Forum Beograd Jagodina Ćuprija Paraćin

Molim vas da se prijavite ili se registrujete.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Napredna pretraga  

Vesti:

Samo za Registrovane članove je moguć pristup u kategoriji '' Ljubav & Sex & Lepotice''
Obavezno pročitajne uslove korišćenja Foruma ->
Uslovi Korišćenja

Autor Tema: Gde ću dospeti posle smrti?  (Pročitano 18349 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Mikijagodina

  • Član
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 58
Gde ću dospeti posle smrti?
« poslato: 14-09-2008, 22:46:57 »

Gde ću dospeti posle smrti?


http://siont.net/u-hristu/knjige/dospeti.htm
Sta mislite o ovome?
Sačuvana

autentik

  • Administrator
  • Svedok stvaranja istorije
  • ******
  • Karma: +0/-0
  • Na mreži Na mreži
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 17391
    • Jagodina, Ćuprija i Paraćin kao na dlanu
Одг: Gde ću dospeti posle smrti?
« Odgovor #1 poslato: 14-09-2008, 23:00:53 »

Ja kad bude umreo  -  ja ću prvo - pravo pred BOGA

a on će da me pita, šta si ti Autentik radio za vreme života


ja ću da mu kažem, da sam se trudio da budem dobar čovek, da pomažem ljudima koliko mogu ne ugrožavajući sebe

da sam stvorio porodicu i decu izneo na pravi put, na put koji sam najbolje znao i umeo

-----------------------------------------------------------------------

A on će meni da kaže, dobro Autentik ja sam pratio pomno tvoj život i video sam šta si sve uradio i šta nisi

evo tebi vrata RAJA pa uživaj jer si zaslužio

-----------------------------------------------------------------------
a ja ću njemu  -  Bože ja ću u Raj samo ako ima šta da se radi, pošto za uživanje nisam stvoren, već za RAD

ako mi nađeš neki posao da mi ne bude dosadno ja hoću, inače me vraćaj na zemlju pošto sam tamo korisniji za narod oko mene i za ljude
------------------------------------------------------------------------

A na tvoje pitanje ću da odgovorim

PRAVO PRED BOGA   -  i tamo ću biti čiste savesti i mirnog duha - i biću čovek

što ne mogu da garantujem za veliki broj ljudi

anny

  • Gost
Одг: Gde ću dospeti posle smrti?
« Odgovor #2 poslato: 21-09-2008, 14:45:58 »

Ja kad bude umreo  -  ja ću prvo - pravo pred BOGA

a on će da me pita, šta si ti Autentik radio za vreme života


ja ću da mu kažem, da sam se trudio da budem dobar čovek, da pomažem ljudima koliko mogu ne ugrožavajući sebe

da sam stvorio porodicu i decu izneo na pravi put, na put koji sam najbolje znao i umeo

-----------------------------------------------------------------------

A on će meni da kaže, dobro Autentik ja sam pratio pomno tvoj život i video sam šta si sve uradio i šta nisi

evo tebi vrata RAJA pa uživaj jer si zaslužio

-----------------------------------------------------------------------
a ja ću njemu  -  Bože ja ću u Raj samo ako ima šta da se radi, pošto za uživanje nisam stvoren, već za RAD

ako mi nađeš neki posao da mi ne bude dosadno ja hoću, inače me vraćaj na zemlju pošto sam tamo korisniji za narod oko mene i za ljude
------------------------------------------------------------------------

A na tvoje pitanje ću da odgovorim

PRAVO PRED BOGA   -  i tamo ću biti čiste savesti i mirnog duha - i biću čovek

što ne mogu da garantujem za veliki broj ljudi
Nije sve tako kako misliš da jeste...
Sačuvana

Bloody_Mistress

  • Član
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 29
  • Not a drop of blood...
Одг: Gde ću dospeti posle smrti?
« Odgovor #3 poslato: 04-11-2008, 15:08:24 »

Kad umremo,zakopaju nas i posle kraceg vremena pocnu da nas jedu crvici....eto...
Sačuvana
Enforse the world no more.Bee free...Alone,you might find serenity...

autentik

  • Administrator
  • Svedok stvaranja istorije
  • ******
  • Karma: +0/-0
  • Na mreži Na mreži
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 17391
    • Jagodina, Ćuprija i Paraćin kao na dlanu
Одг: Gde ću dospeti posle smrti?
« Odgovor #4 poslato: 04-11-2008, 17:17:14 »

Pa za telo da,  ali ovde u prenesenom ynacenju se misli na UM (SVEST)

Mikijagodina

  • Član
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 58
Odg: Gde ću dospeti posle smrti?
« Odgovor #5 poslato: 18-02-2013, 19:38:01 »

Dali može da se zasluži raj i večni život?

U Evandjeljima se dogodio jedan dogadjaj koji u mnogome objašnjava dali je moguće zaslužiti ili zaraditi ulazak u nebo našim dobrim delima.
Kao što je to neko iznad već rekao: ''bio sam dobar, trudio sam se da činim dobro drugima, pa će mu na to Bog reći, zaslužio si udji u raj'' malo sutra.
Ljudi koji nemaju dodira sa Biblijom i sa naučavanjem Svetog Pisma misle da se u raj dolazi sa dobrim delima. Istina je potpuno drugačija.

Dogadjaj koji sam naveo na početku je dogadjaj gde je jedan bogati mladić došao do Isusa i na kolena ga je upitao: Kakvo dobro da učinim da dobojem život večni (raj)?
Isus mu odgovara da treba da drži zapovesti i onda mu citira sest zapovesti koje se odnose na čovekov odnos prema Bogu, na to mladić odgovara i kaže da je sve to držao.
Isus nastavlja i kaže mu da mu joššjedno nedostaje, a tpo je da proda sve što ima i poda siromašnima i zato će imati blaga na nebu i da uzme svoj krst i da ode za Isusom a zato će dobiti večni život.

Mnogo ljudi misli da će Bog, jednoga dana kada budu stali pred Njegovim svetimprestolom, da stavi sva njihova dobra i zla dela na vagu i ako prevagnu dpbra dela da će biti spađeni a ako prevagnu zla dela, da će biti bačeni u pakao. To je apsolutno pogrešno verovanje. Sveto Pismo jasno kaže u Galatima poslanici da se pred Bogom nikakvo telo neće opravdati niti kakvim dobrim delima niti kakvim držanje zakona. Što se tiče onog bogatog mladića. Isus je samo koristio drugu polovinu zapovesti jer je u prvoj zapovesti mladić pao.Imao je drugog boga a to je bilo njegovo bogatstvo.
Danas nema nijednog pravednog na zemlji jer pravda koju Bpg traži je potpuna i savršena. Svi smo svesni da savršeni ljudi na zemlji ne postoje a ako nismo savršeni znači dane ispunjujemo Božiji standard za spasenje naših duša. Zaključak svemu ovome je da nemožemo da se spasimo dobrim delima jer sva naša pravda je kao nečista haljina kaže u proroku Isaiji u SDtarom Zavetu. U Rimljanima poslanici apostol Pavle piše i govori da je plata za greh smrt... Svaki čovek koliko god da je dobra učinio zaslužuje pakao jer je pogrešio i prestupio Božije zapovesti. U Jakovu u Novom Zavetu piše da ako prestupimo jednu od zapovesti da smo krivi kao da smo prestupili sve zapovesti. Prema tome nema nikakve šanse da čovek svoijim delima opravda pred Boga i zasluži život večni. Apostol pavle koji je bio religiozni vodja bez mane, koji je znao toru napamet i koji je toliko učinio dela u službi Bogi, da je teško da iko na zemlji učini bar polovinu kao on. On za sebe kaže ''da je Hristos umro za sve grešnike od kojih sam prvi ja''. Ako je apostol pavle priznao da je grešan i da nema spasenja u dobrim delima nego samo u Isusu Hristu, verom u Njegovu smrt sahranu i vaskrsenje, ko smo mi da tvrdimo drugačije. Svako ko razume Božije Sveto Pismo zna da je spasenje po mislosti i da dobra dela nemaju udela u spasenje, već da dolaze kao posledica spasenja i iz zahvalnosti prema Bogu injegovoj milosti.

Pravda
Kada nekog kriminalca izvedu na sud, tamo ne stave sva njegova dobra dela na jednu stranu a zlana drugu stranu vage pa akoima više dobra oslobode ga a ako ima više zlih zatvore ga. Ono što sudija radi je to da stavlja sva njegova dela na jednu stranu a pravdu na drugu stranu. Božija pravda u prevodu sa grčkog znači moralno jednak, što znači da ako hoćemo da ispunimo Božiju pravdu moramo da budemo jednako savršeni kao On. Što je naravno nemoguće i nemoožemo da je dostignemo.
Kada stavimo naša dela sa Božijom pravednošću razlika je kao jedno pero protiv milijarde tona. Nemamo nikakve šanse da našom snagom i naporom budemo moralno jednaki sa Njim. Medjutim u Evadjelju po Jovanu piše da onima koji su primili Hrista Isusa u svoja srca, Bog je dao vlast da postanu sinovi Božiji. Što znači da svako ko je verom pozvao Isusa da bude njegov Spasitelj i Gospod može da stane na toj Božijoj vagi i bude moralno jednak Božijoj pravdi ne zbog svojih dobrih delaa nego zbog Isusa koji živi u njihovim srcima kojki je 100 posto pravedan 100 posto Bog i 100 posto moralno jednak pravdi Božijoj. Spasenje nije po zasluzi nego po misloti onih koji se odreknu sebe,prihvate Hrista i volju Božiju za svoje živote. Oni koji su dopustili da Hrist vodi njihove živote a ne telo i grešene želje tela.

Da bi se ova ISTINA razumela potrebno je otkrivenje Božije koje dolazi od Duha Svetoga...
Šta je od tela, telo je
Šta je od Duha Božijeg duh je

Sačuvana

Vanja

  • Član
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 87
Odg: Gde ću dospeti posle smrti?
« Odgovor #6 poslato: 19-02-2013, 08:54:41 »

Nas duh posle nas ide tamo odakle je i dosao.
Nas duh - to je nasa svest. Svesni naseg postojanja postali smo cak niti rodjenjem vec negde u trecoj godini, od kada pocinjemo i da pamtimo. Sve pre toga, dakle od rodjenja samo je instinkt kao u zivotinja. Pre rodjenja, dakle od zaceca razvijali smo se ubrzano poput biljke. Nikakvog duha, dakle  nije bilo od zaceca pa do trece godine po rodjenju.
Dakle, kada saznamo gde nam je duh i svest bila pre naseg pamcenja, pa i pre rodjenja, pa i pre zaceca - tek tada ce nam biti jasno kuda ce nas duh posle nas da ode. Do tada zamlacivacemo se ovakvim dogmatskim besmislenim plahtama iz gornjega posta.
Na zalost, a mnogima na srecu, covek je iz straha od ovakvih razmisljanja o smrti, izmislio boga, kasnije  i njegovog sina i njegovog duha - i tako od svog nastanka tapka u mraku. Badava coveku sva pamet koju je u medjuvremenu od otkrica vatre do danasnjeg mikrocipa posisao.  Strah od smrti je iskonski urodjena pa covek i dalje radije ostaje pracovek.






« Poslednja izmena: 19-02-2013, 09:38:32 od strane Vanja »
Sačuvana
Dodju tako vremena
kada pametan zasuti,
budala progovori,
a fukara se obogati.
                 
                 Andric

SlimShady

  • Član
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 11
Odg: Gde ću dospeti posle smrti?
« Odgovor #7 poslato: 15-05-2013, 10:03:02 »

Manite se filozofije.
Sačuvana

donwlayco

  • Prijatelj
  • *****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 5690
Odg: Gde ću dospeti posle smrti?
« Odgovor #8 poslato: 16-06-2013, 13:47:03 »



 Nebrojeno zabeleženih i istraženih slučajeva iskustava prošlih života dokaz su da postoji život posle smrti. U svim zabeleženim slučajevima ponovnog rođenja otkriveno je da postoje različita razdoblja između smrti osobe i njenog ponovnog rođenja na Zemlji. Dakle, gde odlazimo posle smrti do ponovnog rođenja na Zemlji? Postoji li život posle smrti?Je li to jedno mesto ili postoje različiti regioni postojanja? Ako je tako, koji su to faktori koji odlučuju gde odlazimo posle smrti? U ovom članku dajemo odgovore na ova i druga pitanja o ovoj temi. Ovi odgovori dobijeni su kroz veoma razvijeno šesto čulo (ESP) tragalaca iz Fondacije za istraživanja zasnovana na duhovnoj nauci (SSRF).

http://www.spiritualresearchfoundation.org/sr/zivot-posle-smrti

http://www.nderf.org/

http://reincarnationforum.com/

http://www.after-death.com/

Sačuvana

donwlayco

  • Prijatelj
  • *****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 5690
Odg: Gde ću dospeti posle smrti?
« Odgovor #9 poslato: 18-07-2013, 00:28:43 »



Смрт, праг у вечни живот

Вечерас емитујемо тонски запис са трибине одржане у Београду, на којој је беседила Мати Макарија, игуманија манастира Соколица. Мати Макарија је, као и увек, на изузетан начин сведочила Истину говорећи на тему "Смрт, праг у вечни живот".

http://www.slovoljubve.com/emisije/zbor-zborila-gospoda-hriscanska-mati-makarija-smrt-prag-u-vecni-zivot
Sačuvana

Vanja

  • Član
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 87
Odg: Gde ću dospeti posle smrti?
« Odgovor #10 poslato: 18-07-2013, 18:56:02 »

Covjek je sklon mistificiranju svacega sto mu nije jasno i opipljivo. Kad god mu nesto nije jasno, odma se fata za boga i neciste sile.
A u stvari ... sve je objasnjivo.
Duh ili um ili svijest zapravo su dio materije koja u cijelini cini covjekovo bice. Dokazano je da mozak kao pokretac svega, stvara i salje impulse poput elektromagnetskih valova koje nam omogucavaju da cujemo, vidimo, osjetimo pa i razmisljamo. Umiranjem stanicnih celija, sva ta osjetila labave i nestaju. Konacnim umiranjem mozga, nestaju sve te funkcije pa tako nestaje i um.
Na isti nacin, samo obratno, ista ta um ili svijest ili dusa nastala je ni iz cega, odnosno zacecem i razvojem embriona. Puna svijest reciprocno je zavisna od razvoja mozga i covjek je najpametniji na vrhuncu snage, odnosno u casu kada su i mozdane celije dozivjele vrhunac razvoja.
Dakle, umiranjem stanica, umire i mozak, pa tako umire i nestaje covjek sa svom svojom dusom.
Sačuvana
Dodju tako vremena
kada pametan zasuti,
budala progovori,
a fukara se obogati.
                 
                 Andric

donwlayco

  • Prijatelj
  • *****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 5690
Sačuvana

donwlayco

  • Prijatelj
  • *****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 5690
Odg: Gde ću dospeti posle smrti?
« Odgovor #12 poslato: 18-12-2014, 01:10:08 »



Smrti nema -Tajna Akademika Behtereva

https://www.youtube.com/watch?v=Ui2ErTc8POo



Tajanstvene priče - Društvo sa ograničenom besmrtnošću

https://www.youtube.com/watch?v=c_XDN_1Gkcc



Na Rubu Znanosti 2009 05 25 Putovanje duše

https://www.youtube.com/watch?v=ZMX010RSHIY



Na Rubu Znanosti - Svjetlosna bića

https://www.youtube.com/watch?v=T0-taAeRyeQ
Sačuvana

donwlayco

  • Prijatelj
  • *****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 5690
Sačuvana

donwlayco

  • Prijatelj
  • *****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 5690
Odg: Gde ću dospeti posle smrti?
« Odgovor #14 poslato: 26-01-2015, 03:33:27 »

Sačuvana

donwlayco

  • Prijatelj
  • *****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 5690
Odg: Gde ću dospeti posle smrti?
« Odgovor #15 poslato: 11-02-2015, 03:38:18 »



ЖИВОТ ПОСЛЕ СМРТИ

https://www.youtube.com/watch?v=nl9NAEncdfk
Sačuvana

donwlayco

  • Prijatelj
  • *****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 5690
Odg: Gde ću dospeti posle smrti?
« Odgovor #16 poslato: 17-02-2015, 06:42:22 »



MISTICNO CARSTVO SMRTI (Gde se nalaze mrtvi?)

https://www.youtube.com/watch?v=vx6xJGmZN5A



Ja sam Gurđijev. Ja neću umrijeti.
Šta je život? Zašto postoji stradanje? Ima li čovjek dušu? Je li duša besmrtna? Georgij Ivanović Gurđijev rodio se u Aleksandropolju. U sovjetsko vrijeme gradu su promijenili ime u Leninakan. Danas se on zove Gjumri. Georgij Ivanović Gurđijev je veliki putnik i genijalni avanturist, mag, astrolog, veliki prorok i iscjelitelj, nastavnik plesa i učitelj.
Gurđijev: "Moja baka je pričala, da sam se rodio bez krika, sa široko otvorenim očima. Moj otac, po nacionalnosti Grk, bio je potomak nekad bogate stare porodice, a moja mama je Jermenka.
Moj otac je bio poznati narodni pjevač - ašug. Uspio je da stekne veliku popularnost među stanovnicima Kavkaza i srednje Azije. Porodicu je hranio od toga što je bio drvodelja. Ali veći dohodak taj zanat nije donosio. Glavnu osobinu njegove prirode ja bih odredio ovako: Instinktivna antipatija prema mogućnosti da gradi svoju sreću na nesreći drugih Ijudi.

Čovječanstvo se nalazi u zastoju. To znači da se proces nalazi u stanju ravnoteže. Pojava bilo kakvog svojstva, sada izaziva pojavu drugog, njemu suprotnog. Rast znanja u jednoj oblasti dovodi do povećanja neznanja u dugoj. Prefinjenost u jednoj sferi, je nasuprot vulgarnosti u drugoj. Sloboda u jednom odnosu, rađa ropstvo u drugom. Otuda ide direktan put prema padu i degeneraciji. Ovo je neophodan i neizbježan zakon, jer se zemlja nalazi na kraju zraka stvaranja.
Moja baka mi je jednom rekla: "Nikada u životu ne radi tako, kako drugi rade. Ili radi bilo šta, što niko drugi ne radi, ili ne radi ništa. Samo idi u školu...

https://www.youtube.com/watch?v=WUcBt5wOUMc
Sačuvana

donwlayco

  • Prijatelj
  • *****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 5690
Odg: Gde ću dospeti posle smrti?
« Odgovor #18 poslato: 17-04-2015, 05:32:15 »

Sačuvana

donwlayco

  • Prijatelj
  • *****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 5690
Odg: Gde ću dospeti posle smrti?
« Odgovor #19 poslato: 22-04-2015, 01:07:57 »



Anita Moorjani in Sedona - Iskustvo bliske smrti - Croatian subs

https://www.youtube.com/watch?v=herPqYEiGJU



Na Rubu Znanosti 2012 12 17 Anthony Peake Izvantjelesno iskustvo

https://www.youtube.com/watch?v=uI27HT8s6s0



Majkl Njutn Putovanje Izmedu zivota

https://www.youtube.com/watch?v=HlJhlWbLznc
Sačuvana
 

Stranica je napravljena za 0.127 sekundi sa 20 upita.