Forum Beograd Jagodina Ćuprija Paraćin

Molim vas da se prijavite ili se registrujete.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Napredna pretraga  

Vesti:

Samo za Registrovane članove je moguć pristup u kategoriji '' Ljubav & Sex & Lepotice''
Obavezno pročitajne uslove korišćenja Foruma ->
Uslovi Korišćenja

Autor Tema: Koliko puta se tuširate nedeljno ?  (Pročitano 21827 puta)

0 Članovi i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

Maza

  • Član
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 29
Одг: Koliko puta se tuširate nedeljno ?
« Odgovor #20 poslato: 18-08-2010, 06:54:57 »

Svakodnevno naravno, a leti i vise puta dnevno...Da li zaista ima onih koji to ne rade svakodnevno?

Momci bez ljutnje, a mislim da se devojke ipak U PROSEKU cesce tusiraju i kupaju od vas...a objasnjenje je jednostavno (osim licnih preferencija) za muskarce je mnogo manje blam da ih obeleze neprijatni mirisi, cak ima onih koji smatraju da je "miris" znoja muzevan....FEROMONI SU JEDNO A ZNOJ JE DRUGO!!! FEROMONI SU SEXI, ZNOJ NIJE!!!
Naprotiv, kada zenu obelezi neprijatan miris makar i samo jednom svi je zaobilaze u velikom luku i anatemisu...ja imam stariju koleginicu koja je u godimnama kada se inatenzivno znoji i to ne primecuje tj. ignorise, iako i ja to osudjujem ali ne glasno, kolege su nemilosrdne u komentarima iza njenih ledja...
Ja na srecu volim vodu i mirisljave kupke i ritual tushiranja i kupanja , volim da cista i mirisna udjem u novi dan (ovo zvuci kao reklama za everyday carefree uloske:). Osim toga lepa koza je samo cista i zdrava koza . nema niceg goreg nego kada zena na necisto lice koje nije nikada dubinski cistila i tretirala nanase sminku i misli da je lepa. Lepota je cistoca i nega, a sminka je korekcija, neke zene to mesaju...a o noktima i da ne govorim...ja sam sada prosirila temu, ali to je bilo jace od mene
Sačuvana

BodaPn

  • Član
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 160
Одг: Koliko puta se tuširate nedeljno ?
« Odgovor #21 poslato: 18-08-2010, 10:00:57 »

...Da li zaista ima onih koji to ne rade svakodnevno?

... zaista ima ...  :xq010:
Sačuvana

krimortus

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 1262
Одг: Koliko puta se tuširate nedeljno ?
« Odgovor #22 poslato: 18-08-2010, 12:28:34 »

Da li zaista ima onih koji to ne rade svakodnevno?


uđeš u neki gradski autobus i sve to osetiš
Sačuvana

Maza

  • Član
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 29
Одг: Koliko puta se tuširate nedeljno ?
« Odgovor #23 poslato: 18-08-2010, 20:36:49 »

Mislila sam da li zaista ima ovde medju nama haha...pa znam da negde ima, ima i u mom kolektivu ako ste pazljivo citali:)
Sačuvana

luksa

  • Svakodnevni prolaznik
  • *
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 437
Sačuvana

autentik

  • Administrator
  • Svedok stvaranja istorije
  • ******
  • Karma: +0/-0
  • Na mreži Na mreži
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 17391
    • Jagodina, Ćuprija i Paraćin kao na dlanu
Одг: Koliko puta se tuširate nedeljno ?
« Odgovor #25 poslato: 20-08-2010, 10:58:05 »

ahahahahahahahahahahahaha

Sone

  • Zvezda u usponu
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 4078
  • te noci kad me stignu putevi
Одг: Koliko puta se tuširate nedeljno ?
« Odgovor #26 poslato: 17-09-2010, 17:53:28 »

 :xq004:
Sačuvana

FLOYD

  • Zvezda u usponu
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 2774
  • NEDOSTATAK DOKAZA NIJE DOKAZ NEDOSTATKA
Одг: Koliko puta se tuširate nedeljno ?
« Odgovor #27 poslato: 17-09-2010, 22:28:12 »

 :aq21:
MA I S VARIKINU SE PEREMO SAM DA LEPO MIWISEMO I DA SMO OPRANI  :aq24:
Sačuvana

NameNo

  • Prijatelj
  • *****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 6626
Одг: Koliko puta se tuširate nedeljno ?
« Odgovor #28 poslato: 17-09-2010, 23:41:04 »




Visoke letnje temperature zahtevaju povećanu brigu o održavanju higijene, ali sve je više onih koji tome ne pridaju značaj. Dovoljno je ući u autobus, lift u kojem se prethodno vozilo više ljudi ili stati u red za šalter i zapahnuće vas smrad znoja i nečiste odeće. Zato ne čudi frapantan podatak da građanin Srbije godišnje potroši u proseku tri sapuna!

Dr Dragan Pajić, specijalista higijene i medicinske ekologije iz Gradskog zavoda za javno zdravlje, potvrđuje za "Press" da je stepen održavanja higijene na nezavidnom nivou. O tome svedoče i poslednja istraživanja koja kažu da se polovina ljudi u našoj zemlji kupa dva puta nedeljno, svaki četvrti stanovnik ne pere ruke redovno, a polovina ne pere zube svaki dan!

"Nažalost, istraživanje o zastupljenosti određenih higijenskih navika stanovništva sprovedeno prethodnih godina na teritoriji Srbije ukazuje da se relativno značajan procenat ispitanih ne pridržava redovno, sa zdravstvenog aspekta preporučenih, higijenskih postupaka", kaže Pajić.

Ovaj problem posebno dolazi do izražaja tokom leta. Stručnjaci i lekari zato apeluju na građane da posebno povedu brigu o ličnoj higijeni. Preporučuje se tuširanje i do nekoliko puta na dan, redovno presvlačenje i pranje garderobe.

Treba se kupati toplom ili mlakom vodom i koristiti neagresivne sapune i šampone za čišćenje i održavanje površine kože i kose. Osobama koje se intenzivno znoje naročito u predelu pazuha posle pranja ili tuširanja preporučuje se da koriste dezodoranse i antiperspirante za prevenciju ili neutralisanje neprijatnog mirisa.

Dr Snežana Matić-Besarabić, rukovodilac Centra za higijenu i medicinsku ekologiju u Gradskom zavodu za javno zdravlje objašnjava da je održavanje higijene tela deo zdravstvene i opšte kulture življenja i predstavlja značajan faktor u očuvanju i unapređenju zdravlja, kako pojedinca, tako i čitave zajednice.

"Redovno i adekvatno održavanje higijene smanjuje mogućnost delovanja štetnih faktora iz okruženja i nastanak mnogih bolesti. Takođe, pravilne higijenske navike na određen način podižu tonus i fizičku i mentalnu kondiciju organizma.

Sprovođenjem redovnih higijenskih postupaka smanjujemo dužinu i intenzitet izloženosti organizma štetnim i opasnim materijama i mikroorganizmima, bilo da su oni oslobođeni, odnosno izlučeni iz tela ili pak potiču iz spoljne sredine.

Na taj način umnogome pomažemo rad odbrambenog i drugih telesnih sistema zaduženih za pravilno funkcionisanje organizma, čime obezbeđujemo uslove za dug i kvalitetan život bez bolesti ili drugog vida poremećaja zdravlja", objašnjava ona.

Upravo zbog problema sa lošim higijenskim navikama ovih dana mnogima je putem i-mejla stigao sada već čuveni pravilnik o higijeni koji je sastavio direktor kompanije "Telegrup doo" Milomir Gligorijević u kojem je zaposlene opomenuo da parola firme nije "smrdi i puste druge da smrde".

On je na vrlo duhovit način zatražio od radnika da se svakodnevno tuširaju i češljaju, peru kosu i zube i menjaju garderobu. Čak im je odštampao i spisak najjeftinijih proizvoda za higijenu, sve sa cenama, napomenuvši da će firma da plati svima koji nemaju novca da kupe sapun, šampon i prašak za veš.

Međutim, oni koji ne vole da se kupaju opravdanje mogu da nađu u tvrdnji doktora Zorana Mančića. Ovaj anesteziolog koji se bavi tradicionalnom medicinom Japanaca, Kineza, Tolteka i Indijanaca jedan je od retkih koji zastupa tezu da se ne bi trebalo kupati više od jednom nedeljno. On je svojevremeno za "Press" objasnio i zbog čega, što je izazvalo niz negativnih komentara čitalaca.

"Ne treba se kupati češće od jednom nedeljno, jer tuširanjem bespotrebno izbacujemo našu energiju u životni prostor", smatra dr Mančić.

Zašto se oseća zadah od znojenja?

Znojenje je deo normalnog procesa termoregulacije i ima zaštitnu ulogu od pregrevanja organizma. Problem nastaje kada je ono izraženo, a naročito ako je udruženo sa naknadno nastalim neprijatnim mirisom. Vonj nastaje kada bakterije koje naseljavaju površni sloj kože počnu da prerađuju izumrle delove epitela i materije izlučene putem znoja i lojnih žlezda.

Da li su štetni antiperspiranti?

Antiperspiranti sprečavaju normalan proces znojenja, što nije poželjno sa aspekta funkcionisanja termoregulacije, dok čisti dezodoransi ne sprečavaju znojenje nego kamufliraju ili otklanjaju neprijatne mirise. Na osnovu nekih istraživanja pretpostavlja se da i jedni i drugi, budući da sadrže organizmu strane hemijske materije, dovode u vezu sa mogućim nastankom pojedinih oboljenja, pa i povećanom učestalošću određenih kancera. Stručnjaci, međutim, još uvek nisu ni potvrdili ni negirali ovakve tvrdnje.

izvor - MONDO
Sačuvana

BodaPn

  • Član
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 160
Одг: Koliko puta se tuširate nedeljno ?
« Odgovor #29 poslato: 23-09-2010, 10:14:44 »

Bio sam na fizijatriji u predhodnom periodu i bio vrlo iznenadjen jednim detaljem, na kartoncicu koji sam dobio za vezbe, stajalo je upozorenje, parafraziram - OBAVEZNO ODRZAVANJE LICNE HIGIJENE.
Hajde podsetnik da treba poneti papuce, ali da treba odrzavati licnu higijenu kad ides na pregled, na masazu ili bilo koju od terapija, to je porazavajuce bilo za mene. Kazem onoj sestri - ja sam mislio da se to sa higijenom podrazumeva, ona se diskretno nasmejala i rekla samo - na zalost ne ...  :aq25:
Sačuvana

autentik

  • Administrator
  • Svedok stvaranja istorije
  • ******
  • Karma: +0/-0
  • Na mreži Na mreži
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 17391
    • Jagodina, Ćuprija i Paraćin kao na dlanu
Одг: Koliko puta se tuširate nedeljno ?
« Odgovor #30 poslato: 30-09-2010, 01:34:46 »

ih bre ljudi grdnu vodu potrošiste za tuširanje... smanjite malo


hehehehehe

krimortus

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 1262
Одг: Koliko puta se tuširate nedeljno ?
« Odgovor #31 poslato: 15-10-2010, 09:45:54 »

Polovina sugrađana se ne tušira redovno


Higijenske navike stanovnika prestonice nisu na zavidnom nivou. Lekari i učitelji koji su u svakodnevnom kontaktu sa njima kažu da im pacijenti i deca veoma često dolaze neokupani i prljavi. I jedni i drugi se slažu da je reč o mentalitetu i lošim navikama, nikako o nemaštini, jer za sapun i vodu svako može da izdvoji.
Statistika pokazuje da samo 50 do 55 odsto stanovnika prestonice redovno pere ruke

Prof. dr Gorica Sbutega Milošević s Medicinskog fakulteta godinama se bavi komunalnom higijenom. Njena statistika kaže da samo 50 do 55 odsto stanovnika prestonice redovno pere ruke. Kada je reč o tuširanju statistika je još poraznija i procenat ne prelazi 50 odsto.


- Ljudi se ne tuširaju redovno. Pa dovoljno je da uđete u javni prevoz ili u ordinaciju lekara nakon samo tri ili četiri pregledana pacijenta i biće vam jasno o čemu govorim - kaže za „Blic“ dr Sbutega Milošević.


Specijalista opšte medicine dr Milica Nikolić iz Doma zdravlja „Vračar“ svakog dana je u kontaktu sa pacijentima. Uprkos očekivanjima da bi stanovnici centralne gradske opštine kakva je Vračar trebalo da imaju makar pristojne higijenske navike, doktorka to oštro demantuje.


- Verovali ili ne, pravi je izuzetak da mi dođe okupan pacijent. Sve češće razmišljamo da na vrata ordinacija okačimo natpis „okupajte se pre dolaska kod lekara“. Uprkos drugačijim uverenjima, sastav stanovništva Vračara je veoma šarolik i ne čudi me što mi pacijenti dolaze, a osećaju se na znoj jer se danima nisu oprali. Uvek me začudi kad vidim da i ovi mlađi ne vode računa o higijeni - priča za „Blic“ dr Nikolić.


Utisak pedijatra iz Doma zdravlja „Čukarica“ dr Vere Vujović da kada je reč o deci situacija nije tako teška ni beznadežna. Stanje nije katastrofalno, kaže ona, a siromaštvo i nehigijena se kod dece više vide na odeći.


- Ima slučajeva da roditelji dovedu neokupanu decu, ali to je mahom kad deca dođu iz prigradskih naselja. Sapun i voda su dostupni svima. Veoma često na deci osetim i miris cigareta i naftalina, što ne bi smelo - navodi doktorka.


Lekari ističu da se higijena gleda na odeći, telu i zubima. Slažu se da situacija nije sjajna ni u jednoj od ove tri kategorije, što potvrđuju i učitelji. Petar Anokić, koji trenutno vodi prvi razred u Osnovnoj školi „Stari grad“, kaže da higijena mališana varira od generacije do generacije. Ovom koju vodi od prvog septembra kaže da je veoma zadovoljan. Ipak, iz prethodnih godina ne nosi sasvim pozitivna iskustva.


- Više puta sam u učionici osetio neprijatan miris znoja, što me uvek iznova začudi. Dosta toga zavisi i kako vaspitači pripreme decu u predškolskom - navodi ovaj učitelj.
Sačuvana

barajevo

  • Član
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 34
Odg: Koliko puta se tuširate nedeljno ?
« Odgovor #32 poslato: 24-06-2011, 11:32:36 »

ZNACI BLACKY, SKORO PALO TUSIRANJE, A?
TU SMO NEGDE.
NA ZAPADU KRUZE PRICE, DA JE TUSIRANJE STETNO PO ZDRAVLJE, PA CU I OVO ZA DZURDZEVDAN DA BATALIM.
DA ZNATE STA SVE IMA U VODI, NE BI SE NIKAD TUSIRALI!!!

Ponovo primećujem da znaš više nego što pišeš. Ima istine u pisanjima na Zapadu jer tuširanjem se gube i elektroliti iz organizma. Ali, verovatno ne treba postupati ni kako su govorili u Hercegovini u onom kršu bez vode: "Svako bi trebao da se okupa barem jedanput u 40 dana pa bio ili nebio prljav".
Sačuvana

Sone

  • Zvezda u usponu
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 4078
  • te noci kad me stignu putevi
Odg: Koliko puta se tuširate nedeljno ?
« Odgovor #33 poslato: 24-06-2011, 16:47:57 »

jednom eventualno ako se mlogo zaznojim dva puta  :aq24: :aq28:
Sačuvana
 

Stranica je napravljena za 0.081 sekundi sa 24 upita.