Forum Beograd Jagodina Ćuprija Paraćin

Molim vas da se prijavite ili se registrujete.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Napredna pretraga  

Vesti:

Samo za Registrovane članove je moguć pristup u kategoriji '' Ljubav & Sex & Lepotice''
Obavezno pročitajne uslove korišćenja Foruma ->
Uslovi Korišćenja

Autor Tema: Da li slavite, i koju slavu?  (Pročitano 36304 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Mikijagodina

  • Član
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 58
Одг: Da li slavite, i koju slavu?
« Odgovor #20 poslato: 14-09-2008, 23:41:42 »

Zasto mislis da je pravi vernik ako slavi slavu? Ja poznajem ljude koji slave i vise od jedne slave a njihov nacin zivota je i protiv Boga i protiv ljudi. Jer ne postuju svoju porodicu, psuju Boga i ljude, varaju svoje zene itd...
Kriterijum za pravog vernika je prema iskrenoj veri u srcu i cistoti zivota prema Bozijim recima.

A sto se tice slava, ja svu slavu dajem jedino Bogu, Isusu Hristu i Duhu Svetome. Amin!
Sačuvana

anny

  • Gost
Одг: Da li slavite, i koju slavu?
« Odgovor #21 poslato: 20-10-2008, 21:25:27 »

Citat
čekaj, ti nam pričaš o bogu, o veri  -   a ne slaviš ni jednu slavu

misliš li da imaš pravo na to, i da si merodavan da pričaš uopšte o tome

pravi vernik, ima svoju slavu

kad budeš uzeno neku slavu, i kao svi mi počneš da je slaviš  -  onda možemo da pričamo

ovako . . . .
Zavisi na koji način veruje u Boga...
Biti vernik može i onaj ko se nije pridružio "pravilima" Crkve...
Sačuvana

BOKYSTAMY

  • Član
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 167
Одг: Da li slavite, i koju slavu?
« Odgovor #22 poslato: 20-10-2008, 22:49:24 »

i djavoli veruju i drhcu...... JA SLAVIM SVETOG GEORGIJA
Sačuvana

Black

  • Zvezda u usponu
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 2366
Одг: Da li slavite, i koju slavu?
« Odgovor #23 poslato: 20-10-2008, 23:29:10 »

Ja slavim Svete apostole Petra i Pavla , u narodu poznatu slavu kao Petrovdan. A reči Mikija( verovatno iz Jagodine) su me naterale da se duboko zamislim...mislim da je apsolutno u pravu , sa svoje tačke gledišta
Sačuvana
Homo sum: humani nihil a me alienum puto

Black

  • Zvezda u usponu
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 2366
Одг: Da li slavite, i koju slavu?
« Odgovor #24 poslato: 21-10-2008, 09:52:09 »

 slava su kolač i sveća a sve ostalo je gozba...
Sačuvana
Homo sum: humani nihil a me alienum puto

Loremo

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 1502
Одг: Da li slavite, i koju slavu?
« Odgovor #25 poslato: 21-10-2008, 11:30:20 »

Osim kolaca, koji predstavlja telo Hristovo i

svece koja predstavlja svetlost Hristove bozanske nauke i razgoni mrak neznabozaca

za slavu treba i vino, koje simbolise krv Hristovu koju je prolio za iskupljenje nasih greha

i zito koje je zahvalnost Bogu za zemaljske plodove.

Ostalo treba da bude skromno u skladu sa Hristovim ucenjem i zivotom.

Ja slavim Svetog Nikolu.
Prve godine sam spremila same svetske specijalitete. Vrlo dekadentno i nije mi nikako islo uz kolac i svecu.
Od tada spremam ono sto je i moja baba. Prebranac, sarana, kupus salatu, sarmu ili suve punjene paprike...skromno.
Dan kada se okupimo, posvetimo jedni drugima, setimo detinjstva, dragih nam koji nisu vise medju nama...





Sačuvana

Andrijana

  • Stalni učesnik
  • **
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 990
Одг: Da li slavite, i koju slavu?
« Odgovor #26 poslato: 21-10-2008, 13:20:36 »

Ja slavim Sv.Stevan...
Sačuvana

svajcarac

  • Svakodnevni prolaznik
  • *
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 367
Одг: Da li slavite, i koju slavu?
« Odgovor #27 poslato: 21-10-2008, 13:43:53 »

Sv.Luka
Sačuvana

ignja

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 1068
Одг: Da li slavite, i koju slavu?
« Odgovor #28 poslato: 30-07-2010, 09:08:25 »

Sačuvana
kakve su ti misli, takav ti je i život

Kengurinjo

  • Stalni učesnik
  • **
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 762
  • Само ЧИСТ ОБРАЗ и МЕРАК немају цену.
Одг: Da li slavite, i koju slavu?
« Odgovor #29 poslato: 30-07-2010, 12:14:59 »

Славим Светог Николу.
Sačuvana
Србија је вечна док су јој деца верна. Амин!

autentik

  • Administrator
  • Svedok stvaranja istorije
  • ******
  • Karma: +0/-0
  • Na mreži Na mreži
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 17391
    • Jagodina, Ćuprija i Paraćin kao na dlanu
Одг: Da li slavite, i koju slavu?
« Odgovor #30 poslato: 30-07-2010, 12:51:16 »

Славим Светог Николу.

me too

mikiparacin

  • Član
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 41
Одг: Da li slavite, i koju slavu?
« Odgovor #31 poslato: 11-10-2010, 13:41:03 »

Slavim i Starog i mladog Svetog NIKOLU
Jel pise negde da treba da slavis , recimo toga Nikolu ko ti je taj i  ima li ga negde u sveto pismo zelim da mi to ovde izvuces i da treba bas njega da slavim bas bih voleo.
Sačuvana

jelenkos

  • Zvezda u usponu
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 2901
Одг: Da li slavite, i koju slavu?
« Odgovor #32 poslato: 11-10-2010, 15:19:05 »

Slavim i Starog i mladog Svetog NIKOLU
Jel pise negde da treba da slavis , recimo toga Nikolu ko ti je taj i  ima li ga negde u sveto pismo zelim da mi to ovde izvuces i da treba bas njega da slavim bas bih voleo.


Ti mislis da treba da se slave samo oni svetitelji o kojima pise u Svetom pismu,pa vidis,Sveto pismo koliko je verska knjiga ,toliko je puna i istorijskiih licnosti.To nije sve,postoje i drugi svetitelji posle onog sto je zabelezeno u vidu Svetog pisma preko  jevandjelista koji su nadahnuti duhom svetim.Krsna slava  kod Srba slavi svaka kuca kao svog zastitnika,prenosi se sa kolena na koleno,otac na sina...To je srpska tradicija.I da odgovorim na temu,slava koju mi slavimo,tj moj svekar je Sveta Petka,a i nje nema u Svetom pismu.
Sačuvana
Herman Hesse
"...imamo u duši i sve ono što je ikada živelo u ljudskim dušama. Svi bogovi i đavoli koji su ikada postojali....svi se oni nalaze u nama, tu su kao mogućnosti, kao želje, kao izlazi."

SunđerBoba

  • Gost
Одг: Da li slavite, i koju slavu?
« Odgovor #33 poslato: 11-10-2010, 15:43:59 »

Slavim i Starog i mladog Svetog NIKOLU
Jel pise negde da treba da slavis , recimo toga Nikolu ko ti je taj i  ima li ga negde u sveto pismo zelim da mi to ovde izvuces i da treba bas njega da slavim bas bih voleo.

Iskuliraj malo. Tek si došao, a već komanduješ. Ne biva  :xq008:
Sačuvana

mikiparacin

  • Član
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 41
Одг: Da li slavite, i koju slavu?
« Odgovor #34 poslato: 11-10-2010, 16:29:54 »

Slavim i Starog i mladog Svetog NIKOLU
Jel pise negde da treba da slavis , recimo toga Nikolu ko ti je taj i  ima li ga negde u sveto pismo zelim da mi to ovde izvuces i da treba bas njega da slavim bas bih voleo.

Iskuliraj malo. Tek si došao, a već komanduješ. Ne biva  :xq008:
nemoj biti tako prost , gde ti vidis komandu ja sam samo pitao, ati isto dokazi mi mada nije tebi pitanje postavljeno ali kad si tako neumesan ajde de srbi su srbi :aq18:
« Poslednja izmena: 11-10-2010, 16:37:51 od strane mikiparacin »
Sačuvana

mikiparacin

  • Član
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 41
Одг: Da li slavite, i koju slavu?
« Odgovor #35 poslato: 11-10-2010, 16:32:33 »

Slavim i Starog i mladog Svetog NIKOLU
Jel pise negde da treba da slavis , recimo toga Nikolu ko ti je taj i  ima li ga negde u sveto pismo zelim da mi to ovde izvuces i da treba bas njega da slavim bas bih voleo.


Ti mislis da treba da se slave samo oni svetitelji o kojima pise u Svetom pismu,pa vidis,Sveto pismo koliko je verska knjiga ,toliko je puna i istorijskiih licnosti.To nije sve,postoje i drugi svetitelji posle onog sto je zabelezeno u vidu Svetog pisma preko  jevandjelista koji su nadahnuti duhom svetim.Krsna slava  kod Srba slavi svaka kuca kao svog zastitnika,prenosi se sa kolena na koleno,otac na sina...To je srpska tradicija.I da odgovorim na temu,slava koju mi slavimo,tj moj svekar je Sveta Petka,a i nje nema u Svetom pismu.
Mala rekao sam ti vec da treba da se upoznas sa nekim stvarima a da su u to najbolje upuceni JS stoga se obrati njima , pa ces videti da li Jehova postuje takove tradicije . :aq22:
« Poslednja izmena: 11-10-2010, 16:33:47 od strane mikiparacin »
Sačuvana

krimortus

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 1262
Одг: Da li slavite, i koju slavu?
« Odgovor #36 poslato: 11-10-2010, 17:07:57 »

Mitrovdan ili u narodu poznat kao Gmitrovdan :D
Sačuvana

mikiparacin

  • Član
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 41
Одг: Da li slavite, i koju slavu?
« Odgovor #37 poslato: 11-10-2010, 17:16:29 »

A ja  slavim Jehovu, ali ne kolacima i svecama , vec recima jer tako trazi.
Sačuvana

jelenkos

  • Zvezda u usponu
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 2901
Одг: Da li slavite, i koju slavu?
« Odgovor #38 poslato: 11-10-2010, 17:27:36 »

Slavim i Starog i mladog Svetog NIKOLU
Jel pise negde da treba da slavis , recimo toga Nikolu ko ti je taj i  ima li ga negde u sveto pismo zelim da mi to ovde izvuces i da treba bas njega da slavim bas bih voleo.



"Veliki"mene ne zanima ta tvoja "religija",ako imam nekih nedoumica oko religije uopste ,citam knjige il ako dotle dodje pitala bih svestenika.Nemoj me leba ti upucivati na te tvoje jehovine svedoke,zabole me za njih..sekta ko sekta


Ti mislis da treba da se slave samo oni svetitelji o kojima pise u Svetom pismu,pa vidis,Sveto pismo koliko je verska knjiga ,toliko je puna i istorijskiih licnosti.To nije sve,postoje i drugi svetitelji posle onog sto je zabelezeno u vidu Svetog pisma preko  jevandjelista koji su nadahnuti duhom svetim.Krsna slava  kod Srba slavi svaka kuca kao svog zastitnika,prenosi se sa kolena na koleno,otac na sina...To je srpska tradicija.I da odgovorim na temu,slava koju mi slavimo,tj moj svekar je Sveta Petka,a i nje nema u Svetom pismu.
Mala rekao sam ti vec da treba da se upoznas sa nekim stvarima a da su u to najbolje upuceni JS stoga se obrati njima , pa ces videti da li Jehova postuje takove tradicije . :aq22:
Sačuvana
Herman Hesse
"...imamo u duši i sve ono što je ikada živelo u ljudskim dušama. Svi bogovi i đavoli koji su ikada postojali....svi se oni nalaze u nama, tu su kao mogućnosti, kao želje, kao izlazi."

mikiparacin

  • Član
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 41
Одг: Da li slavite, i koju slavu?
« Odgovor #39 poslato: 11-10-2010, 17:41:36 »

Slavim i Starog i mladog Svetog NIKOLU
Jel pise negde da treba da slavis , recimo toga Nikolu ko ti je taj i  ima li ga negde u sveto pismo zelim da mi to ovde izvuces i da treba bas njega da slavim bas bih voleo.



"Veliki"mene ne zanima ta tvoja "religija",ako imam nekih nedoumica oko religije uopste ,citam knjige il ako dotle dodje pitala bih svestenika.Nemoj me leba ti upucivati na te tvoje jehovine svedoke,zabole me za njih..sekta ko sekta


Ti mislis da treba da se slave samo oni svetitelji o kojima pise u Svetom pismu,pa vidis,Sveto pismo koliko je verska knjiga ,toliko je puna i istorijskiih licnosti.To nije sve,postoje i drugi svetitelji posle onog sto je zabelezeno u vidu Svetog pisma preko  jevandjelista koji su nadahnuti duhom svetim.Krsna slava  kod Srba slavi svaka kuca kao svog zastitnika,prenosi se sa kolena na koleno,otac na sina...To je srpska tradicija.I da odgovorim na temu,slava koju mi slavimo,tj moj svekar je Sveta Petka,a i nje nema u Svetom pismu.
Mala rekao sam ti vec da treba da se upoznas sa nekim stvarima a da su u to najbolje upuceni JS stoga se obrati njima , pa ces videti da li Jehova postuje takove tradicije . :aq22:
Da li se prenosi i takav recnik sa koleno na koleno onako kakav ti imas,   za jednog pravoslavca, to je stvarno sramota za jednu krscanku i pravoslavku nemam reci ako su svi takvi .
Sačuvana
 

Stranica je napravljena za 0.151 sekundi sa 21 upita.