Po 12.000 dinara mesečno do punoletstva
« Odgovor #11 poslato: 27-09-2007, 12:38:01 »

Lepo jer je svaka pomoc dobrodosla.Ali...mislim da je i Ivanka u pravu.Sinoc sam ucestvovao u jednom razgovoru (malo alkohola),uglavnom mladji neozenjeni (sem mene).Dvojica rade u javnim preduzecima,odnosno jedan je radio u AQVA parku ali sada cao nema vise(i razocaran je u sve ),dok drugi ocekuje privatizaciju ali nema kolektivni ugovor jer se direktor brani da opstini ne odgovara potpisivanje istog????Oni bi porodicu ali su totalno sludjeni(po njihovim recima) od tih istih koji bi da stimulisu natalitet.Sto rece jedan od njih kako da stignem do broja 4 sa 16 000 dinara.

a ko ih tera da rade u javnom preduzecu za 16.000? u jagodini moze i vise da se zaradi, ali ne u javnim preduzecima i ne sa toliko mnogo posla koliko oni obavljaju u svojim firmama :) u svakom slucaju ukoliko im ne odgovaraju mesta, uvek mogu da potraze bolje a mesta prepuste nekome ko bi bio zadovoljan i time :)
Sačuvana

Ivanka

  • Zvezda u usponu
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 2324
Одг: Po 12.000 dinara mesečno do punoletstva
« Odgovor #12 poslato: 27-09-2007, 13:02:46 »

Devojke se sve kasnije udaju i naravno, radjaju. svi prvo pokušavaju da srede koliko toliko bezbednost. Po toj logici bi 4 dete imala posle 40 godine što nije dobro ni za dete ni za majku.
Inače Macovo da ne voli decu, pa nisam ih ni ja, dok nisam dobila svoje.
Sačuvana

Mac

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 1252
Одг: Po 12.000 dinara mesečno do punoletstva
« Odgovor #13 poslato: 27-09-2007, 13:15:40 »

Ali, ti si zensko i bilo bi cudo da zena ne voli svoje dete, a kod muskarca je to sasvim nesto drugo. U Aqua Parku su ljudi imali stvarno super plate za nas kraj, pogotovu spasioci i oni sto su izdavali suncobrane, a i npr. u Parking servisu su relativno dobre plate. A i ako je i to malo nekome, neka trazi sebi drugog posla kao sto je rekao zs.
Sačuvana
Dark Eagle

ONA

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 1039
Одг: Po 12.000 dinara mesečno do punoletstva
« Odgovor #14 poslato: 27-09-2007, 14:06:53 »

A sto na svaku temu, obrcete jedne te iste odgovore, jel tu vasoj (ne)upucenosti kraj, ili je neka svrha u pitanju?
Sačuvana

GODO

  • Član
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 173
  • Nemoj na silu,uzmi veci cekic!
Одг: Po 12.000 dinara mesečno do punoletstva
« Odgovor #15 poslato: 27-09-2007, 14:39:27 »

Lepo jer je svaka pomoc dobrodosla.Ali...mislim da je i Ivanka u pravu.Sinoc sam ucestvovao u jednom razgovoru (malo alkohola),uglavnom mladji neozenjeni (sem mene).Dvojica rade u javnim preduzecima,odnosno jedan je radio u AQVA parku ali sada cao nema vise(i razocaran je u sve ),dok drugi ocekuje privatizaciju ali nema kolektivni ugovor jer se direktor brani da opstini ne odgovara potpisivanje istog????Oni bi porodicu ali su totalno sludjeni(po njihovim recima) od tih istih koji bi da stimulisu natalitet.Sto rece jedan od njih kako da stignem do broja 4 sa 16 000 dinara.

a ko ih tera da rade u javnom preduzecu za 16.000? u jagodini moze i vise da se zaradi, ali ne u javnim preduzecima i ne sa toliko mnogo posla koliko oni obavljaju u svojim firmama :) u svakom slucaju ukoliko im ne odgovaraju mesta, uvek mogu da potraze bolje a mesta prepuste nekome ko bi bio zadovoljan i time :)
Snaci ce se oni,mladi i puni entuzijazma.Samo kazem da se osecaju prevarenim od najbolje lokalne samouprave,jer u sve ovo mnogo malih ljudi je ulozilo svoj rad i svoje znanje,a mi gledamo samo iste GUZONJE i GUZONJINE SINOVE,jer da nije njih ni nas(po njima)ne bi bilo.
Sačuvana

zs

  • Gost
Одг: Po 12.000 dinara mesečno do punoletstva
« Odgovor #16 poslato: 27-09-2007, 14:41:37 »

Lepo jer je svaka pomoc dobrodosla.Ali...mislim da je i Ivanka u pravu.Sinoc sam ucestvovao u jednom razgovoru (malo alkohola),uglavnom mladji neozenjeni (sem mene).Dvojica rade u javnim preduzecima,odnosno jedan je radio u AQVA parku ali sada cao nema vise(i razocaran je u sve ),dok drugi ocekuje privatizaciju ali nema kolektivni ugovor jer se direktor brani da opstini ne odgovara potpisivanje istog????Oni bi porodicu ali su totalno sludjeni(po njihovim recima) od tih istih koji bi da stimulisu natalitet.Sto rece jedan od njih kako da stignem do broja 4 sa 16 000 dinara.

a ko ih tera da rade u javnom preduzecu za 16.000? u jagodini moze i vise da se zaradi, ali ne u javnim preduzecima i ne sa toliko mnogo posla koliko oni obavljaju u svojim firmama :) u svakom slucaju ukoliko im ne odgovaraju mesta, uvek mogu da potraze bolje a mesta prepuste nekome ko bi bio zadovoljan i time :)
Snaci ce se oni,mladi i puni entuzijazma.Samo kazem da se osecaju prevarenim od najbolje lokalne samouprave,jer u sve ovo mnogo malih ljudi je ulozilo svoj rad i svoje znanje,a mi gledamo samo iste GUZONJE i GUZONJINE SINOVE,jer da nije njih ni nas(po njima)ne bi bilo.

pa nesto ne videh neku inicijativu mladih vec godinama. ok, video sam setnje, video sam lomljenja "drvenarije" u parku, video sam ujutru gomile grafita, plasticnih flasa, flasa, ovoga ili onoga, ali ne i neku inicijativu mladih. o cemu se tu radi?
Sačuvana

GODO

  • Član
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 173
  • Nemoj na silu,uzmi veci cekic!
Одг: Po 12.000 dinara mesečno do punoletstva
« Odgovor #17 poslato: 27-09-2007, 14:45:37 »

Jedan praktican problem.Imam troje dece,zeni bioloski sat otkucao mene jos oce.Ako komsinicama koje niko nece ,napravim po jedno dete,to je moje 4. i 5.koliko sam ja tu dobar?Dali ovo moze da prodje kod komisije ili da ih tuzim za diskriminaciju?
Sačuvana

zs

  • Gost
Одг: Po 12.000 dinara mesečno do punoletstva
« Odgovor #18 poslato: 27-09-2007, 14:47:56 »

Jedan praktican problem.Imam troje dece,zeni bioloski sat otkucao mene jos oce.Ako komsinicama koje niko nece ,napravim po jedno dete,to je moje 4. i 5.koliko sam ja tu dobar?Dali ovo moze da prodje kod komisije ili da ih tuzim za diskriminaciju?

ako usvojis i komsinice sa decom imaces za svako 4-to i vise po 12.000 dinara, jedino ne znam kako bi ti zena reagovala :)
Sačuvana

GODO

  • Član
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 173
  • Nemoj na silu,uzmi veci cekic!
Одг: Po 12.000 dinara mesečno do punoletstva
« Odgovor #19 poslato: 27-09-2007, 14:52:29 »

Lepo jer je svaka pomoc dobrodosla.Ali...mislim da je i Ivanka u pravu.Sinoc sam ucestvovao u jednom razgovoru (malo alkohola),uglavnom mladji neozenjeni (sem mene).Dvojica rade u javnim preduzecima,odnosno jedan je radio u AQVA parku ali sada cao nema vise(i razocaran je u sve ),dok drugi ocekuje privatizaciju ali nema kolektivni ugovor jer se direktor brani da opstini ne odgovara potpisivanje istog????Oni bi porodicu ali su totalno sludjeni(po njihovim recima) od tih istih koji bi da stimulisu natalitet.Sto rece jedan od njih kako da stignem do broja 4 sa 16 000 dinara.

a ko ih tera da rade u javnom preduzecu za 16.000? u jagodini moze i vise da se zaradi, ali ne u javnim preduzecima i ne sa toliko mnogo posla koliko oni obavljaju u svojim firmama :) u svakom slucaju ukoliko im ne odgovaraju mesta, uvek mogu da potraze bolje a mesta prepuste nekome ko bi bio zadovoljan i time :)
Snaci ce se oni,mladi i puni entuzijazma.Samo kazem da se osecaju prevarenim od najbolje lokalne samouprave,jer u sve ovo mnogo malih ljudi je ulozilo svoj rad i svoje znanje,a mi gledamo samo iste GUZONJE i GUZONJINE SINOVE,jer da nije njih ni nas(po njima)ne bi bilo.

pa nesto ne videh neku inicijativu mladih vec godinama. ok, video sam setnje, video sam lomljenja "drvenarije" u parku, video sam ujutru gomile grafita, plasticnih flasa, flasa, ovoga ili onoga, ali ne i neku inicijativu mladih. o cemu se tu radi?
Slazem se sa tobom da je svako kovac svoje srece i da kvalitet kad tad bude nagradjen ali na zalost ne u Jagodini.Ja mislim na mlade od 25 -30 ukoliko je to jos mladost i svojim prijateljima zelim srecan put.
Sačuvana
 

Stranica je napravljena za 0.125 sekundi sa 24 upita.