Forum Beograd Jagodina Ćuprija Paraćin

Molim vas da se prijavite ili se registrujete.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Napredna pretraga  

Vesti:

Samo za Registrovane članove je moguć pristup u kategoriji '' Ljubav & Sex & Lepotice''
Obavezno pročitajne uslove korišćenja Foruma ->
Uslovi Korišćenja

Autor Tema: DA LI JE ISLAM NASILNA RELIGIJA...?!  (Pročitano 9328 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

autentik

  • Administrator
  • Svedok stvaranja istorije
  • ******
  • Karma: +0/-0
  • Na mreži Na mreži
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 17391
    • Jagodina, Ćuprija i Paraćin kao na dlanu
DA LI JE ISLAM NASILNA RELIGIJA...?!
« poslato: 11-03-2007, 12:02:25 »

"...Ubijajte mnogobošce gdje god ih nađete, zarobljavajte ih, opsjedajte i na svakome prolazu dočekujte!..."  (sura 9, ajet 5)

"...Kada se u borbi s nevjernicima sretnete po šijama ih udarajte sve dok ih ne oslabite, a onda ih vežite, i poslije ih..." (sura 47, ajet 5)


Ovakve isječke iz Kur´ana koriste muslimanski ekstremisti kada pravdaju svoje zločine. Islamski učenjaci koriste druge citate, npr.: "...ako neko ubije nekoga koji nije ubio nikoga, ili onoga koji na Zemlji nered ne cini - kao da je sve ljude poubijao; a ako neko bude uzrok da se nečiji život sačuva - kao da je svim ljudima život sačuvao..." (sura 5, ajet 32-33) ili "...Ako te neki od mnogobožaca zamoli za zaštitu, ti ga zaštiti ako bi saslušao Allahove riječi, a potom ga otpremi na mjesto pouzdano/sigurno za njega...". Ovaj zadnji citat se nalazi odmah iza prvog citata kojeg smo ovdje kao primjer naveli. Naime: sura 9, ajet 6.

Učenjaci naglašavaju da je Islam miroljubiva religija. I zaista, samo mali broj od 1,3 milijarde muslimana, rasprostranjenih po svim kontinentima, poziva na nasilje. A takvi se pozivaju na poslanika Muhameda koji je i sam ratove vodio, da bi 630 godine iz Medine u Meku donio islamsko uređenje.


tekst (pitanje)  preuzet sa foruma      http://forum.bgdcafe.com/

the fly of navigator

  • Član
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 6
Одг: DA LI JE ISLAM NASILNA RELIGIJA...?!
« Odgovor #1 poslato: 22-04-2007, 23:01:20 »

kada neko prica o tome,i na takav nacin je greh!nikad se ne pocinje takvo nesto bez Bismilleta. a ako si vec to napisao iz Sure Pokajanja,onda trebas sve da napises a ne delove koje nalazis kao pogresne.Eto to je u stvari unosenje mrznje medju narodom.Islam je nesto iskreno i otvoreno,nista ne skriva,sve ti je na dlanu dato.Onaj ko procita Kur'an shvata to.
Sačuvana

groucho

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 1233
  • "knjige braco,knjige,a ne zvona i praporce"
Одг: DA LI JE ISLAM NASILNA RELIGIJA...?!
« Odgovor #2 poslato: 24-04-2007, 22:46:30 »

Pa mislim da islam nije nista nasilniji od bilo koje druge religije.Treba se setiti da su hriscani kroz vekove spaljivali.mucili i proganjali neistomisljenike i ljude za koje su "dokazivali" da se bave raznim vrstama verskih obreda koji se nisu podudarali sa hriscanstvom.A sto se verskih ratova tice,oni su vodjeni pod obelezjem mnogih religija...
Ako se pogleda verovanje pripadnika religije WICCA(vestica) po kom je najveci greh uciniti nesto lose bilo kom pripadniku ljudske vrste(verovali su u karmu,odnosno u to da se onom ko cini zlo sve vraca tri puta jace),ne moze se reci da su nasilni pa su ipak bili progonjeni i demonizovani i to od strane drugih religija....
Da skratim,mislim da je sustina u namernom pogresnom tumacenju religijskih svetih knjiga u cilju izazivanja netrpeljivosti izmedju ljudi koje onda verske i svetovne vodje lako koriste za ostvarivanje svojih ciljeva...
A postoji i mogucnost slobodnijeg prevodjenja starih svetih knjiga kroz vekove na moderne jezike sto je rezultiralo gubljenjem prave njihove sustine.
Tako da je deljenje religija na nasilne i nenasilne zapravo odlika neinteligentnosti ljudskog drustva kojem jeste u prirodi teznja za medjusobnim unistenjem.
Ja sam dosao do nekih odlomaka iz originalne svete knjige Jevreja i zgrozio sam se pojedinih pasusa koje sam tamo procitao i prema kojima gorenavedeni delovi kurana deluju kao decija pesmica.Necu ih ovde citirati jer ne postoji nacin da proverim niihovu autenticnost niti pravilno tumacenje prevodioca tih delova.
Ono sto hocu ovim da kazem je da,u svakoj religiji postoji,da ga tako nazovem,manevarski prostor koji vesti tumaci mogu da preokrenu u poziv na linc i nasilje...
 
Sačuvana

Br@nkO

  • Član
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 73
Одг: DA LI JE ISLAM NASILNA RELIGIJA...?!
« Odgovor #3 poslato: 19-06-2007, 11:31:57 »

Uravo tako...sve je moguce preokrenuti u neciju korist, i da se taj neko na taj nacin ogradi, da kaze kako to pise u toj i toj svetoj knjizi, kako je to uradio u ime nekog svog Boga...jednostavno, zbog mnogo prevoda, i losih tumacenja, mi danas nemamo, npr. originalnu Bibliju, koja je i sama bila neprecizna, a tek svim ovim prevodima...

A sto se tice religija, sve one propovedaju mir medju narodom, bar ove zvanicne...Sveti rat Dzihad na koji se pozivaju ekstremisti danas, a oni koji su nekad vodili ratove ne predstavlja ono sto mi mislimo...on predstavlja borbu protiv nevernika,i to ne fizicku, a to sto su neki krivoshvatili pa se na to pozivaju, njihov problem,...ti isti ljudi, da nema tih nedoumica u Kuranu, bi pronasli drugi razlog na koji bi se pozivali za svoja "dela"...

Sačuvana

groucho

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 1233
  • "knjige braco,knjige,a ne zvona i praporce"
Одг: DA LI JE ISLAM NASILNA RELIGIJA...?!
« Odgovor #4 poslato: 19-06-2007, 11:35:13 »

Uravo tako...sve je moguce preokrenuti u neciju korist, i da se taj neko na taj nacin ogradi, da kaze kako to pise u toj i toj svetoj knjizi, kako je to uradio u ime nekog svog Boga...jednostavno, zbog mnogo prevoda, i losih tumacenja, mi danas nemamo, npr. originalnu Bibliju, koja je i sama bila neprecizna, a tek svim ovim prevodima...

A sto se tice religija, sve one propovedaju mir medju narodom, bar ove zvanicne...Sveti rat Dzihad na koji se pozivaju ekstremisti danas, a oni koji su nekad vodili ratove ne predstavlja ono sto mi mislimo...on predstavlja borbu protiv nevernika,i to ne fizicku, a to sto su neki krivoshvatili pa se na to pozivaju, njihov problem,...ti isti ljudi, da nema tih nedoumica u Kuranu, bi pronasli drugi razlog na koji bi se pozivali za svoja "dela"...

Pa da....ta nepreciznost u tumacenju i prevodjenju svetih knjiga me je i "odgovorila" od religije.
Sačuvana

Br@nkO

  • Član
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 73
Одг: DA LI JE ISLAM NASILNA RELIGIJA...?!
« Odgovor #5 poslato: 19-06-2007, 11:43:45 »

Ok, i nemam nista protiv...koga ne odgovori, njega ce pribliziti, a ti spadas u prvu grupu...;)...
Sačuvana

Schnuffel

  • Stalni učesnik
  • **
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 682
    • Schnuffel
Одг: DA LI JE ISLAM NASILNA RELIGIJA...?!
« Odgovor #6 poslato: 20-04-2008, 12:33:09 »

Ni jedna religija nije nasilna već ljudi koji su je izopačili, tj. pomoću nje došli do pokrivanja svojih gnusnih ideja i delanja.
Sačuvana
Živimo ljubav, budimo ljubav, zračimo ljubav.
Radnik svetlosti

anny

  • Gost
Одг: DA LI JE ISLAM NASILNA RELIGIJA...?!
« Odgovor #7 poslato: 14-06-2008, 22:25:48 »

Ni jedna religija nije nasilna već ljudi koji su je izopačili, tj. pomoću nje došli do pokrivanja svojih gnusnih ideja i delanja.
Naravno!
Sačuvana
 

Stranica je napravljena za 0.212 sekundi sa 21 upita.