Forum Beograd Jagodina Ćuprija Paraćin

Molim vas da se prijavite ili se registrujete.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Napredna pretraga  

Vesti:

Samo za Registrovane članove je moguć pristup u kategoriji '' Ljubav & Sex & Lepotice''
Obavezno pročitajne uslove korišćenja Foruma ->
Uslovi Korišćenja

Autor Tema: imam problem sa instalacijom pc igrice  (Pročitano 8630 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

malimare

  • Član
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 109
imam problem sa instalacijom pc igrice
« poslato: 08-09-2009, 08:17:50 »

evo u cemu se radi. Imam igricu na dva obicna dvx diska, i pri instalaciji ubacim prvi disk, kada prodje odredjeno vreme, pise da ubacim drugi, i tada nastaje problem. Stvar je u tome sto nece da mi nikako prepozna taj drugi disk i da nastavi sa instalacijom. To mi se desava sa svakom drugom igricom koja je na dva diska, nikada nece da podigne drugi disk, a uradim sve po pravilu. Molim za pomoc.
Sačuvana

Mac

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 1252
Одг: imam problem sa instalacijom pc igrice
« Odgovor #1 poslato: 08-09-2009, 09:44:19 »

Da li ti daje mogucnost da nadjes odgovarajuci fajl na sledecem disku?
Sačuvana
Dark Eagle

Luna

  • Prijatelj
  • *****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 9142
Одг: imam problem sa instalacijom pc igrice
« Odgovor #2 poslato: 08-09-2009, 09:55:38 »

imam danas isti problem,kad hocu da osiguram sadrzaj PC-a,tj da ga iskopiram na disk.
na polovini kopiranja mi trazi da ubacim novi. :aq18:
Sačuvana
Prosecni ljudi nista tako ne mrze kao nadmoc duha.

malimare

  • Član
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 109
Одг: imam problem sa instalacijom pc igrice
« Odgovor #3 poslato: 08-09-2009, 10:19:25 »

Ne. Kada instalacij stigne negde do polovine, trazi mi da ubacim drugi disk, pojavi se mali prozorcic gde, pise insert disk 2 i ispod pise  ok ili cancel. Ubacim drgi disk i pritisnem ok, ali instalacija nece da se nastavi. Tako mi je sa svakom igricom koja je na dva diska. A pre sam ih instalirao bez problema. Diskovi su ok, nisu nigde osteceni, i kada ih ubacim pojedinacno cita ih bez problema, samo nece u toku instalacije da prihvati drugi disk.
Sačuvana

Mac

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 1252
Одг: imam problem sa instalacijom pc igrice
« Odgovor #4 poslato: 08-09-2009, 16:03:59 »

Ja bi to resio na jedan mnogo dobar nacin....instaliras windows opet  :aq01:
Sačuvana
Dark Eagle

Luna

  • Prijatelj
  • *****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 9142
Одг: imam problem sa instalacijom pc igrice
« Odgovor #5 poslato: 08-09-2009, 17:52:10 »

@malimare
potpuno identicno je i kod mene!

@Mac
pa gde za svaku sitnicu da formatiram...pogledaacu veceras negde,mozda nadjem i resenje.
Sačuvana
Prosecni ljudi nista tako ne mrze kao nadmoc duha.

Mac

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 1252
Одг: imam problem sa instalacijom pc igrice
« Odgovor #6 poslato: 08-09-2009, 22:16:18 »

A imas i drugo resenje, ne igras igrice  :aq01:
Salim se naravno, ma sto posto postoji neko resenje, samo sto se meni to nikada nije desavalo pa nisam ni trazio za takvim resenjem. Meni obicno kad se javi neki problem ozbiljniji koji i nemam bas zelju da resavam ja lepo instaliram opet windows i milina, hvala bogu pa mi se to nije desilo sigurno vec neke 3 godine.  :xq008:
Sačuvana
Dark Eagle

Luna

  • Prijatelj
  • *****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 9142
Одг: imam problem sa instalacijom pc igrice
« Odgovor #7 poslato: 08-09-2009, 22:21:59 »

ako bih htela da ponovo instaliram Windows /da formatiram,moram da moje stvari kopiram na disk,da osiguram sve.
to ne uspevam bas zbog ovog problema,kada dodje do sredine trazi da ubacim novi disk,a ako to uradim onda opet sve iz pocetka!
Sačuvana
Prosecni ljudi nista tako ne mrze kao nadmoc duha.

Alkar

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 1089
  • Pravda za LUNU
Одг: imam problem sa instalacijom pc igrice
« Odgovor #8 poslato: 09-09-2009, 05:19:19 »

evo u cemu se radi. Imam igricu na dva obicna dvx diska, i pri instalaciji ubacim prvi disk, kada prodje odredjeno vreme, pise da ubacim drugi, i tada nastaje problem. Stvar je u tome sto nece da mi nikako prepozna taj drugi disk i da nastavi sa instalacijom. To mi se desava sa svakom drugom igricom koja je na dva diska, nikada nece da podigne drugi disk, a uradim sve po pravilu. Molim za pomoc.
Mare,
DVX je format za filmove a ne za diskove. Ja cu da predpostavim da koristis CD a ne DVD a ti me ispravi ako gresim.
Posto ti se taj problem cesto desava ja bih na tvom mesto odneo te igrice kod nekog drugara i probao tamo da ih instaliram. Ako prodje bez problema znaci da ti opticki uredjaj nije dobar (CD, CD/DVD ili DVDRW sto god da imas). U tom slicaju pokusaj nekako da ga ocistis ili najbolje da ga zamenis novim.
Ako ni kod njega ne radi onda ti diskovi nisu lepo narezani. Taj problem koji ti imas nema ama bas nikakve veze sa operativnim sistemom.

Luna,
to sto ti trazi drugi disk to je normalno. Ja sam jedared morao da ubacim 24 diska pre nego je bekap zavrsio. Broj diskova zavisi i od broja fajlova koje bekapujes i od vrste diskova na koje bekapujes. Ako koristis CD trbace ti mnooogo vise diskova neko ako koristis DVD. Koliko sam razimeo ti hoces da prekopiras sve prekego sto formatiras disk.
Pazi ovako:
1. Instalirane programe nemozes da bekapujes ako hoce da formatiras disk jer nece kasnije da rade nego moras ponovo da ih instaliras.
2. Ako hoces da ti ostanu i programi onda moras da koristis funkciju restore a ta funkcija ce da ti vrati apsoluno SVE sa bekapa pa si dzabe formatirala.
Moj ti je savet da narezes slike, muziku, filmove, dokumente... formatiras ako bas zelis, i zatim reinstaliras sve programe i vratis narezane failove
Sačuvana
Kupicu bela kola,
tako mi imena,
i vodicu te u svoj svet.

malimare

  • Član
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 109
Одг: imam problem sa instalacijom pc igrice
« Odgovor #9 poslato: 09-09-2009, 07:38:29 »

obrisao sam stari i istalirao novi xp, ali bez obzira na to  ponovo nece . Probao sam na drugom racunaro gde se igrica istalira bez problema, a sto se tice mog citca, ispravan je.
Sačuvana

Alkar

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 1089
  • Pravda za LUNU
Одг: imam problem sa instalacijom pc igrice
« Odgovor #10 poslato: 09-09-2009, 07:41:43 »

pa nije do XP
Taj problem koji ti imas nema ama bas nikakve veze sa operativnim sistemom.

Nevalja ti citac druze, ocisti ga ili zameni i nemas problema.
U krajnjem slucaj pozajmi neki DVDRW od drugara i instaliraj igricu pa mu posle vrati
« Poslednja izmena: 09-09-2009, 07:44:43 od strane Alkar »
Sačuvana
Kupicu bela kola,
tako mi imena,
i vodicu te u svoj svet.

Alkar

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 1089
  • Pravda za LUNU
Одг: imam problem sa instalacijom pc igrice
« Odgovor #11 poslato: 09-09-2009, 07:43:59 »

e da sad sam se setio, probaj da prerezes disk na malu brzinu i na neki kvalitetniji CD. To moze da pomogne
Sačuvana
Kupicu bela kola,
tako mi imena,
i vodicu te u svoj svet.

Luna

  • Prijatelj
  • *****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 9142
Одг: imam problem sa instalacijom pc igrice
« Odgovor #12 poslato: 09-09-2009, 09:15:50 »

@Alkar
hvala ti na savetu.
i htela sam samo svoje dokumente (slike,muziku,E-mail`s...) da kopiram,inace koristim Sony DVD 4,7GB.
problem nastaje onda kad ubacim drugi disk: tada pocinje opet sve iz pocetka...i tako redom,ko ringispil!
dosad sam tako radila, posle ponovne instalacije sam vratila iskopirano i klapalo je.
videcu jos sta mogu da ucinim.
Sačuvana
Prosecni ljudi nista tako ne mrze kao nadmoc duha.

micha56

  • Gost
Одг: imam problem sa instalacijom pc igrice
« Odgovor #13 poslato: 14-01-2010, 22:38:58 »

Luna, verovatno si do sada resila taj svoj problem, a mozda i nisi.
Ja cu da ti predlozim moj nacin za cuvanje svih tih stvari i bez tog narezivanja.
Jednostavno je, samo moras da imas malo veci hard disk - veci od npr. 40 Gb.

Znaci, ako imas hard od 80, 300, 500 Gb ili 1Tb - tada kad formatiras disk postavi 2 particije - tako da ce particija C da ti bude ne veca od 40 ili najvise 60 Gb. Ostalo neka komplet ide u D particiju (ili ne znam koje slovo) i ona neka ti sluzi kao magacin, gde ces da smestas sve ono sto hoces da sacuvas.

Pa, ako ponovo dodje do potrebe da se formatira C - uradis to, a sve ono iz one druge particije (magacina) ostaje bez problema i ne brise se prilikom formatiranja.
Ovako veoma rizikujes, da prilikom vracanja svega onoga sto si narezala pre formatiranja - vratis i ono sto nije dobro i sto te je nateralo na formatiranje.
Sačuvana

Luna

  • Prijatelj
  • *****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 9142
Одг: imam problem sa instalacijom pc igrice
« Odgovor #14 poslato: 14-01-2010, 22:51:09 »

  :aq29:  stavila sam/kopirala na D,a uspela sam i da prebacim na CD.
Sačuvana
Prosecni ljudi nista tako ne mrze kao nadmoc duha.

micha56

  • Gost
Одг: imam problem sa instalacijom pc igrice
« Odgovor #15 poslato: 14-01-2010, 23:50:08 »

E pa onda SUPER. :xq004:
Sačuvana
 

Stranica je napravljena za 0.064 sekundi sa 25 upita.