Forum Beograd Jagodina Ćuprija Paraćin

Molim vas da se prijavite ili se registrujete.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Napredna pretraga  

Vesti:

Samo za Registrovane članove je moguć pristup u kategoriji '' Ljubav & Sex & Lepotice''
Obavezno pročitajne uslove korišćenja Foruma ->
Uslovi Korišćenja

Autor Tema: ZOO Jagodina  (Pročitano 258443 puta)

0 Članovi i 25 gostiju pregledaju ovu temu.

opajdara

  • Stalni učesnik
  • **
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 564
Одг: ZOO Jagodina
« Odgovor #100 poslato: 23-06-2007, 21:49:07 »

Opajdaro, tu se slažemo. Nažalost, glavni problem i jeste u poimanju genija Markovića. Za ZOO koji ima aspiracije više od lokalnih neminovno je dovoditi kadrove koji nisu samo iz Jagodine. Jedino merilo sposobnost i ambicija. Kako stvari stoje ti uslovi su gotovo nedostižni, pa se zato i bojim da ova lepa ideja o ZOO van Beograda ne ode u propast.
Meni je malo čudno da i Itlini partijski drugovi pa i radikali svi od reda ćute kad se donose ovakve odluke ili i ako ne ćute ono bar ne komentarišu osnovni nedostatak a to je planirana pokrivenost investicije i njena ekonomska budućnost.
Sve što je brzo to je i kuso, pogotovo ako se uzme u obzir količina arogancije koju poseduju Genije i njegovi poslušnici. 

Znas kako opozicija u SO JA razmislja? "Ako Palma ne dobije saglasnost od mene (npr. za zaduzivanje od 120 miliona) dobice je sigurno i lako od mog sefa, a ja cu jos i da budem jebe.a stranka. Cemu to?" Ovo ne da nagadjam nego ZNAM.
Sačuvana

zs

  • Gost
Одг: ZOO Jagodina
« Odgovor #101 poslato: 23-06-2007, 21:50:29 »

Opajdaro, tu se slažemo. Nažalost, glavni problem i jeste u poimanju genija Markovića. Za ZOO koji ima aspiracije više od lokalnih neminovno je dovoditi kadrove koji nisu samo iz Jagodine. Jedino merilo sposobnost i ambicija. Kako stvari stoje ti uslovi su gotovo nedostižni, pa se zato i bojim da ova lepa ideja o ZOO van Beograda ne ode u propast.
Meni je malo čudno da i Itlini partijski drugovi pa i radikali svi od reda ćute kad se donose ovakve odluke ili i ako ne ćute ono bar ne komentarišu osnovni nedostatak a to je planirana pokrivenost investicije i njena ekonomska budućnost.
Sve što je brzo to je i kuso, pogotovo ako se uzme u obzir količina arogancije koju poseduju Genije i njegovi poslušnici. 

Znas kako opozicija u SO JA razmislja? "Ako Palma ne dobije saglasnost od mene (npr. za zaduzivanje od 120 miliona) dobice je sigurno i lako od mog sefa, a ja cu jos i da budem jebe.a stranka. Cemu to?" Ovo ne da nagadjam nego ZNAM.

ili se pak svi lepo razumeju i u biznis a obaska u ekonomiju
Sačuvana

danguba

  • Stalni učesnik
  • **
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 582
Одг: ZOO Jagodina
« Odgovor #102 poslato: 24-06-2007, 00:01:53 »

Opozicija u Jagodini nema ni ideju ni petlju da uradi sta se treba uraditi, pa je zato i stanje kako jeste.

Ovi sto imaju mozda neku volju, nemaju pojma sta bi trebalo napadati, a ovi sto znaju bave se drugim poslovima (gledaju svoja posla).

Ukoliko nastavimo ovu raspravu o zoo vrtu ovde do kraja ce se verovatno ukljuciti i svi iole pismeni zaposleni, u pitanju je radno mesto, nije sala ... a na TV P+ ce biti i po 16000 posetilaca dnevno.

Mislim, smesno je koliko odlaze u histeriju kad ih se malo nagazi, ali ova nepismena i bezidejna divna opozicija ocigledno ne zna sto se bavi politikom. Valjda da se hvale u drustvu da su "politicari". Stvarno, sto li se bave politikom?
Sačuvana

zs

  • Gost
Одг: ZOO Jagodina
« Odgovor #103 poslato: 24-06-2007, 08:15:16 »

Opozicija u Jagodini nema ni ideju ni petlju da uradi sta se treba uraditi, pa je zato i stanje kako jeste.

Ovi sto imaju mozda neku volju, nemaju pojma sta bi trebalo napadati, a ovi sto znaju bave se drugim poslovima (gledaju svoja posla).

Ukoliko nastavimo ovu raspravu o zoo vrtu ovde do kraja ce se verovatno ukljuciti i svi iole pismeni zaposleni, u pitanju je radno mesto, nije sala ... a na TV P+ ce biti i po 16000 posetilaca dnevno.

Mislim, smesno je koliko odlaze u histeriju kad ih se malo nagazi, ali ova nepismena i bezidejna divna opozicija ocigledno ne zna sto se bavi politikom. Valjda da se hvale u drustvu da su "politicari". Stvarno, sto li se bave politikom?

otisao si malo off, ali u svakom slucaju dobra observacija. da pokrenemo temu o opoziciji u jagodini?
Sačuvana

danguba

  • Stalni učesnik
  • **
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 582
Одг: ZOO Jagodina
« Odgovor #104 poslato: 24-06-2007, 14:01:07 »

Moze, to je zanimljiva tema.
Sačuvana

Djordjije

  • Član
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 42
Одг: ZOO Jagodina
« Odgovor #105 poslato: 24-06-2007, 17:19:53 »

Opajdoro, slatko me nasmeja. Tvoje viđenje u tom delu se poklapa potpuno sa mojim. Kad pogledaš Bg stranačka rukovodstva vidiš zapravo i da nema opozicije. Svako sa svakim je u nekom dilu. Nažalost, imaju članstvo u unutrašnjosti koje je spremno na održavanje iluzije o nepomirljivim različitostima.
Što se tiče ZOO u Jagodini i njegovog pretencioznog naziva TIGAR (zna se na šta asocira, što potpuno devalvira samu svrhu te institucije) bilo bi dobro kada bi u njemu videli decu volontere (možda ih i ima ali ih nema u besomučnim ponavljanjima na Astro TV), bilo bi dobro kada bismo čuli vodeće ljude  o planovima kako će izgledati u narednih pet pa deset godina, na kom će se prostoru tada prostirati itd. Da, ja zaista verujem da je ovo dobra ideja ali iza ostavrenja svake stoje ljudi i dobro planiranje. Moj skepticizam je vezan pre svega za politizaciju rada ZOO vrta i to što ljudi koji vode vrt nemaju kreativne i stručne kvalifikacije.
Sačuvana

ivancica

  • Svakodnevni prolaznik
  • *
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 222
Одг: ZOO Jagodina
« Odgovor #106 poslato: 24-06-2007, 17:23:35 »

naziv ,,tigar'' su mediji nametnuli...a to sto je tigar zastitni znak,jeste samo iz razloga jer je najjaca i najhrabrija zivotinja...vodeci ljudi zoo-vrta su skolovani,i pre svega strucni...
Sačuvana

Djordjije

  • Član
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 42
Одг: ZOO Jagodina
« Odgovor #107 poslato: 24-06-2007, 17:49:47 »

Ivančice, Ivančice. Kažeš - mediji? Koji mediji? Kažeš - najjača i najhrabrija životinja? Odakle Ti uopšte ta ideja o kategorizaciji jedne životinje kao najhrabrije i najjače? Biti najhrabriji ne podrazumeva da si i najjači. Ako je taj Tvoj stav, kao zaposlene u ZOO vrtu, produkt tog školovanja i stručnosti, o kojima govoriš, onda sam zaista zabrinut za budućnost te institucije.
Nego, pošto vidim da vladaš materijom, možeš li sa nama podeliti koji podatak: npr. koliko ljudi tamo radi, kolike su Vam neto plate, koliko mesečno ZOO vrt ubire od ulaznica a koliko od donacija? 
Sačuvana

ivancica

  • Svakodnevni prolaznik
  • *
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 222
Одг: ZOO Jagodina
« Odgovor #108 poslato: 24-06-2007, 17:58:04 »

donacija nema,sam se izdrzava od prodatih ulaznica,suvenirnice,kafica,rodjendana,restorana,sladoleda,parkinga...zaposleno je oko 40 radnika+volonteri(koje placa drzava),a sto se plata tice,prosecne su,kao i u svim javnim preduzecima.sto se imena ,,tigar'' tice,jeste nametnut jos na pocetku rada,a sto se hrabrosti i snage tigra tice,dodji u zoo-vrt,neka te prelepe hostese docekaju,i ispricaju ti par informacija o svakoj zivotinji.a uostalom,imam prava da budem subjektivna...
Sačuvana

ivancica

  • Svakodnevni prolaznik
  • *
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 222
Одг: ZOO Jagodina
« Odgovor #109 poslato: 24-06-2007, 18:01:15 »

Sačuvana

Djordjije

  • Član
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 42
Одг: ZOO Jagodina
« Odgovor #110 poslato: 24-06-2007, 18:27:32 »

Аууууууу. Па боље да ми ниси показивала СТРУЧНЕ РЕФЕРЕНЦЕ. Какве везе има ветеринар са вођењем пословне политике једне такве куће? Његова главна референца зна се која је. Заменик му је девојка која је учитељ, и која усавршава методику српског језика и књижевности и која, ако смем да приметим, нема дана радног искуства а камоли да буде заменик директора институције у повоју. Можда би могао да ти кажем откуда она на месту које нема везе са њеним стручним преокупацијама када би ми рекла ко су јој родитељи или за кога је удата, ако је удата? Трећи је, колико видим апсолвент на ветерини у својој 31 години живота. Вероватно је и он без икакавог радног искуства. Да не будем малициозан и да не наводим која му је главна референца била код добијања тог радног места. Опајдара то од мене сигурно боље зна.
Ако је то та екипа, која треба да креира краткорочну, средњорочну и дугорочну политику онда, са жаљењем, потписујем да од ЗОО у перспективи нема ништа. Жалосно је да политика локалне самоуправе форсира рођачко партијске а не стручне квалитете.
Што се тиче наметања имена, то највише говори о квалитету припреме и планирања рада ЗОО врта, где у старту носилац идеје није осмислио и најприхватљивије име, што је природно када се улази у такав посао. Ако то већ није ЗОО Јагодина, онда је било логично формирати каву комисију и расписати конкурс са неким ситним и лепим наградама. Но, да се не играмо, јасно је зашто и ко је дао назив ЗОО врту Тигар. Нисмо баш толико неупућени.
 
Sačuvana

ivancica

  • Svakodnevni prolaznik
  • *
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 222
Одг: ZOO Jagodina
« Odgovor #111 poslato: 24-06-2007, 18:36:13 »

zamenica je neudata,otac joj je penzioner,nama nikakve politicke pozadine,ako na to ciljas...jedna jako pametna devojka...kakve veze veterinar ima sa zoo-vrtom,to necu da komentarisem...i zoo-vrt polako propada...sa 1000 posetilaca dnevno...svakom bih pozelela kolektiv i rukovodstvo kakvo ja imam...mnogo manje nezaposlenosti i mrznje medju ljudima bi bilo...
Sačuvana

zs

  • Gost
Одг: ZOO Jagodina
« Odgovor #112 poslato: 24-06-2007, 18:37:10 »

zamenica je neudata,otac joj je penzioner,nama nikakve politicke pozadine,ako na to ciljas...jedna jako pametna devojka...kakve veze veterinar ima sa zoo-vrtom,to necu da komentarisem...i zoo-vrt polako propada...sa 1000 posetilaca dnevno...svakom bih pozelela kolektiv i rukovodstvo kakvo ja imam...mnogo manje nezaposlenosti i mrznje medju ljudima bi bilo...

koliko se secam Snezana je predsednik podmlatka jedne parlamentarne stranke

a, da zaboravih, cini mi se i da Vladimir ima uticajnog tatu, ili mozda gresim?
« Poslednja izmena: 24-06-2007, 18:41:12 od strane zs »
Sačuvana

Djordjije

  • Član
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 42
Одг: ZOO Jagodina
« Odgovor #113 poslato: 24-06-2007, 18:43:03 »

Pa Ivančice, ne budi na kraj srca. Veterinar treba da leči životinje a ne da se bavi menadžmentom firme. Ili si neiskusna ili neobaveštena, Miškova glavna referenca je prijateljstvo sa gospodinom Markovićem. To, što je neko jako pametan ne podrazumeva da je kvalifikovan za posao na kome se nalazi. Koliko vidim wene preokupacije su pedagoške i vezane za srpski jezik i književnost a ne za menadžerstvo. I na kraju, odlučite se - je li 1.000 ili 2.000 dnevno...

ZS, da li je gospođica o kojoj pričaš predsednik podmlatka JS?
Čak i da jeste, ne bih imao ništa protiv, jer je njena stranka na vlasti, samo da je kvalifikovana za radno mesto zamenika direktora.
Sačuvana

zs

  • Gost
Одг: ZOO Jagodina
« Odgovor #114 poslato: 24-06-2007, 18:48:16 »

Pa Ivančice, ne budi na kraj srca. Veterinar treba da leči životinje a ne da se bavi menadžmentom firme. Ili si neiskusna ili neobaveštena, Miškova glavna referenca je prijateljstvo sa gospodinom Markovićem. To, što je neko jako pametan ne podrazumeva da je kvalifikovan za posao na kome se nalazi. Koliko vidim wene preokupacije su pedagoške i vezane za srpski jezik i književnost a ne za menadžerstvo. I na kraju, odlučite se - je li 1.000 ili 2.000 dnevno...

ZS, da li je gospođica o kojoj pričaš predsednik podmlatka JS?
Čak i da jeste, ne bih imao ništa protiv, jer je njena stranka na vlasti, samo da je kvalifikovana za radno mesto zamenika direktora.


Samo malo, sada potires svoje tvrdnje. Ti ljudi nisu kvalifikovani menadzeri kako ih ti nazivas, sto u ostalom nista i ne znaci, iskreno, smatram da u Srbiji i ne postoji adekvatna skola za skolovanje menadzera zooloskih vrtova, ili mozda gresim?

Koliko sam video, zooloski vrt trenutno je poprilicno posecen, zivotinje su zbrinute, site.... Sam objekat se odrzava adekvatno, toaleti su cisti, pice hladno.... To po meni ipak ukazuje na adekvatno rukovodjenje tim javnim preduzecem, zar ne?
Sačuvana

zs

  • Gost
Одг: ZOO Jagodina
« Odgovor #115 poslato: 24-06-2007, 19:01:55 »

Jedno pitanje za Ivancicu, ima li kakvih novih deavanja u ZOO vrtu? Hoce li biti uskoro jos prinova?
« Poslednja izmena: 24-06-2007, 19:02:20 od strane zs »
Sačuvana

Djordjije

  • Član
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 42
Одг: ZOO Jagodina
« Odgovor #116 poslato: 24-06-2007, 19:03:04 »

Pa, iz tog ugla si u pravu. Ja ovo što govorim govorim iz ugla perspektive. Šta sutra, prekosutra? Činjenica je da je posećenost prouzrokovana pozicijom predsednika lokalne samouprave a ne nečijom stručnošću. Ono što je te ljude kvalifikovalo nisu bile sigurno reference već partijska pripadnost i prijateljstvo. Priču o menadžerima karikiraš. Menadžer je menadžer i njegovo božanstvo su brojke. Kako doći do cifre koja obezbeđuje pozitivno poslovanje? Pa i u pozitivnom postoje razlike, i to ne male. Takvi ljudi se sigurno ne školuju na veterini. Pogledaj na zavodu koliko je mladih diplomiranih ekonomista i menadžera. Ni jedan nije dobio šansu. Tvoj rezon u pogledu kvalifikativa za neki posao blizak je predsedniku Markoviću. Škola i nije bitna bitni su rezultati. Pazi, devojka koja će jednog dana, u bliskoj budućnosti, doktorirati srpski jezik i književnost radi kao zamenik direktora ZOO vrta?
Ponavljam: vreme je da rukovodstvo te firme ima jasnu predstavu kako će ona izgledati 2012. godine. Jesu li oni kadri da to učine? Bojim se da nisu.
Sačuvana

ivancica

  • Svakodnevni prolaznik
  • *
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 222
Одг: ZOO Jagodina
« Odgovor #117 poslato: 24-06-2007, 19:04:14 »

a vuk bojovic...da li i on nije adekvatan rukovodilac...
Sačuvana

ivancica

  • Svakodnevni prolaznik
  • *
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 222
Одг: ZOO Jagodina
« Odgovor #118 poslato: 24-06-2007, 19:07:27 »

Jedno pitanje za Ivancicu, ima li kakvih novih deavanja u ZOO vrtu? Hoce li biti uskoro jos prinova?
naravno,zivotinje su super pazene i mazene,pa im je jedina ,,briga'' da se vole...
Sačuvana

zs

  • Gost
Одг: ZOO Jagodina
« Odgovor #119 poslato: 24-06-2007, 19:08:42 »

a vuk bojovic...da li i on nije adekvatan rukovodilac...

on na zalost nije direktor jagodinskog zoo vrta, ali je zato uvek tu da pomogne, savetuje i sl. Ipak, ni on nije vecan, a cilj nam je da nas zoo traje mnogo duze nego sto je gore pomenuta 2012 godina.

sto se tice mog karikiranja menadzerstva, tu apsolutno nisi u pravu. Jeste da ih na birou ima, ali mislis li da oni toliko vrede pa zato nisu uspeli da sebi obezbede posao? Toliko su dobri u procenama, poredvidjanjima, planovima, da nisu uspeli da sebi isplaniraju ni posao?

Smatram da je skola bitna, ali znam i dosta ljudi bez skole koji su ucili za sebe (ne mislim na predsednika i sl jer ih ne poznajem licno) vec za dosta ljudi koji su radili na svom usavrsavanju. naravno ima i dosta onih sa diplomom koji su radili na usavrsavanju, ali zato ih je vise sa diplomom koji smatraju da vise nikada nista u zivotu nakon diplome ne trebaju da rade, e, u njihove kvalifikacije nakon 5 - 10 godina posle studiranja itekako sumnjam
Sačuvana
 

Stranica je napravljena za 0.074 sekundi sa 25 upita.