Forum Beograd Jagodina Ćuprija Paraćin

Molim vas da se prijavite ili se registrujete.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Napredna pretraga  

Vesti:

Samo za Registrovane članove je moguć pristup u kategoriji '' Ljubav & Sex & Lepotice''
Obavezno pročitajne uslove korišćenja Foruma ->
Uslovi Korišćenja

Autor Tema: Lečenje narkomanije!  (Pročitano 144439 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

NameNo

  • Prijatelj
  • *****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 6626
Одг: Lečenje narkomanije!
« Odgovor #20 poslato: 22-05-2009, 21:24:51 »

Mislim da niko nema pravo da se prema ljudima koji dodju i traze pomoc,na takav nacin ponasa...
pogotovu,gospodin pop,on to sve u ime bozje pretpostavljam...
 uzas,strasno...
 postovala sam vec u "Religija"na ovu temu,koju je, mislim, alkar postavio...
Sačuvana

government

  • Zvezda u usponu
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 4156
Одг: Lečenje narkomanije!
« Odgovor #21 poslato: 22-05-2009, 21:26:10 »

Black to je ok , ali ovo sve više liči da je pop bolesniji od onih narkomana, neka žešća patologija je u pitanju, izgleda udružena sa parama i batinašima. Kao ajde da uzmemo pare za lečenje narkića a ustvari ćemo samo da ih bijemo .
Kao organizovani kriminal, jer roditelji bi pristali na sve da se deca izleče, a tamo ove duhovnike boli k.... za lečenje
Sačuvana

Black

  • Zvezda u usponu
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 2366
Одг: Lečenje narkomanije!
« Odgovor #22 poslato: 22-05-2009, 21:29:28 »

Prvo , oni su dobrovoljno došli na lečenje , znači ne pomaže nikakav drugi lek. Drugo , oni su upoznati sa tretmanom. I treće , zabole me za narkiće , sami su upali u sranje , neka sami snose posledice. I neka mi njihovi roditelji ne seru da nisu znali šta im dečica rade , sve su to dobrostojeća deca dobrostojećih roditelja.
Sačuvana
Homo sum: humani nihil a me alienum puto

bebironac

  • Gost
Одг: Lečenje narkomanije!
« Odgovor #23 poslato: 22-05-2009, 21:34:16 »

ma black razumem ja tebe ni ja ne mogu ocima d aih vidim,ali pokazala sam ti ovde da bas im i nije predocen nacin lecenja,po ovome radi se o idealnom lecenju,a vidis sta ih saceka,i ja kazem da je to hir i da im ta bolest nije od boga i ja bi ih sve pobila,i pored silnih primera i prikazivanja ti se opet uhvatis za govno,pa to je bes,a ne neznanje,ali i dalje stojim iza toga da se zaista predoci nacin lecenja,onaj pravi i da se na 5 godina menja kolektiv tamo
Sačuvana

bebironac

  • Gost
Одг: Lečenje narkomanije!
« Odgovor #24 poslato: 22-05-2009, 21:35:50 »

ej a pazi ovo ,zar ne zvuci idealno

Остале активности:
 
Планина:
пешачке туре, упознавање и скупљање биља и печурки, орјентација у природи...
Језеро:
пецање, пливање, вожња чамцем...
Околни манастири и цркве:
Сопођани, Ђурђеви Ступови, Петрова Црква, Дубоки Поток, Чокешина, Троноша, Радовашница...
Рад у башти:
са стоком, псима, итд, зависно од склоности.

ovo bih i ja volela,hahahahaha
Sačuvana

Fanta

  • Prijatelj
  • *****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 5090
Одг: Lečenje narkomanije!
« Odgovor #25 poslato: 22-05-2009, 21:36:46 »

Itekako , sestro mila , pošto su to sve ualjena deca bogatuna , koja su imala sve što požele i koja su od besa počela da se drogiraju. Zato treba probati ono skroz kontra , znači tortura do jaja , bičevanje , maltretiranje i borbu za život . Tek tako će shvatiti čta je život u stvari i počeće da se bore za njega.

Black, baš sam juče razgovaala sa drugom iz osnovne škole koji je izlečeni narkoman. Već više od 5 godina je skroz čist. Razgovarali smo najviše o tome kako se on izlečio. Bilo je teško i nužna je bila čvrsta ruka i mnogo strpljenja. Bivao je po mnogim ustanovama, ali se vratio porodici. I on sam kaže, da je njegova porodica bila njegov osnovni stub ka izlečenju, ali i njihova čvrsta ruka. Znači, bili su tu da ga kontrolišu u svakom trenutku, da ga podrže ili da ga zaključaju u sobu, ali je tu uvek bila prisutna i mamina domaća, vruća supica.

Nikad nije bio ekstremno bogat, nije bio ni siromašan. Dete roditelja sa prosečnim primanjima. Ništa extra u materijalnom smislu. Bio je extra dobar đak. Studirao. Njega je u trenutku povuklo društvo, a onda strah u vreme bombardovanja samo pojačao potrebu za heroinom.


A šta je život shvatio je u jednom trenutku i progledao, sam zatražio pomoć...
Sačuvana

bebironac

  • Gost
Одг: Lečenje narkomanije!
« Odgovor #26 poslato: 22-05-2009, 21:39:51 »

strah od bombardovanja imali smo svi,da li smo tad trebali da postanemo narkomanska nacija,ne naravno....to su samo izgovori narkomana kako i asto su poceli,jedini pravi razlog je hir i bes i ni jedan drugi ne priznajem

i jedna ispravka koka kolice-fantice

NE POSTOJI IZLECENI NARKOMAN,SAMO ZALECENI,A TO SU SKROZ DVA RAZLICITA POJMA
Sačuvana

government

  • Zvezda u usponu
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 4156
Одг: Lečenje narkomanije!
« Odgovor #27 poslato: 22-05-2009, 21:41:27 »

Sigurno dobrovoljno, ali kad tamo piše duhovno rehabilitacioni centar ti ne zamišljaš da će da ih biju bivši bokseri ašovima  nego da će da ih monasi svojim uticajem prevedu na pravi put.
To mi liči na  natpis ARBEIT MACHT FREI  U Mauthauzenu gde misliš da će ljudi da rade za slobodu a ne da igu u gasnu komoru.
Nisu svi dobrostojeći , sve je više srednje i donje klase.Mislim da je to navlakuša za očajne roditelje od lukavog psihopate koji možda pati od kompleksa Boga . Uz to nema nikakve kontrole , šta se radi i kako se ophode prema zavisnicima, kako se pare koji ovi plaćaju koriste. Rešili ljudi da zarade pare , bijući bolesnike.
Najbolesnije je da se mučenje vrši u trpezariji sa ikonama, time se završava svaka debata o duhovnosti centra.
Sačuvana

NameNo

  • Prijatelj
  • *****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 6626
Одг: Lečenje narkomanije!
« Odgovor #28 poslato: 22-05-2009, 21:44:58 »

   Ja sam jednom,putujuci srela momka,sedeo je do mene u prevozu,i poceo pricu o tome kako ide na lecenje

   u Rusiju.On je inicirao razgovor--i bas otvoreno pricao o svim fazama u kojima je bio...nije to jednostavan proces

   kao sto nisu ni svi zavisnici isti, ni razlozi zbog kojih su postali takvi...tako da ovo batinjanje i izivljavanje

   gospodina popa....zasluzuje prezir...
Sačuvana

Fanta

  • Prijatelj
  • *****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 5090
Одг: Lečenje narkomanije!
« Odgovor #29 poslato: 22-05-2009, 21:48:04 »

strah od bombardovanja imali smo svi,da li smo tad trebali da postanemo narkomanska nacija,ne naravno....to su samo izgovori narkomana kako i asto su poceli,jedini pravi razlog je hir i bes i ni jedan drugi ne priznajem

i jedna ispravka koka kolice-fantice

NE POSTOJI IZLECENI NARKOMAN,SAMO ZALECENI,A TO SU SKROZ DVA RAZLICITA POJMA

Možda sam naivna, ali ja verujem da ukoliko čovek stvarno reši i odluči da više nikad nešto ne radi, da je to mnogo jače od bilo koje želje ili potrebe - sve je to u glavi i karakteru, iskustvu i mudrosti...

Istina je da smo svi imali strah od bombardovanja, imamo i razne druge strahove, fobije pa ne potežemo ka heroinu, kokainu - to stoji, bebić. Ali, nismo svi isti. Ne nosimo se sa problemima na isti način i nemamo iste mentalne sklopove.



Ja sam recimo strastveni pušač. I to je moj jedini i najveći porok. Nikakvu vrstu droge nisam smela da probam baš zato što sam laka na poroke... ali to sam ja... drugi ne razmišljaju tako...
Sačuvana

Svilena

  • Gost
Одг: Lečenje narkomanije!
« Odgovor #30 poslato: 22-05-2009, 21:53:22 »

Ne mogu da nađem nikakav snimak sa "Studija B",  gledala emisiju Marine Rajević Savić, kad je on bio gost. I tema je bila lečenje narkomanije, negde početkom 2006. god. Gosti bili još lekari iz Centra za leč.narkom.u Drajzerovoj ul.

Sveštenik mi još i bio simpatičan tad; napustio je eparhiju vranjsku, zbog  Pahomija, saznavši o pedofiliji svog duhovnog učitelja, živi u kući u blizini manastira Crna Reka, radi kao putujući misionar, a onda počinje da leči narkomane, kojih je bilo po dvoje , troje, sve dok se taj broj nije popeo na 150!?! Tad je već pominjao da se lečenjem bavio 10-ak godina pre toga. I tad je u planini, daleko od civilizacije, na tretmanu bilo 40 štićenika ostavljenih u društvu njegove supruge i njihovo petoro dece ( najstariji sin je imao 15 god.)!
Rasprava je između lekara i sveštenika bila interesantna, zaprepašćena doktorka, na čija je pitanja Bane vrlo hrabro odgovarao, je bila u šoku kad je rekao da leči bez lekova narkomane koji mu dolaze i u teškoj apstinencijskoj krizi, o tome kako on vlada njima i da neki put zasluže i batine!
O batinama je samo rekao, izvlačeći se da ne odgovori, da su to "retki pojedinačni slučajevi, ali mu je i dalje žao što nije tukao neke koji su pobegli, da bi posle toga uzeli svoj poslednji fiks u životu!
Izazvao je i šok o "obaveznom dobrovoljnom prilogu" kojim se plaća boravak u centru.
I sve bi to prošlo kako je prošlo da nije posle toga prebijena porodica jednog od štićenika romske nacionalnosti , o čemu sud tek treba da donese odluku, slučaj nije do kraja rešen! Ovo je ista ona vest sa b92, iz  arhive "Blica" a ukratko:

"Vasići su ostavili sina na lečenju i za to platili 400 eura za mesec dana, međutim sin im se razboleo, bio je maltretiran psihički i fizički, te su roditelji nakon što se domogao telefona došli po njega. Tražili su nazad novac ( polovinu) i potvrdu o vremenu provedenom u centru, međutim pop tvrdi da su tražili da upiše dva meseca više na šta nije pristao, te su počeli da ga vređaju, a njegovi štićenici su odreagovali "malo burnije nego što su trebali" te je porodiica Vasić, brutalno pretučena, naročito otac, koji je ostao gluv na jedno uvo! Vasići popa optužuju i da ih je nakon toga držao zatvorene sedam sati posle čega su odveženi do Šapca.Mladić koji je državljanin Austrije, prethodno je uspeo da pobegne iz centra i pored jake potere za njim, ali kada se obratio policiji nisu hteli da ga povežu sa Austrijskim konzulatom, da bi posle toga bio primereno "kažnjen" od strane popa i njegove pajser brigade kako nazivaju štičćenike koji rade za njega!
Ovaj događaj je inicirao da neki odbegli i prebijani štićenici progovore o svojim iskustvima i da im roditelji ovoga puta i poveruju, jer ko će da veruje narkomanu u krizi koji beži sa lečenja!?"

Statistika popa Baneta je - izlečenih 65%. I njegov Episkop nakon objašnjenja koje mu je pružio, mu je odobrio batine za neposlušne, otvorio je bio i novi centar kraj Loznice kao neko "otvoreno" odeljenje! Prvobitnu kuću je morao, naravno, da proširi kako bi primila sve one kojima je pomoć potrebna, a pop nije imao srca da odbije bilo koga, te je nadogradio jedan deo od čvrstog materijala, i kupio tri nova montažna objekta!
Nabavlo kompjutere, televizore, opremio teretanu, a od zaposlenih u Centru su još jedan sveštenik, supruga, njihov najstariji sin ( 15-16 god.), dva terapeuta i četvorica bivših štićenika koji primaju platu!!!  Oko 20% štičćenika ne plaća boravak u centru dok ostali plaćaju prosečno 300 eura mesečno, uz pakete koji im stižu od kuće, a preporučeni boravak je minimum šest meseci! Nekih većih incidenata nije bilo, samo sporadični slučajevi (po njegovim rečima) jer se tamo nalaze i "opasni kriminalci, koje treba zauzdati"! Bije ih najčešće on, iako se i sin pred kamerama hvalio kako i on bije narkomane!
Oglašavaju se kao neprofitna vladina organizacija, koristi eparhijski pečat na dokumentima, a potvrde za primljeni novac ne izdaje, ali zato njegova supruga "beleži svaki ulaz i izlaz!?

INTERESANTNO!!!
Sačuvana

bebironac

  • Gost
Одг: Lečenje narkomanije!
« Odgovor #31 poslato: 22-05-2009, 21:57:01 »

fantice-koka kolice imala sam dosta kontakta sa narkomanima,veruj mi  to je samo hir samo bes,ne i stres,stres jedino moze da se kaze kad se zaleceni narkoman posle mnogo godina vrati staroj ljubavi,a ne postoji lucaj koji se nije vratio drogi i posle 10-11 godina,jednostavno tad najcesce razlog bude neki stres,a sam pocetak je vezan za hir.....

tako je bev,i ako ga je imao,vremenom ga je izgubio....to je jako losa psihologija,bez savesti i spremno na sve samo da se dodje do droge,nikad ne verovati narkomanu ni za sta na svetu
Sačuvana

Fanta

  • Prijatelj
  • *****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 5090
Одг: Lečenje narkomanije!
« Odgovor #32 poslato: 22-05-2009, 22:02:07 »

kad je tako nesto u pitanju......tj kad je vec poceo da se drogira ,ja ne verujem u karakter ,prestao je i nece vise

da je karakter ne bi ni krenuo sa tim

Mogu se složiti ali delimično.
Nije isto ako sa porokom kreneš sa 17 godina i kreneš kao zreo čovek. Sa 17 godina si zelen i misliš da te matori guše informacijama i da nisu u pravu, a kad u poroke kreneš kao zreo čovek i glumiš Boga onda je tu već druga priča, stvarni nedostatak karaktera...


uostalom, ličnost narkomana je veoma složena i skopčana sa mnogim faktorima. Ne možemo ih generalizovati na jednu ili drugu grupu... Mora im se pomoći kada zatraže pomoć i ne birati sredstva... sigurna sam da roditelji ovog mog druga nisu sina zaključavali u sobu sa osmehom na licu... imati narkomana u porodici je veoma složena situacija i vrlo nezavidna...


Iz moje generacije na žalost ne mogu da prebrojim koliko je ljudi umrlo od droge... tužno...
Sačuvana

government

  • Zvezda u usponu
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 4156
Одг: Lečenje narkomanije!
« Odgovor #33 poslato: 22-05-2009, 22:08:12 »

Narkomanu treba stvoriti potpuno novu socijalu , koja ima zdrave stavove, i skloniti ga od društva koje ga asocira na poroke te vrste, i dati mu dovoljno jak razlog da se sam odluči za promenu.
Ja bih uveo obaveznu posetu mrtvačnicama svim srednjim i osnovnim školama da gledaju kako izgleda lep leš i šta mogu da očekuju od droge.
Bolje da se tako šokiraju i istraumiraju nego da kasnije  završe na groblju.Protiv droge se treba boriti drastičnim merama ali ne ovakvim iživljavanjima u onom centru.
Sačuvana

bebironac

  • Gost
Одг: Lečenje narkomanije!
« Odgovor #34 poslato: 22-05-2009, 22:12:42 »

fantice NE POSTOJI IZGOVOR ZA NARKOMANIJU NITI OPRAVDANJE
Sačuvana

SunđerBoba

  • Gost
Одг: Lečenje narkomanije!
« Odgovor #35 poslato: 22-05-2009, 22:13:20 »

Gledala sam danas malo u Poligrafu, gost je bio novinar koji je sve to otkrio i radio na priči četiri meseca. Kaže čovek da je taj prostor obezbeđuju maltene (nisam sigurna) naoružani ljudi, psi tragači, da je u nekoj rupi koja je prirodno "zatvorena" šumom sa jedne strane i nekakvim jezerom sa druge. Da ne možeš tamo da uđeš ako nisi najavljen, sačuvaj bože nešto...logor, šta li je  :xq010:
 Inače B92 javlja:
" Ombudsman Saša Janković podneo je prijave protiv nadležnih u centru Crna Reka zbog torture štićenika. Ministarstvo zdravlja uputilo inspekciju u taj centar...". Evo cele vesti

Black,
znam neke narkomane, koji baš odgovaraju tome što ti kažeš, i koje bih baš...isprebijala. Ali ipak mislim da je ovo previše, zaista previše.
« Poslednja izmena: 22-05-2009, 22:14:21 od strane SunđerBoba »
Sačuvana

Fanta

  • Prijatelj
  • *****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 5090
Одг: Lečenje narkomanije!
« Odgovor #36 poslato: 22-05-2009, 22:25:07 »

Gledala sam danas malo u Poligrafu, gost je bio novinar koji je sve to otkrio i radio na priči četiri meseca. Kaže čovek da je taj prostor obezbeđuju maltene (nisam sigurna) naoružani ljudi, psi tragači, da je u nekoj rupi koja je prirodno "zatvorena" šumom sa jedne strane i nekakvim jezerom sa druge. Da ne možeš tamo da uđeš ako nisi najavljen, sačuvaj bože nešto...logor, šta li je  :xq010:
 Inače B92 javlja:
" Ombudsman Saša Janković podneo je prijave protiv nadležnih u centru Crna Reka zbog torture štićenika. Ministarstvo zdravlja uputilo inspekciju u taj centar...". Evo cele vesti

Black,
znam neke narkomane, koji baš odgovaraju tome što ti kažeš, i koje bih baš...isprebijala. Ali ipak mislim da je ovo previše, zaista previše.

e ajde da vidimo šta će obdusman da uradi i kako će se razvijati proces.

Sačuvana

Tony Clifton

  • Stalni učesnik
  • **
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 607
Одг: Lečenje narkomanije!
« Odgovor #37 poslato: 22-05-2009, 22:29:01 »

Itekako , sestro mila , pošto su to sve ualjena deca bogatuna , koja su imala sve što požele i koja su od besa počela da se drogiraju.

Moj bold.

Kakva glupost i zabluda! Mnogo ce jos vode Moravom da protece dok narodu ne dodje iz dupeta u glavu. Mislim,ova konstatacija je  :xq065:
Sačuvana

SunđerBoba

  • Gost
Одг: Lečenje narkomanije!
« Odgovor #38 poslato: 22-05-2009, 23:18:58 »

Pazite sad ovo! Roditelji štićenika kažu da podržavaju metode u Crnoj Reci i da neće dozvoliti da se ta "ustanova" zatvori!!!!
Gospode Bože dragi!!!!
Sačuvana

Tony Clifton

  • Stalni učesnik
  • **
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 607
Одг: Lečenje narkomanije!
« Odgovor #39 poslato: 22-05-2009, 23:37:39 »

Samo jedna stvar,da li se ovde diskutuje o licnom stavu ili o Ustavno zagarantovanim pravima gradjana? Licno,podrzavam svaku "terapiju" koja moze da odvrati coveka od ove bolesti. Medjutim,ovakvo prebijanje ne bi smelo da prodje bez adekvatne reakcije nadleznih institucija...ako drzava dozvoli ovakav "tretman" odredjene bolesti,to bi postao presedan...izuzetak od zakona... A onda bi se taj presedan mogao koristiti i u "terapiji" drugih bolesti
Sačuvana
 

Stranica je napravljena za 0.099 sekundi sa 25 upita.