Forum Beograd Jagodina Ćuprija Paraćin

Molim vas da se prijavite ili se registrujete.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Napredna pretraga  

Vesti:

Samo za Registrovane članove je moguć pristup u kategoriji '' Ljubav & Sex & Lepotice''
Obavezno pročitajne uslove korišćenja Foruma ->
Uslovi Korišćenja

Autor Tema: Jehovi svedoci  (Pročitano 74898 puta)

0 Članovi i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

mikiparacin

  • Član
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 41
Одг: Jehovi svedoci
« Odgovor #80 poslato: 26-06-2007, 11:50:40 »

Trazenje preispitivanja vere od drugih neme NIKO pravo da trazi.Bilo0 da je sumnjivog ili porekla koje to nije!
To morate sami utvrditi kada se uverite da li je to tako ili nije a kako cete se uveriti ako vas neko ne upozna uostalom svako moze da zadrzi svoje pravo i misljenje niko ne tera nikoga na silu  niti neko namece soju veru daleko od toga ja sam isto bio pravoslavac ali sam se  uverio da neke stvari ne odgovaraju prema Svetoj reci , Bibliju barem 1990 i ranije  ko je uopste mogao da me upozna u Paracinu u vezi Bozije reci Bibliju nisam posedovao niti sam mogao da je dobijem od popova oni uvek odvracaju da to nije za nas oni bi ustvari i trebali da upoznaju narod sa Bozjom reci ali oni iskrivljuju Bozju rec siguran sam da 80 posto pravoslavaca ne poznaje Sveto pismo a kamoli sta pise u njoj i znacenje,- nazalost-. Da je Biblija verodostojna opet ponavljam ona je najstarija knjiga na svetu , prva knjiga pisana je 1513.g.pr.n.e. Biblija je izvorno napisana na hebrejskom, aramejskim i grckim jezikom , ljudi koji su prepisivali Hebrejska pisma od Ezrinih dana pa sve do vremena Isusa Nazvani su pisari , ili Soferi ,pisarski naslednici Sofera u stolecima nakon Krista postali su poznati kao Masoreti takodje  su poznata njihova masoretska pisma to je to ako vec pitas za starije prepisivace. Biblija je starija knjiga kao sto rekoh a Kuran mnogo mladja ona je pisana nakon biblije nekih 600 godina takodje u kuranu moze se zapaziti pet knjiga Mojsijevih i pet avandjelja sto je dokaz da je uzeto iz Biblije, Ostale religije su sve mladje u odnosu na Bibliju mozes da proveris,  jos jedan dokaz da je Biblija najstarija i neunistiva jer je Boziji duh vodi i nikad nece biti unistena kao sto su pokusavali kroz vekove, veoma tacna jer je Bog dao zapisati preko proroka, jedan dokaz tacnosti navodim a ima toliko puno ali samo jednu cu navesti:Job 26poglavlje 7 stavak :On razapinje sever nad prazninom ,  zemlju drzi ni o sto obesenu, i Izaija40 pogl. stavak 22 :Postoji jedan koji stanuje  iznad kruga zemlje. Znamo kada su ljudi otkrili tacnost ove izjave i kako su pre razmisljali , kazem vam ako sumnjate otvorite vase Biblije pa cete videti sami, pa prosudite sami sta je tu laz i netacnost Biblije. Uostalom svako odlucuje za sebe .Pozdrav
« Poslednja izmena: 26-06-2007, 11:57:18 od strane mikiparacin »
Sačuvana

groucho

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 1233
  • "knjige braco,knjige,a ne zvona i praporce"
Одг: Jehovi svedoci
« Odgovor #81 poslato: 26-06-2007, 11:57:55 »

Trazenje preispitivanja vere od drugih neme NIKO pravo da trazi.Bilo0 da je sumnjivog ili porekla koje to nije!

Ovo je regulisano zakonom i svako krsenje podleze sankciji.
Dalja raprava i tumacenje zakonskih regulativa je izlisna.

Svako ima pravo na versko izjasnjavanje ali NIKO nema pravo o komentarisanju druge vere kao pogresne niti tumacenje svetih knjiga od strane drugih vera kao pogresno.
Dakle da zakljucim:

KO NE POSTUJE I NE PRIZNAJE PRAVO COVEKA DA SE IZJASNJAVA PO SVOJOJ LICNOJ SKLONOSTI KRSI ZAKON I PRIPADNICI TAKVIH VERA(ILI LJUDI KOJI NE VERUJU) SE NE MOGU SMATRATI MIROLJUBIVIM!!!!!!
« Poslednja izmena: 26-06-2007, 11:59:47 od strane groucho »
Sačuvana

zs

  • Gost
Одг: Jehovi svedoci
« Odgovor #82 poslato: 26-06-2007, 11:59:34 »

Trazenje preispitivanja vere od drugih neme NIKO pravo da trazi.Bilo0 da je sumnjivog ili porekla koje to nije!
To morate sami utvrditi kada se uverite da li je to tako ili nije a kako cete se uveriti ako vas neko ne upozna uostalom svako moze da zadrzi svoje pravo i misljenje niko ne tera nikoga na silu  niti neko namece soju veru daleko od toga ja sam isto bio pravoslavac ali sam se  uverio da neke stvari ne odgovaraju prema Svetoj reci , Bibliju barem 1990 i ranije  ko je uopste mogao da me upozna u Paracinu u vezi Bozije reci Bibliju nisam posedovao niti sam mogao da je dobijem od popova oni uvek odvracaju da to nije za nas oni bi ustvari i trebali da upoznaju narod sa Bozjom reci ali oni iskrivljuju Bozju rec siguran sam da 80 posto pravoslavaca ne poznaje Sveto pismo a kamoli sta pise u njoj i znacenje,- nazalost-. Da je Biblija verodostojna opet ponavljam ona je najstarija knjiga na svetu , prva knjiga pisana je 1513.g.pr.n.e. Biblija je izvorno napisana na hebrejskom, aramejskim i grckim jezikom , ljudi koji su prepisivali Hebrejska pisma od Ezrinih dana pa sve do vremena Isusa Nazvani su pisari , ili Soferi ,pisarski naslednici Sofera u stolecima nakon Krista postali su poznati kao Masoreti takodje  su poznata njihova masoretska pisma to je to ako vec pitas za starije prepisivace. Biblija je starija knjiga kao sto rekoh a Kuran mnogo mladja ona je pisana nakon biblije nekih 600 godina takodje u kuranu moze se zapaziti pet knjiga Mojsijevih i pet avandjelja sto je dokaz da je uzeto iz Biblije, Ostale religije su sve mladje u odnosu na Bibliju mozes da proveris,  jos jedan dokaz da je Biblija najstarija i neunistiva jer je Boziji duh vodi i nikad nece biti unistena kao sto su pokusavali kroz vekove, veoma tacna jer je Bog dao zapisati preko proroka, jedan dokaz tacnosti navodim a ima toliko puno ali samo jednu cu navesti:Job 26poglavlje 7 stavak :On razapinje sever nad prazninom zemlju drzi ni o sto obesenu, i Izaija40 pogl. stavak 22 :Postoji jedan koji stanuje nad iznad kruga zemlje. Znamo kada su ljudi otkrili tacnost ove izjave i kako su pre razmisljali , kazem vam ako sumnjate otvorite vase Biblije pa cete videti sami, pa prosudite sami sta je tu laz i netacnost Biblije. Uostalom svako odlucuje za sebe .Pozdrav

ti si citao izvornu bibliju? znas da su prevodi adekvatni, da je ona kompletna i sl? znas da niti jedna rec iz biblije nije menjana?
kako to da u bibliji nema judinog jevandjelja i jos dosta drugih koja su naknadno pronadjena, a postojala su u vreme nastanka biblije?
Sačuvana

Mira

  • Gost
Одг: Jehovi svedoci
« Odgovor #83 poslato: 26-06-2007, 12:26:25 »

Skrećete sa teme. Nije pitanje tumačenje Biblije (ispravno ili ne) već iznošenje mišljenja o jehovim svedocima.
Sačuvana

groucho

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 1233
  • "knjige braco,knjige,a ne zvona i praporce"
Одг: Jehovi svedoci
« Odgovor #84 poslato: 26-06-2007, 12:34:51 »

Skrećete sa teme. Nije pitanje tumačenje Biblije (ispravno ili ne) već iznošenje mišljenja o jehovim svedocima.

Paaa...ono...jeste....skrenusmo malo....

Pa o tim zakonskim regulativama o verama kao i o toleranciji kao i o mesanju svetovnih i duhovnih vlasti bi trebalo povesti racuna.
Ja sam misljenja da je posledje sto nam treba ovde poziv na preispitivanje te je zato tema otisla u off....ovo kazem jer po zakonu spada u VERSKO NASILJE!
Morao sam da to napomenem i objasnim.

A ovo za tumaacenje,da....totalni off.........
Sačuvana

Mira

  • Gost
Одг: Jehovi svedoci
« Odgovor #85 poslato: 26-06-2007, 12:37:36 »

Upravo će zbog "VERSKOG NASILJA" tema i biti zaključana ukoliko UPOZORENJE ne prihvatite OZBILJNO.
Sačuvana

mikiparacin

  • Član
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 41
Одг: Jehovi svedoci
« Odgovor #86 poslato: 26-06-2007, 14:33:50 »

Upravo će zbog "VERSKOG NASILJA" tema i biti zaključana ukoliko UPOZORENJE ne prihvatite OZBILJNO.
"Preispitivanje - otislo u versko nasilje "zaista smesno i ne zelim vise da ponavljam stvari sve jedne te iste ko da ste muve bez glave i ne umete da razmisljate , gde vidite versko nasilje , ja objasnio starost Biblije i tacnost a ispade da sam verski nekog nasilio na nesto . No ipak cu sada reci oko preispitivanja trebate se preispitati da li stvarno pripadam pravoj religiji, da li stvarno sluzim pravome bogu, da li ljubim bliznjega kao samog sebe,postujem li zakone Bozije, kada bi ste to razresili sami sa sobom onda bi ste bili svesni kakvoj veri i religiji pripadate.No Jehova dobro kaze u Izaji: Izadjite narode moj da ne sudelujete u njenim gresima. Dolazi dan moram da vam napomenem kada ce jehova unistiti sve krive religije , sto se mene tice ja sam izasao na vreme, mada sa molim i za vas , Isus je kazao da ce se prava vera prepoznati po njenim dobrim plodovima. mi ne ratujemo , mi ne lazemo, mi jlubimo svakog bliznjeg kao samog sebe, postujemo bozije odredbe,kod nas nema mrznje ima nas iz svih krajeva. Sirok je put i uska vrata i malo je onih koji ga nalaze.Ako kritikujete nas ,onda kritikujete i Isusa jer je on isao od vrata do vrata od grada do grada i pripovedao o dobroj vesti o kraljevstvu kojem treba doci, kritikujete njegovu naredbu koju je kazao idite od sela do sela od grada do grada i pripovedajte ovu dobru vest,  na kraju je dodao ove reci svojim ucenicima Matej 24 pog.14 stavak A ova dobra vest o kraljevstvu propoveda ce se po celome svetu za svedocanstvo svim narodima  "i tada ce doci kraj" . Proverite , jedino mi svedocimo bas kako je kazao Isus u celom svetu.Ako pljujete i rugate se nama, onda plujete i njega samog Isusa on je to dao zapisati  i sam je kazao , ako su mene gonili gonice i vas ,ako su mene pljuvali pljuvat ce i vas radi mog imena.VI u stvari pokazujete licemerje a ne mi jer mi zelimo da se svako spasi ,vi ste na zalost isti rugaci kao u Isusovo vreme ali nema veze mi sve podnosimo radi Isusa i ljubavi koje imamo prema svakom. Reci cu vam , ja da se nisam preispitivao nikada ne bih saznao istinu, na zalost ima  puno takvih ali i to je proreceno, reci cu vam jos jedno vi se rugate najvecem Bogu, kojemu ni ime ne znate, pogledajte u glavnoj molitvi oce nas sta se trazi  ni to niste primetili  reci cu vam a to je da se sveti njegovo ime, kako na nebu tako i na zemlji dakle i na zemlji da li ste se pitali koje je to ime nije vam to palo nikad ni na pamet no pitajte vase popove, oni znaju ali vam nece nikad reci jer kriju istinu,i na njihovim skutovima nose njegovo ime, zar vam nije jasno ako se to ime "Jehova" sveti gore na nebu onda je sasvim jasno da treba i dole na zemlji
kako stoji u sveto pismo gde vam je tu spoznaja samo pricate neke stvari da vas neko primorava celo vreme na ovom forumu evo sad vam iznosim istinu to nije primoravanje pozivam vas da razmisljate o ovome a ne da vas primoravam a ako imate vase glave onda sami razmislite , uopste me nije briga sta ce te reci mozete i da obrisete ovaj post zao mi je sto neki ne razumeju stav Jehovinih svedoka jedino sto znaju to su kritike i versko naselje kao da nemate vase sopstvene glave ako neko ne zeli tu nema sile,zasto se bojite istine ida vas neko preispita pokazite vi vase misljenje a mi cemo nase pa cemo videti , ali sve na temelju Biblije nista iz glave  , ali nemate smelosti jer nemate spoznaje pa se i bojite zato i tvrdite  samo jedno te isto versko nasilje oni vrse pritisak na nas,oni su gnjavatori, to su vasi izgovori, ne zelim vise da tracim vreme na ovom forumu sve se jedno te isto vrti u krug ,vi ste otvorili ovu temu za vas ,izvolite pa se rugajte koliko hocete uostalom to je nama odavno poznato .Moete odmah  da obrisete ovaj post.
Sačuvana

autentik

  • Administrator
  • Svedok stvaranja istorije
  • ******
  • Karma: +0/-0
  • Na mreži Na mreži
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 17391
    • Jagodina, Ćuprija i Paraćin kao na dlanu
Одг: Jehovi svedoci
« Odgovor #87 poslato: 26-06-2007, 14:42:09 »

Tema zaključana !!!!
 

Stranica je napravljena za 0.115 sekundi sa 21 upita.