Forum Beograd Jagodina Ćuprija Paraćin

Molim vas da se prijavite ili se registrujete.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Napredna pretraga  

Vesti:

Samo za Registrovane članove je moguć pristup u kategoriji '' Ljubav & Sex & Lepotice''
Obavezno pročitajne uslove korišćenja Foruma ->
Uslovi Korišćenja

Autor Tema: Parking u centru grada  (Pročitano 121288 puta)

0 Članovi i 4 gostiju pregledaju ovu temu.

Salvador

  • Član
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 99
Одг: Parking u centru grada
« Odgovor #180 poslato: 23-07-2007, 23:54:01 »


dokapitalizaciju mogu da zivrse i clanovi druztva,

Jao bre,kako tako pricas?
Zasto bi to radili clanovi drustva?
Odnosno,zasto bi stampali nove akcije pa ih kupovali od samih sebe?
Ako vec imaju dovoljno novca za povecanje svog budzeta i za ulaganje,nemaju potrebe da vrse emisiju novih akcija.Mogu jednostavno da uloze taj kapital.

lepo, sta ti je tu cudno. recimo imamo nas dvojica zajednicku firmu, ti imas 10% ja drzim 90%. treba nam kinta i umesto da pustimo nekog treceg, ti iz nekog drugog posla povuces kintu i izvrsimo dokapitalizaciju, s tim sto se onda i odnosi izmedju nas menjaju (procenti). jasnije?


Neka bude kao sto si rekao.Ja povucem kintu i hocu tim parama da povecam budzet preduzeca i povecam proizvodni pogon,to mogu da uradim i bez stampanja novih akcija i kupovanja istih od samoga sebe.
Zasto bih stampao nove akcije(pored postojecih) i kupovao iste kada taj kapital mogu da i bez toga ulozim u tu firmu?
Sačuvana

zs

  • Gost
Одг: Parking u centru grada
« Odgovor #181 poslato: 24-07-2007, 06:53:35 »


dokapitalizaciju mogu da zivrse i clanovi druztva,

Jao bre,kako tako pricas?
Zasto bi to radili clanovi drustva?
Odnosno,zasto bi stampali nove akcije pa ih kupovali od samih sebe?
Ako vec imaju dovoljno novca za povecanje svog budzeta i za ulaganje,nemaju potrebe da vrse emisiju novih akcija.Mogu jednostavno da uloze taj kapital.

lepo, sta ti je tu cudno. recimo imamo nas dvojica zajednicku firmu, ti imas 10% ja drzim 90%. treba nam kinta i umesto da pustimo nekog treceg, ti iz nekog drugog posla povuces kintu i izvrsimo dokapitalizaciju, s tim sto se onda i odnosi izmedju nas menjaju (procenti). jasnije?


Neka bude kao sto si rekao.Ja povucem kintu i hocu tim parama da povecam budzet preduzeca i povecam proizvodni pogon,to mogu da uradim i bez stampanja novih akcija i kupovanja istih od samoga sebe.
Zasto bih stampao nove akcije(pored postojecih) i kupovao iste kada taj kapital mogu da i bez toga ulozim u tu firmu?

ko stampa akcije? hoces da kazes da se u sadasnjem berzanskom poslovanju masovno koriste stampane akcije? uz to dokapitalizacija ne znaci uopste da se stampaju nove akcije, nego da je neko gurnuo novac u firmu. ako neko od  suvlasnika da novac firmi za dalje sirnje, onda se menja i odnos izmedju suvlasnika firme i izvrsena je dokapitalizacija. menjaju se procenti, ali se opet nije pustila u promet serija akcija jer se ne zeli da neko novi postane suvlasnik, vec je sve zavrseno u okviru postojecih vlasnika. sta je tu nejasno?
Sačuvana

Salvador

  • Član
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 99
Одг: Parking u centru grada
« Odgovor #182 poslato: 24-07-2007, 07:39:57 »

ko stampa akcije? hoces da kazes da se u sadasnjem berzanskom poslovanju masovno koriste stampane akcije? uz to dokapitalizacija ne znaci uopste da se stampaju nove akcije, nego da je neko gurnuo novac u firmu. ako neko od  suvlasnika da novac firmi za dalje sirnje, onda se menja i odnos izmedju suvlasnika firme i izvrsena je dokapitalizacija. menjaju se procenti, ali se opet nije pustila u promet serija akcija jer se ne zeli da neko novi postane suvlasnik, vec je sve zavrseno u okviru postojecih vlasnika. sta je tu nejasno?

Uh,bas ti ovo slabo ide.
 Prema odredbi člana 281. Zakona o preduzećima, osnovni kapital preduzeća povećava se izdavanjem novih akcija po osnovu novih uloga. Ovakvo povećanje kapitala naziva se i dokapitalizacija, pod čime se podrazumeva novo ulaganje kojim se povećavaju sredstva i kapital preduzeća. Znači, ovde se ne radi o povećanju osnovnog kapitala iz ostvarene dobiti ili iz rezervi, već o povećanju na osnovu emisije novih serija akcija, što zahteva poseban zakonski postupak ali i jasnu ekonomsku analizu opravdanosti.
Sačuvana

zs

  • Gost
Одг: Parking u centru grada
« Odgovor #183 poslato: 24-07-2007, 07:47:45 »

ko stampa akcije? hoces da kazes da se u sadasnjem berzanskom poslovanju masovno koriste stampane akcije? uz to dokapitalizacija ne znaci uopste da se stampaju nove akcije, nego da je neko gurnuo novac u firmu. ako neko od  suvlasnika da novac firmi za dalje sirnje, onda se menja i odnos izmedju suvlasnika firme i izvrsena je dokapitalizacija. menjaju se procenti, ali se opet nije pustila u promet serija akcija jer se ne zeli da neko novi postane suvlasnik, vec je sve zavrseno u okviru postojecih vlasnika. sta je tu nejasno?

Uh,bas ti ovo slabo ide.
 Prema odredbi člana 281. Zakona o preduzećima, osnovni kapital preduzeća povećava se izdavanjem novih akcija po osnovu novih uloga. Ovakvo povećanje kapitala naziva se i dokapitalizacija, pod čime se podrazumeva novo ulaganje kojim se povećavaju sredstva i kapital preduzeća. Znači, ovde se ne radi o povećanju osnovnog kapitala iz ostvarene dobiti ili iz rezervi, već o povećanju na osnovu emisije novih serija akcija, što zahteva poseban zakonski postupak ali i jasnu ekonomsku analizu opravdanosti.

rekoh ti jos poodavno da konsultujes nekog knjigovodju
Sačuvana

Salvador

  • Član
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 99
Одг: Parking u centru grada
« Odgovor #184 poslato: 24-07-2007, 08:02:41 »

rekoh ti jos poodavno da konsultujes nekog knjigovodju

Mislim da je ovde dovoljan i zakon o preduzecima R.S.
Sačuvana

zs

  • Gost
Одг: Parking u centru grada
« Odgovor #185 poslato: 24-07-2007, 08:04:09 »

rekoh ti jos poodavno da konsultujes nekog knjigovodju

Mislim da je ovde dovoljan i zakon o preduzecima R.S.


nemoj da mislis, poslusaj ponekad, nece ti skoditi
Sačuvana

Salvador

  • Član
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 99
Одг: Parking u centru grada
« Odgovor #186 poslato: 24-07-2007, 08:11:29 »

nemoj da mislis, poslusaj ponekad, nece ti skoditi

Pa ti nisi u pravu a ne ja.(ovo sto si rekao za dokapitalizaciju je jos smesnije od onog da preduzece ne mora da prijavljuje pazar ako ga ulaeze u posao).Tako da bi ti trebalo da poslusas i procitas glasnike vlade pre nego sto ulazis u bilo koju raspravu.
Definiciju dokapitalizacije nisam ja smislio.Uostalom,imas na netu sigurno "pravni informator" pa pogledaj sam i nemoj da pricas napamet.
Ti pricas o jednostavnom ulaganju a ne o dokapitalizaciji.Sustina dokapitalizacije je ulazak sredstava sa strane.
« Poslednja izmena: 24-07-2007, 08:30:09 od strane Salvador »
Sačuvana

zs

  • Gost
Одг: Parking u centru grada
« Odgovor #187 poslato: 24-07-2007, 08:44:03 »

nemoj da mislis, poslusaj ponekad, nece ti skoditi

Pa ti nisi u pravu a ne ja.(ovo sto si rekao za dokapitalizaciju je jos smesnije od onog da preduzece ne mora da prijavljuje pazar ako ga ulaeze u posao).Tako da bi ti trebalo da poslusas i procitas glasnike vlade pre nego sto ulazis u bilo koju raspravu.
Definiciju dokapitalizacije nisam ja smislio.Uostalom,imas na netu sigurno "pravni informator" pa pogledaj sam i nemoj da pricas napamet.
Ti pricas o jednostavnom ulaganju a ne o dokapitalizaciji.Sustina dokapitalizacije je ulazak sredstava sa strane.

slobodno se raspitaj,. ne boli nista
Sačuvana

Mira

  • Gost
Одг: Parking u centru grada
« Odgovor #188 poslato: 27-07-2007, 11:46:56 »

Vrtitie se temi!
Sačuvana

Loremo

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 1502
Одг: Parking u centru grada
« Odgovor #189 poslato: 05-08-2007, 18:19:26 »

 jel ima informacija kako posluju i jesu lokali useljeni i ko se smestio?
Sačuvana

zs

  • Gost
Одг: Parking u centru grada
« Odgovor #190 poslato: 06-08-2007, 22:09:44 »

jel ima informacija kako posluju i jesu lokali useljeni i ko se smestio?

lokali su jos uvek prazni
Sačuvana

STRIPOTEKA

  • Gost
Одг: Parking u centru grada
« Odgovor #191 poslato: 07-08-2007, 20:51:43 »

Mene zanima kako se tretira zaustavljanje vozila a ne parkiranje.Kako da kontrolor zna da sam se zaustavio do 15 minuta
a da se nisam parkirao preko tog vremena.Stanem kod C-marketa udjem izadjem i gotovo -kazna.
Sačuvana

Daddy

  • Član
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 1
Одг: Parking u centru grada
« Odgovor #192 poslato: 08-08-2007, 14:22:56 »

Tako sto ce da proveri da li si uplatio pa ponovo proveri za 15 min. Ako nisi kompjuter ti automatski stampa doplatnu kartu. Pitajte sta vas interesuje, radio sam u Beogradskom parking serivisu i ceo sistem je radjen na istom principu. Inace finansijer, organizator i inicijator je firma MAYERA iz Gornjeg Milanovca koja je napravila saobracajnu studiju, koja kosta nesto nenormalno. Pare od lokala su sluzile za izgradnju garaze i za dodatne troskove parking servisu. Samo da znate da onaj jedan uredjaj za kontrolu (PDA) kosta preko 1000 E. A to da je metar kostao 3500 E mislim da je cista glupost. Znam da opstina nista nije ulagala i da ima cist profit. Mislim da je ovo jedna dobra stvar koja se dogodila nasem gradu. Jos kad budu uveli pauka moci cemo da se pohvalimo kako smo uredjen grad.
Sačuvana

zs

  • Gost
Одг: Parking u centru grada
« Odgovor #193 poslato: 08-08-2007, 16:57:48 »

Tako sto ce da proveri da li si uplatio pa ponovo proveri za 15 min. Ako nisi kompjuter ti automatski stampa doplatnu kartu. Pitajte sta vas interesuje, radio sam u Beogradskom parking serivisu i ceo sistem je radjen na istom principu. Inace finansijer, organizator i inicijator je firma MAYERA iz Gornjeg Milanovca koja je napravila saobracajnu studiju, koja kosta nesto nenormalno. Pare od lokala su sluzile za izgradnju garaze i za dodatne troskove parking servisu. Samo da znate da onaj jedan uredjaj za kontrolu (PDA) kosta preko 1000 E. A to da je metar kostao 3500 E mislim da je cista glupost. Znam da opstina nista nije ulagala i da ima cist profit. Mislim da je ovo jedna dobra stvar koja se dogodila nasem gradu. Jos kad budu uveli pauka moci cemo da se pohvalimo kako smo uredjen grad.

grdno gresis sinko. u jagodini se ne koriste PDA uredjaji (inace oni kostaju od 100 eura pa navise, ne moraju se uvek kupovati najskuplji pa jos da se  neko jos i ugradi u cenu). inace kontrolori u jagodini koriste mobilne telefone koji su mnogo jeftiniji.

uzgred ta studija ne kosta nista nenormalno, tu studiju skoro svako moze da dobije za nekoliko hiljada eura iz na primer austrije, to sto si ti cuo da ona dosta kosta ne znaci da je njihova studija malo ili mnogo placena, vec da se tu neko grdno omastio od ugradjivanja u cenu
« Poslednja izmena: 08-08-2007, 16:58:09 od strane zs »
Sačuvana

Loremo

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 1502
Одг: Parking u centru grada
« Odgovor #194 poslato: 08-08-2007, 17:06:00 »

Ovo 15min ne razumem. Jel besplatno ili nije?
Sačuvana

zs

  • Gost
Одг: Parking u centru grada
« Odgovor #195 poslato: 08-08-2007, 17:07:11 »

Ovo 15min ne razumem. Jel besplatno ili nije?

do 15 minuta se tretira kao zaustavljanje, ne parkiranje i trebalo bi da bude besplatno
Sačuvana

opajdara

  • Stalni učesnik
  • **
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 564
Одг: Parking u centru grada
« Odgovor #196 poslato: 08-08-2007, 18:06:53 »

Tako sto ce da proveri da li si uplatio pa ponovo proveri za 15 min. Ako nisi kompjuter ti automatski stampa doplatnu kartu. Pitajte sta vas interesuje, radio sam u Beogradskom parking serivisu i ceo sistem je radjen na istom principu. Inace finansijer, organizator i inicijator je firma MAYERA iz Gornjeg Milanovca koja je napravila saobracajnu studiju, koja kosta nesto nenormalno. Pare od lokala su sluzile za izgradnju garaze i za dodatne troskove parking servisu. Samo da znate da onaj jedan uredjaj za kontrolu (PDA) kosta preko 1000 E. A to da je metar kostao 3500 E mislim da je cista glupost. Znam da opstina nista nije ulagala i da ima cist profit. Mislim da je ovo jedna dobra stvar koja se dogodila nasem gradu. Jos kad budu uveli pauka moci cemo da se pohvalimo kako smo uredjen grad.

grdno gresis sinko. u jagodini se ne koriste PDA uredjaji (inace oni kostaju od 100 eura pa navise, ne moraju se uvek kupovati najskuplji pa jos da se  neko jos i ugradi u cenu). inace kontrolori u jagodini koriste mobilne telefone koji su mnogo jeftiniji.

uzgred ta studija ne kosta nista nenormalno, tu studiju skoro svako moze da dobije za nekoliko hiljada eura iz na primer austrije, to sto si ti cuo da ona dosta kosta ne znaci da je njihova studija malo ili mnogo placena, vec da se tu neko grdno omastio od ugradjivanja u cenu

BRAVO!!! Sve je to i radjeno samo zbog UGRADJIVANJA :D :D :D Tako po celom gradu, samo da je za marketing podobno i da se ugradi Palma, nije bitno sta se radi :D
Sačuvana

zs

  • Gost
Одг: Parking u centru grada
« Odgovor #197 poslato: 08-08-2007, 18:09:07 »

Tako sto ce da proveri da li si uplatio pa ponovo proveri za 15 min. Ako nisi kompjuter ti automatski stampa doplatnu kartu. Pitajte sta vas interesuje, radio sam u Beogradskom parking serivisu i ceo sistem je radjen na istom principu. Inace finansijer, organizator i inicijator je firma MAYERA iz Gornjeg Milanovca koja je napravila saobracajnu studiju, koja kosta nesto nenormalno. Pare od lokala su sluzile za izgradnju garaze i za dodatne troskove parking servisu. Samo da znate da onaj jedan uredjaj za kontrolu (PDA) kosta preko 1000 E. A to da je metar kostao 3500 E mislim da je cista glupost. Znam da opstina nista nije ulagala i da ima cist profit. Mislim da je ovo jedna dobra stvar koja se dogodila nasem gradu. Jos kad budu uveli pauka moci cemo da se pohvalimo kako smo uredjen grad.

grdno gresis sinko. u jagodini se ne koriste PDA uredjaji (inace oni kostaju od 100 eura pa navise, ne moraju se uvek kupovati najskuplji pa jos da se  neko jos i ugradi u cenu). inace kontrolori u jagodini koriste mobilne telefone koji su mnogo jeftiniji.

uzgred ta studija ne kosta nista nenormalno, tu studiju skoro svako moze da dobije za nekoliko hiljada eura iz na primer austrije, to sto si ti cuo da ona dosta kosta ne znaci da je njihova studija malo ili mnogo placena, vec da se tu neko grdno omastio od ugradjivanja u cenu

BRAVO!!! Sve je to i radjeno samo zbog UGRADJIVANJA :D :D :D Tako po celom gradu, samo da je za marketing podobno i da se ugradi Palma, nije bitno sta se radi :D

koliiko vidim mali je radio ili radi u beogradskom parking servisu i kod njih su pda urejdaje placali 1000 eura, i tamo je bilo ugradjivanja. na zalost, kako stvari stoje, ugradjivanje je nacionalni sport - svako se ugradjuje gde moze i koliko moze :(
Sačuvana

jagodinka_

  • Svakodnevni prolaznik
  • *
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 452
Одг: Parking u centru grada
« Odgovor #198 poslato: 18-08-2007, 17:04:27 »

jel ima informacija kako posluju i jesu lokali useljeni i ko se smestio?
[/quotetaj parking je prazan, nema ni jednog vozila tako da nema price o poslovanju. jos jedan objekat koji ce da zvrji prazan i polako propada. parking vise niko i ne pominje, da ima i jedno parkirano vozilo poludeli bi od palminih reportera , pitanja vozacima bi verovatno ovako glasila " jeste li iz subotice dosli samo da bi se parkirali u jagodini" ili " ima li negde u svetu ovakav parking" odgovor bi naravno glasio "neeemaaa". Ovako posto je parking potpuno prazan niko ga i ne pominje. Palma uzeo pare, neke face ce da se usele u lokale, jagodinci sapuci izmedju sebe, pljuju, kude i na tome ce da se zavrsi . motka brale, motka, dok motka ne proradi nema nista.....
Sačuvana

ONA

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 1039
Одг: Parking u centru grada
« Odgovor #199 poslato: 18-08-2007, 18:49:32 »

Samo se pitam sto je prazan ( a jeste ), losa moc navike,cena,sta li je,ne mogu da kazem kriv je dmp sto je napravio parking (koliko se ko "ogradio",ma i od toga nemam nista,vec je to na "sigurnom"), ali sta je razlog NEPARKIRANJA na parkingu? O tome razmisljam...dal da propadne investicija....pa i to mi dodje bezveze...zbunjena sam po ovom pitanju,nemam pojma u kom pravcu treba da razmisljam da dodjem do odgovora.........
Sačuvana
 

Stranica je napravljena za 0.151 sekundi sa 24 upita.