Forum Beograd Jagodina Ćuprija Paraćin

Molim vas da se prijavite ili se registrujete.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Napredna pretraga  

Vesti:

Samo za Registrovane članove je moguć pristup u kategoriji '' Ljubav & Sex & Lepotice''
Obavezno pročitajne uslove korišćenja Foruma ->
Uslovi Korišćenja

Autor Tema: Rotary Club_ovi ?  (Pročitano 18228 puta)

0 Članovi i 3 gostiju pregledaju ovu temu.

SunđerBoba

  • Gost
Rotary Club_ovi ?
« poslato: 03-05-2009, 14:41:20 »

Da li znate nešto o ovoj organizaciji? Vidim da se u našem gradu Rotary club često pojavljuje kao sponzor raznih manifestacija, a nema baš puno informacija o tom našem klub, pa me zanima šta znate i tako to. Videla sam sliku koju je postavio posmatrač na temi o gradskoj biblioteci. Da budem iskrena u najmanju ruku mi deluje ezoterično.
Sačuvana

Dak

  • Zvezda u usponu
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 3110
  • Svetski putnik
Одг: Rotary Club_ovi ?
« Odgovor #1 poslato: 03-05-2009, 16:35:32 »

Ranije sam citao o njima.Pripadaju takozvanoj "beloj" masoneriji,tj.masonima koji su kao "nesvesni" toga da pripadaju masonima,tako nesto...

Sačuvana
"Pazite sta zelite,mozda vam se zelje i ostvare".

SunđerBoba

  • Gost
Одг: Rotary Club_ovi ?
« Odgovor #2 poslato: 03-05-2009, 16:44:47 »

Ja bih tako nešto rekla, ali ko velim možda ne ko zna nešto više. Šta mu sad to dođe, "beli masoni" ?
Sačuvana

NameNo

  • Prijatelj
  • *****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 6626
Одг: Rotary Club_ovi ?
« Odgovor #3 poslato: 03-05-2009, 18:16:40 »

   Rotari-klub/eng.rotary-obrtni,koji je u vezi sa obrtanjem/
Udruzenje je osnovano najpre u Cikagu 1905,a zatim i po mnogim gradovima Novog i Starog sveta,kao udruzenje poslovnih i profesionalnih ljudi u nekom gradu ili nekoj oblasti,od kojih svaki predstavlja poseban posao ili posebnu profesiju,biran u rotaciji,tj. uzastopno ili naizmenicno-otuda i naziv-i koji se sastaju da raspravljaju o trgovini i poslovanju u gradu i da ih pomazu u cilju opstih poboljsanja...
 Ezotericno svakako...jedni od  vladalaca iz senke,ja bih rekla.Posmatrac je naveo u temi -sta citate- knjigu -Komitet 300-hijerarhija zaverenika,pa mozda u njoj pronadjes interesantnih detalja,kao i objasnjenje na koji nacin funkcionisu takvi klubovi,udruzenja,izmedju ostalih i masoni.
Sačuvana

reksys

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 1188
Одг: Rotary Club_ovi ?
« Odgovor #4 poslato: 03-05-2009, 18:33:42 »

Omladina rotari klubova pravi opasno dobre zurkee. Moj ujak je clan rotarijanaca i nije to bas nikava mistika ili nesto kao iz knjige Davincijev kod... Prosto ljudi tako lakse sklapaju poslove!!!
Sačuvana
Nista nije nemoguće...

Dak

  • Zvezda u usponu
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 3110
  • Svetski putnik
Одг: Rotary Club_ovi ?
« Odgovor #5 poslato: 03-05-2009, 19:22:58 »

"beli masoni" ?

Da nisu toliko vazni-kao sto se misli za "obicnu" masoneriju.Nemaju toliko uticaja i nisu vladari iz senke,
ali imaju obicaje,postupke,delovanja-koji su proistekli iz masonerije.

Ima malo o tome u knjizi "Masonerija-zavera protiv coveka i Boga".Nas covek ju je napisao,neki Srbislav,Srbojub...tako nesto,zaboravio sam.
Sačuvana
"Pazite sta zelite,mozda vam se zelje i ostvare".

NameNo

  • Prijatelj
  • *****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 6626
Одг: Rotary Club_ovi ?
« Odgovor #6 poslato: 04-05-2009, 15:01:08 »


  Da li si saznala mozda jos nesto o gore navedenoj temi,za koju si navela da te /bicu slobodna, i reci-/intrigira? Ako jesi,podelices to sa nama jel'da Sundjer Boba?
Sačuvana

SunđerBoba

  • Gost
Одг: Rotary Club_ovi ?
« Odgovor #7 poslato: 04-05-2009, 15:24:52 »

Nisam, da budem iskrena nadala sam se da ću više saznati od vas samih. Ako to baš ne da rezultate, moraću da istražujem, ali tek pošto se vratim sa Kaprija  :xq001:
Sačuvana

NameNo

  • Prijatelj
  • *****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 6626
Одг: Rotary Club_ovi ?
« Odgovor #8 poslato: 04-05-2009, 15:33:07 »



                               O kako volim pozitivne ljude!!! :aq08:  :aq07:  :aq07:
                                     
                                      ludilooo  :xq009: , neka si mi rekla!
Sačuvana

SunđerBoba

  • Gost
Одг: Rotary Club_ovi ?
« Odgovor #9 poslato: 04-05-2009, 15:38:02 »

Ako budeš fina, pa malo istražiš zarad drugarstva, vodim te na sledeću destinaciju kojoj nećeš moći da odoliš! Juhu  :aq08:
Sačuvana

NameNo

  • Prijatelj
  • *****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 6626
Одг: Rotary Club_ovi ?
« Odgovor #10 poslato: 04-05-2009, 16:17:11 »

 

     Ja sam ranije bila bas zainteresovana o svim tim klubovima,organizacijama i sl. Onda kao krenes "od pocetka" "redom"...i opet se vratis na pocetak-tj. nigde ili retko gde pise eksplicitno,ko su ti ljudi..sta u stvari rade..i koje je to dobro sto oni rade za narod...Elem,reksys pomenu "Da Vincijev kod".. citamo mi i druga stiva...no u istom se pominje organizacija "Opus Dei" koja je stvarna,nemilosrdna organizacija u srcu katolicke crkve...O delovanjima te organizacije mozes vise da saznas u istoimenoj knjizi - Opus Dei - Roberta Hacinstona...zatim jos jedna koju ti mogu ovako na brzinu preporuciti je - Rodjeni u krvi-izgubljene tajne masonerije-- Dzona J Robinsona...vec sam pomenula -Komitet 300- Dr Dzona Kolmana...evo sta on kaze o organizaciji "okrugli sto" : - Okrugli sto je samo jedan aspekt ogromnog i sveobuhvatnog komiteta 300.A ipak samo okrugli sto se sastoji od celog lavirinta kompanija,institucija,banaka i obrazovnih ustanova. Samo za njihovo razvrstavanje kvalifikovanim osiguravajucim sluzbenicima bi trebala godina dana-.........
Sačuvana

SunđerBoba

  • Gost
Одг: Rotary Club_ovi ?
« Odgovor #11 poslato: 04-05-2009, 16:27:04 »

Da. Reksysov komentar da tu nema ništa čudno jer ljudi tako lakše sklapaju poslove, je rekao sve sam za sebe. Danas je najteže sklopiti dobar posao. To se ne može bez "pomoći prijatelja", a ako se u ovakvim udruženjima omogućava baš to jasno je da imaju specifičnu moć. Mene zanima i da li neko ima informacije iznutra, što je vrlo slobodno sa moje strane. Kako to konkretno funkcioniše. Rekoh kod nas u gradu se vrlo često pojavljuju kao sponzori kulturnih manifestacija. Šta podrazumeva to biranje u rotaciji? Da li imaju tajne rituale? To bi bilo ludo!
Sačuvana

NameNo

  • Prijatelj
  • *****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 6626
Одг: Rotary Club_ovi ?
« Odgovor #12 poslato: 04-05-2009, 16:31:29 »



    Da li ti to ne kapiras ili ne zelis da ukapiras? Poenta postojanja takvih klubova je upravo u tome da sve ostaje u okviru istog.U suprotnom,njihovo postojanje ne bi bas imalo smisla...Isto je i sa masonima...
Sačuvana

NameNo

  • Prijatelj
  • *****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 6626
Одг: Rotary Club_ovi ?
« Odgovor #13 poslato: 04-05-2009, 16:33:57 »



     Posmatrac pozivam te da se prikljucis ovoj temi!" Soko zove orla,soko zove orla"...  "Orao....
Sačuvana

SunđerBoba

  • Gost
Одг: Rotary Club_ovi ?
« Odgovor #14 poslato: 04-05-2009, 16:35:59 »

...pao!!!
A baš me čudi da ga nema, bez uvrede za ostale, od njega sam očekivala...činjenice  :aq29: Možda je odleteo...previSOKO  :aq18:
Sačuvana

NameNo

  • Prijatelj
  • *****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 6626
Одг: Rotary Club_ovi ?
« Odgovor #15 poslato: 04-05-2009, 17:11:53 »



   Eto ti sad! Ja ko  :aq20::aq17:   prsti  mi utrnuli  :aq29:, a ona ocekuje od posmatraca "cinjenice" jel' te  :aq18:.To mi 'fala  :aq25:......
Sačuvana

SunđerBoba

  • Gost
Одг: Rotary Club_ovi ?
« Odgovor #16 poslato: 04-05-2009, 17:18:08 »

Eto ti sad! Ja ko  :aq20::aq17:   prsti  mi utrnuli  :aq29:, a ona ocekuje od posmatraca "cinjenice" jel' te  :aq18:.To mi 'fala  :aq25:......

Stidim se!!! Šta ću!!! Evo povlačim sve što sam rekla, neka ga posmatrač nek leti visoko!!! Oprosti ako možeš  :xq013:
Sačuvana

NameNo

  • Prijatelj
  • *****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 6626
Одг: Rotary Club_ovi ?
« Odgovor #17 poslato: 04-05-2009, 17:26:40 »




                  aha....moguuuuu   :xq001:

                 vratimo se temi,bas smo otisle..........
Sačuvana

posmatrac

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 1110
Одг: Rotary Club_ovi ?
« Odgovor #18 poslato: 04-05-2009, 17:46:36 »

Dokumenta o formiranju Rotary cluba Cuprija-Morava iz 1937. godine govore sama za sebe. Tada je klub radio i u Jagodini. Pocetkom rata 1941. godine prestao je rad kluba, jer je Hitler proganjao sve pripadnike koji nisu bili eksplicitno za Treci rajh.

Najveci broj ministara vlada koje su formirale OUN bili su pripadnici rotari klubova. Otuda je Rotary International jedina nevladina organizacija koja ima svoju stolicu u OUN, bez prava glasa.
Na sastancima kluba se ne raspravlja o politici, jer svaki clan ima prava da pripada politickoj partiji kojoj veruje. Takodje, sloboda veroispovesti je licna stvar svakog clana.
Rotari klub je udruzenje gradjana koje je registrovano po vazecim zakonima svake zemlje pojedinacno i postuje lokalne zakone kao i svako drugo udruzenje gradjana.
Ceremonija ulaza u klub podrazumeva da je kandidat za clanstvo dobrovoljno pristupio. Izlazak iz kluba je dobrovoljan ili postoji istupanje zbog krsenja propisanog reda. Nakon izlaska iz kluba, nemoguce je ponovo uclanjivanje.
Clanovi kluba su iz svih profesija, s tim sto postoji ogranicenje da jedna profesija moze da bude zastupljena do 10%, a sto ne vazi za svestena lica, novinare i diplomate.
Ulazak u klub je moguc samo na osnovu preporuke nekog od clanova kluba, uz diskreciono pravo da neko od clanova moze da se usprotivi prijemu novog clana. To je jedino sto daje nekakvu "TAJNOST" rada kluba.
Pojedini domaci "kvazi" istoricari (iz komunistickog perioda) namerno poistovecuju Rotary sa Masonima, sto nije tacno.
Sačuvana

SunđerBoba

  • Gost
Одг: Rotary Club_ovi ?
« Odgovor #19 poslato: 04-05-2009, 17:51:18 »

Dobro. Oko kojih ideja se udružuju, šta im je cilj, program? Jasna mi je forma ali me zanima sadržina.
Sačuvana
 

Stranica je napravljena za 0.068 sekundi sa 25 upita.