Forum Beograd Jagodina Ćuprija Paraćin

Molim vas da se prijavite ili se registrujete.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Napredna pretraga  

Vesti:

Samo za Registrovane članove je moguć pristup u kategoriji '' Ljubav & Sex & Lepotice''
Obavezno pročitajne uslove korišćenja Foruma ->
Uslovi Korišćenja

Autor Tema: NAJJEFTINIJA VODA U SRBIJI!!!!!  (Pročitano 16731 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Mira

  • Gost
Одг: NAJJEFTINIJA VODA U SRBIJI!!!!!
« Odgovor #20 poslato: 28-06-2007, 11:06:26 »

Mogu li da dobijem čašu ove naše Jagodinske flaširane vode ?
Misliš 235? :aq21:  :aq21:  :aq21:  :aq21:
« Poslednja izmena: 28-06-2007, 11:07:23 od strane Mira »
Sačuvana

autentik

  • Administrator
  • Svedok stvaranja istorije
  • ******
  • Karma: +0/-0
  • Na mreži Na mreži
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 17391
    • Jagodina, Ćuprija i Paraćin kao na dlanu
Одг: NAJJEFTINIJA VODA U SRBIJI!!!!!
« Odgovor #21 poslato: 28-06-2007, 14:57:34 »

Ok sad mi objasni  -  pošto ja ima firmu  -  da li sam ja bogatiji od onog ko nema firmu svoju  već radi kao zapošljen u nekoj firmi  ?

I koliko sam to bogatiji

Mira

  • Gost
Одг: NAJJEFTINIJA VODA U SRBIJI!!!!!
« Odgovor #22 poslato: 29-06-2007, 09:46:32 »

Ok sad mi objasni  -  pošto ja ima firmu  -  da li sam ja bogatiji od onog ko nema firmu svoju  već radi kao zapošljen u nekoj firmi  ?

I koliko sam to bogatiji
Kakve to veze ima sa cenom vode?
Sačuvana

autentik

  • Administrator
  • Svedok stvaranja istorije
  • ******
  • Karma: +0/-0
  • Na mreži Na mreži
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 17391
    • Jagodina, Ćuprija i Paraćin kao na dlanu
Одг: NAJJEFTINIJA VODA U SRBIJI!!!!!
« Odgovor #23 poslato: 29-06-2007, 15:07:13 »

Ok sad mi objasni  -  pošto ja ima firmu  -  da li sam ja bogatiji od onog ko nema firmu svoju  već radi kao zapošljen u nekoj firmi  ?

I koliko sam to bogatiji
Kakve to veze ima sa cenom vode?

Pa samo da razjasnimo nesto,

i ja se slazem da nemora da znaci da neko ima vise novca ako ima firmu od onog ko nema

ali je cinjenica i u velikom broju slucaja  jeste tako

---------------------------------------------------------------------

tako da je i normalno, da oni koji imaju firmu placaju vecu cenu za vodu od onih koji firmu nemaju

tako je i sa industrijskom strujom tj. strujom za firme

Zbog toga pitam Groucha da mi objasni ko je koliko bogat i da sa tiim poveze placanje vode koja je skuplja u ondosu na fizicka lica

Salvador

  • Član
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 99
Одг: NAJJEFTINIJA VODA U SRBIJI!!!!!
« Odgovor #24 poslato: 17-07-2007, 02:23:39 »

Ovo "pojeftinjenje" vode je najveca koska koju je covek mogao da baci gladnim psima.
Ja ne znam cemu rasprava kada je sustina ovog poteza opisana u ovome:

Sustina jeftine vode od 6 dinara, je da je ona jeftina i za onog ko nema za hleb i za onog sto njome puni bazen.

Ako siroma' potrosi 10m3 on potrosi 60 dinara za to, umesto 400, tj. ustedi 340 dinara, a bogatas koji napuni bazen sa 1000m3 utrosi 6000 umesto 40000, tj. bogatas ustedi 34000 dinara.
Jeftine komunalne usluge sluze za to da bogati budu jos bogatiji, posto sirotinja i onako ne trosi mnogo.
Da je pametan, napravio bi da za sirotinju voda bude dzaba, a da bogatasi placaju ekonomsku cenu.
Ovako, sve je to cista demagogija, koja ce na kraju da upropasti komunalno preduzece do temelja zbog neracionalnih troskova koji nisu pokriveni cenom.

Verujem da ste svi dovoljno pismeni da ukapirate da ta cena vode nema veze sa pokusajem da se "olaksa zivot gradjana".Doduse,olaksava zivot bogatima.To je tacno.
Sačuvana

Mira

  • Gost
Одг: NAJJEFTINIJA VODA U SRBIJI!!!!!
« Odgovor #25 poslato: 17-07-2007, 09:13:29 »

Ovo "pojeftinjenje" vode je najveca koska koju je covek mogao da baci gladnim psima.
Ja ne znam cemu rasprava kada je sustina ovog poteza opisana u ovome:

Sustina jeftine vode od 6 dinara, je da je ona jeftina i za onog ko nema za hleb i za onog sto njome puni bazen.

Ako siroma' potrosi 10m3 on potrosi 60 dinara za to, umesto 400, tj. ustedi 340 dinara, a bogatas koji napuni bazen sa 1000m3 utrosi 6000 umesto 40000, tj. bogatas ustedi 34000 dinara.
Jeftine komunalne usluge sluze za to da bogati budu jos bogatiji, posto sirotinja i onako ne trosi mnogo.
Da je pametan, napravio bi da za sirotinju voda bude dzaba, a da bogatasi placaju ekonomsku cenu.
Ovako, sve je to cista demagogija, koja ce na kraju da upropasti komunalno preduzece do temelja zbog neracionalnih troskova koji nisu pokriveni cenom.

Verujem da ste svi dovoljno pismeni da ukapirate da ta cena vode nema veze sa pokusajem da se "olaksa zivot gradjana".Doduse,olaksava zivot bogatima.To je tacno.
Na žalost nisu svi dovoljno pismeni.  :aq25:  :aq25:  :aq25:
« Poslednja izmena: 17-07-2007, 09:14:05 od strane Mira »
Sačuvana

danguba

  • Stalni učesnik
  • **
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 582
Одг: NAJJEFTINIJA VODA U SRBIJI!!!!!
« Odgovor #26 poslato: 22-08-2007, 00:01:12 »

Pa izgleda da se upravo i racuna na nepismenost ...
Sačuvana
 

Stranica je napravljena za 0.06 sekundi sa 25 upita.