Razne zanimljive teme > Vrste Bolesti i Lečenje

PROPOLIS - LEK BUDUCNOSTI

<< < (2/6) > >>

autentik:
Ma ne brini SABO ništa, one to svakome kažu


samo ti postavljaj, ima ko čita sve...

Luna:
propolis je interesantna i veoma zanimljiva tema i znam da se ima puno i lepo o njemu procitti ,
ali sam ne zlonamerno mislila da bi bilo lakse i vise citano da se napise u vise kracih postova,tada bi mozda vise ljudi procitalo.
u ostalom nije moja stvar kao ce ko pisati,bilo je sasvim dobronamerno.

sabo,gde se moze kod nas nabaviti koncentrovani propolis,bez dodatnih sastojaka?
znam da mu je rok trajanja neogranicen pa se isplati uzeti.

saba:
Nema problema Luno, sve je OK, pisacu krace. Inace ovo nije neka "aktuelna" tema koja se cita, i verujem da je mnogi nece ni otvoriti, a onoga koga zanima o upotrebi i lekovitim svojstvima propolisa, nece mrzeti da procita sve ovo sto je iskopirano i ovde postavljeno.
A na pitanje koje si mi postavila, stvari stoje ovako:
Kod nas se u Srbiji, mahom 95% pcelara, pcelarenjem bavi iz hobija. Skoro sve proizvode, vezane za pcelarstvo, koje pcelari proizvode, mahom mozete kupiti i nabaviti kod samih pcelara, jer nekog ozbiljnijeg otkupa prakticno i nema, ako tu ne racunamo MALE preduzetnike koji se donekle bave otkupom i preradom pcelinjih proizvoda, bar je tako dosad bilo. U zadnjih par godina se nesto na tome radi i pokusava, tako da pored profesionalnih pcelara i pcelari hobisti mogu svoje viskove da ponude na dalju preradu, pakovanje i prodaju.
Ja pored meda, iz kosnice jos vadim vosak, polenov prah i propolis, ali posto je i moj pcelinjak (ustvari pcelinjak moga oca) isto tako HOBI pcelinjak, te kolicine tih proizvoda su male. Koristimo ih mi sami iz kuce, a imamo ih viska i za prijatelje, poznanike i familiju.
Ja licno sam se donekle usavrsio u proizvodnji alkoholnog rastvora propolisa, kojeg pored meda i polena nudim na prodaju. Proizvodim 15 % rastvor propolisa u cistom 96 % alkoholu (ili 76 % alkoholu)
Ti trazis cist propolis, koncentrovan. Kod pcelara mozes obicno naci alkoholni rastvor, kome je isto tako vek trajanja SKORO neogranicen, ili ga veci pcelarski proizvodjaci prodaju cistog, nerastvorenog nicime, u obliku smole, koje je njegov prirodni oblik i izgled, i kao takav se i vadi iz kosnice.
Verovatno da mozes naci i koncentrovano rastvoren propolis u alkoholu (predpostavljam da to trazis), gde je zastupljenost propolisa u % i preko 50% u odnosu na alkohol.
Preporucujem ti da odes na sajt Saveza pcelarskih organizacija Srbije
 http://www.spos.info/
i tamo probas da nadjes i sve proizvode pcelarstva koji te interesuju, a i mnoge odgovore na pitanja koja su vezana za PCELU, i njen zivot i proizvode.

Fanta:
Sabo, mene zanima mleč prirodni mleč. Kako mogu doći do njega. Cena mi nije važna jer je za moje dete.

sonja:
Sabo,
el bi mogo ovih dana,naravno ako imas vremena, da odnese teglu meda mojoj dragoj mami?
Tema je super!!!!!

Navigacija

[0] Indeks poruka

[#] Sledeća strana

[*] Prethodna strana

Idi na punu verziju