Forum Beograd Jagodina Ćuprija Paraćin

Molim vas da se prijavite ili se registrujete.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Napredna pretraga  

Vesti:

Samo za Registrovane članove je moguć pristup u kategoriji '' Ljubav & Sex & Lepotice''
Obavezno pročitajne uslove korišćenja Foruma ->
Uslovi Korišćenja

Autor Tema: ** Šinteri gde ste? **  (Pročitano 116937 puta)

0 Članovi i 5 gostiju pregledaju ovu temu.

Gogy

  • Član
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 50
Одг: ** Šinteri gde ste? **
« Odgovor #120 poslato: 11-02-2008, 14:12:33 »

Evo jedne male anegdote koja se meni licno desila proslog leta.

Idem ja autom sa porodicom u obliznje selo i prelazim nadvoznjak kod "Dunav"osiguranja, kad na ivici nadvoznjaka u travi pored samog puta ja i moja porodica imamo sta i da vidimo, ljudi verovali ili ne jedan omanji (verovatno)izgladneo pas jede u najvece jednog veceg psa koji je verovatno udaren autom i tu je ko zna od kada. Ni dan danas ne mogu zaboraviti taj przor.
Nekoliko dana posle toga grizla me je savest jer znam da treba  obavestiti nekog u vezi toga,razne bolesti mogu tako da ljudi navuku na sebe, sednem ja lepo pa posaljem jedan mail na "sojagodina" znate onu rubriku "pitajte predsednika" napisem ja lepo sve detalje i cekam odgovor. Malo je potrajalo dok su mi odgovorili i zamislite odgovor> obratite se u veterinarsku sluzbu> to je samo jedan detalj od tog vrlo,vrlo,vrlo kratkog e-maila.Steta nemam vise taj e-mail inace bih bio postavljen ovde da ceo svet vidi.
Da li je predsednik video taj moj e-mail?
Ko mi je odgovorio?
Da li ce narod jednog dana moci da ide ulicom slobodno a da ne strahuje da ce copor pasa da ga napadne i u najgorem slucaju usmrti?
Volim zivotinje a pogotovo pse, bilo bi dobro da opstina napravi nesto za te pse lutalice i da se svi oni pohvataju i cuvaju tamo gde im je mesto a ima i ljudi koji ce rado otici i usvojiti po neku od tih zivotinja koje naravno nisu bas sve tako loseg karaktera kao oni psi koji napadaju.
Sačuvana

Mac

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 1252
Одг: ** Šinteri gde ste? **
« Odgovor #121 poslato: 11-02-2008, 15:55:08 »

Najbitnije je da se kucici pomere sa ulica, a ako nemaju dovoljno kapaciteta sve da ih cuvaju, onda neka ih uspavaju a ne da ih pustaju da se setaju po Jagodini.
Sačuvana
Dark Eagle

vesna05

  • Stalni učesnik
  • **
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 621
Одг: ** Šinteri gde ste? **
« Odgovor #122 poslato: 11-02-2008, 17:17:46 »

Toliko je humanih nacina za smanjenje broja pasa lutalica na ulici,ne mogu da verujem kakve sam sve komentare ovde procitala!!!!!!!Razni azili,udomljavanje,sterilisanje.....pa ti psi su najmanje krivi sto su na ulici!Koliko samo ljudi baci stence svoga psa na ulicu,pored moje zgrade na svaka 3 meseca pojavi se po nekoliko stenaca,i sta sad,ajde najbolje sve da ih ubijemo.....mislim da je to strasno.Ne znam kako normalan covek uopste moze da razmislja na takav nacin?!Koliko sam samo puta videla kako covek sutira psa na ulici,i da ,o takvim stvarima se prica samo ako se desi da neki pas ujede,pa i treba da ga ujede,ja bih mu odsekla obe noge!!!
Zar je Jagodina jedini grad na svetu gde nam psi lutalice toliko smetaju,mislim da je bolje razmisljati kao da se tim jadnim zivotinjama pomogne a ne kako da ih "sve pobijemo i od njih napravimo sapun",goru stvar nisam u zivotu cula,uzasno
Sačuvana

Ivanka

  • Zvezda u usponu
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 2324
Одг: ** Šinteri gde ste? **
« Odgovor #123 poslato: 11-02-2008, 18:03:25 »

A kako bi ti rešila taj problem kad si protiv azila, sterilisanja i udomljavljanja?
Sačuvana

Louis

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 1440
Одг: ** Šinteri gde ste? **
« Odgovor #124 poslato: 11-02-2008, 18:30:06 »

A kako bi ti rešila taj problem kad si protiv azila, sterilisanja i udomljavljanja?
Mozda da ih neko pokupi kamionom, pa, kao pre tri godine, ode u neko selo (u kome sam ja tad trenutno ziveo)
 i otvori vrata, istera ih napolje pa se seljani cude otkud im odjednom 25 komada luta po selu.
Sačuvana

Ivanka

  • Zvezda u usponu
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 2324
Одг: ** Šinteri gde ste? **
« Odgovor #125 poslato: 11-02-2008, 18:41:57 »

E to ti je rešenje! Koliko je sela u okolini Jagodine? Svakom selu 25 komada i problem rešen. Moguće bi bilo bolje da ih odvezu u drugu opštinu.
Sačuvana

autentik

  • Administrator
  • Svedok stvaranja istorije
  • ******
  • Karma: +0/-0
  • Na mreži Na mreži
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 17391
    • Jagodina, Ćuprija i Paraćin kao na dlanu
Одг: ** Šinteri gde ste? **
« Odgovor #126 poslato: 11-02-2008, 22:56:56 »

Samo što je sve to obrnuto

oni ih iz sela dovode u grad

groucho

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 1233
  • "knjige braco,knjige,a ne zvona i praporce"
Одг: ** Šinteri gde ste? **
« Odgovor #127 poslato: 11-02-2008, 23:27:58 »

Toliko je humanih nacina za smanjenje broja pasa lutalica na ulici,ne mogu da verujem kakve sam sve komentare ovde procitala!!!!!!!Razni azili,udomljavanje,sterilisanje.....pa ti psi su najmanje krivi sto su na ulici!Koliko samo ljudi baci stence svoga psa na ulicu,pored moje zgrade na svaka 3 meseca pojavi se po nekoliko stenaca,i sta sad,ajde najbolje sve da ih ubijemo.....mislim da je to strasno.Ne znam kako normalan covek uopste moze da razmislja na takav nacin?!Koliko sam samo puta videla kako covek sutira psa na ulici,i da ,o takvim stvarima se prica samo ako se desi da neki pas ujede,pa i treba da ga ujede,ja bih mu odsekla obe noge!!!
Zar je Jagodina jedini grad na svetu gde nam psi lutalice toliko smetaju,mislim da je bolje razmisljati kao da se tim jadnim zivotinjama pomogne a ne kako da ih "sve pobijemo i od njih napravimo sapun",goru stvar nisam u zivotu cula,uzasno


Znas kako,najlakse je praviti se human...meni je zapravo muka od takvih i to je zapravo paravan da se ne preduzme nista po pitanju pasa lutalica...Ako nemas neki konkretan predlog,bolje cuti!

Sačuvana

vesna05

  • Stalni učesnik
  • **
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 621
Одг: ** Šinteri gde ste? **
« Odgovor #128 poslato: 12-02-2008, 19:49:17 »

A kako bi ti rešila taj problem kad si protiv azila, sterilisanja i udomljavljanja?
Ja sam za to,protiv sam ubijanja.
npr.u Kragujevcu postoji devojka koja je veterinar i koja to radi besplatno,znam za neke pse gde su stanari zgrade gde pas zivi skupili oko 1000,00 dinara za anesteziju i devojka je pse sterilisala,bez ikakve nadoknade.Naravno,neko mora tog psa da primi u kucu 2-3 dana dok se u potpunosti ne osvesti i ne oporavi.Mozda i ovde postoji veterinar koji ima uslove i koji bi uradio tako nesto za dobrobit svih nas,pa i tih jadnih zivotinja
Sačuvana

Gogy

  • Član
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 50
Одг: ** Šinteri gde ste? **
« Odgovor #129 poslato: 12-02-2008, 21:25:00 »

Pa  koliko vidim bolje ih ostaviti na ulici!?
I kao sto vec ispricah moju malu anegdotu> neka onako izgladneli jedu sopstveno meso(psece) koje  ko zna od kada stoji na ivici puta pregazen!
Pas je domaca zivotinja i pre svega onaj ko ih i ima treba se brinuti o njima.
Svi znamo da je pas najbolji covekov prijatelj!!!!!
Samo divlje zivotinje se tako slobodno setaju i jedu sta gde stignu.
Mora se pod hitno nesto napraviti za te jadne zivotinje, da imaju gde da spavaju i da imaju sto je naj vaznije hranu i vodu.
Sačuvana

vesna05

  • Stalni učesnik
  • **
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 621
Одг: ** Šinteri gde ste? **
« Odgovor #130 poslato: 13-02-2008, 11:13:23 »

Ja sam pre jedno mesec dana potpisala neku peticiju za izgradnju azila u Jagodini.Jedna zena je isla po pijaci,koliko se secam bilo je dosta potpisa.Nazalost,ne znam da li ovde ima ko to da cita, zauzeti su drugim stvarima.Nemam nista protiv aqva parka i slicnih turistickih projekata,ali mogao bi neko da se pozabavi i psima sa ulica.Mislim da je sterilizacija dobro resenje,cak i kada se vrate na ulicu ti psi se ne mogu razmnozavati,samim tim nema ni velikih agresivnih grupa muzijaka koji se bore za zenku.Naravno i azil je dobro resenje
Sačuvana

autentik

  • Administrator
  • Svedok stvaranja istorije
  • ******
  • Karma: +0/-0
  • Na mreži Na mreži
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 17391
    • Jagodina, Ćuprija i Paraćin kao na dlanu
Одг: ** Šinteri gde ste? **
« Odgovor #131 poslato: 13-02-2008, 15:33:54 »

Pa to je isto to što se potpisuje i sada, kada se skupe dovoljno potpisa ondas će da predaju peticiju

Louis

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 1440
Одг: ** Šinteri gde ste? **
« Odgovor #132 poslato: 13-02-2008, 17:36:25 »

Ja sam pre jedno mesec dana potpisala neku peticiju za izgradnju azila u Jagodini.Jedna zena je isla po pijaci,koliko se secam bilo je dosta potpisa.Nazalost,ne znam da li ovde ima ko to da cita, zauzeti su drugim stvarima.Nemam nista protiv aqva parka i slicnih turistickih projekata,ali mogao bi neko da se pozabavi i psima sa ulica.Mislim da je sterilizacija dobro resenje,cak i kada se vrate na ulicu ti psi se ne mogu razmnozavati,samim tim nema ni velikih agresivnih grupa muzijaka koji se bore za zenku.Naravno i azil je dobro resenje
To za sterilizaciju je OK, ali za grupe muzjaka se ne slazem jer se sterilizacijom (kastriranjem) postize kontra efekt! Kastrirani muzjak napada cak i zenku sto je kod nekastriranog nemoguce jer sve zivotinje BRANE zenku!
Dakle to resenje samo stvara agresivnije muzjake koji bi bili slobodni!
Sterilizacija zenki je vec druga stvar, ali i oporavak duze traje.
Sačuvana

Gogy

  • Član
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 50
Одг: ** Šinteri gde ste? **
« Odgovor #133 poslato: 14-02-2008, 08:25:19 »

Evo sta kazu danasnje novine :aq22

Plaćaju odštete za ujede umesto da grade azile
Autor: Dopisnici „Blica“ | 14.02.2008 - 06:13



KRALJEVO, JAGODINA, VALJEVO, BOR, NEGOTIN - Na negotinskoj zelenoj pijaci i u okolnim ulicama prethodnih dana moglo se videti na desetine uginulih pasa, dok ih je još toliko bespomoćno ležalo svuda unaokolo i sa penom na ustima i cvilelo. Stravičan prizor izazivao je negodovanje prolaznika zbog nehumanog pokušaja da se reši problem pasa lutalica u gradu, a odgovornost za ovaj čin ne prihvata nijedna institucija i organizacija.

Ovo je jedan od najdrastičnijih primera kako su građani zbog neangažovanja lokalnih vlasti odlučili da reše ovaj problem koji imaju svi gradovi u Srbiji. U nekima su građani počeli da potpisuju peticije kako bi gradske vlasti upozorile na sve više i češće žrtave ujeda pasa bez vlasnika.
Na kraljevačkim ulicama ima trenutno 700 pasa koje su vlasnici napustili, a za gradnju prihvatilišta i njegov rad prošle godine je odvojeno 11 miliona dinara. Opština i „Čistoća“, kojoj je poveren ovaj objekt, nabavili su i vozilo za skupljanje i transport pasa vredno 15.000 evra čime se Kraljevo izborilo titulu opština koje su najviše učinile na rešavanju problema pasa bez vlasnika.
- Možda najvažniji potez bio je početak sterilizacije pasa koji su napušteni - kaže Milan Tufegdžić, direktor kraljevačke „Čistoće“.
Sa ulica je privremeno uklonjeno, sterilisano, vakcinisano i očišćeno od parazita a potom vraćeno 250 pasa. Svaki zahvat košta 3.000 dinara.
Po njegovim rečima, preostalih 500 životinja biće prikupljeno tokom ove godine. Na ovaj način populacija pasa koji žive na ulicama postepeno će da opada jer se prekida reprodukcija. Sve sterilisane i vakcinisane životinje u Kraljevu obležene su ogrlicama sa plavim privescima i brojevima za mužjake i crvenim za ženke.
- Ovaj posao biće obezvređen ako ne učinimo kompletno mikročipovanje svih pasa na teritoriji grada a potom drastičnom kaznenom politikom sprečimo nesavesne vlasnike da svoje pse puste na ulicu kada im dosade - kaže Tufegdžić.
Kraljevo je, inače, za ovu godinu odvojilo osam miliona dinara za finansiranje rada prihvatilišta za pse i sterilizaciju.
Koliko su opštinske vlasti u pravu kada značajna sredstva odvajaju za rešavanje ovog problema, govori i podatak da je samo u prošloj godini Kraljevčanima koje su ujeli psi isplaćeno više od 10 miliona dinara, što je jednako sumi izdvojenoj za gradnju i rad prihvatilišta.
- Zbog sve većeg broja napada pasa lutalica na Jagodince, pokrenuli smo potpisivanje peticije da se psi sklone sa ulice. Na ulicama je ogroman broj pasa lutalica, ljudi ih maltretiraju, a pojedini psi su agresivni i napadaju ljude i decu. Problem su vlasnici koji ostavljaju svoje ljubimce na ulici i taj broj pasa se godinama umnožava - ističe predsednica Društva za zaštitu životinja „Argos“ Ida Marjanović. Zbog ujeda pasa lutalica dvadeset građana Jagodine podnelo je tužbe protiv opštine za nadoknadu štete i u dva slučaja su dobili nadoknade.
Odlukom odbornika SO Jagodina krajem prošle godine doneta je odluka o formiranju Zoo-higijenske službe i ona počinje sa radom do kraja ove nedelje.
Od početka ovog meseca ne prođe dan da se neki Valjevac ne javi lekaru zbog ujeda pasa lutalica. Na ulicama grada je nekoliko stotina napuštenih životinja, a poreskim obveznicima u Valjevu već je iz džepa „izbijeno“ više od 300.000 dinara na ime odštete koju je Opština morala da plati ujedenim građanima, ali to nije konačna cifra.
U januaru u Valjevu je zabeleženo 20 ujeda pasa lutalica. Po proceni Društva za zaštitu životinja, na ulicama Valjeva je oko 200 pasa lutalica, mada nezvanični izvori tvrde da ih je duplo više. Predstavnici ovog Društva i opštinari obećali su da će do kraja nedelje početi akcija njihovog hvatanja, pre svega iz školskih dvorišta i bolničkog kruga.
Najviše može biti uklonjeno 100 napuštenih životinja, jer je farma u Bukovici kod Valjeva prebukirana. Problem bi trebalo da bude rešen građom trajnog azila, kapaciteta 270 pasa, u selu Zlatarić, ali to traje već tri godine, iako je Opština izdvojila sedam miliona dinara!
Prema podacima Štaba za suzbijanje besnila, na teritoriji opštine Bor u 2007. registrovane su 104 ozlede od ujeda pasa lutalica. U preduzeću „3. oktobar“, koje je zaduženo za hvatanje pasa kažu da su nemoćni da reše problem jer u kavezima više nema mesta. Eutanazija tih životinja prekinuta je nakon pritisaka lokalnog društva za zaštitu životinja, koje je podsetilo opštinske čelnike na obavezu izgradnje azila. Direktor „3. oktobra“ Jovan Manić priznaje da su zbog prepunih kaveza bili primorani da oslobode nekog psa za koga se smatra da nije agresivan, kako bi se napravilo mesto za životinju koja je nasrtala na ljude.



Pasoš za pse
TUTIN - U Tutinskoj opštini narednih meseci biće sproveden projekat obeležavanja pasa mikročipovima. Program finansira država a vlasnici pasa plaćaće po 100 dinara. Nakon obeležavanja vlasnici će za svog psa dobiti pasoš u kome će biti uneti svi podaci vezani za njihovog ljubimca. E.H.
 
 :aq22:
Nadajmo se da ce se bar deo od ovog sto su napisale novine ostvariti!
Mada meni licno se uopste ne svidja ideja da se psi posle stelirisanja pustaju opet na ulice :aq15:
Sačuvana

Mac

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 1252
Одг: ** Šinteri gde ste? **
« Odgovor #134 poslato: 14-02-2008, 09:40:55 »

E ljudi, juce sam bas video ove "sakupljace kucica" ispred moje zgrade. Bas sam pogledao sta imaju u gepeku, a tek ono kucici.  :aq01:
Sačuvana
Dark Eagle

vesna05

  • Stalni učesnik
  • **
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 621
Одг: ** Šinteri gde ste? **
« Odgovor #135 poslato: 14-02-2008, 10:22:23 »

U svakom slucaju bolje je da se negde smeste nego  da budu na ulici,nadam se da nece zavrsiti kao hrana za zooloski vrt.

U Kragujevcu se pre nekoliko godina desilo da su dva coveka  krenula sa puskom i u sred bela dana su poceli da ubijaju pse po jednom naselju,naravno ljudi i dece je bilo svuda,cini mi se da je neko i ranjen.Moja ujna i brat su bili svedoci tog ubijanja,bilo je uzasno.
Mislim da svaki vlasnik treba da cipuje svog psa i da mu nabavi pasos.U pasosu su svi podaci o psu,vakcinacijama a sa pasosem pas moze i da putuje u inostranstvo.Moj pas ga ima.
Takodje,onaj ko ima zenku a ne zeli mladunce ili nema uslova,nek sterilise svog psa.Verujte,to je dobro resenje.Moj pas je sterilisan i vise nema gomila pasa koji nas prate kao kada je bila u teranju,a to moze biti vrlo nezgodno.
Trebalo bi sto pre nesto uraditi i smestiti ih na neko mesto gde mogu normalno da zive,srce mi se cepa kada prodjem kroz grad a oni onako jadni leze po ulici da uhvate poneki zrak sunca da se zagreju i gledaju me onim tuznim ocima da im dam nesto da jedu,a ja nemam nista.A
A za one koji su rekli da zbog ovakvih kao sto sam ja niko nista ne preduzima,napomenucu to da je moj pas uzet sa ulice kao stene koje su udarila kola a deca su ga udarala i tukla skoro do smrti.Srecom pa je moja kuca sve to prezivela i sada je dobro.Imala bi ih i vise,ali zivim u stanu pa nemam mogucnosti.A ako neko razmislja o kupovini psa i ne zna koju rasu da uzme,neka uzme psa sa ulice,bice mu verniji i odaniji od bilokog rasnog psa
Sačuvana

Gogy

  • Član
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 50
Одг: ** Šinteri gde ste? **
« Odgovor #136 poslato: 14-02-2008, 14:27:38 »

Moja Bella nije sa ulice ali samo je ipak uzeli preko novina bezplatno.
Rado bih uzeli jos koje ali nemamo dovoljno mesta.
Eh samo kad bih mogli nesto da uradimo mi svi i to sami i bez opstine, zasto da cekamo godinama na njih.
Zar se danas u takvoj situaciji treba i peticija pisati?
Zar predsednik ne prolazi tim ulicama i ne vidi sve to pa se moraju skupljati potpisi da bi se njima u opstini otvorili oci?
Sačuvana

autentik

  • Administrator
  • Svedok stvaranja istorije
  • ******
  • Karma: +0/-0
  • Na mreži Na mreži
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 17391
    • Jagodina, Ćuprija i Paraćin kao na dlanu
Одг: ** Šinteri gde ste? **
« Odgovor #137 poslato: 17-02-2008, 11:22:58 »

Prema opet tajanstvenom izvoru, noćas je došlo do provale Veterinarske stanice i svi psi koji su se nalazili u kavezima bili su pušteni

Louis

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 1440
Одг: ** Šinteri gde ste? **
« Odgovor #138 poslato: 17-02-2008, 17:28:15 »

Takvog provalnika bi trebalo zajedno sa tim psima u isti kavez!
Sačuvana

autentik

  • Administrator
  • Svedok stvaranja istorije
  • ******
  • Karma: +0/-0
  • Na mreži Na mreži
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 17391
    • Jagodina, Ćuprija i Paraćin kao na dlanu
Одг: ** Šinteri gde ste? **
« Odgovor #139 poslato: 20-02-2008, 12:39:56 »

Kako nezvanično saznajemo, policija je privela osobu M.L. iz Jagodine staru 30 godina. Očekuje se podnošenje krivične prijave protiv ove osobe a udruženje za zaštitu životinja ARGOS će podneti krivičnu prijavu protiv radnika  koji su na brutalan i ne human način hvalati životinje sa uluca.
 

Stranica je napravljena za 0.117 sekundi sa 24 upita.