Forum Beograd Jagodina Ćuprija Paraćin

Molim vas da se prijavite ili se registrujete.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Napredna pretraga  

Vesti:

Samo za Registrovane članove je moguć pristup u kategoriji '' Ljubav & Sex & Lepotice''
Obavezno pročitajne uslove korišćenja Foruma ->
Uslovi Korišćenja

Autor Tema: Imate 30 god. a iza sebe ni 'kučeta ni mačeta', vaša razmišljanja?  (Pročitano 19579 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

autentik

  • Administrator
  • Svedok stvaranja istorije
  • ******
  • Karma: +0/-0
  • Na mreži Na mreži
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 17391
    • Jagodina, Ćuprija i Paraćin kao na dlanu

 Za sve one koji su napunili tridesetu a nemaju iza sebe ni kuceta ni maceta kako se osecate?

Da li mislite da vam je zivot promasen ,kako se osecate , na koji nacin sad posmatrate zivot i kako ga zivite?


tekst (pitanje)  preuzet sa foruma      http://forum.bgdcafe.com/

razran

  • Član
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 13

ako ti je ideja vodilja uporedjenje sa drugima,moze biti deprimirajuce.ali,ako te vode sopstveni ciljevi,kojima vidis da se priblizavas,to moze biti i nebitno.uostalom,gospodin jung je govorio kako tek oko 35. nas "duh" sazreva i pocinje da stvara neke druge prioritete,a on je govorio puno istinitih stvari.ne bih da ovo bude shvaceno kao bezanje,izgovor,ja jesam u toj situaciji,ali daleko od toga da smatram kako "nemam ni kuceta ni maceta",vazno je u kojim se kategorijama razmislja.
Sačuvana

Loremo

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 1502

ako ti je ideja vodilja uporedjenje sa drugima,moze biti deprimirajuce.ali,ako te vode sopstveni ciljevi,kojima vidis da se priblizavas,to moze biti i nebitno.uostalom,gospodin jung je govorio kako tek oko 35. nas "duh" sazreva i pocinje da stvara neke druge prioritete,a on je govorio puno istinitih stvari.ne bih da ovo bude shvaceno kao bezanje,izgovor,ja jesam u toj situaciji,ali daleko od toga da smatram kako "nemam ni kuceta ni maceta",vazno je u kojim se kategorijama razmislja.
:aq07: :aq07: :aq07: :aq04:
Sačuvana

anny

  • Gost

Slažem se sa Razranom... Sve ima svoje "zašto?" koje je nama nedokučivo... :aq29:
Sačuvana

Schnuffel

  • Stalni učesnik
  • **
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 682
    • Schnuffel

Pa imate sebe ... a možda grešim?
Sačuvana
Živimo ljubav, budimo ljubav, zračimo ljubav.
Radnik svetlosti

Dak

  • Zvezda u usponu
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 3110
  • Svetski putnik

Pa imate sebe ... a možda grešim?
Ljudi nisu ni svesni toga koliko im je neko potreban kao zivotni saputnik.Licno-ne volim ni najmanje samodovoljne ljude.
Sačuvana
"Pazite sta zelite,mozda vam se zelje i ostvare".

Louis

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 1440

Cim cujem da neko o nekom drugom prica kako nema nicega a toliko godina, odmah mi dodje da se ukljucim u razgovor!
Pocetak tog razgovora bi verovatno bio:"Sta tebe briga dal' ima ili ne? Gledaj sebe, a ne druge!".
Ja imam i vise od 30 pa i od 40, al' mi ne predstavlja problem da kazem da sve sto imam, ostalo mi od oca!
Prethodne drzave u kojima sam bio (SFRJ,SRJ,SCG) su gledale da mi oduzmu i ono malo sto sam mukom zaradio,
ali sad mogu da kazem da sam zadovoljniji nego tada, jer mi je omoguceno da od plate kupim kola, polovna, i da se vozim sam, dok sam od 92. do 2002. bio "vozen" bez svog pristanka!
Imam stan, hvala ocu (Bog da mu dusu prosti), imam kola, hvala onima koji su mi omogucili!
Ali imam sebe i svoju suprugu i to je najbitnije! :aq29:
Zadovoljan sam! :aq08:
 Mada uvek moze bolje! :aq29:
Sačuvana

anny

  • Gost

Svakoga dana treba da se uchi samo jedna stvar-kako da se bude iskreno srecan!
Naravno,ovo nije vezano za materijalni svet, vec svet u nama samima koji treba da usavrshavamo svakoga dana...
Sačuvana

Schnuffel

  • Stalni učesnik
  • **
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 682
    • Schnuffel

Naravno da imam svoju porodicu ali samoća je diskutabilno pitanje. Neko je sam i pored gomile ljudi oko sebe.Zato kažem "Pa imate sebe". Treba biti svoj, jer neko ko nema  "ni kučeta, ni mačeta iza sebe" ima prave prijatelje, kućne mezimce, roditelje, braću i sestre koje voli i  ispunjen je do maksimuma.
Sačuvana
Živimo ljubav, budimo ljubav, zračimo ljubav.
Radnik svetlosti

celestina

  • Svakodnevni prolaznik
  • *
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 211

Mislim da nije alarmantno.Ima ljudi koji ni tada nisu spremni zaploviti sa nekim u brak...nemoze se to uraditi po direktivi.Po meni je postenije da osoba bude jos neko vreme sama,
nego da posto poto stupi u brak,a jos uvek ima potrebu za vecom slobodom.Tu ce u svakom slucaju doci do nezadovoljstva na obe strane.Licno smatram da smo ipak zreliji u nekim 30-tim godinama za osnivanje porodice,ali takodje da je to sve individualno. :aq11:
Sačuvana
Poznato je da na svetu ima mnogo lica sa kojima se priroda nije mnogo mucila, niti upotrebljavala fine alate, nego je prosto tesala... Udarila jednom sekirom i ispao nos, drugi put - usne, velikom burgijom svrdnula oci, i tako neuglacano pustila u svet govoreći: neka zivi.

LaLa

  • Član
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 10

To izucavanje srece u teoriji zvuci interesantno, ali kako kaze Ducic - ni u jedan se ponor ne daje dugo gledati bez vrtoglavice i užasa... Mislim da to teoretisanje o sreci/nesreci nema nikakvu svrhu i sigurno ne dovodi do srece.
Svakoga dana treba da se uchi samo jedna stvar-kako da se bude iskreno srecan!
Naravno,ovo nije vezano za materijalni svet, vec svet u nama samima koji treba da usavrshavamo svakoga dana...
Sačuvana

anny

  • Gost

To izucavanje srece u teoriji zvuci interesantno, ali kako kaze Ducic - ni u jedan se ponor ne daje dugo gledati bez vrtoglavice i užasa... Mislim da to teoretisanje o sreci/nesreci nema nikakvu svrhu i sigurno ne dovodi do srece.
Svakoga dana treba da se uchi samo jedna stvar-kako da se bude iskreno srecan!
Naravno,ovo nije vezano za materijalni svet, vec svet u nama samima koji treba da usavrshavamo svakoga dana...
Na mnogim primerima znam da dovodi do srece...Pa i na licnom...
Sačuvana

zokiitalia

  • Član
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 33

LICNO ...MISLIM DA NEOZENJEN  MUSKARAC JE NEUSPEH, NEMA NISTA LOSIJE OSIM JOS VECEG NEUSPEHA :PROPALOG BRAKA, na zallost nismo svi imal mogucnosti. kod zena to je nesto drugacije mada ne bih hteo da ispadnem grub ali zena koja se nije udala a volela j Este ili nije , pa bila ostavljena e to je njena krivica sto setaju debile , a pogotovu sto zene u sustini preziru  OSTALE muskarce tako da je za njih velika stvar UDOSTOJITI MUSKARCA BRAKOM. NAJVECI ,NAJVECI FAZON KOJI DANASNJE GLUPE ZENE FORSIRAJU DA SU" NAJTRAZENIJI MUSKARCI ONI LOSI I NARCISOIDNI", ALI TAKVO MAZANJE OCIJU MOZE SAMO JEDNA GRADSKA FANSI SELJANKA DA SMISLI, ONE SU HTELE DA KAZU DA VOLE MUSKARCE GOVNA!!!! ZNAJTE DA CE TE UVEK U SLUZBI GOVANA KOJI CE VAS PONIZAVATI , VARATI I PORED VAS IMATI DROCE KOJE MA CE KUPOVATI OD ZAJEDNICKE USTEDEVINE STAN ALI VI CE TE OD NJEGA PRAVITI U JAVNOSTI NARCISOIDNOG TIPA,KAO ON JE TAKO SAMOUVERN I SPOSOBAN ,VASA BAJKA JE TAKO PROZIRNA ZA NAIVNE
Sačuvana

SunđerBoba

  • Gost

Nisam neko ko se brine zbog kučeta i mačeta. Zbog mačeta posebno. Više volim pse!
To što imama trideset i kusur, ne zabrinjava me. Živim svoj život, vozim svoju vožnju, ne pretičem u krivini i vezujem pojas. Uživam!
Svaki dan je poseban, volim to što jesam, gde jesam. Ne uvek, naravno. Ali se trudim da održavam pozitivan skor.



Sačuvana

Luna

  • Prijatelj
  • *****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 9142

boba,TAKO DALJE samo!!! :xq011:

mnoge zene sa muzem,decom,kucicima i macicima,kad bi bile iskrene,mogle bi da ti zavide! :aq18:

zabluda je da je zivot coveka/zene bez braka, jedan promaseni zivot.
od osobe same zavisi kako ce svoj zivot kreirat,tako da moze da bude jako bogat i ispunjen.
« Poslednja izmena: 08-06-2009, 21:01:25 od strane Luna »
Sačuvana
Prosecni ljudi nista tako ne mrze kao nadmoc duha.

SunđerBoba

  • Gost

:)


Da li je neko pogodio ili promašio život, vrlo je relativno.
Računaju se samo osećanja, da li si zadovoljan ili ne.
Nema garancije za srećan život, ako je nekome u životu potrebna garancija onda neka kupi peglu.

Sačuvana

Maza

  • Član
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 29

Dragi moj "autentiku" , ja sam presla tridesetu i zagazila u cetvrtu deceniju zivota , dakle trideset i sitno...i mogu ti reci da mi nikada nije bilo lepse nego u tridesetim. Tada je covek najenrgicniji i tada treba da stvara i da daje svoj maksimum. Aleksandar Makedonski je tada osvojio svet:) Tada i imas i umes i mozes i  tacno znas sta ocekujes od sledeceg jutra
Sad, to sto nemas "ni kuceta ni meceta" (citaj: ni zenu ni decu, u mom slucaju: ni muza ni decu) nije nikakav problem. Ako na to gledas kao na problem dobices kompleks inferiornosti . Gledaj to ovako: ja sam jos mlad/mlada i nema nikakve prepreke da se ne realizujem kao roditelj i suprug. Bogu hvala, zdravi smo i pravi i bioloski sposobni za reproukciju (mene je mama dobila u 34-oj i dala mi dobar alibi tako da cela ta fama oko udaje mene jos uvek ne dotice, a i izgledam bar 5 godina mladje od mojih (ne)srecno udatih prijateljica), Jedini je "problem' naci odgovarajuceg partnera, ali i tu si ucinio sve do je do tebe, to se ne nalazi tako sto krenes sa baterijskom lampom u trazenje neceg sto si izgubio, vec se desi ili ne desi. Dakle, nije  problem u tebi, osim ako nisi izuzetno teska, netolerantna i zahtevna osoba, sto ti, provereno, nisi.
Moja je  parola: BOLJE SAM NEGO SRAM!!! sto se i pokazalo dobrim na primeru vrsnjaka koji su se zbog paranoje od godina na vrat-na nos ozenili/udali, napravili decu i sada cupaju kosu sa glave zbog pogresnog izbora ili zovu bivse  devojke/momke da im se isplacu na ramenu i ogrebu za jos koju partiju sexa bez obaveza.
Dakle, nema zurbe, ko veruje u ljubav , trazi ljubav dozivotnu i spreman je da se menja i da postane bolji covek zbog toga, a kada se to realizuje-shvatices da je bilo vredno cekanja. Dok cekas, radi na sebi , mentalno, duhovno i fizicki jer ljudi i dalje umeju da prepoznaju prave vrednosti i sto si bolji zasluzices  i naci ces boljeg.
Sačuvana

MIK

  • Svedok stvaranja istorije
  • ******
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 13121

kratko i jasno   :aq29:
Sačuvana

autentik

  • Administrator
  • Svedok stvaranja istorije
  • ******
  • Karma: +0/-0
  • Na mreži Na mreži
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 17391
    • Jagodina, Ćuprija i Paraćin kao na dlanu

oraspoložila si me....

Sone

  • Zvezda u usponu
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 4078
  • te noci kad me stignu putevi

sta reci samo  :aq06: idemo dalje.
Sačuvana
 

Stranica je napravljena za 0.083 sekundi sa 24 upita.