Forum Beograd Jagodina Ćuprija Paraćin

Molim vas da se prijavite ili se registrujete.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Napredna pretraga  

Vesti:

Samo za Registrovane članove je moguć pristup u kategoriji '' Ljubav & Sex & Lepotice''
Obavezno pročitajne uslove korišćenja Foruma ->
Uslovi Korišćenja

Autor Tema: Letovanje u Crnoj Gori  (Pročitano 21819 puta)

0 Članovi i 3 gostiju pregledaju ovu temu.

groucho

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 1233
  • "knjige braco,knjige,a ne zvona i praporce"
Letovanje u Crnoj Gori
« poslato: 07-02-2010, 10:54:46 »

Nisam video temu koja se bavi nasom "bracom" pa je otvorih iz dva razloga. Prvo me interesuje kakav je vas stav o letovanju u CG. A drugi razlog je taj sto sam nasao jedan zanimljiv clanak koji govori o tome koliko su "braca" izgubila kompas.

CG: u Grčkoj su cene suludo niske

"Grčka već nudi turistima aranžmane u maju koji koštaju od pet do sedam eura dnevno, što je suludo," kaže crnogorski ministar turizma Predrag Nenezić

http://www.b92.net/putovanja/vesti.php?&nav_id=409401

Bas mi je zanimljiva ova crnogorska percepcija grckog turizma  :aq21:  Poceli su da uce caleta kako se prave deca  :aq21: 
Sačuvana

Svilena

  • Gost
Одг: Letovanje u Crnoj Gori
« Odgovor #1 poslato: 07-02-2010, 11:16:49 »

Samo neka se kosi njima sa ekonomskom logikom i neka brinu o svojim limitima ispod kojih ne mogu da idu.
A, imali bi mnogo toga da nauče od Grka. 
Sačuvana

Luna

  • Prijatelj
  • *****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 9142
Одг: Letovanje u Crnoj Gori
« Odgovor #2 poslato: 07-02-2010, 12:06:56 »

Koji su oni likovi, "cula zaba da se konji kuju pa i ona digla krak" , svrstase sebe tek tako u konkurenciju Grckoj!!!  :aq20: Nikada!!!

Ne kapiraju da se ne radi samo o cenama nego i o usluzi, ponasanju i prilazu gostu....mnogo toga sto oni NIKADA nece nauciti jer im ne lezi ni ono "T" od Turizma!
Letujem (nekada) zadnji put u Becickom hotelu na plazi,niti imam hotel niti plazu. Cene Evropske.
 Vode nema kad je najpotrebnija, higijena nula, za vecerom (sveski sto) radnik koji dodaje hranu govori "jedu ka` stoka",  a o kvalitetu hrane da ne pricam.
 Ujutru me budi  **banje oca tamo nekom od radnika koji kopaju 10 dana jednu rupu.....plaza koja se ne cisti, bez WC-a, pa dovitljivi kupaci nuzdu vrse po vodi a produkti te njihove opercije plivaju po povrsini vode ko lokvanji!
 U podne paljenje deponije kraj plaze a sa kioska tresti siptarska muzika, dok policija navece dolazi "Pod lozom" i zabranjuje Snezani Djurisic da peva "odakle si sele"!

A Grci, nemam reci!!!  Sve je u znaku turizma!
Hotel prelep  i cist, plaza takodje , po vodi jata ribica, i ko da nemaju kanalizaciju, nigde cevi ko u Crnoj Gori da mi se sliva izmet kraj nogu.
Gazda hotela i sef restorana svakog jutra i veceri docekuju goste na ulazu prelepog restorana sa plazom i ponaosob ih pozdravljaju!Stoje tako po dva sata i smese se.
Ljubazno dodaju hranu i pice za vecerom i nemam ni malo utisak da jedem ko stoka iako onoj raznovrsnosti i obilju ne mogu da odolim.

 A o suvenirima da ne govorimo, kojih u Crnoj gori nigde nema, osim ako ne povedemo kuci Ciganku koja celog dana nudi da vraca po plazi ili one tipove sa maslinovim uljem i krofnama.

Nikada vise necu u Crnu Goru, radije cu na mojoj "Buljanki", najpre zbog nekvaliteta, a onda iz principa !
Eno im Siptara nek im letuju!
« Poslednja izmena: 07-02-2010, 12:08:10 od strane Luna »
Sačuvana
Prosecni ljudi nista tako ne mrze kao nadmoc duha.

Luna

  • Prijatelj
  • *****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 9142
Одг: Letovanje u Crnoj Gori
« Odgovor #3 poslato: 07-02-2010, 12:32:32 »

@groucho
A kakav je tvoj stav, tvoje misljenje, ako si vec postavio temu ?
Sačuvana
Prosecni ljudi nista tako ne mrze kao nadmoc duha.

NameNo

  • Prijatelj
  • *****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 6626
Одг: Letovanje u Crnoj Gori
« Odgovor #4 poslato: 07-02-2010, 12:33:51 »

Imam dosta prijatelja u CG, letovala sam često u CG, pa nije lepo da ih na sva usta sada blatim, ali reći ću ovo:
Neljubazni su, u toku sezone često nema vode, ne bih da nabrajam više.
Oni ova dva kao i ostale "propuste" njihovog turizma ne doživljavaju kao hendikep. Na žalost.
« Poslednja izmena: 07-02-2010, 12:35:01 od strane opsena »
Sačuvana

zdravlje

  • Zvezda u usponu
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 2985
Одг: Letovanje u Crnoj Gori
« Odgovor #5 poslato: 08-02-2010, 08:01:37 »

pre par godina se ozenio jedan od mojih ortaka
posto mu je supruga iz CG, resili su da sa svojim najblizim prijateljima proslave na moru
bilo je bas fino veselje, tako da smo resili da ostanemo jos nekoliko dana
i u sred sezone smo cak nasli smestaj u Budvi...

ali:
ono sto je Luna napisala mogu samo da potvrdim
ne secam se da sam ikada bilo gde na odmoru doziveo gori i neljubazniji personal
a cene i da ne spominjem, ubitacne su bile (i to jos tada)...

prosto ne mogu da razumem kako jos uvek uspevaju da privuku turizam
niti su im plaze lepe, niti su ljubazni ni kvalifikovani sto se turizma tice...

ali da se vratim na pravu temu
mislim da je smesno uporediti drzavu kao sto je Grcka sa CG
i to ne samo u vezi turizma...
Sačuvana

krimortus

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 1262
Одг: Letovanje u Crnoj Gori
« Odgovor #6 poslato: 28-02-2010, 07:55:56 »

imaju srecu sto je prosle godine bila ta cuvena samozvana "ekonomska kriza" pa su, koliko sam primetio, Herceg Novi i Igalo bili prepuni...

ove godine posle ukidanja viza...haaaaaaaah :)
Sačuvana

gagajf

  • Član
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 36
Одг: Letovanje u Crnoj Gori
« Odgovor #7 poslato: 28-02-2010, 15:51:26 »

Sada je trendy kritikovati CG,a hvaliti GR.Posto nisam tip pracenja gomile,imam sopstveno misljenje,a ono je da je istina uvek negde na sredini.Nit' je CG takav uzas,nit' je Gr raj na zemlji.Svako nadje sebi odgovarajucu destinaciju i uz malo srece lepo provede tih zasluzenih deset dana odmora.Meni je Jadransko more zakon.Ono sto moze da me odgovori od njega je "cuveni"kanjon Morace,a ne poklic-Svi u Grcku.I,obruno,ako budemo isli u Grcku,to ce biti zbog bezbednijeg puta,a ne zbog ljubaznosti,neljubaznosti i sl.Mene niko nije do sada uvredio ni u Cg,a ni u Grckoj.Treba biti pozitivan i vraca se,garant.
Sačuvana

FLOYD

  • Zvezda u usponu
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 2774
  • NEDOSTATAK DOKAZA NIJE DOKAZ NEDOSTATKA
Одг: Letovanje u Crnoj Gori
« Odgovor #8 poslato: 28-02-2010, 16:14:19 »

MA CG ZAKON, SAMO DA NIJE ONOLIKE KANALIZACIJE PO MORU.
OD 10 COVEKA 3,4 DOBIJU KOZNE BOLESTI, A OSTALI, KRAJ ODMORA ZAVRSAVAJU "PROBIOTIKOM".
DOBRO....PONEKI I PRETEKNE, SRECOM.
INACE, ZA MENE LICNO JADRAN ZAKON KAD SI OCELICICEN NA TE STVARI.
Sačuvana

gagajf

  • Član
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 36
Одг: Letovanje u Crnoj Gori
« Odgovor #9 poslato: 28-02-2010, 17:07:58 »

Zanimljivo,ali eto to se nama nije dogodilo. Citala sam i cula,a videla nisam. Da li smo to mi imali srece?
Sačuvana

gagajf

  • Član
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 36
Одг: Letovanje u Crnoj Gori
« Odgovor #10 poslato: 28-02-2010, 18:16:04 »

ja sam jedne godine imala uzasne alergije.a cure koje su bile u istom smestaju i alergije i stomacne viruse.

inace,nisam naisla ni na jednog ljubaznog crnogorca.a misljenja sam da ako pare, koje odvajam nekoliko meseci,resim da potrosim bas kod njih,trebalo bi da porade na odnosima sa turistima.....i ne pisem ovo jer je trend,niti pratim gomilu...vec samo svoja iskustva.
Bev,ni na jednu konstataciju nemam primedbu u smislu sumnje,verujem da je tako bilo,ali mi se nismo s tim susreli.Cak je bilo i ljubaznih domacina.Recimo prosle godine u Tivtu.Ja se i danas dopisujem sa "gazdaricom" i postale smo prijateljice.Slazem se da svako treba svoje pare da potrosi kako zeli,samo mi malo smeta sto se ne javi neko sa pozitivnim iskustvom,a nemoguce je da ih nema.
Sačuvana

groucho

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 1233
  • "knjige braco,knjige,a ne zvona i praporce"
Одг: Letovanje u Crnoj Gori
« Odgovor #11 poslato: 28-02-2010, 18:32:01 »

Pa gde ces prljavije more od Tivatskog?! Ja ne znam da li si primetila ogromnu cev pored onog kafica pri ulazu u marinu kroz koju se u more izliva kanalizacija?
Sačuvana

gagajf

  • Član
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 36
Одг: Letovanje u Crnoj Gori
« Odgovor #12 poslato: 28-02-2010, 19:26:33 »

Tivat ima 16 plaza.Pozz.
Sačuvana

NameNo

  • Prijatelj
  • *****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 6626
Одг: Letovanje u Crnoj Gori
« Odgovor #13 poslato: 28-02-2010, 20:58:12 »

samo mi malo smeta sto se ne javi neko sa pozitivnim iskustvom,a nemoguce je da ih nema.

Naravno da ima pozitivnih iskustava, ja recimo, imam bogovski tretman kad sam u CG, ali ne možemo zanemariti ni njihovu nemarnost kao domaćina generalno.
Izuzetaka, naravno, svuda ima, ali ovde pišemo o CG turizmu, pa stoga nije loše da budemo objektivni.
Mi smo za njih bili paradajz turisti i to ostajemo, sviđalo se to nama ili ne.
Ja volim da kažem: kakva ponuda-takvi turisti.

Takođe je činjenica:
Pa gde ces prljavije more od Tivatskog?! Ja ne znam da li si primetila ogromnu cev pored onog kafica pri ulazu u marinu kroz koju se u more izliva kanalizacija?
A ništa bolje nije ni u Baru, Sutomoru..Čanj je znatno čistiji, Plavi horizonti ..

I na kraju složila bih se sa ovim:
INACE, ZA MENE LICNO JADRAN ZAKON KAD SI OCELICICEN NA TE STVARI.
                ... ko ima želudac, bukvalno a i figurativno.


A, zaboravih umalo,  EKOLOŠKA DRŽAVA.. na svijet ljepše nema.. :aq01:
« Poslednja izmena: 28-02-2010, 21:13:18 od strane opsena »
Sačuvana

groucho

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 1233
  • "knjige braco,knjige,a ne zvona i praporce"
Одг: Letovanje u Crnoj Gori
« Odgovor #14 poslato: 01-03-2010, 00:50:19 »

Tivat ima 16 plaza.Pozz.

Pa ako covek mora da ide od plaze do plaze i proverava da li se u more na tom mestu izliva kanalizacija,izem ti onda letovanje i kupanje.

Sačuvana

Tony Clifton

  • Stalni učesnik
  • **
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 607
Одг: Letovanje u Crnoj Gori
« Odgovor #15 poslato: 01-03-2010, 11:51:02 »

Ma Crna Gora je zesci shit. Ja licno imam dve ogromne zamerke. I puno manjih.

Prvo,unistavaju i ono malo zavucenih i intimnih plaza koje su vredele nesto(meni omiljena je ona kod auto-kampa Crvena Glavica. Mislim da se zove GALIJA).

A drugo,porazavajuca mi je cinjenica da nisam uspeo niti u jednom restoranu od Herceg Novog do Petrovca da pojedem sveze morske plodove!? Znaci jadno,tuzno i smesno. A naplacuju ih vise nego u beogradskim restoranima gde su mnogo sveziji(  wq56 )!? To je po meni sramotno. Da mi na moru donesu zamrznute lignje iz MAXI-ja??!! Aman!  :aq20:

Tako da,Crna Gora-NO THNX  :aq12:
Sačuvana

Tony Clifton

  • Stalni učesnik
  • **
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 607
Одг: Letovanje u Crnoj Gori
« Odgovor #16 poslato: 01-03-2010, 11:52:17 »

samo Mogren vredi od cele cg

heh...onda ne znas dovoljno C.G. Ako ides ponovo,obidji vec pomenutu GALIJU i OBLATNO  wq59
Sačuvana

Lady_Black_Heart

  • Član
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 31
Одг: Letovanje u Crnoj Gori
« Odgovor #17 poslato: 03-03-2010, 11:26:12 »

- Letovanje Crna Gora?
- Hm? A gde je to???

   :aq21:  :aq21:  :aq21:
Sačuvana

Black

  • Zvezda u usponu
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 2366
Одг: Letovanje u Crnoj Gori
« Odgovor #18 poslato: 03-03-2010, 17:21:14 »

Gledao moj ortak ( pa mi pokazao) malo turističku ponudu Grčke i Turske , na sajtovima . Cene su vrlo povoljne , čak neverovatno niske , znaju oni da su Srbima ukinute vize pa spustili cene , naročito za pred- i post - sezonu. Pored tako niskih cena , ko ode u CG , stvarno je mazohista. Toliko.
Sačuvana
Homo sum: humani nihil a me alienum puto

Lady_Black_Heart

  • Član
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 31
Одг: Letovanje u Crnoj Gori
« Odgovor #19 poslato: 04-03-2010, 12:13:05 »

Crna Gorica i Turska imaju iste cene, a s' obzirom da je Turska lepsa treba da se ode ... Grcka je skuplja, ali ... i don't know, i don't like Greece ...
Sačuvana
 

Stranica je napravljena za 0.082 sekundi sa 24 upita.