Forum Beograd Jagodina Ćuprija Paraćin

Molim vas da se prijavite ili se registrujete.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Napredna pretraga  

Vesti:

Samo za Registrovane članove je moguć pristup u kategoriji '' Ljubav & Sex & Lepotice''
Obavezno pročitajne uslove korišćenja Foruma ->
Uslovi Korišćenja

Autor Tema: Crkva  (Pročitano 24800 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Dak

  • Zvezda u usponu
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 3110
  • Svetski putnik
Одг: Crkva
« Odgovor #20 poslato: 24-06-2008, 17:23:11 »

Pogledajte "Stigmatu",ko nije.
Sačuvana
"Pazite sta zelite,mozda vam se zelje i ostvare".

celestina

  • Svakodnevni prolaznik
  • *
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 211
Одг: Crkva
« Odgovor #21 poslato: 29-06-2008, 21:27:08 »

Crkva je materijalno shvatanje Boga... Ne idem tako redovno... Smatram da je blagostanje moguce pronaci i u nama samima...
Isus je rekao"podigni kamen pored puta,naci ces me,
zaviri u svoje srce,tu sam"
Sačuvana
Poznato je da na svetu ima mnogo lica sa kojima se priroda nije mnogo mucila, niti upotrebljavala fine alate, nego je prosto tesala... Udarila jednom sekirom i ispao nos, drugi put - usne, velikom burgijom svrdnula oci, i tako neuglacano pustila u svet govoreći: neka zivi.

anny

  • Gost
Одг: Crkva
« Odgovor #22 poslato: 29-06-2008, 22:02:27 »

 :aq07:  :aq07:  :aq07:
Sačuvana

Natassa

  • Član
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 116
Одг: Crkva
« Odgovor #23 poslato: 29-06-2008, 22:06:12 »

Svake nedelje  pre podne

idem u crkvu
upalim dve sveće

Jednu za žive  i jednu za mrtve

tako nekako.. tj. .slicno... jedne nedelje sam u crkvi , druge na groblju.. i tako u krug..... nekad i cesce..
Sačuvana
Lako je kad te neko
ni ne zavoli
tad samo tamna strana
srca zaboli
tesko je kad za nekog jedinog
i svog postanes zrnce soli
tesko je kad tvoj neko

prestane da te voli

celestina

  • Svakodnevni prolaznik
  • *
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 211
Одг: Crkva
« Odgovor #24 poslato: 29-06-2008, 22:06:48 »

Pogledajte "Stigmatu",ko nije.
Taj film sam pogledala bar 10ak puta,fantastican je obozavam ga i uvek mu se vracam...
Sačuvana
Poznato je da na svetu ima mnogo lica sa kojima se priroda nije mnogo mucila, niti upotrebljavala fine alate, nego je prosto tesala... Udarila jednom sekirom i ispao nos, drugi put - usne, velikom burgijom svrdnula oci, i tako neuglacano pustila u svet govoreći: neka zivi.

Schnuffel

  • Stalni učesnik
  • **
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 682
    • Schnuffel
Одг: Crkva
« Odgovor #25 poslato: 03-07-2008, 16:25:11 »

"Crkva" je u meni, Boga udišem, jedem, pijem, radujem se. Sve je Bog, tako da mi crkva uopšte ne treba. A tek popovi?
Ja sam Radnik svetlosti. :aq28:
Sačuvana
Živimo ljubav, budimo ljubav, zračimo ljubav.
Radnik svetlosti

Mikijagodina

  • Član
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 58
Одг: Crkva
« Odgovor #26 poslato: 11-09-2008, 23:22:06 »

Sta je to crkva?
Danas mnogi ljudi imaju potpuno iskrivljenu sliku o crkvi, prva stvar je da vecina ljudi ne shvata da kada se u Novom Zavetu spominje crkva ne misli sei uopste na zgradu ili gradjevinu, nego se misli na nesto sasvim drugo.
U Evandjelju po Jovanu u 2. glavi u 19-20 stihu Isus kaze ''Razvalite ovu crkvu za tri dana cu je podici'', religiozne vodje tog vremena misle na Solomunov hram i odgovaraju da je taj hram gradjen 46 godina kako ce Isus da ga podigne za tri dana? 20 stih kaze da je on mislio na crkvu svoga tela sto se pokazala rspecem a on je treceg dana vaskrsao. Danasnja crkva je telo Hristovo a to su ljudi vernici - sledbenici ili bolje receno ucenici Isusa Hrista. Mnogi stihovi iz Biblije potvrdjuju da je Isus glava a crkva telo, opet ne misli se na zgradu nego na ljude. Ako se uzdamo u crkvu kao gradjevinu onda smo idolooklonici jer se uzdamo u kamen sto je Bog i zabranio. Apostol pavle govori o crkvi kao telu Isusa Hrista i kaze da smo mi udovi tela hristovog i svaki od nas je potreban telu. Osim toga nase telo je hram Duha Svetoga naravno onih koji veruju, zgrada kao gradjevina nema nista sa crkvom. Navedite koju god crkvu (gradjevinu) zelite za Boga je to samo obicna zgrada niti je sveta niti nesto posebna. Isus je rekao Petru: ''Ti si Petar (kamen) i na tom kamenu cu sagraditi svoju crkvu i vrata paklena je nece nadvladati''. Petar je odrzao prvu propoved u Delima Apostolskim u 2. glavi kada su tri hiljade ljudi prihvatili Isusa za Spasitelja kajuci se od svojih greha. E to je crkva 3000 ljudi koji su postali sledbenici Isusovi tamo na ulicama Jerusalima. O pravoj crkvi bi imao jos mnogo da pisem ali neznam dali ce neko i ovo da procita.. Koga interesuje neka pita. 

Isus te Voli takvog kakav jesi.

Pozz
Sačuvana

anny

  • Gost
Одг: Crkva
« Odgovor #27 poslato: 12-09-2008, 10:36:18 »

Sta je to crkva?
Danas mnogi ljudi imaju potpuno iskrivljenu sliku o crkvi, prva stvar je da vecina ljudi ne shvata da kada se u Novom Zavetu spominje crkva ne misli sei uopste na zgradu ili gradjevinu, nego se misli na nesto sasvim drugo.
U Evandjelju po Jovanu u 2. glavi u 19-20 stihu Isus kaze ''Razvalite ovu crkvu za tri dana cu je podici'', religiozne vodje tog vremena misle na Solomunov hram i odgovaraju da je taj hram gradjen 46 godina kako ce Isus da ga podigne za tri dana? 20 stih kaze da je on mislio na crkvu svoga tela sto se pokazala rspecem a on je treceg dana vaskrsao. Danasnja crkva je telo Hristovo a to su ljudi vernici - sledbenici ili bolje receno ucenici Isusa Hrista. Mnogi stihovi iz Biblije potvrdjuju da je Isus glava a crkva telo, opet ne misli se na zgradu nego na ljude. Ako se uzdamo u crkvu kao gradjevinu onda smo idolooklonici jer se uzdamo u kamen sto je Bog i zabranio. Apostol pavle govori o crkvi kao telu Isusa Hrista i kaze da smo mi udovi tela hristovog i svaki od nas je potreban telu. Osim toga nase telo je hram Duha Svetoga naravno onih koji veruju, zgrada kao gradjevina nema nista sa crkvom. Navedite koju god crkvu (gradjevinu) zelite za Boga je to samo obicna zgrada niti je sveta niti nesto posebna. Isus je rekao Petru: ''Ti si Petar (kamen) i na tom kamenu cu sagraditi svoju crkvu i vrata paklena je nece nadvladati''. Petar je odrzao prvu propoved u Delima Apostolskim u 2. glavi kada su tri hiljade ljudi prihvatili Isusa za Spasitelja kajuci se od svojih greha. E to je crkva 3000 ljudi koji su postali sledbenici Isusovi tamo na ulicama Jerusalima. O pravoj crkvi bi imao jos mnogo da pisem ali neznam dali ce neko i ovo da procita.. Koga interesuje neka pita. 

Isus te Voli takvog kakav jesi.

Pozz

Hvala za ovaj tekst...Naravno da se slažem sa tobom...
Sačuvana

BOKYSTAMY

  • Član
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 167
Одг: Crkva
« Odgovor #28 poslato: 30-09-2008, 21:13:14 »

A GDE CETE SE PRICESTITII GDECETE SE ISPOVEDATI GDE CETE SE VAS DVOJE ILI TROJE POMOLITI GDE CETE IZNETI VASE MOLITVE  :aq13:javascript:void(0); DALI NEKO KOME NETREBA CRKVA I SVESTENIK ZNA DA I NA OVOJ ZEMLJI DA BI NEKO KO HOCE DA IZADJE KOD CARA MORA PRVO DA PISE MOLBU PA ONDA DA DODJE KOD NEKOGA MANJIM PO CINU PA TEK ONDA DA GA TAJ PRESTAVI CARU A VI IMATE SMELOSTI ODMA DA SE OBRATITE CARU ITO KAKVOM CARU  CARU CELE VASIONE AKO STE TAKO SMELI MORA DA STE SA NJIM TAKO BLISKI PA HAJDE I MI DA VAM SE POKLONIMO PA DA NAS VI PRESTAVITE CARU ISUS RECE  KOJI NE JEDE MOJE TELO I NE PIJE MOJU KRV NEMA ZIVOT VECNI A KO SE  U PREVODU PRICESCUJE JA CU GA U POSLEDNJE DANE VASKRSNUTI  A VI GDE MISLITE DA SE PRICESTITE OSIM U CRKVI BOGA ZIVOGA KOJU OSTAVI NAMA I RECE EVO JA SAM SA VAMA U SVE DANE DO SVRSETKA VEKA .....AMIN
Sačuvana

Bloody_Mistress

  • Član
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 29
  • Not a drop of blood...
Одг: Crkva
« Odgovor #29 poslato: 09-10-2008, 22:33:44 »

ne idem u crkvu...ranije sam isla,jer sam verovala u Boga,ali to daaaaaavno bese!samo povremeno odem na groblje... :aq28:
Sačuvana
Enforse the world no more.Bee free...Alone,you might find serenity...

Mikijagodina

  • Član
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 58
Одг: Crkva
« Odgovor #30 poslato: 14-10-2008, 16:48:17 »

ne idem u crkvu...ranije sam isla,jer sam verovala u Boga,ali to daaaaaavno bese!samo povremeno odem na groblje... :aq28:

Sto se tice ''pricesta'' Isus i Njegovi ucenici su imali pricest u obicnoj sobi, a opet to je bila prava crkva  ne zbog zgrade nego zbog ljudi koji su bili verni Bogu. Gde cemo da se pomolimo? Samarijanka je pitala Isusa u Evandjelju po Jovanu gde je pravo mesto molitve na brdu ili u jerusalimu? Isusov odgovor je bio da se pravi molioci mole Bogu duhom i istinom bez obzira na mesto. Ako ti ovo nije dovoljan odgovor sto se tice molitve, predlazem ti da procitas novi zavet i vidis gde su se sve pravi hriscani molili Bogu. Da mozemo pristupiti direktno Isusu pa kroz Njega Bogu puna je biblija sa takvim stihovima. to sto si pisao pokazuje tvoje nepoznavanja svete Bozije Reci. dacu ti nekoliko stihova:

''jer je jedan Bog i jedan posrednik Boga i ljudi, covek Isus Hrist. 1. Timotijeva 2:5
''Da pristupimo dakle slobodno  k prestoli blagodati, da primimo blagodatza vreme kad nam je potrebna pomoc.  Poslanica Jevrejima 4:16.
''Isus rece: ja sam put istina i zivot, niko nece doci Ocu do kroz mene. Jovan 14:6.

Na tvoje pitanje dali smo toliko blizu Isus da nam ne treba posrednik? odgovor je ne treba, niko ne moze da nas priblizi Bogu i nikom ne treba da uputimo svoju molitvu osim Isus i Bogu Ocu i duhu Svetome, jer je on milostiv Bog koji je rekao da slobodno kroz Isusa dodjemo Njemu.Ne postoji nijedna zastupnik izmedju Boga i ljudi osim isusa, ko god se predstavlja kao zastupnik sem Hrista nije od Boga nego od djavola, jer Bozija rec jasno govori i ne protivi se samo j sebi.

Pozz i blessing of the Lord.
Sačuvana

Mikijagodina

  • Član
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 58
Одг: Crkva
« Odgovor #31 poslato: 14-10-2008, 22:18:52 »

Prethodni post je za BOKYSTAMY izvini bloody greskom  sam tebe citirao
Sačuvana

BOKYSTAMY

  • Član
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 167
Одг: Crkva
« Odgovor #32 poslato: 17-10-2008, 21:07:47 »

pa dobro ljudi zar  ste mislili da ja pricam o molitvi samo u crkvi naravno covek moze da se moli u sebi bilo gde  pa i biblija kaze molite se Bogu bez prestanka. a sto se tice pricesca ti rece da su se apostoli pricestili pa i kasnije pricescivali, samim tim priznajes da je pricesce bitno a sto se tice vernosti apostola u to vreme znas i sam da i nisu nesto bili verni koliko je cuda ucinio isus pa mu ne verovase cak ga svi napustise pred kraj a mesto pricesca bese soba cak se i ne navodi gde i kod koga. kada apostoli primise duha svetoga onda pripovedase i pridje im nekoliko hiljada ljudi svi oni behu jednodusno na molitvi i u obredima in imali su sve zajednicko. normalno da nisu postojali hramovi u to vreme jer su hriscani bili u progonu a kasnije su nikli velelepni hramovi u cast Boga i njegovih svetaca mucenika isus je ostavio apostole ovi pak prezvetere crkvene a ovi svestenike. jevrejski narod je imao hram gde su postojali svestenici pa su imali razne obrede za oslobadjanje od greha postojala je odaja u hramu gde se ulazilo samo jednom u godini. cak se zna da je narod morao da se ocisti od greha pre nego sto je pristupao bogu a to su radili svestenici sve je lepo opisano u starom zavetu tako i sada crkva pravoslavna je ziva 2000 god ima svoje uredbe zakone i nacela i vodila je narode sve vreme ne promenivsi nista od svog postanja. mnogi misle da ce uci u carstvo Bozje ako govore gospode gospode i mole se tamo negde ne kajuci se i ne ispovedajuci se i ne cineci nikakva dobra dela nego ce sebi uzeti ucitelje koji ce ih cesljati po usima. a isus je rekao zeni samarjanki da ide vreme kada ce to biti on govori za neko buduce vreme a i sami znamo da je hram srusen i da se zrtve vise ne prinose. a svi koji su krsteni u ime oca sima i duha svetoga i primili darove duha oni ce znati da bez boga crkve njegove i pricesca pokajanja i ispovesti nema zpasenja. a ove recenice iz biblije ne govore da covek ne ide u crkvu govore ono sto govore. isus jeste posrednik ali slusa i njegove svete jer rece zasta se god zamolite dace vam otac moj recimi zasto isus nebi pre uslisio molbu nekog svetitelja mucenika kome se molim da se zauzme za mene nego moju molbu.. normalno pre ce njegovu za mene jer  i kada bi jteo nesto od presednika opstine ti ne traziz nesto direktno osim ako ga dobro poznajes nego od nekog ko je blizak njemu.
















Sačuvana

Dak

  • Zvezda u usponu
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 3110
  • Svetski putnik
Одг: Crkva
« Odgovor #33 poslato: 17-10-2008, 22:47:59 »


Ovo za predsednika opstine ti je dobro!!! :xq011:

















[/quote]
« Poslednja izmena: 17-10-2008, 22:48:49 od strane Dak »
Sačuvana
"Pazite sta zelite,mozda vam se zelje i ostvare".
 

Stranica je napravljena za 0.35 sekundi sa 21 upita.