Forum Beograd Jagodina Ćuprija Paraćin

Molim vas da se prijavite ili se registrujete.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Napredna pretraga  

Vesti:

Samo za Registrovane članove je moguć pristup u kategoriji '' Ljubav & Sex & Lepotice''
Obavezno pročitajne uslove korišćenja Foruma ->
Uslovi Korišćenja

Autor Tema: I pusaci su ljudi!  (Pročitano 7641 puta)

0 Članovi i 3 gostiju pregledaju ovu temu.

brana1

  • Član
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 1
I pusaci su ljudi!
« poslato: 14-04-2009, 17:24:47 »

Ako vam je dosadilo da izlazite na ulicu da bi zapalili cigaretu, ako ne zelite da se krijete po toaletima i osecate kao manje vredna ljudska bica - podrzite predlog Zakona koji cuva slobodu izbora svakog pojedinca! Zakon koji je po meri i pusaca i nepusaca! www.zastitaumestozabrane.com
Sačuvana

tatoo

  • Prijatelj
  • *****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 9223
  • NEKO NAS POSMATRA
Одг: I pusaci su ljudi!
« Odgovor #1 poslato: 14-04-2009, 18:31:39 »

sLAZEM SE!
A sta to bese demokratija??????????????????
Ravnopravnost a ne segregacija!!!
Sačuvana

Schnuffel

  • Stalni učesnik
  • **
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 682
    • Schnuffel
Одг: I pusaci su ljudi!
« Odgovor #2 poslato: 20-04-2009, 23:07:09 »

Cool! Ja sam za.
Sačuvana
Živimo ljubav, budimo ljubav, zračimo ljubav.
Radnik svetlosti

SunđerBoba

  • Gost
Одг: I pusaci su ljudi!
« Odgovor #3 poslato: 02-05-2009, 02:30:22 »

Ja sam PROTIV ! Šta je sa pravom nepušača da ne udišu duvanski dim? Nemoguće je pomiriti razlike ove vrste  :aq20:
Sačuvana

autentik

  • Administrator
  • Svedok stvaranja istorije
  • ******
  • Karma: +0/-0
  • Na mreži Na mreži
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 17391
    • Jagodina, Ćuprija i Paraćin kao na dlanu
Одг: I pusaci su ljudi!
« Odgovor #4 poslato: 02-05-2009, 09:42:14 »

Uvek će da postoje dve strane u svemu

autentik

  • Administrator
  • Svedok stvaranja istorije
  • ******
  • Karma: +0/-0
  • Na mreži Na mreži
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 17391
    • Jagodina, Ćuprija i Paraćin kao na dlanu
Одг: I pusaci su ljudi!
« Odgovor #5 poslato: 13-10-2009, 18:29:17 »

Poštovani,

Povodom objavljivanja nacrta Zakona o zaštiti stanovništva od izloženosti duvanskom dimu na sajtu Ministarstva zdravlja Republike Srbije http://www.zdravlje.gov.rs/showpage.php?id=185 i najave ministra zdravlja da će nacrt biti usvojen do kraja godine, Narodna inicijativa „Zaštita umesto zabrane“ ukazuje na neprimenjivost i neefikasnost predloženih mera kao i na ozbiljne probleme, koje ovakav zakon može da prouzrokuje.

----------------------------------------

SAOPŠTENJE ZA JAVNOST

PREDLOŽENI ZAKON O ZABRANI PUŠENJA JE NEPRIMENLJIV I NEEFIKASAN

Beograd, 13. oktobar 2009. godine – Povodom objavljivanja nacrta Zakona o zaštiti stanovništva od izloženosti duvanskom dimu na sajtu Ministarstva zdravlja Republike Srbije (http://www.zdravlje.gov.rs/showpage.php?id=185) i najave ministra zdravlja da će nacrt biti usvojen do kraja godine, Narodna inicijativa „Zaštita umesto zabrane“ ukazuje na neprimenjivost i neefikasnost predloženih mera kao i na ozbiljne probleme, koje ovakav zakon može da prouzrokuje.
Iako Narodna inicijativa „Zaštita umesto zabrane“ pozdravlja napore ministarstva zdravlja u cilju regulisanja pušenja na javnim mestima, nacrt zakona, koje je ministarstvo zdravlja predložilo nije dobro rešenje jer izmedju ostalog odgovornost za sprovođenje zakona u celosti prebacuje na vlasnike ugostiteljskih objekata, koji bi bili dužni da nakon upozorenja izbace pušača napolje iz lokala, iako u svojim rukama nemaju aparate prisile koje ima samo država. Ukoliko se desi da ugostitelj ne uspe da obezbedi da pušač napusti lokal, bio bi kažnjen drakonskim novčanim kaznama do milion dinara.
„Nama je neprihvatljivo da u vreme eskalacije uličnog nasilja, ministar predlaže mere sprovođenja zakona, kojim će naš svakodnevni posao - posao kojim se bavi preko 60,000 zaposlenih u Srbiji širokog obrazovnog i starosnog spektra, često i onih koji se njime bave čekajući posao u struci, učiniti poslom visokog bezbednosnog rizika.  Kao privredenici i kao građani, primorani smo da uputimo još jedan javni apel kako bismo očuvali bezbednost naših zaposlenih i naših lokala“ – ističe Nikola Dimitrijević, predsednik Udruženja ugostitelja Srbije.
Predloženi zakon diskriminiše male preduzetnike time što ne pravi razliku između malih i velikih ugostiteljskih objekata i njihovih realnih mogućnosti odnosno nemogućnosti da obezbede separaciju pušačkog i nepušačkog dela objekta. Na ovaj način, nacrt Zakona daje konkurentsku prednost samo velikim ugostiteljskim objektima, dok male objekte, kojih je u Srbiji brojčano više, prepušta propasti. U jednom svom članu nacrt Zakona je neprecizan tako da se može protumačiti da dodatno diskriminiše i restorane u odnosu na objekte koji služe samo piće,  jer ne dozvoljava separaciju pušačkog i nepušačkog dela u objektima koji služe i hranu, a takvih je  u Srbiji preko 4.500.
Ovakvim predlogom Zakona Ministarstvo je pokazalo da se oglušio o višemesečne apele ugostitelja, građana Srbije, kao i o sve češće primere zemalja EU i regiona koje su potpunu zabranu pušenja zamenile kompromisnim rešenjem.  Smatramo da ovako važan zakon mora da se donese kroz dialog sa ugostiteljskim sektorom uvažavajući iskustvo i realne probleme sa kojima se suočavamo u svakodnevnom poslovanju i u društvu.
„Na osnovu našeg iskustva i oslanjanjući se na iskustva zemalja EU i iz regiona, Narodna inicijativa je još 16. aprila predala Narodnoj Skupštini predlog Zakona o zabrani pušenja u zatvorenim radnim i javnim prostorijama, koji je svojim potpisom podržalo preko 80,000 građana Srbije za samo sedam dana. Naš predlog zakona nudi vrlo precizne, efikasne i primenjive mere, koje će štiti i pušače i nepušače istovremeno, i čije će sprovođenje biti moguće odmah bez tranzicionog perioda, bez dodatnih troškova i bez negativnih posledica po ugostiteljski sektor. Očekujemo da će se Predlog koji je Narodna Inicijativa uputila Narodnoj Skypstini uskoro uvrstiti u dnevni red i da će 250 predstavnika gradjana doneti mudru odluku za Srbiju“, kaže Stanko Starčević, predsednik Udruženja barmena Srbije. 
Narodna inicijativa nastaviće da se zalaže za kompromisno zakonsko rešenje, koje će u Srbiju uvesti zakon po meri svih.

Luna

  • Prijatelj
  • *****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 9142
Одг: I pusaci su ljudi!
« Odgovor #6 poslato: 13-10-2009, 19:13:52 »

Ja sam "dobar" pusac i za mene je ovaj zakon,koji se u EU primenjuje jos od prosle godina diskriminirajuci,ali sa druge strane razumem i nepusace.

Neshvatljiva mi je pretpostavka da se ugostitelji kaznjavaju ako neko pusi u njihovom lokalu,ili da se moraju sami obracunavati sa nekim zbog toga?
Tu je eskalacija sukoba vec isprogramirana.
Kaznu treba placati onaj ko se ne pridrzava zakona,a u ovom slucaju je to pusac sam!

     Ovde nije bilo nikakvih naknadnih polemika i izjasnjavanja,ZAKON JE DONESEN I MORAO SE POSTOVATI!
Dialoga sa ugostiteljima nije bilo jer onda zakon nebi bio ni donesen.
Nadjen je kompromis,da je npr.u malim lokalima koji nemaju mogucnost separacije dozvoljeno pusenje.
U ostalim/vecim se mora strogo odvojiti prostor za pusace, inace vazi zabrana pusenja za celi lokal.

Misljenja sam da se drzava vodi zakonima EU ali ih obicno prekroji/obogalji  do granice smesnog, kao i nedavni Zakon o saobracaju!



Sačuvana
Prosecni ljudi nista tako ne mrze kao nadmoc duha.
 

Stranica je napravljena za 0.071 sekundi sa 26 upita.