Forum Beograd Jagodina Ćuprija Paraćin

Molim vas da se prijavite ili se registrujete.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Napredna pretraga  

Vesti:

Samo za Registrovane članove je moguć pristup u kategoriji '' Ljubav & Sex & Lepotice''
Obavezno pročitajne uslove korišćenja Foruma ->
Uslovi Korišćenja

Autor Tema: Da li se moj muz drogira!!???  (Pročitano 24717 puta)

0 Članovi i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

zena

  • Član
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 13
Da li se moj muz drogira!!???
« poslato: 26-08-2012, 00:11:24 »

Veoma malo znam o drogama, iako imam 45 god, cerku od 21 i sina od 18. Bogu hvala, dobra su deca. Ali moj muz koji ima 50 god poceo je da se ponasa veoma cudno poslednjih godinu dana, sto primecuju i prijatelji (egzaltirana stanja srece, zaboravljanje dogadjaja koji su se desili nedavno, promene raspolozenja, nemogucnost dijaloga, promena rezima ishrane i spavanja, promene u navikama oblacenja, bezobzirnost, pojacan egoizam i sebicnost, usredsredjenost samo na sebe i svoje potrebe, iznenadna povecana kolicina novca u kucnom budzetu za koji mi ne otkriva poreklo, ...). Prijateljica doktor psihologije mi je potvdila da je moguce da to traje vec duze vreme, jer cinjenica da ne moze da se seti sta je neprilicno uradio pre 2 dana govori o odredjenim pstecenjima u mozgu koja se prouzrokuju uzimanjem nekih droga. Da li neko moze da me posavetuje postoji li nacin da proverim da li se zaista drogira, a da to on ne sazna, jer postaje agreivan i sigurno ne bi voljno pristao na testiranje? Ionako smo pred razvodom :(. I sta ako je to istina-sta raditi onda? Hvala vam.
« Poslednja izmena: 26-08-2012, 00:12:21 od strane zena »
Sačuvana

Fanta

  • Prijatelj
  • *****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 5090
Odg: Da li se moj muz drogira!!???
« Odgovor #1 poslato: 26-08-2012, 00:33:16 »

Ako je istina da se drogira onda svako svojim putem. Tu je svaka borba osuđena na propast.
A i ako se bavi nekim nelegalnim poslovima - ti idi... svojim putem...
Sačuvana

zena

  • Član
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 13
Odg: Da li se moj muz drogira!!???
« Odgovor #2 poslato: 26-08-2012, 01:24:39 »

Vec sam ga jednom izvukla iz alkohola. Ne znam da li imam snage za jos jednu borbu. I ovako-i onako, skoro smo se dogovorili oko razilazenja, ali, on je otac moje dece. Ne bih volela da je to zaista tacno, tek treba da ih iskolujemo, oboje su studenti. I ako se razidjemo, volela bih da ostane "normalan".
Sačuvana

zena

  • Član
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 13
Odg: Da li se moj muz drogira!!???
« Odgovor #3 poslato: 26-08-2012, 01:38:17 »

Prvi put sam uopste na nekom forumu. Malo sam pogledala teme i nacin na koji se one komentarisu. Ima, zaista, zanimljivih i tema i komentara.Volela bih da mogu da se pridruzim saljivim komentarima, ali, za sada, moja tema je zaista ...

Pokusavam da se izvucem iz skoro propalog braka, sa sto manje stete po sve nas. Ne zelim svom suprugu nista lose, naprotiv, samo zelim svoj mir, posle 22 godine braka i zato pazljivo planiram da se razvedem na nacin koji ce zastiti i mene i decu. Medjutim, nisam racunala da cu uz sve ostale probleme, zbog kojih se u stvari i razilazimo, imati i ovaj - DROGU! Zato, posto nisam sigurna da li je zaista poceo nesto da koristi, znacila bi mi vasa misljenja i saznanja u vezi sa tim.
Sačuvana

Kengurinjo

  • Stalni učesnik
  • **
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 762
  • Само ЧИСТ ОБРАЗ и МЕРАК немају цену.
Odg: Da li se moj muz drogira!!???
« Odgovor #4 poslato: 26-08-2012, 01:55:32 »

Мислим да се Ваш супруг коцка... Из личног искуства знам да су коцкари себични, егоистични, да имају пара (углавном су позајмљене), да не спавају (оптерећени су коцком - акцијом), мало једу... Можда грешим...
Sačuvana
Србија је вечна док су јој деца верна. Амин!

zena

  • Član
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 13
Odg: Da li se moj muz drogira!!???
« Odgovor #5 poslato: 26-08-2012, 08:13:33 »

Мислим да се Ваш супруг коцка... Из личног искуства знам да су коцкари себични, егоистични, да имају пара (углавном су позајмљене), да не спавају (оптерећени су коцком - акцијом), мало једу... Можда грешим...

Boze, ja sam stvarno iz sveta meda i leptirova!! To mi nije palo na pamet!!!! Pokusacu da ponovo razgovaram sa njim. Sta god da je, ovaj put ce ga odvesti u propast, jer ja odlazim, definitivno. Hvala!!
Sačuvana

leonardo

  • Član
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 172
Odg: Da li se moj muz drogira!!???
« Odgovor #6 poslato: 26-08-2012, 11:25:01 »

Iz vasih postova se vidi da rezonujete, veoma razumljivo, i znalacki, i da vam mnoge stvari nisu nepoznate. Iz svega toga. pomalo mi je cudno, da trazite nasa misljenja i savete oko problema sa muzem. Vi ste bez obzira na trenutnu situaciju sa samim muzem, ipak, najbliza sa njim, i sve ono u sta sumnjate, morate sami proveriti. Ako je u pitanju droga, ne moze a da se ne primete dogadjaji i stvari koje prate drogu. Isto tako je i kod alkoholizma, a i kod kockanja. Koliko god da ste u losim odnosima, vi prva morate primetiti, sve ono sto se desava, i pojave koje ce vam ukazati na drogu, alkohol, ili kocku. Vas muz, te pojave i dogadjaje, moze sakriti, od sireg drustva, i ostale sire porodice, ali od vas, koliko god bio umesam i vest, neke se stvari ne mogu sakriti. Na osnovu svega toga, VI LICNO morate zakljuciti, o cemu se radi.
I nemojte traziti savete, od drugih, jer vas nasa razlicita misljenja, i razliciti stavovi, i pristupi problemu, samo mogu zbuniti, a pogotovu vas mogu zbuniti, nasi, mozda losi zakljucci. Taj problem, koji vam se desava, morate resiti SAMI, i samo na osnovu, onoga sto sami zakljucite i uocite. Pazite da vas tudji saveti, ne odvedu u jos veci lavirint, i jos veci problem. Morate biti strpljivi, i ciste svesti, pa ce iz toga doci i do CISTOG resavanja vaseg problema. Dovoljno ste pametni i svesni, da to SAMI uradite, eventualno da u sve to ukljucite i svoju, vec odraslu decu.
To vam je moj savet.
Sačuvana

zena

  • Član
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 13
Odg: Da li se moj muz drogira!!???
« Odgovor #7 poslato: 26-08-2012, 11:47:22 »

Iz vasih postova se vidi da rezonujete, veoma razumljivo, i znalacki, i da vam mnoge stvari nisu nepoznate. Iz svega toga. pomalo mi je cudno, da trazite nasa misljenja i savete oko problema sa muzem.

Zahvaljujem vam se na interesovanju. Samo da pojasnim svoje namere. Ja ovde nisam da bih trazila savete o svom braku od nepoznatih ljudi, vec INFORMACIJE O SIMPTOMIMA KOJI PRATE UPOTREBU OPIJATA, a o cemu ja nemam dovoljno saznanja.

 Sigurno ste primetili da nema pikanterija i detalja tipa "ko je kome sta uradio ili rekao", jer kao sto se i sami rekli: "Taj problem, koji vam se desava, morate resiti SAMI, i samo na osnovu, onoga sto sami zakljucite i uocite. Pazite da vas tudji saveti, ne odvedu u jos veci lavirint, i jos veci problem. Morate biti strpljivi, i ciste svesti, pa ce iz toga doci i do CISTOG resavanja vaseg problema. Dovoljno ste pametni i svesni, da to SAMI uradite, eventualno da u sve to ukljucite i svoju, vec odraslu decu." Upravo tako i radim, i zajedno sa decom to i resavam, a pokusavamo i sa njim da bar razjasnimo u cemu je problem.

Znaci, ako znate kako se ponasaju ljudi koji koriste neku drogu (ili se kockaju, kao sto je vec pomenuto), molim  vas prosledite mi opis simptoma. Nadam se da ce mi to pomoci da procenim da li je nesto od toga prisutno i u ponasanju mog moza.

Hvala
Sačuvana

zena

  • Član
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 13
Odg: Da li se moj muz drogira!!???
« Odgovor #8 poslato: 26-08-2012, 11:58:16 »

Ponovo sam procitala moj prvi post, da proverim da slucajno nisam napisala nesto sto vas moze navesti na pogresan zakljucak. Mozda je to poslednja recenica: " I sta ako je to istina-sta raditi onda?" Mislila sam "Sta raditi- ako se zaista drogira ili kocka. Kako se pomaze tim ljudima?"

Sta cu ja uraditi- to sam vec odlucila. Nastaviti svoj zivot dalje, i odgajati decu koja su predobra, i pokusati da pomognem njemu da prezivi.
Sačuvana

Egzi

  • Svakodnevni prolaznik
  • *
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 251
Odg: Da li se moj muz drogira!!???
« Odgovor #9 poslato: 26-08-2012, 12:07:39 »

Zeno, kada vec izbacujete svoj prljav ves pred nas, da vas podsetim. Vi ste jednom davno potpisali da cete sa svojim muzem da zivite u dobru i u zlu ... i sta sad hocete?!
Vi ste vec doneli odluku da ga ostavite sa njegovim problemom pa vas muci savest.
Cini mi se da problem nije u vasem muzu i njegovoj narkomaniji u srednjim godinama. Problem je u vama i zbog vase odluke da razorite brak. Vasem se muzu zivot lomi i ponasa s onako kako ste opisali.
Opisite malo i sebe a ne samo njega... pa da prosudimo realno i videcet da nije samo on kriv.




« Poslednja izmena: 26-08-2012, 12:08:59 od strane Egzi »
Sačuvana
PRAVI TE PRIJATELJ POVRIJEDI SAMO JEDANPUT I TO KAD UMRE...!

Alkar

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 1089
  • Pravda za LUNU
Odg: Da li se moj muz drogira!!???
« Odgovor #10 poslato: 26-08-2012, 14:57:44 »

Zeno, kada vec izbacujete svoj prljav ves pred nas, da vas podsetim. Vi ste jednom davno potpisali da cete sa svojim muzem da zivite u dobru i u zlu ... i sta sad hocete?!
Vi ste vec doneli odluku da ga ostavite sa njegovim problemom pa vas muci savest.
Cini mi se da problem nije u vasem muzu i njegovoj narkomaniji u srednjim godinama. Problem je u vama i zbog vase odluke da razorite brak. Vasem se muzu zivot lomi i ponasa s onako kako ste opisali.
Opisite malo i sebe a ne samo njega... pa da prosudimo realno i videcet da nije samo on kriv.

Problem je u tvom baksuzkom odnosu prema svima i svacemu
Sačuvana
Kupicu bela kola,
tako mi imena,
i vodicu te u svoj svet.

Egzi

  • Svakodnevni prolaznik
  • *
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 251
Odg: Da li se moj muz drogira!!???
« Odgovor #11 poslato: 26-08-2012, 15:28:54 »

Dobro Alkar, ajde  da se svi skupa, kolio nas  ima, isplacemo nad sudbinom jedne neverne zene.
I nisam ja nikakav baksuz, vec ni ti kao ni mnogi drugi ovdasnji forumasi, nece da cuju drugacija misljenja nego tupe  samo svoja.
« Poslednja izmena: 26-08-2012, 15:34:03 od strane Egzi »
Sačuvana
PRAVI TE PRIJATELJ POVRIJEDI SAMO JEDANPUT I TO KAD UMRE...!

autentik

  • Administrator
  • Svedok stvaranja istorije
  • ******
  • Karma: +0/-0
  • Na mreži Na mreži
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 17391
    • Jagodina, Ćuprija i Paraćin kao na dlanu
Odg: Da li se moj muz drogira!!???
« Odgovor #12 poslato: 26-08-2012, 17:12:15 »

hm, samo vas gledam....

Sto se tice saveta, deca su velika, tako da ne mozete da igrate na tu kartu, ako vise ne mozete da izdrzite psihicki ili ne daj boze fizicki sa njim, bolje je razvod nego stalne svadje itd...  I za Vas i za decu... samo za njega nije dobro, posto koliko ste nam opisali on nije sposoban i rucak sam sebi da spremi, a jos da se pere, pegla, vodi normalan zivot... 

a ako se drogira, pije, kocka, bezi sto pre i decu na pravi put, jer ce povuci i vas na dno zajedno sa sobom...

zena

  • Član
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 13
Odg: Da li se moj muz drogira!!???
« Odgovor #13 poslato: 26-08-2012, 17:37:31 »

Prosto, ne mogu da verujem!! Niti mi treba bracni savetnik, niti neko ko ce da prosodjuje koliko je ko kriv u nekom braku na ovom ili bilo kojem drugom forumu. Ja sam verovatno kriva sto mi je uopste palo na pamet da mogu da pitam nepoznate ljude DA LI IMAJU ISKUSTVA SA SIMPTOMIMA ponasanja koje sam opisala!!!!!!!!!!!!??????????????????????????????????????????

Na moje JASNO POSTAVLJENO pitanje, dobila sam samo jedan konkretan odgovor (hvala Kengurinjo :), razmislicu i o toj mogucnosti i pokusati da proverim o cemu se zaista radi). Takodje, hvala Fanti, Autentiku, Alkaru i Leonardu (iako mi se ucinilo da nije sasvim razumeo moje pitanje, pa sam imala potrebu da pojasnim, ali je dobronameran u svakom slucaju). A Egzi, pa ne znam sta da ti kazem, osim da ponovo procitas kakva informacija mi treba.
« Poslednja izmena: 26-08-2012, 18:15:06 od strane zena »
Sačuvana

krimortus

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 1262
Odg: Da li se moj muz drogira!!???
« Odgovor #14 poslato: 26-08-2012, 20:26:55 »

Zeno,

Forumasi su cudna sorta, tako da manite ove se ovih i slusajte savet ovih dobronamernih...


Sačuvana

zena

  • Član
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 13
Odg: Da li se moj muz drogira!!???
« Odgovor #15 poslato: 26-08-2012, 22:19:52 »

OK, thanks Krimortuse. Srecno svima vama, ja bezim odavde.
Sačuvana

groucho

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 1233
  • "knjige braco,knjige,a ne zvona i praporce"
Odg: Da li se moj muz drogira!!???
« Odgovor #16 poslato: 27-08-2012, 18:18:42 »

Zeno, kada vec izbacujete svoj prljav ves pred nas, da vas podsetim. Vi ste jednom davno potpisali da cete sa svojim muzem da zivite u dobru i u zlu ... i sta sad hocete?!
Vi ste vec doneli odluku da ga ostavite sa njegovim problemom pa vas muci savest.
Cini mi se da problem nije u vasem muzu i njegovoj narkomaniji u srednjim godinama. Problem je u vama i zbog vase odluke da razorite brak. Vasem se muzu zivot lomi i ponasa s onako kako ste opisali.


Koji si ti car :D
Sačuvana

zena

  • Član
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 13
Odg: Da li se moj muz drogira!!???
« Odgovor #17 poslato: 31-08-2012, 22:38:17 »

Cisto da vas ne ostavim u neizvesnosti. Probala jos jednom, sto reci Egzi "i u dobru i u zlu".  Nece da pristane na test za drogu a ja mu nudim pomoc, bez obzira bili zajedno ili ne, jer kaze ne treba mu moja pomoc ni "samilost"?! Bracni savetnik i psiholog mu ne trebaju ("ako bas hoces").  Ne zna da li moze da "POKUSA da mi pruzi neznost i ljubav", on ne oseca nikakvu potrebu za tim, takav je, kaze. Zadovoljan je svojim zivotom, ne zeli da se razvodi, a meni preporucuje da se "snadjem ako mi nesto nedostaje-slobodno, opusteno"

Dogovorili se, izasao danas iz mog stana, a o ostalim stvarima cemo sa advokatom, bez frke, Deca zadovoljna. On srecan, ja tuzna, ali laksa- kao da sam 300 tona skinula sa ledja.
Idemo dalje.
Sačuvana

Egzi

  • Svakodnevni prolaznik
  • *
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 251
Odg: Da li se moj muz drogira!!???
« Odgovor #18 poslato: 01-09-2012, 22:02:57 »

Zeno, moj prethdni post je Autentik izbrisao, a ja sam ti u njemu pored ostalog pozelio srecu u tvom novom zivotu.
Sačuvana
PRAVI TE PRIJATELJ POVRIJEDI SAMO JEDANPUT I TO KAD UMRE...!

zena

  • Član
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 13
Odg: Da li se moj muz drogira!!???
« Odgovor #19 poslato: 02-09-2012, 22:17:10 »

Hvala, Egzi, trebace mi , da znas. A, valjda ce i mene Bog jednom da pogleda, dosta je bilo. Svako mora da ispije svoju casu zuci u zivotu, to znam, i svakom je njegova muka najveca. Ne zelim vise mnogo ni da razmisljam o proslosti, da je moglo bolje, bilo bi. Osecam da je sada, prosto, vreme da pocnem da mislim i o sebi. Sa dva mastera, pa valjda cu se snaci da izvedem decu na put, i da pocnem da uzivam u malim, sitnim zadovoljstvima... citam, setam, slusam muziku (koja se meni svidja, konacno, yeahhhhh!!!), opustam se.... Zao mi je sto vise ne mogu da verujem ni jednom muskarcu, pa cak ni sebi samoj, a ni da postoje iskrene emocije izmedju maskarca i zene. Ali nije sve u ljubavi, ima mnogo drugih stvari koje mogu coveku da pricine zadovoljstvo, pa mogu bez nje, kad sam vec ovoliko godina do sada mogla. Na primer, divan vikend sa mojom cerkom, i moj slatki, mali, blentavi sin, koji me cine neizmerno srecnom <3. Srecno svima :)
Sačuvana
 

Stranica je napravljena za 0.147 sekundi sa 24 upita.