Forum Beograd Jagodina Ćuprija Paraćin

Molim vas da se prijavite ili se registrujete.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Napredna pretraga  

Vesti:

Samo za Registrovane članove je moguć pristup u kategoriji '' Ljubav & Sex & Lepotice''
Obavezno pročitajne uslove korišćenja Foruma ->
Uslovi Korišćenja

Autor Tema: Magija  (Pročitano 59758 puta)

0 Članovi i 3 gostiju pregledaju ovu temu.

anny

  • Gost
Magija
« poslato: 15-04-2008, 12:52:26 »

Magija je umijeće upravljanja energijom čija snaga proizlazi iz dubine ljudske duše. Nesvjesno skrivena je u svakome i ispod površine skriva mnoge mogućnosti i potencijale, čekajući da se izvuče na površinu da bi ostvarila postavljeni joj cilj.
Magija je umjetnost, sposobnost prepoznavanja unutarnje snage i fokusiranja energije sa određenim ciljem.
Svaki magični čin, ritual, je komunikacija sa višom svijesti (Bogom, Božicom ili drugim božanstvima,) iako magija nema ništa zajedničko sa religijom.
Magija zadire iza granica prirodnog svijeta i prelazi uzrok i rezultat. Rezultat u magiji ne može se točno predvidjeti, a isti magijski rituali ne daju uvijek jednak rezultat. On varira od pojedinca do pojedinca ovisno o unutarnjoj snazi i sposobnosti upravljanja energijom.
Magija poput rijeke uvijek traži najbliži put prema moru. Kada je želja definirana i ritual izveden, magija traži najbliži put k ostvarenju želje. Magija otvara mnoge mogućnosti, a vješt praktikant magije (nazivan vještica ili mag), prepoznaje ih i koristi kao najbolja rješenja, jer će u protivnom ona biti izgubljena. Ako poželite jesti jabuku, magija će vam staviti jabuku u ruku, ali gristi je morate sami.
Ako na putu do željenog rezultata postoje zapreke, magija pomaže da se zapreke nadiđu, makar se činile nepremostive. Ako su potrebni izvanredni, spektakularni rezultati, magija je spektakularna.

Jedan od aspekata magije je da je ona nevezana, neograničena vremenom. Magijski rezultat može nastupiti i prije izvedbe rituala. Ovo može zvučati kao fantastična stvar onima koji magiju još nisu iskusili, međutim nije potrebno razumjeti kako magija djeluje da bi se mogla prakticirati. U mnogim kulturama magiju svakodnevno prakticiraju obični, jednostavni često i neuki ljudi, da bi uz njezinu pomoć mogli savladati svakodnevne probleme.

Postoji mnogo različitih vrsta magije: - prirodna magija, ritualna magija, visoka magija, ceremonijalna magija, i svaka grana pomalo se razlikuje od ostalih ritualima, ceremonijama i praksom. Međutim osnove i korijeni u magiji uvijek ostaju isti. Razlike među granama magije proizlaze zbog individualnog pristupa praktikanata, razlika u kulturi, jeziku i raznolikosti božanstva (eng. deities) koje se štuju. Različite varijacije očituju se čak i unutar istih grana magije, posebice u istim ritualima i čarolijama koje se prilagođavaju pojedincu radi njegove lakše vizualizacije i poistovjećivanja sa osobnom energijom.

U prirodnoj magiji postoji teorija da su mnogi predmeti iz prirode – (stijene, korijenje, biljke, kosti životinja) međusobno povezane. Na primjer, ružičasti kvarc je vezan uz ljubav i ljubavne rituale, začin cimet vezan je uz novac i blagostanje, mahovina uz novčane dobitke i igre na sreću. U ovoj grani magije dakle postoji veza između predmeta i njihove magijske simbolike i magičnih svojstava koja proizlaze iz starih doktrina i nauka koje objedinjuju duhovno, prirodu, nauku i alkemiju.
Čaranje u prirodnoj magiji često ne sadrži elemente zazivanja božanstva, molitva ili ritualnu strukturu. Tu se jednostavno koriste magična svojstva biljaka, kamenja ili predmeta da bi se magija izvela i ostvarila.

U nekim tradicijama wicce ili paganizma, magija je realnost isključivo božanskog. Praktikant tada zaziva Boga ili Božicu da bi prisustvovali u njegovom ritualu i pomogli mu u ostvarenju rituala. Na primjer, izvodeći čaroliju za ljubav netko će poželjeti zazvati Božicu Afroditu da bi prisustvovala u magičnom ritualu. Osoba koja preseljava u novi dom zazivat će Brighit ili Frey-u, božicu ljubavi i doma. Neke magijske grane vjeruju da je za ostvarenje magijskog čina potreban samo točan cilj i želja u ostvarenje. U toj grani svijeće, bilje i predmeti nisu bitni ni važni, ali mogu služiti kao sredstvo za lakšu vizualizaciju.
Magija neće riješiti sve vaše probleme, ali ako se koristi pažljivo i ispravno može biti jako i korisno sredstvo koje olakšava svakodnevni život i često iznenađuje izvanrednim rezultatima, uveseljava nas i jača.
Sačuvana

Dak

  • Zvezda u usponu
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 3110
  • Svetski putnik
Одг: Magija
« Odgovor #1 poslato: 15-04-2008, 14:24:20 »

Mi i nesvesno koristimo neku vrstu magije.Kad dobijemo novac-provucemo ga kroz kosu,ili-da ne cuje zlo-pa kucnemo u drvo itd.
Sačuvana
"Pazite sta zelite,mozda vam se zelje i ostvare".

Schnuffel

  • Stalni učesnik
  • **
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 682
    • Schnuffel
Одг: Magija
« Odgovor #2 poslato: 14-06-2008, 12:36:25 »

Magija je nešto što smo nekada daaaaavnooo imali, što je nekima ostalo u vrlo malom sećanju te mogu da je ograničeno koriste. Takvi hipersenzitivni ljudi, često neshvaćeni u današnjoj kulturi, nazivaju se kojekakvim pogrdim imenima od strane onih koji njihove male moći ne razumeju. Većini je to ostalo u sećanju kao postupci koje si opisao Dak ali bez ikakvog dejstva na stvarnost. To se danas zove sujeverje, upravo od onih koji su ograničenih shvatanja.
Srećom, doći će vreme, kada će se svest čoveka uzdići, tj. vratiti onom stupnju koji je imao pre mnoooogo milenijuma i tada to neće biti "magija" već normalno stanje duha i razuma u saglasju sa Kosmosom.
Sačuvana
Živimo ljubav, budimo ljubav, zračimo ljubav.
Radnik svetlosti

Dak

  • Zvezda u usponu
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 3110
  • Svetski putnik
Одг: Magija
« Odgovor #3 poslato: 15-06-2008, 19:04:28 »

Magija je nešto što smo nekada daaaaavnooo imali, što je nekima ostalo u vrlo malom sećanju te mogu da je ograničeno koriste. Takvi hipersenzitivni ljudi, često neshvaćeni u današnjoj kulturi, nazivaju se kojekakvim pogrdim imenima od strane onih koji njihove male moći ne razumeju. Većini je to ostalo u sećanju kao postupci koje si opisao Dak ali bez ikakvog dejstva na stvarnost. To se danas zove sujeverje, upravo od onih koji su ograničenih shvatanja.
Srećom, doći će vreme, kada će se svest čoveka uzdići, tj. vratiti onom stupnju koji je imao pre mnoooogo milenijuma i tada to neće biti "magija" već normalno stanje duha i razuma u saglasju sa Kosmosom.
Neki su na tom stepenu odavno(necu da koristim kroacijaizme),samo ste se oni tesko pojavljuju u javnosti.A dok drugi dodju do tog stepena-ima da nas akne neki asteroid!A onda cemo STVARNO da budemo u saglasju sa kosmosom.
Sačuvana
"Pazite sta zelite,mozda vam se zelje i ostvare".

Schnuffel

  • Stalni učesnik
  • **
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 682
    • Schnuffel
Одг: Magija
« Odgovor #4 poslato: 16-06-2008, 13:17:06 »

Da stupanj = stepen.  :aq24:
Ja sam u školi učila srpskohrvatski jezik a i veliki sam Jugonostalgičar.
Ne brini neće da nas lupi nikakav asteroid. :aq29:
Ako bi nas lupio tada bi bili u saglasju sa kosmosom, tj. deo kosmosa ( u atomima ). :aq21:
« Poslednja izmena: 16-06-2008, 13:19:15 od strane Schnuffel »
Sačuvana
Živimo ljubav, budimo ljubav, zračimo ljubav.
Radnik svetlosti

Dak

  • Zvezda u usponu
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 3110
  • Svetski putnik
Одг: Magija
« Odgovor #5 poslato: 16-06-2008, 17:57:14 »

I ja sam Jugonostalgicar,i ako sam mladji.A kako znas da nece da nas lupi?
Sačuvana
"Pazite sta zelite,mozda vam se zelje i ostvare".

anny

  • Gost
Одг: Magija
« Odgovor #6 poslato: 16-06-2008, 18:52:25 »

I ja sam Jugonostalgicar,i ako sam mladji.A kako znas da nece da nas lupi?
Ja pretpostavljam iz OBJAVA...I, takodje, sam ubedjena kao i Schnuffel...
Sačuvana

Schnuffel

  • Stalni učesnik
  • **
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 682
    • Schnuffel
Одг: Magija
« Odgovor #7 poslato: 16-06-2008, 21:11:27 »

E pa to je tajna. :aq08:
Sačuvana
Živimo ljubav, budimo ljubav, zračimo ljubav.
Radnik svetlosti

Schnuffel

  • Stalni učesnik
  • **
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 682
    • Schnuffel
Одг: Magija
« Odgovor #8 poslato: 17-06-2008, 23:33:42 »

Kad anny nešto napiše ja nemam potrebe to da ponavljam. Biće vam dosadno.
Sačuvana
Živimo ljubav, budimo ljubav, zračimo ljubav.
Radnik svetlosti

Dak

  • Zvezda u usponu
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 3110
  • Svetski putnik
Одг: Magija
« Odgovor #9 poslato: 24-06-2008, 17:43:43 »

E pa to je tajna. :aq08:
Bas si impresivna...
Sačuvana
"Pazite sta zelite,mozda vam se zelje i ostvare".

Schnuffel

  • Stalni učesnik
  • **
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 682
    • Schnuffel
Одг: Magija
« Odgovor #10 poslato: 25-06-2008, 21:13:46 »

Pa, trudim se.
Sačuvana
Živimo ljubav, budimo ljubav, zračimo ljubav.
Radnik svetlosti

Fanta

  • Prijatelj
  • *****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 5090
Одг: Magija
« Odgovor #11 poslato: 06-07-2008, 02:34:58 »

Strasno je i tuzno sta se ovde propagira!
Sačuvana

anny

  • Gost
Одг: Magija
« Odgovor #12 poslato: 06-07-2008, 11:26:57 »

Strasno je i tuzno sta se ovde propagira!
Sasvim si u pravu... :aq04: Mislim da bi, one sektaše Schnuffel, Zockeyja, Celestinu i anny, trebalo spaliti... Opasni su po okolinu...
Sačuvana

Fanta

  • Prijatelj
  • *****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 5090
Одг: Magija
« Odgovor #13 poslato: 08-07-2008, 01:39:07 »

Ma ne anny, jako ste dosadni i kontroverzni.

pa-pa
Sačuvana

anny

  • Gost
Одг: Magija
« Odgovor #14 poslato: 08-07-2008, 10:49:43 »

Da, za one koji nas ne shvataju...
Sačuvana

Fanta

  • Prijatelj
  • *****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 5090
Одг: Magija
« Odgovor #15 poslato: 09-07-2008, 01:27:57 »

I sta je vasa misija, da prosvetljujete ljude?  :aq24:
Sačuvana

Schnuffel

  • Stalni učesnik
  • **
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 682
    • Schnuffel
Одг: Magija
« Odgovor #16 poslato: 26-07-2008, 07:48:10 »

Ne razumem zašto vam smeta drugačije mišljenje. Mi nikog ne prisiljavamo ni na šta. Ako vam se ne sviđaju naši odgovori jednostavno ih ignorišite.
Sačuvana
Živimo ljubav, budimo ljubav, zračimo ljubav.
Radnik svetlosti

Bloody_Mistress

  • Član
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 29
  • Not a drop of blood...
Одг: Magija
« Odgovor #17 poslato: 09-10-2008, 23:27:36 »

Ne razumem zašto vam smeta drugačije mišljenje. Mi nikog ne prisiljavamo ni na šta. Ako vam se ne sviđaju naši odgovori jednostavno ih ignorišite.
Slazem se sa tobom...ako se nekome ne svidja ovo,neka slobodno zaobidje.
Ja verujem u magiju,i trudim se da sto vise saznam o njoj(wicca,vodoo,samanizam,vampirizam itd.)
Sačuvana
Enforse the world no more.Bee free...Alone,you might find serenity...

anny

  • Gost
Одг: Magija
« Odgovor #18 poslato: 11-10-2008, 12:18:32 »

Citat
vampirizam
wq56
Nemoj toliko biti opsednuta tamom... :aq13:
Sačuvana

Mariah

  • Svakodnevni prolaznik
  • *
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 390
  • Zaljubljena dusa...
Одг: Magija
« Odgovor #19 poslato: 22-01-2009, 22:32:06 »

anny stvarno ti je cool onaj tekst o magiji,a meni se,kao carobnici jako svideo...Ma salim se nijedan moj pokusaj do sada nije upalio! Ja sam Mariah ,zaludjenica za magiju :aq04:
Sačuvana
Magija je svuda oko nas i ona nema granice svoje vladavine ,ali je vrlo izbirljiva u vezi njenih predstavnika...
 

Stranica je napravljena za 0.107 sekundi sa 24 upita.