Forum Beograd Jagodina Ćuprija Paraćin

Molim vas da se prijavite ili se registrujete.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Napredna pretraga  

Vesti:

Samo za Registrovane članove je moguć pristup u kategoriji '' Ljubav & Sex & Lepotice''
Obavezno pročitajne uslove korišćenja Foruma ->
Uslovi Korišćenja

Autor Tema: Eutanazija  (Pročitano 15442 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Luna

  • Prijatelj
  • *****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 9142
Одг: Eutanazija
« Odgovor #20 poslato: 10-02-2009, 22:00:21 »

mislila sam da me najvise zabolela bolest dece,ali kada sam gledala roditelja kako se muci,bolelo je istim intenzitetom.

volim ljude,ma kakvi bili,ali kada sam gledala svog oca,ispijenog i jadnog,napumpanog morfiumom,
njegove otvorene metastaze koje su krvarile a doktori zasivali tkivo koje raspada,a on sebi zajedno sa nama skupljao maramicama krv sa svog tela....
mutne oci koje cvile i mole....prvi put sam videla izlaz u smrti.
da sam mogla pomogla bih mu da ode u retkom trenutku kada spava.

tada sam donela odluku da ne odem toliko daleko,da sebi kad do toga dodje sama skratim muke.

uistvo ili samoubistvo,ma koliko gresno,ipak je nekad spas.
« Poslednja izmena: 10-02-2009, 22:01:08 od strane Luna »
Sačuvana
Prosecni ljudi nista tako ne mrze kao nadmoc duha.

Black

  • Zvezda u usponu
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 2366
Одг: Eutanazija
« Odgovor #21 poslato: 10-02-2009, 22:15:53 »

Nažalost ( ili na sreću) devojka iz Italije koja je već 17 godina u dubokoj komi , koja nnije imala šansu da se oporavi a oko koje su se lomila koplja o eutanaziji , preminula je danas. Jako je teško pričati iz perspektive posmatrača o ovoj temi. Niko nema pravo da drugoj osobi uzme život , dat od Boga. Sa druge strane , višegodišnje mučenje i vegetiranje bez svesti...Iskreno , ne znam...
Sačuvana
Homo sum: humani nihil a me alienum puto

Ivanka

  • Zvezda u usponu
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 2324
Одг: Eutanazija
« Odgovor #22 poslato: 11-02-2009, 06:59:08 »

Kada bih bila takva kao moja svekrva, želela bih da umrem. Niti malo dostojanstva nema u njenom životu. Sada je približno kao jednogodišnje dete.
Sačuvana

Andrijana

  • Stalni učesnik
  • **
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 990
Одг: Eutanazija
« Odgovor #23 poslato: 11-02-2009, 10:25:21 »

U principu, ispada ovako... > Moj deda je nepokretan vec 9 godina, imao je slog. Baka stalno skakuce oko njega (niti moze da prica, niti da se pokrece / ustvari moze samo desnu nogu i ruku da pomera). Dug je period 9 godina, sada se i ona razbolela pored njega. Jednom je, kako ona kaze, umro, ali ga je ozivela (e, to joj je bila greska). Da samo znate sa koliko ljubavi ona njega hrani, presvlaci, daje mu tablete... Ja, u tom trenutku, imam osecaj kao da gledam neki mladi par, a ne ljude od po 70. godina. < ... ona njega ne treba da titra, jer je dovoljno unistila svoj zivot, jer je to mucenje za nju, njenog sina i moju majku, trebao bi da umre, jel?! Ne, mi smo narod koji zivi u nadi. Svakog dana ona se nada da ce tolika ljubav i tolika, njena, paznja posvecena njemu, pobediti tu bolest i da ce on opet progovoriti, da ce ustati...
Sačuvana

Luna

  • Prijatelj
  • *****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 9142
Одг: Eutanazija
« Odgovor #24 poslato: 11-02-2009, 10:44:21 »

ne razumem zasto sad baba titra dedu...zar nije za podsmevanje nekog negovti.

kako bi to bilo strasno da uskoci neko ko sluzi civilnu i odmeni je par sati dnevno?!

bez oruzja,naravno,naoruzan humanoscu.

nije tema ali sam jos pod utiskom prosle teme.


Sačuvana
Prosecni ljudi nista tako ne mrze kao nadmoc duha.

Andrijana

  • Stalni učesnik
  • **
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 990
Одг: Eutanazija
« Odgovor #25 poslato: 11-02-2009, 10:54:39 »

Razumem ja tebe, ali ti ocigledno mene ne mozes ili neces da razumes!!! Svi bi u civilnu, ali da ne rade nista, o tome se radi, draga Luna. Nikada nisam podsmevala nikog ko je bolestan, cak sam uvek pomagala... Pokusaj jos koji put da procatas sta pisem, mozda i shvatis pravo znacenje, jer ne zelim, bilo kome, da objasnjavam ono sto je ocigledno...
Sačuvana

Luna

  • Prijatelj
  • *****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 9142
Одг: Eutanazija
« Odgovor #26 poslato: 11-02-2009, 11:15:48 »

ocigledno je andrijanice da hoces pusku.
pa eto ti je,ako ti daju.

samo sa njom se ne rukuje iz kreveta...ma ne vredi ovde nista picati.

a sta je nego podsmevanje ljudima koji pomazu, kad kases ti ,i tvoji saborci, da neko nece ili hoce"babe i dede" da brise?

kad po vama treba da pomogne drugima,na bilo koji nacin samo onaj koji je za to placen?

Sačuvana
Prosecni ljudi nista tako ne mrze kao nadmoc duha.
 

Stranica je napravljena za 0.107 sekundi sa 21 upita.