Forum Beograd Jagodina Ćuprija Paraćin

Molim vas da se prijavite ili se registrujete.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Napredna pretraga  

Vesti:

Samo za Registrovane članove je moguć pristup u kategoriji '' Ljubav & Sex & Lepotice''
Obavezno pročitajne uslove korišćenja Foruma ->
Uslovi Korišćenja

Autor Tema: Civilna ili Redovna vojska ?  (Pročitano 47720 puta)

0 Članovi i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

autentik

  • Administrator
  • Svedok stvaranja istorije
  • ******
  • Karma: +0/-0
  • Na mreži Na mreži
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 17391
    • Jagodina, Ćuprija i Paraćin kao na dlanu
Autentik
« Odgovor #20 poslato: 05-01-2007, 18:32:46 »

Ma Ok, ali ne treba vojsku svaki put  uporedjivati sa ratom


  granicu  cuva strah  a ne vojska

  srbiju  cuva misao da ima vojske a ne treba ona da bude profesionalna

a veoma je vazna za vsakog muskarca i za njegov dalji zivot za samopouzdanje  i za snalazljivost

ali ako nece tako zasto ne organizuju  godinu dana radnu akciju i sredjuju i Srbiju polako a ne da zaposljavaju civilne vojnike u po bolnicama i sl.

sleepwalker

  • Član
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 22
Одг: Civilna ili Redovna vojska ?
« Odgovor #21 poslato: 01-03-2007, 16:03:07 »

poz svima prvi mi je pos'

Ja za koji dan palim u civilnu pa mi je tema aktuelna...

Redovna vojska? Ako ne zelish da idesh odvode te... klasicno krshenje ljudskih prava.

Odesh tamo da se 6 meseci izivljava na tebi svaki maloumnik i kompleksash koji svoj zivot moze da ispuni samo ako se izivljava nad drugim.
Mediokriteti nesposobni za bilo shta konstruktivno koji se kriju iza maske kvazi nacionalista. Oni su nashli svoj kanal i svojih 5 minuta da budu
i oni neshto u svom zivotu. Vojska je institucija zasnovana na zlu i moronizmu iako je u svojim korenima mozda i imala neshto plemenito.
Ali shta god da moron uzme u ruke on zezne.

Ima ljudi koji to mogu i hoce da rade valjano i takvi ljudi treba da se plate za to... da nas jelte chuvaju.
Vojska je isto shto i policija... ustanova za lechenje kompleksa pojedinaca praznih zivota. I kad majmunu dash moc... e toliku moc ljudi...
ode sve u tri lepe...

I nemojmo Kosovo da meshamo ovde... problem kosova vuche daleke korene i to ponajmanje ima veze sa vojskom... vojska je krajnja nuzhda i poslednji vapaj u porazu.

Vojska korisna za mushkarce da izgrade licnost? Jel? Moze jedino choveku da navuche eventualno neki personality disorder ili ne daj boze psihozu.

Eventualno ga degradiira na nivo svojih vojnih stareshina. I nauchi ga lekciju da treba gaziti ljude po svaku ceni u pkushaju da se ispuni sopstvena dushevna rupchaga.

Ljudi koji su valjano placeni i utrenirani za svoj riskantni poziv treba da chine vojsku. Svako ko se tako ne oseca bice stolar, lekar, vozach autobusa, slikar, ko zna...

Do tada i civilna je prihvatljivo prelazno reshenje.
Sačuvana

Mac

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 1252
Одг: Civilna ili Redovna vojska ?
« Odgovor #22 poslato: 03-03-2007, 19:24:45 »

Evo da dodam i ja moj shit malo na ovu temu. Koji ce nama djavo vojska (izuzev placene vojske) kada bilo koja zemlja da nas napadne (izuzev crne gore posto to i ne smatram zemljom) mi nema sanse da se odbranimo? Zato i mislim da je ok da ukinu sluzenje vojnog roka i da imamo placenu vojsku kao i neke zapadne zemlje.
Sačuvana
Dark Eagle

dixi

  • Član
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 1
Одг: Civilna ili Redovna vojska ?
« Odgovor #23 poslato: 12-03-2007, 03:34:41 »

ko je musko i ne ide u vojsku i ne treba da bude musko!
Sačuvana

Mac

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 1252
Одг: Civilna ili Redovna vojska ?
« Odgovor #24 poslato: 12-03-2007, 10:23:24 »

Ubedljivo najgluplja izjava do sada, ali dobro, sta ces, ipak je to licni stav!  :aq01:
Sačuvana
Dark Eagle

Ivanka

  • Zvezda u usponu
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 2324
Одг: Civilna ili Redovna vojska ?
« Odgovor #25 poslato: 16-04-2007, 10:29:42 »

Ima i drugih nacina da se neko iskaze za muskarca. Vojska je jedan od najglupljih nacina. Svaka majka bi se slozila samnom. Moj sin je sluzio civilno i ponosna sam da nije uzeo oruzje.
Sačuvana

groucho

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 1233
  • "knjige braco,knjige,a ne zvona i praporce"
Одг: Civilna ili Redovna vojska ?
« Odgovor #26 poslato: 16-04-2007, 11:46:20 »

Ma ljudi zna se sta je vojska.Ja ne mogu onu sacicu odrpanaca da nazovem vojskom.Po njima se i vidi koliko je ta "vojska" nepotrebna u Srbiji.A druga stvar je bezbednost i zdravstveno stanje vojnika(o kojima niko ziv ne vodi racuna).Pa jesmo li malo "nesrecnih" slucajeva doziveli kada su mladi ljudi,u mirnodopskim uslovima,ostavljali zivote u zelenim prnjama.Zasto?Zbog koga?Ko je pozvan na odgovornost zbog smrti tih mladica?To je bre bagra i ja sam pri stavu da je svako ko ide u "nasu" vojsku(a koga muka nije naterala da mora da ide pod oruzjem)lud!
Sačuvana

javolin

  • Član
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 19
Одг: Civilna ili Redovna vojska ?
« Odgovor #27 poslato: 25-04-2007, 01:35:10 »

да смо народ који двеста година не зна за рат, па ајде. Али припадници народа који је вечито нападан и прогањан да овако коментаришу о војсци је непримерено и непоштено. А посебно непромишљено.
Која то држава у демоНкратској Европи нема војску. Значи сви имају те мора и Србија да је има.
И док војници већине европских држава иду да убијају грађане других држава широм света неки овде препоручују да када дођу у Србију, дигнеш руке у вис и шта ти глобалистички окупатор пресуди.
Држава је сложена појава. та сложена појава поред осталог има и област властите одбране (код поштених народа) и област окупирања туђих простора (демоНкрате светске). за те области поседују војске те је јасно да и Србија ако хоће да буде држава мора да има ову творевину.
Е сада што мамине мазице не могу да се одвоје од кецеље на пар месеци, е то је проблем њиховог учења и зависи од интелегенције прилагођавања.
неприлагођена личност је тешко обољење а посебно због тога што све око себе окривљује и кукумавчи.
Sačuvana

Mac

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 1252
Одг: Civilna ili Redovna vojska ?
« Odgovor #28 poslato: 25-04-2007, 06:43:45 »

Znas kako, ja nemam problem s time da odem u vojsku, ali ovoj zemllji stvarno ne treba vojska jer bilo ko da nas napadne mi bi izgubili tako da je to po meni gubljenje vremena. Doduse ja ne bi branio ovu zemlju ni kada bi bilo rata zato sto to Srbi nisu zasluzili!
Sačuvana
Dark Eagle

groucho

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 1233
  • "knjige braco,knjige,a ne zvona i praporce"
Одг: Civilna ili Redovna vojska ?
« Odgovor #29 poslato: 25-04-2007, 10:05:09 »

"да смо народ који двеста година не зна за рат, па ајде. Али припадници народа који је вечито нападан и прогањан да овако коментаришу о војсци је непримерено и непоштено. А посебно непромишљено.
Која то држава у демоНкратској Европи нема војску. Значи сви имају те мора и Србија да је има.
И док војници већине европских држава иду да убијају грађане других држава широм света неки овде препоручују да када дођу у Србију, дигнеш руке у вис и шта ти глобалистички окупатор пресуди.
Држава је сложена појава. та сложена појава поред осталог има и област властите одбране (код поштених народа) и област окупирања туђих простора (демоНкрате светске). за те области поседују војске те је јасно да и Србија ако хоће да буде држава мора да има ову творевину.
Е сада што мамине мазице не могу да се одвоје од кецеље на пар месеци, е то је проблем њиховог учења и зависи од интелегенције прилагођавања.
неприлагођена личност је тешко обољење а посебно због тога што све око себе окривљује и кукумавчи."

   Glupo razmisljanje!
Kao prvo,uzmimo kao primer Svajcarce.Oni imaju vojsku koju cine pripadnici naroda(kao kod nas) koji na obuku idu u kvartalima.E sad,sta se skoro desilo?Naime,ti isti Svajcarci(odnosno njihova "vojska" je "upala" na teritoriju Luxemburga.Nesposobnost te "vojske" se ogleda u nemogucnosti navigacije a da sve bude smesnije,ovi iz Luxemburga o svemu tome nisu imali pojma...I sta?Oni treba da brane drzavu?Smesno.
Ne moze se vojnik napraviti od lekara,pekara,ekonomiste,poljoprivrednika...Drzavu mogu da brane profesionalni vojnici kojima je posao da ratuju.Proslo je to vreme kada su se vojnici za rat mobilisali iz naroda tek tako.To je tada bilo moguce jer su to praktikovale sve vojske.Sada je situacija drugacija.Drzave imaju profesionalne vojnike i ne moze im se ispreciti neki pekar iz Leskovca ili lekar iz Beograda ili trafikant iz Jagodine...
Drugo,koja bre vojska!?
Trece,od koga da se branimo!?
Ne treba mesati mrznju sveta prema nama i nesposobnost nase vlasti(koja zapravo i nije nesposobnost nego nacin da manipulisu ovim jadnim narodom kojem su nabili paranoidne ideje o necijoj mrznji prema nama)da politickim putem resi probleme koji postoje.To je NAJGLUPLJE moguce razmisljanje koje sam za ovih 30-tak godina zivota cuo!!!
Sačuvana

autentik

  • Administrator
  • Svedok stvaranja istorije
  • ******
  • Karma: +0/-0
  • Na mreži Na mreži
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 17391
    • Jagodina, Ćuprija i Paraćin kao na dlanu
Одг: Civilna ili Redovna vojska ?
« Odgovor #30 poslato: 25-04-2007, 10:28:01 »

Kad su na kosovo pozvani Srbi da brane zemlju svi su se pojavili i svi su izginuli.  Ostali su samo Brankovići  tj MI.

Izdajnici, ali naša krv potiče i od majki koje su rađale Brankoviće, tako da još uvek moramo da ISPLATIMO izdaju koju smo

tada uradili.

Bitno je da jedinac tj. današnji čovek uradi onako kako oseća i zna da treba.

Niko nikog ne tera da krene u rat za Srbiju.  Ja ću sigurno da idem jer sam veliki patriota Srbije,

 ali bi isto tako voleo da onaj ko neće da brani Srbiju  lepo ode iz ove Zemlje i da se više nikad ne vrati.

to ti je isto da neko napadne tvoju kuću, tvoju decu, tvoju ženu a ti da kažeš to je sad MOJE


a ti kažeš  :   pa jbg. to tako treba   JAČI JE  šta da radim.

Ja nebi mogao da živim  ako nisam čist sam pred sobom  - da imam mirnu Savest.

A mirna Savest  je kad znaš da si uradio sve u svojoj moći da sprečiš nešto u šta duboko veruješ.

Trece,od koga da se branimo!?   -  pa bombardovali nas,  ZAR NISU !!!  - 

Mac

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 1252
Одг: Civilna ili Redovna vojska ?
« Odgovor #31 poslato: 25-04-2007, 10:37:23 »

Groucho, lepo receno, to sam hteo i ja sve lepo da kazem, nego me mrzelo da kucam. A sto se tice upada svajcarske u teritoriju Lichtensteina, jbg. bila je velika magla.  :aq01:
Sačuvana
Dark Eagle

groucho

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 1233
  • "knjige braco,knjige,a ne zvona i praporce"
Одг: Civilna ili Redovna vojska ?
« Odgovor #32 poslato: 25-04-2007, 10:59:45 »

Pa jesi li se branio?Ako jesi i ako nije vojna tajna,hoces li da nas prosvetlis?
Ovde polako gubimo sustinu.
Treba se zapitati zasto su nas bombardovali.
Treba se zapitati gde su nasi lobisti u svetu.
Treba se zapitati ko je bio na vlasti kod nas tad.
Treba se zapitati zasto nije forsirana prica o nasim stradanjima(zapitaj se koliko sam znas o tome i u skladu sa tim koliko prosecan evropljanin zna o tome).
E tu je trebao da se vidi patriotizam i volja za borbom za zemlju.Da smo na vreme oterali govedo,da su one pare koje su preneli na Kipar ulozili u lobiranje za Srbiju i u satanizovanje druge strane(sto je druga strana uradila) umesto sto su nas huskali i usadjivali mrznju,situacija ne bi bila ovakva.
Ko je tu kriv,ostavljam da procenite ali moja poruka je da treba da se uzmemo u pamet i da je prava moc u ZNANJU i PISMENOSTI a ne u puskama i nozevima/
Uostalom,pametni ljudi su odavno rekli: "PENKALO JE UBOJITIJE OD MACA".
Nama su potrebni pametni.obrazovani.skolovani ljudi koji ce stvoriti novi imidz Srbije i pokusati da obrisu sramotu koju nam je donela politika u proteklih 20-tak godina.E to su prave patriote i ljudi koji jedini mogu da Srbiju izvedu na ispravan put i ljudi kojima predstoji najteza bitka koju je ova zemlja dozivela.
Sačuvana

groucho

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 1233
  • "knjige braco,knjige,a ne zvona i praporce"
Одг: Civilna ili Redovna vojska ?
« Odgovor #33 poslato: 25-04-2007, 11:11:20 »

Ma da,razumem ja Svajcarce.Mislim sve te planincuge.Nego mi nisu jasni ovi iz Lihtenstajna.Kao pripadnici vojne alijanse koja ide okolo po Evropi i napada tudje kuce,zene i decu,kud ne postavise granicare barem?Ili su kontali,ma jbga,vidi kolika planincuga,nece valjda niko preko nje...
Sačuvana

autentik

  • Administrator
  • Svedok stvaranja istorije
  • ******
  • Karma: +0/-0
  • Na mreži Na mreži
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 17391
    • Jagodina, Ćuprija i Paraćin kao na dlanu
Одг: Civilna ili Redovna vojska ?
« Odgovor #34 poslato: 25-04-2007, 11:26:00 »

Ama lepo je sve to i sve to ja razumem. 

Odlično, i treba da se borimo sa znanjem, ali  ajde borba nije ravnomerna

Ti češ da kažeš  to je tako  i doćiće amerikanac  SA AVIONIMA i rećiće ti e nije tako nego je ovako.  i ti ćeš da se povučeš

to se desilo u prošlosti  hiljadu puta i još se dešava.


Prodali smo čoveče sve što je vredno u SRBIJI   -  Bor, NIS, TELEKOM, EPS,  sve velike firme su u rukama stranaca

a šta to znači, to znači da će sve više i više siromašnih ljudi da bude u našoj zemlji

Pogledaj sve DEMOKRATSKE ZEMLJE - pogledaj AMERIKU , Pogledaj  Francusku, Pogledaja NEmačku   -  pa zar stvarno  želiš da Srbija postane jedna takva zemlja,  Jedina zemlja u kojoj je  REČ još značila nešto.

U tim yemljama  el znaš koliko je ljudi bez posla a koliko bogatih

DEMOKRATIJE  je  smišljena da bi se bogataši još bogatili   a siromašni zaboravljali i postajali još siromašnij  zbog toga se kupuje sve što je vredno

i za  20 godina u Srbiji nećeš imati Srbe,   imaćeš   Crnce, Kineze, Arape,   sve ono što je preplavilo Sadašlje zemlje Evropske uniju



I ti misliš da će Srbija da bude ista tad, da će da bude Sigurnije za život,  će da bude poštenije,  će da bude  bez nasilja,

Nema od toga ništa     Nas su bombardovali samo zato što su hteli sve to da kupe i da imaju još više para  a mi im nismo dali.

e onda je sve to propalo  i samo će vreme pokazati šta će da dođe   a meni je krivo  zato što znam da SRBIJE VIŠE NEMA


i nikad neće da bude sigurnija za život.

A što se tiče mafije i ljudi koji su uzimali od Srbije oni postoje u svakoj zemlji i postojaće i dalje, samo nismo trebali da im dozvolimo toliku vlast kao sad .


TO JE SAMO MOJE MISLJENJE - MOZDA GRESIM

Mac

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 1252
Одг: Civilna ili Redovna vojska ?
« Odgovor #35 poslato: 25-04-2007, 11:57:20 »

Pa pazi ovako, Lichtenstein ima 50000 stanovnika, nema vojsku niti jednu granicu, odnosno ona je takoreci svajcarska samo sto je kao posebna drzava.
Za 20 godina necemo imati problema sa crncima i arapima nego sa siptarima i kinezima po celoj zemlji.

To sto su prodate drzaven firme je u potpunosti normalno. A i to da bogatiji postaju sve bogatiji je normalno, jbg. kapitalizam. Nisu oni postali bogati zato sto su sedeli kao siromasni i kukali kako nemaju pare. Barem je tako na zapadu, ovde kod nas morao si samo da budes na dobrom polozaju da bi mogao sto vise da pokrades ili tezi nacin je da radis kao konj kao i ljudi na zapadu. Problem kod nas je sto mi nismo bas nesto mnogo radan narod nego vise volimo da uzivamo, sto je po meni i bolje jer kada ceo zivot samo radis i ne uzivas prodje ti zivot bezveze.
« Poslednja izmena: 25-04-2007, 12:08:57 od strane Mac »
Sačuvana
Dark Eagle

groucho

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 1233
  • "knjige braco,knjige,a ne zvona i praporce"
Одг: Civilna ili Redovna vojska ?
« Odgovor #36 poslato: 25-04-2007, 12:13:57 »

Kao prvo,Evropa je jedno veliko trziste i neko je tu da bi radio a neko da bi gazdovao.Zakon trzista.
Drugo,Telekom nije prodat vec je vecinski paket akcija u rukama drzave sto se ispostavilo kao jaako lose resenje.
Trece,mislis da je kod nas drugacija situacija u odnosu bogati-siromasni.
Cetvrto,nisam video da se ovih 100.000 nasih iliegalnih emigranata ubilo da se vrati iz tih netolerantnih drzava(o legalnim necu ni da pricam).
Peto,ima drzavica u Evropi(Lihtenstajn,Luxemburg,Malta)koje su mnogo manje od nas a situacija je daleko od nase(jer su se,zamisli budale,okrenuli sebi a ne ,kao mi pametni,trazenju razloga za nesposobnost u stranim elementima).
Sesto,o razlozima za bombardovanje necu da diskutujem.
Sedmo,ko se ne bude prilagodio situaciji i novim tendencijama,propasce(to je zakon prirode i vazi od kada je sveta).
Osmo,normalno da je mafija kod nas razvijena(mafija zapravo postoji svuda,kod nas su to razbojnici)sve dok se ne donesu zakoni o borbi protiv mafije kao u Italiji i DOK SE NE POCNU SPROVODITI!
I da,u Srbiji ce biti mnogo bolje nego sad(mada sada deluje nerealno).
A te vojske,puske i ostalo....to su gluposti i ko misli da ce time da resi probleme globalizacije,propasce zasigurno.
Neko je ovde pomenuo da je sluzenje vojnog roka krsenje ljudskih prava.Naravno da jeste.To je u normalnim zemljama(gde se jos sluzi)reseno elegantno.Elem,dok si u vojsci,najnormalnije ti ide radni staz i primas platu na mestu gde si radio pre odlaska u vojsku radio i naravno da te taj posao ceka.Ovo sigurno nije zelja gazde da pomogne vojniku vec je zakonska odredba!
A ovo kod nas....Za to nemam reci.
Sačuvana

groucho

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 1233
  • "knjige braco,knjige,a ne zvona i praporce"
Одг: Civilna ili Redovna vojska ?
« Odgovor #37 poslato: 25-04-2007, 12:15:13 »

Nisam procitao Mac-ovu poruku pa smo se ponovili u nekim stvarima.Izvinjavam se.
Sačuvana

autentik

  • Administrator
  • Svedok stvaranja istorije
  • ******
  • Karma: +0/-0
  • Na mreži Na mreži
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 17391
    • Jagodina, Ćuprija i Paraćin kao na dlanu
Одг: Civilna ili Redovna vojska ?
« Odgovor #38 poslato: 25-04-2007, 13:19:34 »

Očigledno je da se po mnogo čemu ne slažemo,   što dokazuje da nikad nećemo biti jedinstveni

groucho

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 1233
  • "knjige braco,knjige,a ne zvona i praporce"
Одг: Civilna ili Redovna vojska ?
« Odgovor #39 poslato: 25-04-2007, 13:47:20 »

Pa verovatno.Ali mi definitivno nismo u prilici da kao Kina(ako zaobidjemo cinjenicu da su oni nuklearna sila,sto je ipak presudno)pretimo mobilizacijom(znao sam i taj podatak ali ga zaboravih)par miliona vojnika i njima se branimo ili napadamo...
Jednostavno moramo da nadjemo drugi nacina da se izborimo za sebe i svoju drzavu.Nije patriotizam samo uzeti pusku i poginuti sa njom.Patriotizam obuhvata i drugi vid borbe koji je mnogo tezi i zahteva mnogo znanja i umesnosti da se od jedne male i vojno slabe drzave napravi pouzdan partner za saradnju sa najvecima.
Ali ne na ovaj nacin.Pa sta mislis,kako nas gledaju kada vide da ovde ne moze da se napravi vlada?Kada nas nije briga za pare koje su iznete iz zemlje(podsecam da su Svajcarci prvi put u istoriji dostavili spiskove ljudi ciji su racuni sa Kipra dospeli kod njih i to nama,koje najvise "mrze".I to zbog slanja dozvole odavde da se ti racuni blokiraju i ti ljudi provere.I sta su dobili kao odgovor?)?Kada onaj siromasko,javni tuzilac iz Italije dolazi i moli za inicijativu da se pokrenu antimafijaski zakoni a ovde se prave ludi?
Kazu da "ONO CIM SE LUD PONOSI,PAMETAN SE STIDI"...Ko je od nas lud a ko pametan,pokazace vreme...
Ja smatram da je vreme jurisnika,rovova,topova odavno proslo.Rat se vise ne vodi na bojnom polju...
Sačuvana
 

Stranica je napravljena za 0.102 sekundi sa 24 upita.