Forum Beograd Jagodina Ćuprija Paraćin

Molim vas da se prijavite ili se registrujete.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Napredna pretraga  

Vesti:

Samo za Registrovane članove je moguć pristup u kategoriji '' Ljubav & Sex & Lepotice''
Obavezno pročitajne uslove korišćenja Foruma ->
Uslovi Korišćenja

Autor Tema: ZOO Jagodina  (Pročitano 258576 puta)

0 Članovi i 24 gostiju pregledaju ovu temu.

groucho

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 1233
  • "knjige braco,knjige,a ne zvona i praporce"
Одг: ZOO Jagodina
« Odgovor #140 poslato: 24-06-2007, 20:34:23 »

i ja nisam rekla da je nojevima maticni kontinent australija,vec da je to jedno od stanista.

Da,izvini.
Ali ni ovo nije tacno.
Sačuvana

ivancica

  • Svakodnevni prolaznik
  • *
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 222
Одг: ZOO Jagodina
« Odgovor #141 poslato: 24-06-2007, 20:41:50 »

ok
Sačuvana

zs

  • Gost
Одг: ZOO Jagodina
« Odgovor #142 poslato: 24-06-2007, 21:01:00 »

nazalost,u nasem zoo vrtu se jos niko nije javio da bude volonter kakve ima bg zooposlovodja na zoo gleda kao na svoj drugi dom,radi 12 sati dnevno.volontere placa biro 10 000 mesecno,s'tim sto smo u obavezi da trecinu zadrzimo.a mislim da je nas  zoo vrt atrakcija sama po sebi,i da mu menadzer nije potreban.i ja nisam rekla da je nojevima maticni kontinent australija,vec da je to jedno od stanista.

na zalost tvrdnja da se niko nije javio da bude volonter nije tacna. receno je potencijalnim interensentima da jos uvek ne postoji ta mogucnost
Sačuvana

groucho

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 1233
  • "knjige braco,knjige,a ne zvona i praporce"
Одг: ZOO Jagodina
« Odgovor #143 poslato: 24-06-2007, 21:09:28 »

na zalost tvrdnja da se niko nije javio da bude volonter nije tacna. receno je potencijalnim interensentima da jos uvek ne postoji ta mogucnost

Iz kog razloga?
Mislim,neka ideja?Ne vidim razlog zasto bi neko odbio pomoc.
Mozda bi razlog bio previse zaposlenih?Ili pak dovoljno?Nagadjam samo....
« Poslednja izmena: 24-06-2007, 21:11:09 od strane groucho »
Sačuvana

Djordjije

  • Član
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 42
Одг: ZOO Jagodina
« Odgovor #144 poslato: 24-06-2007, 21:13:03 »

Komentar tipa - "nazalost,u nasem zoo vrtu se jos niko nije javio da bude volonter kakve ima bg" - zapravo pokazuje amaterizam i odsustvo svake vizije, u kojoj se čeka da neko sam dođe a ne da se pozove u skladu sa potrebama vrta. I Komentar poput - " zoo poslovodja na zoo gleda kao na svoj drugi dom, radi 12 sati dnevno" je neozbiljan. Kakve to veze ima sa onim o čemu mi ovde govorimo? Zna se koji je kvalifikativ bio opredeljujući za mesto poslovođe.  Ta priča o zaposlenima, koji kao volonteri rade najmanje puno radno vreme, za nadoknadu od 10.000 dinara, pokazuje na kom nivou profitabilnosti je ZOO. Jadno izrabljivanje mlade dece uz moguće zaposlenje sa platom od 150 evra. To će moći da funkcioniše dok ove mlade ljude izdržavaju roditelji a nakon toga? Jadno za superprofitabilnu atrakciju koja je to sama po sebi. I na kraju, ikonstatacija da menadzer nije potreban zapravo govori o jednom palanačkom duhu koji je potkrepljen autoritarnim genijem koji sve nosi u svojoj glavi. Pa kad on nosi sve u svojoj glavi što to ne bi i zaposleni u ZOO vrtu. Kako bilo, na moju žalost, uspeli ste da me ubedite da priča sa ZOO vrtom u Jagodini neće biti dugog veka. Daj Bože da grešim.
Sačuvana

ivancica

  • Svakodnevni prolaznik
  • *
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 222
Одг: ZOO Jagodina
« Odgovor #145 poslato: 24-06-2007, 21:55:52 »

gresis,ali stvarno ne zelim vise da komentarisem gluposti...iskreno,muka mi je... :aq25: :aq28:
Sačuvana

zs

  • Gost
Одг: ZOO Jagodina
« Odgovor #146 poslato: 24-06-2007, 22:01:26 »

gresis,ali stvarno ne zelim vise da komentarisem gluposti...iskreno,muka mi je... :aq25: :aq28:

ma pusti ti njih. ne daj se
Sačuvana

Djordjije

  • Član
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 42
Одг: ZOO Jagodina
« Odgovor #147 poslato: 24-06-2007, 22:22:24 »

Pa Ivančice, i meni bi bilo muka da čujem toliko razumnih primedbi na rad te institucije.
Sačuvana

zs

  • Gost
Одг: ZOO Jagodina
« Odgovor #148 poslato: 24-06-2007, 22:24:39 »

Pa Ivančice, i meni bi bilo muka da čujem toliko razumnih primedbi na rad te institucije.

koliko mi se cini nije bilo ni jedne razumne pridmedbe na trenutni rad, vec samo pretpostavki kako ce i sa ce biti kada bude
Sačuvana

groucho

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 1233
  • "knjige braco,knjige,a ne zvona i praporce"
Одг: ZOO Jagodina
« Odgovor #149 poslato: 24-06-2007, 22:32:37 »

Komentar tipa - "nazalost,u nasem zoo vrtu se jos niko nije javio da bude volonter kakve ima bg" - zapravo pokazuje amaterizam i odsustvo svake vizije, u kojoj se čeka da neko sam dođe a ne da se pozove u skladu sa potrebama vrta. I Komentar poput - " zoo poslovodja na zoo gleda kao na svoj drugi dom, radi 12 sati dnevno" je neozbiljan. Kakve to veze ima sa onim o čemu mi ovde govorimo? Zna se koji je kvalifikativ bio opredeljujući za mesto poslovođe.  Ta priča o zaposlenima, koji kao volonteri rade najmanje puno radno vreme, za nadoknadu od 10.000 dinara, pokazuje na kom nivou profitabilnosti je ZOO. Jadno izrabljivanje mlade dece uz moguće zaposlenje sa platom od 150 evra. To će moći da funkcioniše dok ove mlade ljude izdržavaju roditelji a nakon toga? Jadno za superprofitabilnu atrakciju koja je to sama po sebi. I na kraju, ikonstatacija da menadzer nije potreban zapravo govori o jednom palanačkom duhu koji je potkrepljen autoritarnim genijem koji sve nosi u svojoj glavi. Pa kad on nosi sve u svojoj glavi što to ne bi i zaposleni u ZOO vrtu. Kako bilo, na moju žalost, uspeli ste da me ubedite da priča sa ZOO vrtom u Jagodini neće biti dugog veka. Daj Bože da grešim.


Pa ne bih ovo nazvao glupostima.U principu,ovde je bilo(na celom topic-u)dosta stvari koje bi,kada bi se uzele u obzir i razmatranje od strane uprave vrta,bile korisne za dalji rad i unapredjenje istog.
Ali naravno,to se komentarise kao "glupost","malicioznost".....I upravo to neprihvatanje kritike jasno oslikava neinventivnost ljudi koji tamo rade i diskutabilnu(mada je sve manje diskutabilna) buducnost projekta zvanog ZOO-VRT U JAGODINI.Tako da,ako sam nekada i sumnjao,posle ovoga sam i gotovo siguran u totalno laicki pristup vodjenju vrta i ako nekada Palmino "cedo" ostane bez podrske svog mecene,onda ce se u najgorem svetlu ispoljiti ovo sto rekoh.
Sto bi rekli: "PAMETAN COVEK UCI NA TUDJIM GRESKAMA,GLUP NA SVOJIM A BUDALA NE NAUCI NIKAD".
Sačuvana

zs

  • Gost
Одг: ZOO Jagodina
« Odgovor #150 poslato: 24-06-2007, 22:34:46 »

Komentar tipa - "nazalost,u nasem zoo vrtu se jos niko nije javio da bude volonter kakve ima bg" - zapravo pokazuje amaterizam i odsustvo svake vizije, u kojoj se čeka da neko sam dođe a ne da se pozove u skladu sa potrebama vrta. I Komentar poput - " zoo poslovodja na zoo gleda kao na svoj drugi dom, radi 12 sati dnevno" je neozbiljan. Kakve to veze ima sa onim o čemu mi ovde govorimo? Zna se koji je kvalifikativ bio opredeljujući za mesto poslovođe.  Ta priča o zaposlenima, koji kao volonteri rade najmanje puno radno vreme, za nadoknadu od 10.000 dinara, pokazuje na kom nivou profitabilnosti je ZOO. Jadno izrabljivanje mlade dece uz moguće zaposlenje sa platom od 150 evra. To će moći da funkcioniše dok ove mlade ljude izdržavaju roditelji a nakon toga? Jadno za superprofitabilnu atrakciju koja je to sama po sebi. I na kraju, ikonstatacija da menadzer nije potreban zapravo govori o jednom palanačkom duhu koji je potkrepljen autoritarnim genijem koji sve nosi u svojoj glavi. Pa kad on nosi sve u svojoj glavi što to ne bi i zaposleni u ZOO vrtu. Kako bilo, na moju žalost, uspeli ste da me ubedite da priča sa ZOO vrtom u Jagodini neće biti dugog veka. Daj Bože da grešim.


Pa ne bih ovo nazvao glupostima.U principu,ovde je bilo(na celom topic-u)dosta stvari koje bi,kada bi se uzele u obzir i razmatranje od strane uprave vrta,bile korisne za dalji rad i unapredjenje istog.
Ali naravno,to se komentarise kao "glupost","malicioznost".....I upravo to neprihvatanje kritike jasno oslikava neinventivnost ljudi koji tamo rade i diskutabilnu(mada je sve manje diskutabilna) buducnost projekta zvanog ZOO-VRT U JAGODINI.Tako da,ako sam nekada i sumnjao,posle ovoga sam i gotovo siguran u totalno laicki pristup vodjenju vrta i ako nekada Palmino "cedo" ostane bez podrske svog mecene,onda ce se u najgorem svetlu ispoljiti ovo sto rekoh.
Sto bi rekli: "PAMETAN COVEK UCI NA TUDJIM GRESKAMA,GLUP NA SVOJIM A BUDALA NE NAUCI NIKAD".


to i dalje nisu primedbe na trenutni rad, vec opet samo pretpostavke. iskreno, mislis li da ce ovo rukovodstvo da ostane ovako doveka? ipak je to javno preduzece
Sačuvana

Djordjije

  • Član
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 42
Одг: ZOO Jagodina
« Odgovor #151 poslato: 24-06-2007, 22:34:57 »

Pa, ZS, ako je tebi normalno da svakoga dana gledaš partijsku propagandu na jednoj TV, ako je tebi normalno da se govori u superlativu a da zapravo nema prave javnosti, ako je tebi normalno, da mladi ljudi rade u tako renomiranoj i uglednoj kući puno radno vreme kao volonteri za 10.000 dianra a da i ne znamo koliko drugi zarađuju (a javno je preduzeće), ako je tebi normalno da ne znamo planove ZOO vrta za bar srednjoročni period, onda se ne bih sa tobom složio da se radi o pretpostavkama. Pretpostavka nije i osnovni partijski kriterij za dobijanje radnih mesta. Sve su to aksiomi a ne pretpostavke.
Sačuvana

zs

  • Gost
Одг: ZOO Jagodina
« Odgovor #152 poslato: 24-06-2007, 22:36:40 »

Pa, ZS, ako je tebi normalno da svakoga dana gledaš partijsku propagandu na jednoj TV, ako je tebi normalno da se govori u superlativu a da zapravo nema prave javnosti, ako je tebi normalno, da mladi ljudi rade u tako renomiranoj i uglednoj kući puno radno vreme kao volonteri za 10.000 dianra a da i ne znamo koliko drugi zarađuju (a javno je preduzeće), ako je tebi normalno da ne znamo planove ZOO vrta za bar srednjoročni period, onda se ne bih sa tobom složio da se radi o pretpostavkama. Pretpostavka nije i osnovni partijski kriterij za dobijanje radnih mesta. Sve su to aksiomi a ne pretpostavke.

ne gledam tu televiziju, znam i imam informacije i o zaposlenima i o primanjima, cak i o nekim planovima, zato i znam da su navedene price ovde pretpostavke
Sačuvana

Djordjije

  • Član
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 42
Одг: ZOO Jagodina
« Odgovor #153 poslato: 24-06-2007, 22:42:04 »

ZS, vidim da sve znaš. Kad znaš a što onda ne daš odgovore vezane za zaposlene, plate, planove? Pošto ti ne barataš pretpostavkama. Reći ću ti samo ovo: To, što je danas vodostaj Dunava, Morave ili Belice i Lugomira takav kakav jeste, ne znači da ne treba sređivati nasipe i rečna korita. Pametan misli na prekosutra. No, vidim da se ovde primedbe, dobronamerne i golim okom vidljive, tretiraju kao nepoželjne. Ništa čudno.
Sačuvana

zs

  • Gost
Одг: ZOO Jagodina
« Odgovor #154 poslato: 24-06-2007, 22:45:20 »

ZS, vidim da sve znaš. Kad znaš a što onda ne daš odgovore vezane za zaposlene, plate, planove? Pošto ti ne barataš pretpostavkama. Reći ću ti samo ovo: To, što je danas vodostaj Dunava, Morave ili Belice i Lugomira takav kakav jeste, ne znači da ne treba sređivati nasipe i rečna korita. Pametan misli na prekosutra. No, vidim da se ovde primedbe, dobronamerne i golim okom vidljive, tretiraju kao nepoželjne. Ništa čudno.

citaj pazljivije. da si citao pazl;jivije video bi sta me brine. naravno da necu da dam odgovre na ta pitanja jer u krajnjem slucaju to nije moj posao. ne radim tamo, niti u opstini ni slicno, i shodno tome nisam ovlascen da dajem takve informacije

uz sve to da si pazljivije procitao moje postove video bi i sta je potencijalno kriticno mesto u daljem radu zoo vrta
Sačuvana

groucho

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 1233
  • "knjige braco,knjige,a ne zvona i praporce"
Одг: ZOO Jagodina
« Odgovor #155 poslato: 24-06-2007, 22:55:51 »

  nisam ovlascen da dajem takve informacije

Pa to ne bi trebalo da budu informacije za cije je objavljivanje potrebna neka posebna ovlascenja(Ako rec "JAVNO" u imenu "javno preduzece" ima znacenje za koje ja znam)

uz sve to da si pazljivije procitao moje postove video bi i sta je potencijalno kriticno mesto u daljem radu zoo vrta

Ja licno smatram da je kriticno mesto za rad zoo-a zapravo sam Palma.Ako nekada bude izgubio mogucnost da kontrolise finansije u opstini i preusmerava ih kako on zeli.
Sačuvana

Djordjije

  • Član
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 42
Одг: ZOO Jagodina
« Odgovor #156 poslato: 24-06-2007, 22:56:22 »

M da. Slušaj ZS, nemam namere da vodim dijalog u šiframa. Što znam znam. Ako je to javno preduzeće, koje, između ostalog, i mi Jagodinci finansiramo putem budžeta onda je prirodno da informacije cirkulišu i na ovom forumu. Ni jedna primedba koja je ovde izneta nije osporena, osim ako se ne uzmu u obzir subjektivni stavovi zaposlene u tom JP. Možda će joj ovaj dijalog gluvih koliko sutra povećati rejting kad pokaže svoju lojalnost rukovodstvu i partijskom i poslovnom. Eto, bar je neke koristi bilo. Na nasipe i brane zaboravite.
Laku noć.
Sačuvana

zs

  • Gost
Одг: ZOO Jagodina
« Odgovor #157 poslato: 24-06-2007, 22:57:45 »

  nisam ovlascen da dajem takve informacije

Pa to ne bi trebalo da budu informacije za cije je objavljivanje potrebna neka posebna ovlascenja(Ako rec "JAVNO" u imenu "javno preduzece" ima znacenje za koje ja znam)

uz sve to da si pazljivije procitao moje postove video bi i sta je potencijalno kriticno mesto u daljem radu zoo vrta

Ja licno smatram da je kriticno mesto za rad zoo-a zapravo sam Palma.Ako nekada bude izgubio mogucnost da kontrolise finansije u opstini i preusmerava ih kako on zeli.

informacije jesu javne, cim sam dosao do njih, ali se ne smatram pozvanim da ih dalje prenosim.

lepo, znak pazljivijeg citanja mi se svidja
Sačuvana

danguba

  • Stalni učesnik
  • **
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 582
Одг: ZOO Jagodina
« Odgovor #158 poslato: 25-06-2007, 00:11:23 »

nazalost,u nasem zoo vrtu se jos niko nije javio da bude volonter kakve ima bg zooposlovodja na zoo gleda kao na svoj drugi dom,radi 12 sati dnevno.volontere placa biro 10 000 mesecno,s'tim sto smo u obavezi da trecinu zadrzimo.a mislim da je nas  zoo vrt atrakcija sama po sebi,i da mu menadzer nije potreban.i ja nisam rekla da je nojevima maticni kontinent australija,vec da je to jedno od stanista.

na zalost tvrdnja da se niko nije javio da bude volonter nije tacna. receno je potencijalnim interensentima da jos uvek ne postoji ta mogucnost


1. Nije istina da se trecina volontera mora zadrzati, tj. ne mora se zadrzati ni jedan.
2. Australija nije jedno od stanista nojeva, tj. nojevi nemaju blage veze sa Australijom.

Ovo tek kao ilustracija cinjenice da Ivancica zaista nije kompetentna da o bilo cemu ovde prica.

Ali ona ce reci da joj je muka od svega toga, pa je uzalud i pricati.

Jedino joj nije muka sto ju je takvu kakva jeste, s ocigledno problematicnim opstim obrazovanjem (nojevi) & jasnim sindromom DMP da "sve zna" (trecina volontera mora da se zaposli) a u stavari nema pojma o problematici o kojoj govori, zaposlio pomenuti DMP i na taj nacin resio njene socijalne probleme.

Mislim, diskusija izlisna 100%.
Sačuvana

danguba

  • Stalni učesnik
  • **
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 582
Одг: ZOO Jagodina
« Odgovor #159 poslato: 25-06-2007, 00:16:58 »

Pa Ivančice, i meni bi bilo muka da čujem toliko razumnih primedbi na rad te institucije.

koliko mi se cini nije bilo ni jedne razumne pridmedbe na trenutni rad, vec samo pretpostavki kako ce i sa ce biti kada bude

Djordije, nerazumno je da mislis da ce razumni stavovi biti prihvaceni cak i kad imas 100% argumenata na strani razuma.

Tj. napisi sta hoces & postovaoci lika i dela ce samo da ti kazu da je to nerazumno, jer se sukobljava s opste prihvacenim stavom da je Zemlja ravna ploca koju na ledjima nose 4 slona, koji stoje na (opet) ledjima DMP.

Sustina nerazumevanja u svim diskusijama ovde je da raspravljamo o potpuno iracionalnim stvarima, decijim fantazijama nikad odraslog velikog vodje, tu nema price o racionalnosti.

Najracionalnija je Ivancica, dobila drzavni posao, nemoj sad da neko nesto slucajno talasa ...
Sačuvana
 

Stranica je napravljena za 0.124 sekundi sa 25 upita.