Forum Beograd Jagodina Ćuprija Paraćin

Molim vas da se prijavite ili se registrujete.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Napredna pretraga  

Vesti:

Samo za Registrovane članove je moguć pristup u kategoriji '' Ljubav & Sex & Lepotice''
Obavezno pročitajne uslove korišćenja Foruma ->
Uslovi Korišćenja

Autor Tema: Lečenje narkomanije!  (Pročitano 146424 puta)

0 Članovi i 15 gostiju pregledaju ovu temu.

Fanta

  • Prijatelj
  • *****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 5090
Одг: Lečenje narkomanije!
« Odgovor #60 poslato: 23-05-2009, 14:49:21 »

da, to je taj pop.
Sačuvana

Fanta

  • Prijatelj
  • *****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 5090
Одг: Lečenje narkomanije!
« Odgovor #61 poslato: 23-05-2009, 14:50:33 »

Ma ja sam mišljenja da su štićenicima isprali mozak pa da moraju tako da govore.

  da, ili su ucenjeni sticenici kao i roditelji.........gde ima dima...

da, da... tu se negde nešto opasno krije.

Za sada i Crkva ćuti. Ne dopada mi se uopšte
Sačuvana

bebironac

  • Gost
Одг: Lečenje narkomanije!
« Odgovor #62 poslato: 23-05-2009, 14:55:12 »

boga mi ovo se ogleda na goli otok,ne samo da posle ne budes zainteresovan za drogu vec ne budes zainteresovan ni za sta vise u zivotu,posle ovakvog lecenja....i dalje tvrdim da ako ima efekta to je i u redu ali vremenom se sve svodi na uzivanje u izivljavanju,samo treba prmeniti radnike.....roditelji moraju da budu svesni da im dete nikad nece biti isto kao i pre drogiranja,trebalo je reagovati na vreme....suvise se roditelji opustaju po pitanju toga sa mislju to se mom detetu ne moze dogoditi,pa to je zlatno dete,a sto je najgore mnogo losih stvari se dogadja bas roditeljima intelektualcima,imala sam prilike i da vidim takve slucajeve,oni ih ne upucuju na vreme misleci da im, je dete dovoljno pametno da razlikuje dobro od loseg a ne shvataju da se niko nije naucen rodio i da niko nije bogom dan,i da smo svi od krvi i mesa i svakom se moze desiti ovako nesto,jednostavno su deca u danasnje vreme zapostavljena sve vise i vise....razumem neke sedamdesete i osamdesete godine  kada nase roditelje niko nije imao da uputi u to sta je droga i koliko je to zlo,krajem osamdesetih se shvatilo sta droga donosi i krece se sa sprovodjenjem zdravstvenog vaspitanja,koje ni danas nije na zavidnom nivou u bilo kojoj oblasti zivota....deca su danas sve vise upoznata sa tim i sta se na kraju desilo,2009. je godina a narkomanija sve vise uzima maha,misljenja sam da se srz problema nalazi u porodici,i ne samo za narkomaniju nego i za sve ostalo u zivotu......otuda i porast delikvencije,nasilja medju decom,ubistava medju maloletnicima,prostitucije,kradje,narkomanije i sve je to opet medju decom.....takodje mediji tu igraju glavnu ulogu,nije meni nekad moj otac pustao televizor da slusam i gledam gluposti poput spanskih serija,grand shou-a,pa cak i hevi metal satanistickih spotova,znalo se za red "laku noc deco" pa na spavanje,jedino se secam da sam jos kao mala bila naterana da gledam za mene i danas jako odvratan film,domaci je u pitanju koji se eto samo te godine pustao i ne verujem da se bas mnogo ljudi seca tog filma,koji bas govori o narkomaniji,o devojci iz primerene porodice i njen sam zavrsetak u nekom cosku napustenom,kao pas sasusena,ispovracana i da ne pricam dalje....taj film mi je takvu odvratnost stvorio jos kao detetu da sam zbog toga oduvek imala strah od droge,pa cak i od trave jer nikad nisam zelela da tako zavrsim
Sačuvana

krimortus

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 1262
Одг: Lečenje narkomanije!
« Odgovor #63 poslato: 23-05-2009, 14:56:58 »

a deca su, ispada, vlasnistvo svojih roditelja...
Sačuvana

bebironac

  • Gost
Одг: Lečenje narkomanije!
« Odgovor #64 poslato: 23-05-2009, 14:59:37 »

pa sta da vam pricam,ja stvarno postujem crkvu a posebno manastire,ali kad sam bila na ostrogu,joj kad bi znali kakvo cudo popovi voze,e sad postavlja se pitanje da li je to donacija ili sta vec.....da li je ovaj motor donacija ili sta? ja smatram da su i popovi ljudi i da oni imaju svoje hobije,zelje,poput dobrog auta,ili motora,ali niasm u toku,koliko ovo cudo ili ono kosta,odakle tih para,donacija ili sta? koliko mogu da vidim crkva nam je jako bogata....malo popova priznajem kao prave bozije ljude,nemaju svi taj blazeni lik,i dobrotu srca u sebi,to je zaista retkost
Sačuvana

krimortus

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 1262
Одг: Lečenje narkomanije!
« Odgovor #65 poslato: 23-05-2009, 15:14:59 »

postedi nas zaista...

hobiji, zelje, donacije...aman!!!!

jel znas ti za sta su nekad popovi svetili vodicu?? ...citiram :"za nekoliko jaja" ... a danas nije im dovoljno ni 500din...

wake up girl!!! pocni da razmisljas u sta verujes i ko ti to propoveda...
Sačuvana

SunđerBoba

  • Gost
Одг: Lečenje narkomanije!
« Odgovor #66 poslato: 23-05-2009, 15:19:58 »

postedi nas zaista...

hobiji, zelje, donacije...aman!!!!

jel znas ti za sta su nekad popovi svetili vodicu?? ...citiram :"za nekoliko jaja" ... a danas nije im dovoljno ni 500din...

wake up girl!!! pocni da razmisljas u sta verujes i ko ti to propoveda...

Da, da  :aq29: Slažem se.
Nije tema, ali ja imam ozbiljne zamerke kad su citirani u pitanju  :xq007:
Sačuvana

SunđerBoba

  • Gost
Одг: Lečenje narkomanije!
« Odgovor #67 poslato: 23-05-2009, 15:24:36 »

....Svetom Sinodu je pametnije da se pozabavi ovim pitanjem nego što se preganjaju i oni oko prevlasti i moći.

Ako je sveti Sinod mogao da se oglasi povodom Zakona o diskriminaciji
zašto sada ćuti?!

Ovakav način "lečenja" je apsolutno protivan pravoslavnom učenju i veri!

Evo reakcije Sinoda:

"Sinod je saopštio je da je sa zaprepašćenjem i žaljenjem primio vest o brutalnom nasilju koje se, u okrilju manastira Crna Reka primenjuje prema obolelima od bolesti zavisnosti.

“Prikazani snimci i javno priznanje raško-prizrenskog klirika nesumnjivi su dokaz nasilja, potpuno stranog jevanđelskom duhu i misiji Crkve i apsolutno neprihvatljivog” navodi se u saopštenju.

Sinod je pozvao vladiku Artemija da odmah i bez odlaganja raspusti nelegalni stacionar za lečenje bolesti zavisnosti, a da protiv svojih klirika koji su protagonisti nasilja pokrene crkveno-sudski postupak.

Sinod je pozvao nadležne državne organe da, u vezi sa ovim nemilim događajem, preduzmu mere iz svoje nadležnosti."
Sačuvana

Fanta

  • Prijatelj
  • *****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 5090
Одг: Lečenje narkomanije!
« Odgovor #68 poslato: 23-05-2009, 15:30:02 »

O hvala Bogu!

Smatram da je sv. Sinod mogao i brže da reaguje, tj. da je trebao prvi da reaguje, ali nije kasno.

hvala, Boba za ovaj citat  :xq001:




Sinod je pozvao vladiku Artemija da odmah i bez odlaganja raspusti nelegalni stacionar za lečenje bolesti zavisnosti, a da protiv svojih klirika koji su protagonisti nasilja pokrene crkveno-sudski postupak.

Sinod je pozvao nadležne državne organe da, u vezi sa ovim nemilim događajem, preduzmu mere iz svoje nadležnosti."


ovo sam čekala!!!!
Sačuvana

bebironac

  • Gost
Одг: Lečenje narkomanije!
« Odgovor #69 poslato: 23-05-2009, 19:08:08 »

postedi nas zaista...

hobiji, zelje, donacije...aman!!!!

jel znas ti za sta su nekad popovi svetili vodicu?? ...citiram :"za nekoliko jaja" ... a danas nije im dovoljno ni 500din...

wake up girl!!! pocni da razmisljas u sta verujes i ko ti to propoveda...

ej ajde malo bolje citaj moje postove,majke ti pa onda me kritikuj,da li treba da ti crtam poentu mog posta?????
Sačuvana

government

  • Zvezda u usponu
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 4156
Одг: Lečenje narkomanije!
« Odgovor #70 poslato: 23-05-2009, 19:12:13 »

Crkva ima nezavisni platni promet , ništa ne uplaćuje za porez i ne mora da vodi drzavno knjigovodstvo nego samo svoje crkveno, znači sve pare ostaju njima . Odatle im automobili i stalo.
Sačuvana

Luna

  • Prijatelj
  • *****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 9142
Одг: Lečenje narkomanije!
« Odgovor #71 poslato: 24-05-2009, 00:26:05 »

ono pop???

nacisto smo zastranili!
Sačuvana
Prosecni ljudi nista tako ne mrze kao nadmoc duha.

krimortus

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 1262
Одг: Lečenje narkomanije!
« Odgovor #72 poslato: 25-05-2009, 08:00:24 »

ma ko se nervira,ne uzimajte sve za ozbiljno ono sto napisem.....ja samo volim da provociram,a ti to autentice najbolje znas :)

pa uopste nisi me isprovocirala, nego si sama sebi kontradiktorna u postovima...tako da nacrtaj mi poentu svog posta :)
Sačuvana

Luna

  • Prijatelj
  • *****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 9142
Одг: Lečenje narkomanije!
« Odgovor #73 poslato: 25-05-2009, 08:42:34 »

On ce pod drugom sifrom delatnosti da otvori firmu, ova provaljena vec!
gover ja imam ideju...tebi bi bilo najbolje da lecis SEXUALNO zavisne!!! :aq24:
e sad dal ces bs lopatu da koristis to prepustam tebi.
vec znam i za koga bi je koristio.
« Poslednja izmena: 25-05-2009, 08:42:56 od strane Luna »
Sačuvana
Prosecni ljudi nista tako ne mrze kao nadmoc duha.

Fanta

  • Prijatelj
  • *****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 5090
Одг: Lečenje narkomanije!
« Odgovor #74 poslato: 25-05-2009, 10:51:46 »



Krivične prijave protiv batinaša

Roditelji pretučenog D.P, bivšeg štićenika Duhovno-rehabilitacionog centra u Crnoj reci, podneće krivične prijave protiv svih koji su tukli njihovog sina.
Dvadesettrogodišnji D.P. iz Zaječara, žrtva brutalnog prebijanja zabeleženog na video-snimku koji je poslednjih dana uzburkao javnost, za medije kaže da je od 2006. godine tri puta bio na lečenju u Crnoj reci. Za to vreme je „dva puta dobio brutalne batine od takozvanih saradnika, bivših štićenika centra, ali i upravnika centra Branislava Peranovića“. NJegovi roditelji su tretman D. P. u centru plaćali i do 300 evra mesečno. Snimak koji se pojavio na Internetu načinjen je 16. maja 2007. odnosno prvog dana pošto se D.P. vratio u Crnu reku. Na snimku se, kaže D.P, vidi samo deo batina koje je tog dana dobio.
„Pre toga je bio snimak prvih deset ašova, prvog batinanja, a ovo što se vidi na snimku je već kraj, drugih deset ašova i batinanje“, kaže on. Razlog za prvo batinanje je bio taj što je D.P. narkoman i što je ponovo vraćan na lečenje, a drugi put je batine dobio bez objašnjenja.  D.P. kaže da je blagoslov za batinanje svakog pacijenta u Crnoj reci davao sveštenik Branislav Peranović, upravnik centra, koji ih je često i sam tukao.
„Drugi put je bilo u prisustvu oca Branislava, gde sam i od njega lično dobio par šamara i par pesnica“, rekao je D.P. Milan Pantelić, otac mladića, znao je da je D.P. dobio batine u centru, ali nije mogao da zamisli šta se njegovom sinu dešavalo dok nije video snimak na televiziji.
„Ono što je on meni pre pričao, to je bila priča, ja sam ovo gledao i nisam mogao da dođem sebi, ja sam drhtao“, kaže otac D.P, a porodica će podneti krivične prijave protiv upravnika centra u Crnoj reci, kao i svih aktera nemilosrdnog batinanja.
Sačuvana

Tony Clifton

  • Stalni učesnik
  • **
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 607
Одг: Lečenje narkomanije!
« Odgovor #75 poslato: 25-05-2009, 11:32:40 »

Ovo je trebao da uradi javni tuzilac a ne da ide samo putem privatne tuzbe posto vec postoji video-snimak.
« Poslednja izmena: 25-05-2009, 11:33:00 od strane Tony Clifton »
Sačuvana

bebironac

  • Gost
Одг: Lečenje narkomanije!
« Odgovor #76 poslato: 25-05-2009, 11:36:50 »

ma ko se nervira,ne uzimajte sve za ozbiljno ono sto napisem.....ja samo volim da provociram,a ti to autentice najbolje znas :)

pa uopste nisi me isprovocirala, nego si sama sebi kontradiktorna u postovima...tako da nacrtaj mi poentu svog posta :)

ovaj odgovor nije bio namenjen tebi nego autentiku,i daleko od toga da ima veze sa tobom.....

a sto se mog crtanja tice evo i njega.....jeste internet gluv pa se ne moze cuti ton kojim bih izgovorila neku recenicu,tako da "da li je to donacija ili sta" predstavlja IRONIJU da li ti je sad jasno?????

brate autentice pocni da razmisljas da ubacis ovde i opciju pravog i bukvalnog crtanja
Sačuvana

krimortus

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 1262
Одг: Lečenje narkomanije!
« Odgovor #77 poslato: 25-05-2009, 12:55:19 »

hvala na objasnjenju... vrlo slikovito
Sačuvana

bebironac

  • Gost
Одг: Lečenje narkomanije!
« Odgovor #78 poslato: 25-05-2009, 13:44:43 »

hvala na objasnjenju... vrlo slikovito

Ironija (grč. εἰρωνεία, eironeia = hinjeno ignoriranje) jezični je izraz i figura u kome je pravo značenje riječi ili prikriveno ili suprotno doslovnom značenju izraza, upotrijebljenih riječi.

Ironija je forma crnog humora (vidi humor). Od ironije su jači sarkazam i groteska.

da li ti je sad malo jasnije????
Sačuvana

reksys

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 1188
Одг: Lečenje narkomanije!
« Odgovor #79 poslato: 25-05-2009, 13:49:40 »

Dobro ljudi, razumeli ste se!!!
Mislim da mi jos uvek ne znamo sta se sve desava po tim lecilistima.
Narkomanija jeste teska bolest, cak i neizleciva- moguce je samo zaleciti.
Narkoman se u svakom trenutku u zivotu moze vratiti na staro.
Iako sam ziveo pored jednog i delimicno znam kakve muke ima porodica sa njime, niko,ali bas niko ne zasluzuje onakav tretman.
To treba kazniti i to strogo....
Sačuvana
Nista nije nemoguće...
 

Stranica je napravljena za 0.1 sekundi sa 25 upita.