Forum Beograd Jagodina Ćuprija Paraćin

Molim vas da se prijavite ili se registrujete.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Napredna pretraga  

Vesti:

Samo za Registrovane članove je moguć pristup u kategoriji '' Ljubav & Sex & Lepotice''
Obavezno pročitajne uslove korišćenja Foruma ->
Uslovi Korišćenja

Autor Tema: Eutanazija  (Pročitano 15439 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

autentik

  • Administrator
  • Svedok stvaranja istorije
  • ******
  • Karma: +0/-0
  • Na mreži Na mreži
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 17391
    • Jagodina, Ćuprija i Paraćin kao na dlanu
Eutanazija
« poslato: 12-04-2007, 19:18:02 »

Sta mislite o ovoj temi?
Danas se mnogo prica o svemu tome, da li je pravilno, humano, eticki nekom prekratiti muke, smrtonosnim ubodom ili ubrizgavanjem "smirujuceg" sredstva, da li je eticki ugasiti respirator , covjeku koji je dugo vremena u komi i zna se da mu nema povratka..?
Holandija je donijela Zakon i podrzava eutanaziju..A sta vi mislite o tome?

Da li kod nas tako nesto treba da se desi ili ne??

Loremo

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 1502
Одг: Eutanazija
« Odgovor #1 poslato: 13-10-2007, 20:33:26 »

Nisam do sada videla ovu temu! Teska je pa nema ni komentara!

Eutanazija postoji i kod nas bez obzira na zakon a postojala je i ovde i pre nego je donesen!

Smatram je vrlo humanom! Bolovi i muke kroz koje prolaze terminalni pacijenti se u zadnjem stadijumu cak ni morfijom ne ublazuju.

Tu strasnju patnju i agoniju, doktori, na licni ili zahtev porodice, mogu da zaustave. Ishod se zna, znaci treba pomoci pacijentu da mirno i

dostojanstveno izdahne. Zahtevi za eutanaziju se podnose komisijama, zna se KO samo moze da zatrazi i ne podrazumeva se da uvek odobravaju.


 

Sačuvana

Ivanka

  • Zvezda u usponu
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 2324
Одг: Eutanazija
« Odgovor #2 poslato: 14-10-2007, 16:41:49 »

Ja sam za. Zašto bi neko trpeo strašne bolove?
Sačuvana

Schnuffel

  • Stalni učesnik
  • **
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 682
    • Schnuffel
Одг: Eutanazija
« Odgovor #3 poslato: 20-04-2008, 12:29:01 »

Ja sam za. Zašto bi neko trpeo strašne bolove?

Zato što je to korisno za njegov dalji put,a tako je odabrao pre rođenja.Možda ovo sada deluje okrutno ali je zaista tako.
Sačuvana
Živimo ljubav, budimo ljubav, zračimo ljubav.
Radnik svetlosti

Dak

  • Zvezda u usponu
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 3110
  • Svetski putnik
Одг: Eutanazija
« Odgovor #4 poslato: 20-04-2008, 23:07:33 »

Citat
Zato što je to korisno za njegov dalji put,a tako je odabrao pre rođenja.Možda ovo sada deluje okrutno ali je zaista tako.

Izvini,ali ovo mi je toliko smesno i besmisleno da je to strasno!Dalji put,molim te!Odabrao pre rodjenja...I neka je odabrao,ali u ovom dobu moze da odabere i kako ce da okonca.
Da li si nekad gledala coveka koji umire danima i nedeljama?Da li si nekad gledala nekog rodjenog i voljenog kako se previja u bolovima,ne jede danima,susi se i nestaje ti pred ocima,bukvalno se pretvara u kostura koji ne moze da umre,a ti NISTA apsolutno NISTA ne mozes da ucinis da bi mu pomogla?A ako bi mu mogla pomoci,da li bi ga gledala skrstenih ruku i rekla "to je dobro za tebe"?
Mislim da je jasno moje misljenje.Ljudima treba olaksati patnje i dozvoliti im da u miru umru i odu.
« Poslednja izmena: 20-04-2008, 23:13:36 od strane autentik »
Sačuvana
"Pazite sta zelite,mozda vam se zelje i ostvare".

Schnuffel

  • Stalni učesnik
  • **
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 682
    • Schnuffel
Одг: Eutanazija
« Odgovor #5 poslato: 21-04-2008, 23:15:13 »

Citat
Zato što je to korisno za njegov dalji put,a tako je odabrao pre rođenja.Možda ovo sada deluje okrutno ali je zaista tako.

Izvini,ali ovo mi je toliko smesno i besmisleno da je to strasno!Dalji put,molim te!Odabrao pre rodjenja...I neka je odabrao,ali u ovom dobu moze da odabere i kako ce da okonca.
Da li si nekad gledala coveka koji umire danima i nedeljama?Da li si nekad gledala nekog rodjenog i voljenog kako se previja u bolovima,ne jede danima,susi se i nestaje ti pred ocima,bukvalno se pretvara u kostura koji ne moze da umre,a ti NISTA apsolutno NISTA ne mozes da ucinis da bi mu pomogla?A ako bi mu mogla pomoci,da li bi ga gledala skrstenih ruku i rekla "to je dobro za tebe"?
Mislim da je jasno moje misljenje.Ljudima treba olaksati patnje i dozvoliti im da u miru umru i odu.
Znam strašno je i nisam htela nikog da povredim ali očito je da se ne razumemo. Ni ja ni ti nismo dali nikome život ( pa čak ni rođenjem dece) da bi ga uzeli.U tome je poenta. A ovo za opredeljenje u prethodnom životu - to je reinkarnacija. :aq29:
Sačuvana
Živimo ljubav, budimo ljubav, zračimo ljubav.
Radnik svetlosti

Dak

  • Zvezda u usponu
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 3110
  • Svetski putnik
Одг: Eutanazija
« Odgovor #6 poslato: 21-04-2008, 23:21:12 »

Znam da si mislila na reinkarnaciju.To da nemamo pravo da uzmemo nekome zivot-to je jasna stvar.Ali u tako strasnoj situaciji mislim da covek ima pravo da odluci.
Sačuvana
"Pazite sta zelite,mozda vam se zelje i ostvare".

bebironac

  • Gost
Одг: Eutanazija
« Odgovor #7 poslato: 07-06-2008, 21:24:50 »

Ja sam za. Zašto bi neko trpeo strašne bolove?

Zato što je to korisno za njegov dalji put,a tako je odabrao pre rođenja.Možda ovo sada deluje okrutno ali je zaista tako.
Kad bi radila sa takvim ljudima ,koji kazu ovako,citiram jednu pacijentkinju "sine samo da su mi ruke u funkciji ja bih vam sve ovo pocupala" a mislila je na stvari koji su je jos uvek odrzavali u zivotu,nemas ti pojma sta su muke,nemam pojma ni ja,hvala Bogu,ali sam imala prilike da ih se nagledam,jesam narano za eutanaziju...mislim da je to humano...i treba je uvesti i kod nas....
Postavlja se pitanje samo koja bi metoda bila najbezbolnija i za pacijenta i za vrsilaca eutanazije...koliko god da si svestan da si nekom na taj nacin pomogao,opet stoji u podsvesti da si ipak oduzeo nekom zivot,a to nije ni malo prijatno....
Sačuvana

anny

  • Gost
Одг: Eutanazija
« Odgovor #8 poslato: 07-06-2008, 21:50:10 »

Čitam vaše poruke... I jako mi je teško da dam, bilo kakav, odgovor na ovu temu... Prosto je i jako teško pomisliti na takvu situaciju. Zaista ne znam...
Sačuvana

bebironac

  • Gost
Одг: Eutanazija
« Odgovor #9 poslato: 07-06-2008, 21:56:58 »

Kazi svoje misljenje,ne obaziri se na tudja iskustva...bas me interesuje i tvoje misljenje...
Sačuvana

jelena.st

  • Svakodnevni prolaznik
  • *
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 327
Одг: Eutanazija
« Odgovor #10 poslato: 08-06-2008, 23:48:06 »

MOZDA CE VAM SE UCINITI DA NEMA VEZE SA TEMOM ALI IPAK PROCITAJTE                      MEMFIS - Dajana Odel skoro 60 godina živela je u unutrašnjosti čelične cevi duge dva metra zbog nemogućnosti samostalnog disanja, a njen život završio se zbog nestanka struje koja je bila potrebna kako bi njena pluća primala vazduh. Bez obzira na to što je od svoje treće godine, kada je obolela od cerebralne paralize, osuđena na „čelična pluća“, Dajana nije izgubila volju za životom. Završila je fakultet i napisala knjigu za decu o zvezdi padalici po imenu Blinki.

„Imam dobar život, prepun ljubavi porodice i veru. Možete život učiniti dobrim ili lošim“, izjavila je jednom prilikom 61-godišnjakinja koja za života nije gubila veru u ljude, a najmanje u sebe. Njen život završio se u sredu kada je došlo do nestanka struje što je uzrokovalo prestanak rada pumpe koja je vukla vazduh u njena pluća. Članovi porodice bili su nemoćni u pokušaju da osposobe generator.

„Učinili smo sve što smo mogli, ali nismo uspeli da održimo njeno disanje. Dajana je značajno oslabila poslednjih nekoliko meseci i jednostavno nije imala snage da nastavi dalje“, izjavio je njen šurak Vil Bejer. Dajana je sa svojim roditeljima živela na imanju u blizini Džeksona, Memfis i bili su opremljeni generatorima zbog neprestanog napajanja strujom gvozdene cevi kako bi održali ćerku u životu. Iz nepoznatog razloga generator se tog kobnog dana nije upalio.

Dajana je kao trogodišnjakinja obolela od cerebralne paralize, u doba kada lek koji sprečava širenje bolesti nije postojao. Život je provela u cevi iz koje je virila samo njena glava, kontakt očima uspostavljala je uz pomoć ogledala, a pisala je uz pomoć računara kojim je upravljala glasom. U policiji su izjavili kako je do nestanka struje došlo zbog oluja koje su u poslednjih nekoliko dana pogodile to područje.

                                         
Sačuvana

anny

  • Gost
Одг: Eutanazija
« Odgovor #11 poslato: 09-06-2008, 10:55:16 »

Kazi svoje misljenje,ne obaziri se na tudja iskustva...bas me interesuje i tvoje misljenje...
Drago mi je,ali cime sam ovakvu poruku zasluzila :aq01:?
Sto se samog odgovora tice zaista, i dalje, ostajem pri svom prethodnom komentaru... Ne nalazim "resenje"... :aq16:
Sačuvana

bebironac

  • Gost
Одг: Eutanazija
« Odgovor #12 poslato: 09-06-2008, 18:49:50 »

Nemoj da mislis da te napadam,jednostavno me interesuje tvoj stav o eutanaziji....nista nije bilo zlonamerno...
Sačuvana

anny

  • Gost
Одг: Eutanazija
« Odgovor #13 poslato: 09-06-2008, 18:56:11 »

Nemoj da mislis da te napadam,jednostavno me interesuje tvoj stav o eutanaziji....nista nije bilo zlonamerno...
Pa, ne, u redu je...Nisam ni napisala da me napadas...Bas suprotno...PozZ :aq28:
Sačuvana

bebironac

  • Gost
Одг: Eutanazija
« Odgovor #14 poslato: 09-06-2008, 20:47:31 »

 :aq28:
Sačuvana

autentik

  • Administrator
  • Svedok stvaranja istorije
  • ******
  • Karma: +0/-0
  • Na mreži Na mreži
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 17391
    • Jagodina, Ćuprija i Paraćin kao na dlanu
Одг: Eutanazija
« Odgovor #15 poslato: 10-02-2009, 19:24:33 »

U Italiji su mišljenja potpuno podeljena

čak se vode i političke borbe

zato što je juče jedna devojka koja se već dugo nalazi u Komi, odobrili eutanaziju

tj. isključili je sa aparata koji je održavaju u životu, a to je i hteo njen otac da uradi.

Doktiri Specijalisti (Zvanična medicina) su utvrdilida ne postoji mogućnost da ikada ta devojka izađe iz kome


------

Šta vi mislite ?

government

  • Zvezda u usponu
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 4156
Одг: Eutanazija
« Odgovor #16 poslato: 10-02-2009, 21:20:59 »

Konji imaju pravo na dostojanstvenu smrt.
Sačuvana

Luna

  • Prijatelj
  • *****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 9142
Одг: Eutanazija
« Odgovor #17 poslato: 10-02-2009, 21:36:19 »

licno,za sebe sam vec ispisala jedan papir,samo ga treba odneti notaru da overi.
zelim da me iskljuce ako nedaj boze dodje do kome, jer
za neki kvalitet zivota i onako nebi bilo sansi,cak i da se nekad probudim, a familiji bih bila teret.
bolje da se ta sredstva iskoriste za nekog ciji se zivot moze spasti.

a zelela bih i da imam snage ,kad bolovi budu nesnosni a znam da nemam nikakvih sansi za zalecenje...
...da imam snage da sama sebi prekinem muke.
humanije i prema meni i okolini.

zao mi je da ne mogu da zavestam svoje organe.

medjutim mogu da razumem roditelje koji ne daju svoju decu,roditelj se uvak nada a dete mu je dete,
cak i kad samo vegetira.
Sačuvana
Prosecni ljudi nista tako ne mrze kao nadmoc duha.

BOKYSTAMY

  • Član
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 167
Одг: Eutanazija
« Odgovor #18 poslato: 10-02-2009, 21:41:08 »

Interesantna tema,  ja licno sam imao prilike da se suocim sa tri takva slucaja, i sve u mojoj familoiji , baba , deda  i otac , svi su od raka umrli,  otac i deda u teskim , a baba u laksim mukama, gledao sam danima jaukanje i previjanje, ali nije bilo spasa, ali licno nebih imao hrabrosti ,niti se smeo usuditi ako bi postojala takva mogucnost , da potpisem za eutanaziju, jer koliko god muka imali , mi smo imali neku nadu na ozdravljenje , po meni je to smrt pre smrti,  ili ubivstvo , ovo je moje misljenje . Ne eutanazija
Sačuvana

government

  • Zvezda u usponu
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 4156
Одг: Eutanazija
« Odgovor #19 poslato: 10-02-2009, 21:44:50 »

Konj kad polomi nogu i (trkaći konj)dobije metak u čelo, jer je njegova osnovna funkcija da hoda , trči, stoji. On ne može da leži.Čitao sam juče o onoj ženi u Italiji i borbi njene porodice da je isključe sa aparata posle mnogo godina.Kao da hoće da kaže : Doktore pustite da kapci na prozorima padnu , ne zadržavajte ih više"!
Sačuvana
 

Stranica je napravljena za 0.116 sekundi sa 20 upita.