Forum Beograd Jagodina Ćuprija Paraćin

Molim vas da se prijavite ili se registrujete.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Napredna pretraga  

Vesti:

Samo za Registrovane članove je moguć pristup u kategoriji '' Ljubav & Sex & Lepotice''
Obavezno pročitajne uslove korišćenja Foruma ->
Uslovi Korišćenja

Autor Tema: Proklestva  (Pročitano 84205 puta)

0 Članovi i 3 gostiju pregledaju ovu temu.

autentik

  • Administrator
  • Svedok stvaranja istorije
  • ******
  • Karma: +0/-0
  • Na mreži Na mreži
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 17391
    • Jagodina, Ćuprija i Paraćin kao na dlanu
Proklestva
« poslato: 11-03-2007, 12:11:05 »

Dali bi neko mogao da mi kaze nesto o porodicnim prokletstvima i o prokletsvima uopste, moze li se zastititi, neutralisati....realnost ili...jer ako postoje delovanja magije i slicnih stvari, postoje li prokletstva?


tekst (pitanje)  preuzet sa foruma      http://forum.bgdcafe.com/

violeta.m

  • Član
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 79
Одг: Proklestva
« Odgovor #1 poslato: 16-08-2007, 22:52:10 »

   Kad mi se sin razboleo ,a lekari nisu mogli da postave dijagnozu,isli smo svugde gde smo culi da postoji neko da nam pomogne.Najzad smo otisli kod jedne zene koja je gledajuci u nas samo rekla da ima na njemu prokletstvo od pre sedam kolena sa oceve strane...Posetili smo Crkve i manastire za koje nam je Ona rekla...I sta dalje da ti kazem,desavale su se neke stvari koje nismo mogli da objasnimo,ali jedno sigurno znam,,,,njemu je odavno mnogo bolje .To se desavalo pre sedam godina,a danas nema traga od te tzv.bolesti......Vera u Boga,molitve za zdravlje i jos puno toga pomoglo nam je da sve vratimo u normalu...Sada je sve OK.
Sačuvana
vikica

zs

  • Gost
Одг: Proklestva
« Odgovor #2 poslato: 17-08-2007, 01:32:18 »

   Kad mi se sin razboleo ,a lekari nisu mogli da postave dijagnozu,isli smo svugde gde smo culi da postoji neko da nam pomogne.Najzad smo otisli kod jedne zene koja je gledajuci u nas samo rekla da ima na njemu prokletstvo od pre sedam kolena sa oceve strane...Posetili smo Crkve i manastire za koje nam je Ona rekla...I sta dalje da ti kazem,desavale su se neke stvari koje nismo mogli da objasnimo,ali jedno sigurno znam,,,,njemu je odavno mnogo bolje .To se desavalo pre sedam godina,a danas nema traga od te tzv.bolesti......Vera u Boga,molitve za zdravlje i jos puno toga pomoglo nam je da sve vratimo u normalu...Sada je sve OK.

vi verujete lekarima? pre svega lekari u srbiji iako imaju zakonsku obavezu da upute pacijenta na alternativne nacine lecenja, ne samo da to ne rade, vec beze od toga jer se to drasticno razlikuje od onoga sto su ucili (za razliku od njihovih kolega u recimo nemackoj, francuskoj...). na zalost medicina u srbiji je na veoma nistkom nivou, stoga nije ni cudo sto nisu uspostavili dijagnozu
Sačuvana

ribica

  • Stalni učesnik
  • **
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 580
Одг: Proklestva
« Odgovor #3 poslato: 06-09-2007, 06:51:01 »

Verujem u sve o cemu se prica,pa tako i o prokletstvima,sad ne znam da li ova moja prica spada u tu grupu,ali moj bekan je imao problema sa spavnjem kada smo dosli u Srbiju,cesto se budio nocu uz plac,drugarica me je posavetovala da odem kod neke bake da mu prebaje,otisla sam,mada nisam verovala u to.Od tada je bolje spavao,baka kaze da je sanjao ptice i da su ga plasile.Sada je sve ok.
Sačuvana

Mikijagodina

  • Član
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 58
Одг: Proklestva
« Odgovor #4 poslato: 21-10-2007, 00:54:37 »

Proklestva.

najpre moram da napomenem da postoje blagoslovi i proklestva i ova dva se razlikuju kao nebo i zemlja kao plus i minus, kao zlo i dobro. Cesto vidjamo ljude koji su blagosloveni i mnogo puta to prepoznamo. Naprimer kad neko dobije sina ili kad je neko napredan u poslu i ima dobru zaradu tako da je brzo podigao novu kucu itd.. Potoje takodje i duhovni blagoslovi koji se nemogu izmeriti u ovom materijalnom svetu.

Blagoslove daje sam Bog, ali da bi neko imao blagoslove u svom zivotu postoji princim kojeg mora da se drzi a ako se ne drzi tog principa onda na sebe navlaci prokletsvo.

Prokletsvo zbog ne postovanja zakona Bozijeg

U 10 zapovestima Bozijim pise: govoreci o klanjanju idolima, slikama i kipovima. Nemoj im se klanjati jer sam ja Gospod Bog tvoj, Bog ljubomorni koji pohodim grehe otacke na sinovima do treceg i cetvrtog kolena.

iz ovih stihova mozemo da zakljucimo da ne postovanjem zakona Bozijeg navlacimo prokletsvo ne samo na sebe vec i na nase potomke. Takodje u 28 poglavlju 5 knjige Mojsijeve kae da ako uzaslusamo glas Gospoda Boga svojega da cemo biti balgosloveni i onda nabraja listu svakog blagoslova kojeg imamo od Boga, ali ako ne uzaslusamo glas Gospoda Boga svojega pratice nas prokletstvo i onda nabraja dugacku listu prokletstva .
Sobzirom da su svi pali na testu poslusnosti Bogu svi su pod ovim prokletstvom medjutim ima resenja i oslobodjenja od ovog prokletstva ako neko zeli da zna kako neka slobodno pita.

Prokletstvo zbog vracara.

Mnogi ljud danas idu kod vracara i traze pomoc za razlicite stvari i izmedju ostalog i za teranje prokletstva. Vracari su saradnici samog djavola, Bog mrzi na vracarstvo i izricito govori protiv vracarstva u svojoj Reci.
Svako ko poseti vracare to je kao da je otisao kod samog djavola da trazi pomoc a za njega je Isus u Evandjelju po Jovanu 10:10 rekao da je on dosao da ukrade udije i unisti, to je zadatak djavola pa po ovome moze da se vidi kolika ce ta pomoc biti dobra od njega. Osim vracarstva danas se uveliko veruje horoskopu i astrologiji kao nesto normalno i bezopaso. Ovo je takodje trazenje pomoci od samog satane.
Na ovaj nacin ljudi navlace na sebe prokletstva i teske muke od kojih ne mogu da se oporave.

Jos jedan nacin proklestva je da neko baci na tebe prokletstvo tako sto ce te proklinjati i zaleti ti nesrecu. Ova vrsta proketstva takodje deluje je je ru ljudskom jezika kaze u mudrim izrekama Solomunovijem  smrt i zivot i ko ga miluje jesce plod njegov. sto znaci da neko moze da te proklinje ili blagoslovi. Na ovaj nacin su mnogi prokleti jer su i sami druge proklinjali a sto je jako zalosno okrenuli se i opsovali i samog Boga.

Imao bi jos puno da kazem o prokletstvu ali necu osim ako ne interesuje vise.

N kraj samo bi rekao da sam sreo jedan bracni par koji nisu imali dece dosta dugo, probali su da nadju pomoc svugde pocevsi od lekara, travara, babam, varcarama, manastirima itd. i inisu mogli da nadju resenje.
Znajuci da je prokletstvo neplodnosti takodje opisano i 5 Mojsijevoj u 28 glavi ja sam im rekao da Bog moze da im pomogne da imaju decu oni su rekli u redu uradicemo sve sto treba jer smo sve probali inista od dece, pitali su sta treba da rade i koliko da plate itd. medjutim ja sam im rekao da su deca blagoslov od Boga i da ce ga dobiti kad slomimo prokletstvo. Nakon molitve lamanja prokletsvta koja je trajala nekoliko minuta oni su otisli kuci da bi me posle 2 meseca zvali i rekli da je definitivno potvrdjeno da je zena trudna. Sada imaju predivnu cerkicu i iz zahvalnosti prema Bogu zive svoj zivot u postovanju i slavljenju njegocog imena. Hvala i Slava Gospodu Isusu Hristu. Amin.
Sačuvana

ribica

  • Stalni učesnik
  • **
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 580
Одг: Proklestva
« Odgovor #5 poslato: 29-10-2007, 16:10:55 »

Zanima nas,pisi slobodno!Sigurna sam da bi ljudi voleli da znaju nesto vise o tome.
Sačuvana

Loremo

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 1502
Одг: Proklestva
« Odgovor #6 poslato: 29-10-2007, 17:22:42 »

 Volela bih da cujem od Mikija objasnjenje o zlu.

 Ako je Bog tvorac svega i stvorio je sve tako savreseno, odakle zmija zla u rajskom vrtu?

 Odakle pobuna vrhovnog andjela i okretanje protiv Boga? Odakle Evi neposlusnost?

 Kako je uopste Bog mogao da je stavi na iskusenje zabranivsi nesto? Zar je on sam tvorac i zla?

 "Nepoznati su putevi Boziji" ne prihvatam kao odgovor!!
Sačuvana

Mikijagodina

  • Član
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 58
Одг: Proklestva
« Odgovor #7 poslato: 14-11-2007, 19:27:16 »

Volela bih da cujem od Mikija objasnjenje o zlu.

 Ako je Bog tvorac svega i stvorio je sve tako savreseno, odakle zmija zla u rajskom vrtu?

 Odakle pobuna vrhovnog andjela i okretanje protiv Boga? Odakle Evi neposlusnost?

 Kako je uopste Bog mogao da je stavi na iskusenje zabranivsi nesto? Zar je on sam tvorac i zla?

 "Nepoznati su putevi Boziji" ne prihvatam kao odgovor!!

Odgovor na ovo pitanje.

Izvinjavam se sto nisam odgovorio.

Najpre da kazem da je istina da je Bog sve stvorio dobro i savrseno, na pitanje odakle zlo, greh i neposlusnost ima odgovora i  ije ''nepoznati su Boziji putevi''
Prvo odakle zmija u rajskom vrtu.
U knjizi proroka Isaije 14 glava 13 stih, govori o tome sta je Lucifer mislio u svom srcu pre nego sto je zgresio i bio izbacen iz prisustva i slave Bozije. Prvi greh je OHOLOST koja je dosla u srce Lucifera.
Znam da ti zelis da me pitas kako je to moguce kad je Bog sve savrseno stvorio. Jeste Bog je sve stvorio savrseno ali je takodje i dao slobodnu volju andjelima, Heruvimima i Serafimima, kao i coveku.
Bog nebi bio Bog ako nebi dao slobodnu volju. Bog se obozava i slavi samo iz slobodne volje ako toga nema onda nema Boga i stvorenja nego Boga i robota koji sve rade po njegovoj direktivi.

Djavo koji je bio izbacen iz prisustva Bozijeg dosao je da iskusa coveka i prevari ga da predje iz zjednistva sa Bogom sto je znacilo uzivanje u svemu sto je Bog dao coveku kao i vecni zivot, u sigurnu smrt duha, duse i na kraju tela. Ono sto je meni bilo dugo vremena nejasno jeste zasto je Bog stvorio lucifera kad je znao da ce da prevari Evu to jest ceo ljudski rod? Citajuci svoju Bibliju dosao sam do odgovora. U Pavlovim poslanicama pise da je Isus izabran pre postanka sveta da bude spasitelj to jest otkupitelj coveka od greha i smrti. Zasto je Bog izabrao Isusa da bude otkupitelj coveka pre nego sto je i stvorio coveka? evo zasto sato sto je znao sta ce se desiti.

Drvo kojeg je Bog postavio nasred vrta je drvo poznanja dobra i zla. Covek nebi sluzio bogu iz svoje slobodne volje ako tog drveta nebi bilo, to drvo je samo napravilo mesto slobodnoj voli. Mnogi ljudi prave veliku gresku kad prave razliku izmedju dobra i zla zasto? Zato sto ovo drvo poznanja dobra i zla donosi smrt, jer je Bog rekao u koji dan okusis snjega umreces, sto znaci da iako izabrao zlo ili dobro posledica neposti je smrt. Ne zelim da kazem da je pogresno ciniti dobro, ali hocu da kazem da se nijedan covek nece opravdati pred Bogom na osnovu svojih dobrih dela jer je posledica ovog ploda smrt. Odgovor zivotu je u drugom drvetu, ako pazljivo citas ceo dogadjaj videces da je Bog postavio andjela da cuva put da ne bi oni usli i ubrali od jednog drugog drveta koje se zvalo drvo zivota, ovo drvo je veoma vazno i oni koji od njega okuse mogu ponovo da imaju vecni zivot to drvo je Isus Hrist.

Ono sto je zmija uradila je bilo zlo, Bog je vec sve to znao i mnogo pre, ali je dopustio da covek sam bira sta ce uciniti. Bog je dobar i Biblija govori o njemu da je on sam Ljubav, tako da zlo definitivno ne potice od Boga  Jakov 1:13 kaze da Bog nikada ne iskusava zlom.
Ono st je Djavo uradio Evi uradio je i andjelima koji su se udruzili sa njim to je trecina andjela.
On je dosao kod Eve i napadao Boga govoreci da im Bog nije dao dovoljno uslova za uzivanje to jest da im je zabranio da jedu sa svakog drveta. Eva odgovara i kaze da nije to istina nego da oni smeju da jedu od svakog drveta osim od drveta poznanja dobra i zla, Zmija koja je djavo i sotona ako citas u otkrivenju nacices da su to imena ripisana zmiji, nastavlja plan i kaze da im je Bog zabranio da jedu da bi im uskratio zadovoljstvo i da ce ako bi pojeli biti kao sto je Bog. Djavo je hteo da bude Bog , pa je zato napunio usi andjelima da ce im dati vece polozaje nego gde su trenutno jer im je Bog uskratio mesta koja oni zasluzuju, tako je tim lazima prevario i pobunio trecinu andsjela kao i Adama i Evu. Ono sto je eva uradila je bila neposlusnost zato sto je sama izabrala da to uradi. Nije djavo kriv sto je ona to izabrala, ona je mogla dato odbije i da ne poveruje njegovim lazima. Umewsto toga Eva je pogledala na plod, pise da ga je milina bilo gledati. U novom zavetu kaze da je to zelja ociju, dlaje ona ubrala plod sto u novom zavetu kaze pozuda tela i ponost zivota je to sto je ona htela da postane kao Bog. Nije tu kraj mozda bi sve bilo ok da nisu Adam i Eva poceli da krive Boga za sve. Adam se branio i rekao: zena koju si ''Ti'' udruzio samnom ona mi dade te jedoh. A zena rece zmija me prevari misleci na to da je zmija kriva za sve a Bog je kriv stoje stvorio zmiju. Umesto da snose odgovornost za svoje postupke oni krive Boga. Danas mnogi ljudi svesno ili nesvesno krive Boga za sve sto im se desava ili se desava u svetu, niko nije voljad da prihvati svoju odgovornost i da jednostavno prizna i kaze kriv sam, umesto toga oni misle da sve zlo koje i zadesi u zivotu dolazi od Boga. To nije istina jer Bog ima dobro za ovo covecanstvo on zeli da spase ljude ako mu to oni dozvole, seti se price koju je Isus pricao o dva coveka koja su dosla u hram da se mole Bogu, jedan je bio carinik a drugi farisej. Farisej je bio samopravedan to jest mislio je da je pravedan pred Bogom zbog svojih dobrih dela pa se uskladu sa svojim delima i molio sto ce reci da se hvalio sa svime onim sto on cini za Boga, kako posti daje Bogu i nije kao onaj carinik gresan. Carinik  ije ni svoje oci podigao ka nebu koliko je bio svestan svoje krivice i greha, molio je ''Boze budi milostiv meni gresnome'' Isus kaze da je on otisao pravedan svojoj kuci a ne oanj.

Pozdrav za sada toliko, ako jos nesto imas da pitas slobodno pitaj koliko god stoji do mog znanja odgovoricu ti. 


Sve u slavu i hvalu Bogu Ocu, Sinu i Duhu Svetome. Amin!


Sačuvana

Loremo

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 1502
Одг: Proklestva
« Odgovor #8 poslato: 16-11-2007, 20:37:48 »

Miki, hvala ti na ovako opsirnom odgovoru kao i na podsecanje nekih delova Iz Biblije.

Sinoc sam je uzela u ruke posle duzeg vremena. Ja sam oko pitanja postanka zla oduvek imala dilemu.

Tvoj odgovor mi je nije odstranio. Isti sam cula mnogo puta.

Takodje sam se duboko zamislila nad teorijom da su andjeli bili Bozija vojska i da se vodio rat
prilikom pobune Lucifera. Rat izmedju dve vojske, na nebu! Neverovatno!
Sačuvana

Mikijagodina

  • Član
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 58
Одг: Proklestva
« Odgovor #9 poslato: 16-11-2007, 23:06:31 »


I posta rat na nebu, Mihailo i andjeli njegovi udarise na azdahu, i bi se azdaha i andjeli neni. Otkrivenje Jovanovo 12 glava 7 stih.
Ovo je najbolje objasnjenje i potvrda o ratu na nebu. Ako ne verujes Bibliji onda nikad neces verovati u ovu istinu a ne teoriju.

Drago mi je da si uzela Bibliju, jer je ona hleb onima koji su duhovno gladni.
Pozdrav i sve najbolje.





Sačuvana

Loremo

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 1502
Одг: Proklestva
« Odgovor #10 poslato: 17-11-2007, 00:39:41 »

Teorija je zato sto 1. nema dokaza; 2. nema logike. Rat i Bog - za mene nikako zajedno.

Jakov kaze "Bog ne kusa.." a upravo je stavio na iskusenje Evu i ako je znao...Cemu, zasto?

Po kojoj logici do toga nece opet da dodje i posle njegovog dolaska? Slobodna volja ostaje.

A u Pavlovim poslanicama se kaze da je Isus vec pre postanka izabran da nas spasi tj.

otkupi od greha. Ali to je Novi Zavet. Ako se ne varam to se nigde ne spominje u Starom Zavetu. :aq15:





 

 
Sačuvana

Mikijagodina

  • Član
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 58
Одг: Proklestva
« Odgovor #11 poslato: 19-11-2007, 00:08:57 »

Za mene, kao i za druge istinske vernike najveci je dokaz rec Bozija to jest Sveto Pismo. Ako stihovi iz Otkrivenja Jovanovog nisu dokaz onda ja nemam drugog nacina da ti objasnim i dokazem da je rat bio na nebu. Sve u sta verujemo i cega se drzimo, sto je i temelj nase vere u Boga Oca, Sina i Duh svetoga je iz Sv Pisma.

Drugo logika se ne uklapa u Sveto Pismo. Kod Boga nema logike, nego vera. Mi verom prihvatamo istinitost Bozije reci a ne logikom. Logici ne bi razumeli kako je Isus vaskrsnuo iz mrtvih ili kako je iscelio bolesne, stisao oluju, izgonio demone i na karaju dao sebe kao zrtvu pomirnu za sve one koji se u Njega uzdaju verom da prime spasenje i vecni zivot kroz pokajanje.

Sto se tice Boga i rata. Neznam koliko dobro poznajes Sveto Pismo, ali u 2 knjizi Mojsijevoj 15. glavi 3. stihu kaze ovako ''Gospod je veliki ratnik ime mu je Gospod''. To bi trebalo da ti razjasni sve o ratu i Bogu.
Tako dje treba da znas da u Novom Zavetu Apostol Pavle govori o ratu u kojem se mi nalazimo koji nije protiv krvi i tela vec protiv sila tame.

Da bi razumela Bozije Istine moras da verujes Njegovoj Reci.
Nemozes da podelis Stari i Novi Zavet ono ide uvek zajedno, jer Novi ne mozes da razumes bez Starog Zaveta i obrnuto. A sto se tice Isusove zrtve za otkupljenje postoji dokaz i u Starom Zavetu. Vec tu u Edenskom vrtu Bog je rekao zmiji ''Stavljam neprijateljstvo izmedju semena tvojega i smena zeninoga, ono ce ti na glavu stajati...'' Govori o Isusu za kojega je i kasnije rekao isto u St Zavetu..'' polozicu neprijatelje tvoje pod noge tvoje'' itd. Stari Zavet je pun okaza o Mesiji koji je bio odredjen da dodje i da otkup za mnoge



Sačuvana

Loremo

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 1502
Одг: Proklestva
« Odgovor #12 poslato: 19-11-2007, 13:31:48 »

Meni je neshvatljivo da je bio rat. Ne radi se o veri, dokazivanju..

Sto se tice isceljivanja, pa nije samo Isus to mogao. I apostoli su imali tu moc.
I kasnije su se pojavljivali ljudi koji su to mogli, verovatno postoje i danas takvi.

A Sveto Pismo je delo sa istorijskim licnostima i dogadjajima i intrigira i one koji ne veruju.
Proucava se. Steta je da nije jasnije, vec moze da se tumaci, sto je i rezultiralo
da hriscanstvo nije jedinstveno.

Moje poznavanje S. Pisma je vrlo skromno, posebno u odnosu na aktivne vernike kao sto ste ti ili moja majka,
koja ga je proucila vise puta. Njena vera je nepokolobljiva. Kao ni tebi ne treba joj da shvati,
ona veruje. Ja sam odrasla u tom duhu, posvecena sam pri rodjenju i zahvaljujuci crkvi sam imala prelepo detinjstvo i odrastanje. Po njoj znam kako vera pomaze da se prebrode i teske situacije u zivotu.
Za svako divljenje.

Nije tacno da Stari i Novi Zavet uvek idu zajedno. Starom ne treba Novi sto dokazuju Jevreji kroz svoju veru.
A ona je daleko starija od hriscanstva.



 






Sačuvana

Mikijagodina

  • Član
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 58
Одг: Proklestva
« Odgovor #13 poslato: 19-11-2007, 20:49:43 »

Sama rec Hriscanstvo je u stvari od reci Hristos a Hriscanin je onaj koji sledi Hrista.
Nije dovoljno rasti u takvoj sredini i biti odgajan u tom duhu, jer je i Juda bio ucenik Isusa Hrista ali ga je na kraju izdao. Pravi Hriscanin je samo onaj koji celim srcem i dusm svakodnevno sledi njegov primer i zivi u skladu sa Ocevom voljoljom. 
Pre nego sto je i bio napisan Novi Zavet postojali su prvi Hriscani koji su imali samo Stari Zavet i po njemu ziveli, ali Bog je hteo da bude napisan i Novi Zavet da bi mi sad znali o Isusu koji je platio za nase grehe. Apostol Pavle pisuci za Stari Zavet jer novi jos nije postojao kaze: Sve je Pismo od Boga dano i korisno za popravljanje, poucavanje i ukoravanje u pravdi. 2. Timotijeva poslanica 3 glava 16 stih.
Sačuvana

Loremo

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 1502
Одг: Proklestva
« Odgovor #14 poslato: 19-11-2007, 21:01:57 »

Sama rec Hriscanstvo je u stvari od reci Hristos a Hriscanin je onaj koji sledi Hrista.
Nije dovoljno rasti u takvoj sredini i biti odgajan u tom duhu, jer je i Juda bio ucenik Isusa Hrista ali ga je na kraju izdao. Pravi Hriscanin je samo onaj koji celim srcem i dusm svakodnevno sledi njegov primer i zivi u skladu sa Ocevom voljoljom. 
Pre nego sto je i bio napisan Novi Zavet postojali su prvi Hriscani koji su imali samo Stari Zavet i po njemu ziveli, ali Bog je hteo da bude napisan i Novi Zavet da bi mi sad znali o Isusu koji je platio za nase grehe. Apostol Pavle pisuci za Stari Zavet jer novi jos nije postojao kaze: Sve je Pismo od Boga dano i korisno za popravljanje, poucavanje i ukoravanje u pravdi. 2. Timotijeva poslanica 3 glava 16 stih.
Ja nigde nisam rekla da sam vernik pa da dobijem ovakav odgovor.
Za tebe nije dovoljno...za sta..za spasenje? Nisam ni rekla da li mu se nadam ili ne.
Moje odrastanje koje sam spomenula je pozitivno uticalo na formiranje moje licnosti.
To je ono sto sam htela da kazem. Ja ne zelim niti tezin vecnom zivotu.
Kojoj crkvi ti pripadas Miki? Da nisi adventista? :aq15:
Sačuvana

Mikijagodina

  • Član
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 58
Одг: Proklestva
« Odgovor #15 poslato: 19-11-2007, 23:22:59 »

Zao mi je sto nisi pravi vernik, a iskreno nije mi bila nikakva namera da te uvredim, kako god izvini.
Ja nisam adventista niti bi to ikad bio jer se nimalo ne slazem sa njihovom doktrinom, a sto se tice moje veroispovesti ja sam sasvim obican covek koji je pronasao smisao zivota u Isusu Hristu spasitlju Bzijem Sinu.
Jos jednom primi moje iskreno izvinjenje ako sam te uvredio.
Mey the good Lord bless you.
Sačuvana

marepop

  • Član
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 17
Одг: Proklestva
« Odgovor #16 poslato: 22-09-2009, 23:15:23 »

1.Zasto se smatra da je sv.Arandjel Mihailo ziv,kad je on stvoren pre ljudi,kazu da ima telo,znaci on je vidljiv golim okom, to isto kazu i za proroka Iliju,da je ziv i da je uznet na nebesa sa svojim kocijama.
2.Citao sam o mitarstvima,12 ih ima.Zatim sam citao o postojanju 3 neba,mozes li mi objasniti to.
3.Gledao sam na youtube da u mnogim religijama kroz istori sveta pominju se ljudi poput hrista,koji su imali po 12 sledbenika,pricali o miru,vaskrsenju,da svet ulazi na odredjeni broj godina u sazvezdju horoskopskih znakova,a svaki taj prelaz se tretira kao doba,kao npr,avramovo doba,pa mojsijevo doba,pa hristovo. Pa kazu da nam je hrist rekao u novom zavetu da pratimo coveka koji prosipa vodu iz kante,a to se tumaci kao prelaz sunca u vodoliju,ima kantu sa vodom,novo doba,za hrista se smatra da je sunce bilo u znaku,tj.doba ribe,itd.
Sačuvana

drveve

  • Član
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 2
Odg: Proklestva
« Odgovor #17 poslato: 16-04-2012, 01:36:39 »

Cao svima! Ja sam ovde nova! Interesuje me ova tema, jer je i u mojoj familiji prisutno porodicno prokletstvo!
Violeta m. molim te mozes li mi reci na privatnu poruku ime te zene i njenu adresu i telefon, zaista mi je neophodno, jer imam i zdravstvenih problema! Miki mozes li mi molim te pomoci, i ja imam istih problema kao ta zena koja nije mogla da zatrudni, ja isto imam hormonske probleme i veliki problem sa uopste mogucnoscu da ikada zatrudnim! Miki mozes li mi pomoci i kazati, ako hoces mozes i na privatnu poruku, koje su to molitve za skidanje porodicnog prokletstva i kako se to radi i kako skinuti to?
Hvala vam svima sto ste ovo podelili!
Ja u familiji imam porodicno prokletstvo, zbog nekih ljudi koje su moji preci davno ubili, mozda negde 1800-ih godina, mozda i ranije, pa se to izgleda najvise odrazava na zenske clanove porodice, narocito u 20.veku i ovom 21. veku, a narocito na mlade, izmedju ostalih izgleda najvise na mene!!!... Ljudi, ako imate neke pouzdane informacije KAKO i NA KOJI NACIN se skida porodicno prokletstvo-kojim molitvama, u kojim crkvama i manastirima, MOLIM VAS KAZITE, i POMOZITE!!! Ne samo meni, vec i svima ostalima koji to imaju, kako da se skine i KAKO da ga otklonimo i KAKO da dalje zivimo bez toga! I da budemo radosni, zdravi, srecni i uspesni, jer smo samo tako u mogucnosti da ovaj svet napravimo boljim i lepsim! Znam da Sveto Pismo lepo to opisuje(kako ziveti i na koji nacin), ali nije zgoreg opet svima reci i pomoci! Hvala puno unapred!
Pozdrav svima! :)
Sačuvana
To error is human, but to forgive its Divine!

svjetlana

  • Član
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 1
Odg: Proklestva
« Odgovor #18 poslato: 01-06-2012, 13:00:11 »

zanima me molitva i nacin ukidanja porodicnog proklestva,dali je to moguce...
Sačuvana

memento

  • Član
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 9
Odg: Proklestva
« Odgovor #19 poslato: 15-06-2012, 04:27:18 »

Kakva proklijetstva, sto govorite ljudi?
Sačuvana
 

Stranica je napravljena za 0.093 sekundi sa 20 upita.