Forum Beograd Jagodina Ćuprija Paraćin

Molim vas da se prijavite ili se registrujete.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Napredna pretraga  

Vesti:

Samo za Registrovane članove je moguć pristup u kategoriji '' Ljubav & Sex & Lepotice''
Obavezno pročitajne uslove korišćenja Foruma ->
Uslovi Korišćenja

Autor Tema: Očevo Pismo Ljubavi  (Pročitano 30446 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Mikijagodina

  • Član
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 58
Očevo Pismo Ljubavi
« poslato: 19-11-2007, 00:52:37 »

Reči koje ćeš sada čitati su istinite.
One će promeniti tvoj život ako im to dozvoliš.
Zato što one dolaze iz Božijeg srca.
On te voli.
On je otac kojeg si tražio ceo život.
Ovo je Njegovo pismo za tebe.



Dete Moje.

Ti me možda ne poznaješ, međutim ja znam sve o tebi. Psalam 139.1
Znam kad sedneš i kad ustaneš. Psalam 139.2
Poznati su mi svi tvoji putevi. Psalam 139.3
Čak znam broj valsi na tvojoj glavi. Matej 10, 29, 30
Stvoren si na moju sliku. 1 Mojsijeva 1,27
U meni živiš, krećeš se i postojiš. Dela ap 17,28
Jer si ti moj rod. Dela ap 17,28
Poznavao sam te čak i pre nego si začet. Jeremija 1,5
Izabrao sam te kad sam planirao stvaranje. Efežanima 1, 11, 12
Ti nisi bio greška, jer su svi tvoji dani zapisani u mojoj knjizi. Psalam 139, 15,16
Ja sam odredio tačno vreme tvog rođenja i gde ćeš živeti. Dela ap. 17,26
Ti si divno sazdan. Psalam 139, 14
Ja sam te satkao u utrobi tvoje majke. Psalam 139,13
Ja sam te porodio na dan tvog rođenja. Psalam 71,6
Mene su pogrešno predstavili oni koji me ne poznaju.Jovan 8,41-44
Ja nisam udaljen niti ljut, nego sam potpuni izražaj ljubavi. 1 Jovanova 4,16
I moja želja je da ti poklonim svoju ljubav. 1 Jovanova 3,1
Jednostavno zato što si ti moje dete i ja sam tvoj Otac. 1 Jovanova 3,1
Pružam ti više nego što će ikada moći tvoj zemaljski otac. Matej 7,11
Jer sam ja savršeni Otac. Matej 5,48
Svaki dobar dar koji dobijaš dolazi iz moje ruke. Jakov 1,17
Jer se ja staram za tebe i ja zadovoljavam sve tvoje potrebe. Matej 6, 31-33
Moj plan za tvoju budućnost je uvek pun nade. Jeremija 29,11
Zato što te volim večnom ljubavlju. Jeremija 31,3
Moja razmišljanja o tebi su nebrojana kao pesak na obali morskoj. Psalam 139, 17,18
Nad tobom se radujem pun veselja i pesme. Sofonija 3,17
Nikada neću prestati da ti činim dobro. Jeremija 32,40
Jer si ti moja dragocena svojina. 2 Mojsijeva 19,5
Želim da te utvrdim celim srcem i dušom svojom. Jeremija 32,41
I želim da ti pokažem velike i divne stvari. Jeremija 33,3
Ako me potražiš celim srcem, naći ćeš me. 5 Mojsijeva 4,29
Raduj se u meni i daću ti sve što ti srce želi. Psalam 37,4
Jer ja sam taj koji proizvodi u tebi te želje. Filibljanima 2,13
U stanju sam da učinim za tebe mnogo više nego što ti možeš da zamisliš. Efežanima 3,20
Jer sam ja taj koji te najviše ohrabruje. 2 Solunjanima 2,16-17
Takođe sam i Otac koji te teši u svim tvojim teškoćama 2 Korinćanima 1,3-4
Kada si slomljenog srca ja sam ti blizu. Psalam 34,18
Kao što pastir nosi jagnje, tako ja tebe nosim blizu svog srca. Isaija 40,11
Jednog dana ću izbrisati svaku suzu stvog lica. Otkrivenje 21,3-4
I uzeću sve boli koje si pretrpeo na ovoj zemlji. Otkrivenje 21,3-4
Ja sam tvoj Otac, i volim te čak isto toliko koliko sam voleo svog sina, Isusa. Jovan 17,23
Jer u Isusu, moja ljubav prema tebi se otkrila. Jovan 17,26
On je potpuni izražaj mene. Jevrejima 1,3
On je došao da pokaše da sam ja za tebe, a ne protiv tebe. Rimljanima 8,31
I da ti kaže da ja ne brojim tvoje grehe. 2 Korinćanima 5, 18-19
Isus je umro da bi se ti i ja pomirili. 2. Korinćanima 5,18-19
Njegova smrt je bila konačan izraz moje ljubavi za tebe. 1. Jovanova 4,10
Odrekao sam se svega što sam voleo, da bi zadobio tvoju ljubav. Rimljanima 8, 31-32
Ako primaš dar mog sina Isusa, primaš mene. 1. Jovanova 2,23
I ništa te neće ponovo odvojiti od moje ljubavi. Rimljanima 8,38-39
Dođi kući, i ja ću prirediti veliku proslavu kakvu nebo nije videlo. Luka 15,7
Uvek sam bio Otac i uvek ću biti Otac. Efežanima 3,14-15
Moje pitanje je....hoćeš li ti biti moje dete? Jovan 1,12-13
Čekam te. Luka 15,11-32


                                                                             Voli te tvoj tata!
                                                                            SVEMOGUĆI BOG                                             
Sačuvana

Ivanka

  • Zvezda u usponu
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 2324
Одг: Očevo Pismo Ljubavi
« Odgovor #1 poslato: 19-11-2007, 08:38:37 »

Imam par pitanja. Iz Svetog pisma znamo da su Adam i Eva imali tri sina: Kaina, Avela i Seta. Kain je ubio Avela nato je ustvario familiju. S kim? S svojom mamom Evom?
Sve svete knjige, bez izuzetaka, govore da su Adam i Eva živeli 4000 godina pre Hrista. I ako je rajski vrt bio na Bliskom istoku, kako su prvi ljudi došli u Ameriku?
Miki, na to mi odgovori pa možemo da diskutujemo dalje.
Sačuvana

Loremo

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 1502
Одг: Očevo Pismo Ljubavi
« Odgovor #2 poslato: 19-11-2007, 12:54:12 »

Ovo sto je Ivanka pomenula u svom postu sam ja izbrisala iz predhodnog, smatrajuci da je previse.

I meni je sama pomisao da smo postali od samo jednog para vrlo bizarna.

Tu je neminovno doslo do incesta.
Sačuvana

Ivanka

  • Zvezda u usponu
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 2324
Одг: Očevo Pismo Ljubavi
« Odgovor #3 poslato: 19-11-2007, 13:10:56 »

U treći Mojzesovi knjizi piše da niko ko ima kakvu grešku, ni slep, ni hrom, s iznakaženim licem, uglavnom svi invalidi ne smeju da daruju Bogu!!!!
Bog mrzi invalide!!!!!!
U svojim petim knjigama Mojzes govori o tome da Bog želi da beli čovek zavlada svetom, pored njega je žena koja mu je pokorna. Svi drugi, svi drugačiji bi bili zasužnjenji ili ubijeni. Mojzes je otac etničkog čišćenja.
 Dok Hrist ima samo dve zapovedi: ljubi svog bližnjega i prodaj sve i daj sirotinji, Mojzes želi da nagrabi čim više.
Stari zavet je najokrutnija knjiga i ja bih zabranila da je čitaju deca.
Sačuvana

Loremo

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 1502
Одг: Očevo Pismo Ljubavi
« Odgovor #4 poslato: 19-11-2007, 13:36:59 »

Sto se tice zene ona se u tom kontekstu spominje i u Novom Zavetu.

Sačuvana

Ivanka

  • Zvezda u usponu
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 2324
Одг: Očevo Pismo Ljubavi
« Odgovor #5 poslato: 19-11-2007, 13:39:47 »

Naravno, to su napravili Hristovi učenici. Prvo su proglasili Mariju Magdalenu kurvom. Klasični muški napad.
Sačuvana

Loremo

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 1502
Одг: Očevo Pismo Ljubavi
« Odgovor #6 poslato: 19-11-2007, 14:42:25 »

Da bre, majka mu je bila svetica, zacela od Duha Svetog a ova takva gresnica.
Sačuvana

Ivanka

  • Zvezda u usponu
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 2324
Одг: Očevo Pismo Ljubavi
« Odgovor #7 poslato: 19-11-2007, 14:52:51 »

Tipičan odnos svekrva-snaja.
Sačuvana

Mikijagodina

  • Član
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 58
Одг: Očevo Pismo Ljubavi
« Odgovor #8 poslato: 19-11-2007, 20:41:14 »

Adam i Eva su najpre imali dva sina, kasnije su dobili i treceg kada je Kain ubio Avelja.
Kako je Kain nasao sebi zenu?
Najpre moras da znas da se u Starom Zavetu ne pominje mnogo zensko potomstvo, jer se u Hebrejskoj tradiciji zene smatrale drugacije nego sada.
Adam i Eva su ziveli mnogo godina ako citas u 1. Mojsijevoj videces koliko. Kain je nasao sebi zenu. Ta zena nije bila naknadno stvorena od Boga, vec je ustvari ta zena bila neka pra pra unuka Adama i Eve. Ako citas tablicu imena ljudi od Adama pa nadalje u 5 glavi 1. knjige Mojsijeve videces da su ljudi ziveli po 900 i vise godina, ali ne preko hiljadu. Logicno je da za recimo oko trista godina mnogo namnozio ljudski rod. Adam i Eva su imali jos dece pise da je Adam ziveci 800 godina radjajuci sinove i kceri a svega je poziveo preko 900 godina. A vi se pitate odakle se taj narod namnozio. Kain je posle trista godina mogao da bira izmedju mnogo zena koje su tada vec postojale rodivsi se ne samo od Adama nego i od njegove dece njegovih unuka i pra pra unuka. Savetujem ti da uzmes digitron i da izracunas koliko je moguce roditi dece u takvom velikom vremensko periodu a uz to i racunati koliko ce dece biti rodjeno od dece koje ce sazreti recimo oko 30/te godine i imati svoje itd. Bog ne pravi greske, Sveto Pismo je Istinito.



Druga stvar.
Bog nije okrutan i zao da unisti ljude On zeli da ih spasi.
Treca knjiga Mojsijeva je o pravilima svestenika i levita Izraelskog naroda o prinosenju zrtava i drugih obreda i ceremonija koje je Isus ukinuo prinevsi sebe jednom za uvek kao Jagnje pomirenja za sve ljude koji verom kroz Hrista dolaze Bogu.
Ako ste citali Novi Zvaet, Isus je rekao: ''Culiste da je kazano oko za oko i zub za zub, a ja vam kazem ako vas neko udari po jednom obrazu okrenite mu drugi..'' itd. Isus je doneo MILOST. U Starom Zavetiu Bog se javlja kao sudja kao Bog Izraelskog naroda, zapravo Stari Zavet je savez Boga i Izraelskog naroda, a Novi Zavet je savez Boga i celog sveta kroz krv i zrtvu Isusa Hrista. Neka pravila i odredbe su samo za Izraelski narod pre nego sto je Mesija dosao. U ostalom Bog je iscelio mnoge koji su bili slepi, hromi, gluvi ili sa nekakvom fizickom manom. Zasto je Bog to uradio? Zato sto je Bog koji voli ljudde i za Njega nije bitno ko je ko koje je rase boje koze iili nacionalnoti. On prosto voli sve ljude jer smo mi njegova stvorenja.

Isusove dve zapovesti nisu Ljubi bilznjega i prodaj sve sto imas i daj siromasnima, nego Ljubi Boga svim svojim srcem i svom snagom i svim mislima svojim i druga je: i bliznjega svojega kao samoga sebe. Marko 12,30-31. U ovimzapovestima se ispunjavaju svih 10, jer ako stvarno volis Boga svim srce, nsagom i mislima ti neces da mi gresis, nego ces ziveti da mu ugodis i ako volis tvog bliznjeg kao sebe ti ces da ga postujes i neces da mu muslis zlo, kao i sebi i neces da pozelis nista sto je njegovo itd.






 
Sačuvana

Loremo

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 1502
Одг: Očevo Pismo Ljubavi
« Odgovor #9 poslato: 19-11-2007, 21:09:35 »

Sasvim je jasno da je tu doslo do rodoskrnavljenja i pored digitrona.

Pra pra unuka...od koga? Ne moze drugacije nego od njihovih ceri i sinova.

Inace ne bi doslo do razmnozavanja.

Sačuvana

zs

  • Gost
Одг: Očevo Pismo Ljubavi
« Odgovor #10 poslato: 20-11-2007, 06:32:49 »

ma kalkulator i ne pomaze tu mnogo. u njihovo vreme jos uvek nije postojalo merenje vremena, a jos manje su se razumeli u "racun", pa te godine zivota koje se pominju su potpuno proizvoljne
Sačuvana

Ivanka

  • Zvezda u usponu
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 2324
Одг: Očevo Pismo Ljubavi
« Odgovor #11 poslato: 20-11-2007, 07:40:06 »

1. bio je incest
2. Hristove zapovedi nisam navela doslovno, ali sam rekla bitno.
3. Mojzesov bog je okrutan. Zapovedio je da uništi 33 gradova i ubije sve, SVE, da sve zlato, srebro i druge metala pokupi. To je čisto etničko čišćenje i pljačka.
4. čini mi se da Hrist nije mnogo upoštevao Mojzesovog boga.
5. Bog nam je dao mozak da mislimo, a ne da slepo verujemo u bajke.
Sačuvana

Ivanka

  • Zvezda u usponu
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 2324
Одг: Očevo Pismo Ljubavi
« Odgovor #12 poslato: 20-11-2007, 07:42:57 »

Nisi napisao kako su prvi ljudi došli u Ameriku i kada! Da li su oni imali posebnog Adama ?
Sačuvana

Mikijagodina

  • Član
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 58
Одг: Očevo Pismo Ljubavi
« Odgovor #13 poslato: 20-11-2007, 15:59:57 »

Mislim da ces u nauci pre naci odgovor na to pitanje nego u Bibliji. Samo cu ti reci da kontinenti nisu bili kao sto su sada.
Sačuvana

Ivanka

  • Zvezda u usponu
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 2324
Одг: Očevo Pismo Ljubavi
« Odgovor #14 poslato: 20-11-2007, 16:13:49 »

Pre 6000 godina su bili kontinenti skoro jednaki.
Sačuvana

zs

  • Gost
Одг: Očevo Pismo Ljubavi
« Odgovor #15 poslato: 20-11-2007, 22:06:58 »

1. bio je incest
2. Hristove zapovedi nisam navela doslovno, ali sam rekla bitno.
3. Mojzesov bog je okrutan. Zapovedio je da uništi 33 gradova i ubije sve, SVE, da sve zlato, srebro i druge metala pokupi. To je čisto etničko čišćenje i pljačka.
4. čini mi se da Hrist nije mnogo upoštevao Mojzesovog boga.
5. Bog nam je dao mozak da mislimo, a ne da slepo verujemo u bajke.

nije bio incest, ali u to vreme racun bas i nije nesto isao ljudima. koliko mi se cini tada jos ni brojevi nisu postojali, a zene, pa one su postale ono sto mi znamo i smatramo pod zenom u poslednjih 50 - 100 godina. dotle nisu postojale jer su sve drzali muski sovinisti - koji su u ostalom i jedini imali privilegiju da propovedaju i sire veru
Sačuvana

Loremo

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 1502
Одг: Očevo Pismo Ljubavi
« Odgovor #16 poslato: 20-11-2007, 23:01:38 »

ZS ono za incest pojasni malo a ne samo "nije bio".

Kakve veze ima sto racun nije isao ljudima tada? Miki je rekao NAMA da uzmemo digitron!

A sta se to promenilo za zenu u poslednjih 50-100god? Zene dan-danas nemaju pozicije u crkvi osim kao vernice.

Jos uvek su muskarci na celu crkve. I da je samo u crkvi pa ajde...
Sačuvana

Ivanka

  • Zvezda u usponu
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 2324
Одг: Očevo Pismo Ljubavi
« Odgovor #17 poslato: 20-11-2007, 23:15:40 »

Stari zavet je početak šikaniranja nas žena. Jedna bajka je toliko zla posejala po svetu da me nervira kad neko iz nje bilo šta citira. Novi zavet je već bolji i šteta da ih povezuju.
Sačuvana

zs

  • Gost
Одг: Očevo Pismo Ljubavi
« Odgovor #18 poslato: 21-11-2007, 09:51:19 »

ZS ono za incest pojasni malo a ne samo "nije bio".

Kakve veze ima sto racun nije isao ljudima tada? Miki je rekao NAMA da uzmemo digitron!

A sta se to promenilo za zenu u poslednjih 50-100god? Zene dan-danas nemaju pozicije u crkvi osim kao vernice.

Jos uvek su muskarci na celu crkve. I da je samo u crkvi pa ajde...

pa nije bio, niti je ko znao brojeve niti matematiku, pa su zato i lupali cifre, poput ziveo 900, 600, 300 godina, te bilo ih je dvoje, te, ovo, te ono. normalno da ih je bilo vise i da su se razmnozavali.

miki jednostavno slepo veruje u bajke, nije pogledao niti jedno istrazivanje biblije, video bi koliko ima nelogicnosti i netacnosti, tj video bi kako nauka objasnjava sve te stvari u bibliiji. citati knjigu ne znaci i razumeti je. biblija jeste vredna knjiga, ali kao covek zna da je cita i tumaci i naravno, moram da primetim, nikada nisam koristio digitron, koristio sam kalkulatore drugih proizvodjaca :)

crkva i zene su jednostavno nespojive i o tome ne zelim da pricam, zalosno je sto crkva i dalje gleda na zenu kao nize bice

u poslednjih 50 - 100 godina se nesto promenio stav drustva prema zenama, mada i dalje nije na zadovoljavajucem nivou
Sačuvana

Mikijagodina

  • Član
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 58
Одг: Očevo Pismo Ljubavi
« Odgovor #19 poslato: 21-11-2007, 23:02:53 »

Nije mi jasno kako neko moze da lupa cifre 900 i 600 ili neku drugu ako nije bilo brojeva.

Ja sam vrlo dobro informisan sta kaze nauka o Bibliji, i ne verujem u Bajke jer Sveto Pismo nije bajka nego istinita Bozija knjiga vrednija od bio koje na plaeti zelji. Ona je puna dogadjaja koje su se zaista dogodile, ona nema u sebi kontradikcije i to moze da vidi civek koji verom prilazi a ne naukom. Izmedju ostalog vera nije slepo verovanje, jer mi ynamo u sta verujemo i postoje dokazi za to u sta verujemo.

!978 godine sazvana je medjunarodna konferencija na kojoj je prisustvovalo preko 3 stotine teologa koji su hteli da nadju gresku ili kontradikciju u Svetom Pismu. Norman L. Geisel je zabelezio ovaj skup tako sto je napisao u 600 strana sve teze i stihove koje su bile teske za razumeti. Na kraju te konferencije donet je konacni zakljucak koji je i ime ove knjige ''NEPOGRESIVOST BIBLIJE''. Danas je sve vise istrazivanja koja pokazuju da je Biblija u pravu. Nedavno su arheolozi otkrili grad o kome Biblija jano govori da je postojao, radi se o Nineviji gde je bio prorok Jona, naucnici nisu verovali da je ovaj grad postojao jer nije bilo arheoloskih dokaza medjutim sada veruju jer je otkeiveno mesto gde je zivelo oko 120 hiljada ljudi sto Biblija i potvrdjuje.

Sto se tice zena, Isus je rekao da smo svi jednaki, zasto crkve ne dopustaju da zene budu nesto vise od vernika to je problem crkve. Isus je uvazavao svakoga bez obzira na pol. Danas postoje crkve na zapadu gde su zene svestenice i imaju isto toliko prava da to budu koliko i miskarci. Mogu da krstavaju, propovedaju i dele pricest kao i muskarci. Mislim da su danasnje crkve suvise staromodne, jer jos uvek zive u vremenu u kojem je Hriscanstvo doslo i ne menjaju se u skladu sa vremenom to jest potrebama drustva novog vremena.
Ljudima ne trebaju prastari obicaji cija su znacenja uglanom zaboravljena, nego im treba neko ko ce im probliziti Boga onakvog kakav je, to jest kako ga Isus predstavlja, ne gledajuci ko je ko nego treba dati priliku svakome da upozna Boga koji je pun Ljubavi. Na zalost ljudi traze Boga samo onda kad su u nevolji, kad je bolest neizleciva u pitanju ili neka druga nesreca.
Telesan covek ne moze da razume sta je od Duha Bozijeg i telesno mudrovanje neprijateljstvo je Bogu. Novi Zavet.
Sačuvana
 

Stranica je napravljena za 0.098 sekundi sa 20 upita.