Forum Beograd Jagodina Ćuprija Paraćin

Molim vas da se prijavite ili se registrujete.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Napredna pretraga  

Vesti:

Samo za Registrovane članove je moguć pristup u kategoriji '' Ljubav & Sex & Lepotice''
Obavezno pročitajne uslove korišćenja Foruma ->
Uslovi Korišćenja

Autor Tema: ZAKON O SAOBRAĆAJU  (Pročitano 152931 puta)

0 Članovi i 7 gostiju pregledaju ovu temu.

posmatrac

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 1110
Одг: ZAKON O SAOBRAĆAJU
« Odgovor #40 poslato: 24-05-2009, 07:41:17 »

Citat:
"Skupština Srbije završila je raspravu o amandmanima na Predlog
zakona o bezbednosti saobraćaja na putevima, a sednicu će nastaviti
u ponedeljak.
Skupština u ponedeljak treba da razmotri amandmane na predloge zakona o
opštoj bezbednosti proizvoda i o elektronskoj trgovini.
Tokom rasprave u petak, ministar za infrastrukturu Milutin Mrkonjić rekao
je da su predloženi amandmani na Predlog zakona o bezbednosti saobraćaja
na putevima doprineli tome da se poboljša zakon i naveo da je od ukupno
244 amandmana prihvaćen 71.
Mrkonjić je naveo da će primena zakona, koja će početi za šest meseci,
biti najvažnija i obećao da će do tada on kao i ministar policije Ivica
Dačić pokušati da još "neke stvari poprave".
Ministar se saglasio sa mišljenjem svih poslanika da u narednim godinama
putna infrastruktura treba da bude u prvom planu što je, kako je naveo,
bitno za bezbednost saobraćaja.
Mrkonjić je naveo da se problem "crnih tačaka" na putevima ne može rešiti
zakonom i da je to moguće samo modernizacijom i izdvajanjem sredstava za
održavanje puteva
."

Znaci da je na posredan nacin priznato da ovaj zakon sluzi za punjenje budzeta, a ne da se smanji broj saobracajnih nezgoda i da se umanje posledice saobracajnih nezgoda.
Sačuvana

Svilena

  • Gost
Одг: ZAKON O SAOBRAĆAJU
« Odgovor #41 poslato: 24-05-2009, 10:03:15 »

Pa, da!

Dodjosmo i mi do tog zakljucka, ali mi je drago sto ce Milutin i Ivica, u medjuvremenu da jos "neke stvari poprave".
Sačuvana

Luna

  • Prijatelj
  • *****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 9142
Одг: ZAKON O SAOBRAĆAJU
« Odgovor #42 poslato: 24-05-2009, 17:37:50 »

@posmatrac

pa to smo i znali,da ga nisu doneli zbog nas,nego zbog sebe! :xq010:
sve lopov do lopova!
Sačuvana
Prosecni ljudi nista tako ne mrze kao nadmoc duha.

SunđerBoba

  • Gost
Одг: ZAKON O SAOBRAĆAJU
« Odgovor #43 poslato: 26-05-2009, 21:23:41 »

I ne samo to! Zakon će početi da se primenjuje tek za šest meseci, i to parcijalno. U međuvremenu treba da se oforme službe, agencije, da se "osposobe" službenici za primenu i sprovođenje zakona !? Pa to je nečuveno, sve te prpreme je trebalo da su već odrađene i da su tekle uporedo sa donošenjem i usvajanjem zakona. Ali, ne! Zašto jednostavno, kad je mnogo zanimljivije da bude komplikovano  :xq010:.
Da ne pričam ko nam radi po policijskim stanicama i upravama i slično....
Sačuvana

Luna

  • Prijatelj
  • *****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 9142
Одг: ZAKON O SAOBRAĆAJU
« Odgovor #44 poslato: 26-05-2009, 21:25:04 »

bas necuveno... :aq25:
Sačuvana
Prosecni ljudi nista tako ne mrze kao nadmoc duha.

Svilena

  • Gost
Одг: ZAKON O SAOBRAĆAJU
« Odgovor #45 poslato: 26-05-2009, 21:52:23 »

Mene samo zanima, sta se moze uraditi da ne ginemo vise ...

http://www.youtube.com/watch?v=3749h_uxS0o

Sačuvana

Luna

  • Prijatelj
  • *****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 9142
Одг: ZAKON O SAOBRAĆAJU
« Odgovor #46 poslato: 26-05-2009, 22:18:33 »

znas Svilena sta se moze uraditi:

da se donese zakon koji ima za cilj brigu o vozacima a ne punjenje kasa i dzepova;
i da se taj zakon primenjuje dosledno i neselektivno.

Sačuvana
Prosecni ljudi nista tako ne mrze kao nadmoc duha.

SunđerBoba

  • Gost
Одг: ZAKON O SAOBRAĆAJU
« Odgovor #47 poslato: 29-05-2009, 15:49:20 »

Mene samo zanima, sta se moze uraditi da ne ginemo vise ...

http://www.youtube.com/watch?v=3749h_uxS0o

Da me neko ne shvati pogrešno, ovo je "odličan" spot. Ovako agresivne kampanje, po mom mišljenju jedino (i to možda) mogu da dopru do svih onih bahatih i naslinih učesnika u saobraćaju. Avgusta prošle godine, počela je kampanja „Ne prizivaj nesreću", čija je izrada finansirana novcem prikupljenim od SMS glasanja tokom serijala „VIP Veliki brat". Jedno vreme bilo je bilborda sa ovom temom  i spotova na TVu, ali se sa tim stalo. Ne mogu trenutno da nađem te spotove, ali potražite ih na netu, sigurno mogu da se nađu.
Sačuvana

bebironac

  • Gost
Одг: ZAKON O SAOBRAĆAJU
« Odgovor #48 poslato: 29-05-2009, 19:28:22 »

pa u pravu si,spot je odlican,sad ko ima slabo srce bolje je da ne gleda
Sačuvana

SunđerBoba

  • Gost
Одг: ZAKON O SAOBRAĆAJU
« Odgovor #49 poslato: 30-05-2009, 17:00:08 »

Znači, tačno je.
Novi Zakon o bezbednosti u saobraćaju, koji je Skupština Srbije juče usvojila, stupa na snagu početkom decembra.U narednih šest meseci policija i ministarstvo infrastrukture pripremiće još 40 pravilnika potrebnih kako bi zakon mogao da se primenjuje. Od decembra će biti uveden video nadzor na putevima. Ukoliko vozač napravi prekršaj, kamera će to snimiti, a kazna će stići na adresu vozača.

Lično mislim da je sve to već trebalo da se odradi, i da je postupno primenjivanje zakona pogrešna taktika.
Zakon ili primenjuješ ili ne, uvek će biti onih koji nisu spremni da se prilagode, pa odugovlaćenje može samo da ima kontra efekat  :xq010:
Sačuvana

MASIRAM GASTARBAJTERKE

  • Zvezda u usponu
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 2984
  • ЈА САМ ВИШИ ФИЗИОТЕРАПЕУТ И РАДИМ МАСАЖЕ ПРИВАТНО
Одг: ZAKON O SAOBRAĆAJU
« Odgovor #50 poslato: 30-05-2009, 19:05:58 »

Eto očigledno nije tačno ni ono što sam ja tvrdio ni ono što je SunđerBoba tvrdila. Zakon o bezbednesti saobraćaja bi PO ZAKONU TREBALO da stupi na snagu 8. dan po objavljivanju u Službenom glasniku Republike Srbije. Ali ovo je zemlja Srbija i tu opet dolazimo do one razlike između onoga što bi trebalo da se radi po zakonu i onoga što se stvarno radi u praksi.

Ja ne znam zašto se uopšte čeka na primenu ovog zakona 6 meseci kad on može odmah da počne da se primenjuje a da se ti pravilnici i drugi podzakonski akti donose u hodu. Pa da li oni znaju koliko će još ljudi da izginu za vreme ovog leta i uopšte za tih 6 meseci na putevima Srbije ? A osnovni cilj ovog zakona je da smanji broj saobraćajki i broj poginulih na putevima Srbije. Ali njima izgleda uopšte nisu bitni ljudski životi nego samo koliko će para da uberu od kazni i drugih prihoda u vezi saobraćaja ! Užas !!!
Sačuvana

Luna

  • Prijatelj
  • *****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 9142
Одг: ZAKON O SAOBRAĆAJU
« Odgovor #51 poslato: 30-05-2009, 20:49:47 »

hvala bogu za kamere,znaci nece vise policajci da izlecu iz zbunova ko zecevi i da te zaustavljaju,pa da se pogacas koliko da im platis na"na crno"....

a za kamere ziva nisam,verovatno ce da im postave i strazare da ne prodju ko znakovi gde je na mnogima posecen lim pa ostale smo drske!!! :aq25:
Sačuvana
Prosecni ljudi nista tako ne mrze kao nadmoc duha.

SunđerBoba

  • Gost
Одг: ZAKON O SAOBRAĆAJU
« Odgovor #52 poslato: 31-05-2009, 09:32:17 »

Eto očigledno nije tačno ni ono što sam ja tvrdio ni ono što je SunđerBoba tvrdila. Zakon o bezbednesti saobraćaja bi PO ZAKONU TREBALO da stupi na snagu 8. dan po objavljivanju u Službenom glasniku Republike Srbije. Ali ovo je zemlja Srbija i tu opet dolazimo do one razlike između onoga što bi trebalo da se radi po zakonu i onoga što se stvarno radi u praksi.

Ja ne znam zašto se uopšte čeka na primenu ovog zakona 6 meseci kad on može odmah da počne da se primenjuje a da se ti pravilnici i drugi podzakonski akti donose u hodu. Pa da li oni znaju koliko će još ljudi da izginu za vreme ovog leta i uopšte za tih 6 meseci na putevima Srbije ? A osnovni cilj ovog zakona je da smanji broj saobraćajki i broj poginulih na putevima Srbije. Ali njima izgleda uopšte nisu bitni ljudski životi nego samo koliko će para da uberu od kazni i drugih prihoda u vezi saobraćaja ! Užas !!!

Vidi maser, zakon će stupiti na snagu osam dana od objavljivanja u Sl.gl., ali će se primena odložiti za šest meseci. Ovo prvo je procedura, znači ne mogu da odlože stupanje na snagu ali primenu mogu. E sad zašto?
To tretiranje vozača, ostalih učesnika u saobraćaju i naroda uošte kao razmaženog deteta mi nije jasno. Kao čekaj da se dete privikne, pa nemojmo odmah, pa stanite da se pripremimo, jao pa mi nismo znali da nam treba još ljudi za sprovođenje i sl. je samo dokaz koliko je ova zemlja propala i koliko su nadležni za ovu oblast nesposobni! Sto babice kilava deca! I samo možeš misliti kako će sve to da ispadne. Naš čovek se NIKADA, ali NIKADA ne privikne na ono što mu ne odgovara, a posebno ako mu ti daš luft da se privikne na nešto našta ne želi da se privikne. Znaš kako će to biti za šest meseci: "Pa čekaj ako si mogao da me puštaš šest meseci, pusti me i ovaj put molim te evo majke mi neću više!"

Postoji jedna emisija koju ja rado slušam, a u čijoj špici jedan pametan čovek kaže:" Neke stvari se najbolje rešavaju tako što se uopšte ne rešavaju, i ovde bi trebalo... kao u Turskoj, Kemal Paša Ataturk je rekao: "Nema fesovi - cilindri od sutra ujutru i ćao!" Pa ti pričaj sa cilindom na glavi šta hoćeš".
(Misli se na reformu Turske države koju je Kemal Paša izvršio "oštrim rezovima" uvodeći novine i na taj način napravio modernu Tursku državu kakva je danas. Zato ga i zovu ocem nacije.)
Sačuvana

Luna

  • Prijatelj
  • *****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 9142
Одг: ZAKON O SAOBRAĆAJU
« Odgovor #53 poslato: 31-05-2009, 13:07:10 »

hhahaaa,boba,u pravu si,ko razmzena deca: hoce kaki - nece kaki!!! :aq21:

daj kazi od tadai gotovo,koje sad tu psihicke pripreme?!
Sačuvana
Prosecni ljudi nista tako ne mrze kao nadmoc duha.

MASIRAM GASTARBAJTERKE

  • Zvezda u usponu
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 2984
  • ЈА САМ ВИШИ ФИЗИОТЕРАПЕУТ И РАДИМ МАСАЖЕ ПРИВАТНО
Одг: ZAKON O SAOBRAĆAJU
« Odgovor #54 poslato: 31-05-2009, 21:27:16 »

Eto očigledno nije tačno ni ono što sam ja tvrdio ni ono što je SunđerBoba tvrdila. Zakon o bezbednesti saobraćaja bi PO ZAKONU TREBALO da stupi na snagu 8. dan po objavljivanju u Službenom glasniku Republike Srbije. Ali ovo je zemlja Srbija i tu opet dolazimo do one razlike između onoga što bi trebalo da se radi po zakonu i onoga što se stvarno radi u praksi.

Ja ne znam zašto se uopšte čeka na primenu ovog zakona 6 meseci kad on može odmah da počne da se primenjuje a da se ti pravilnici i drugi podzakonski akti donose u hodu. Pa da li oni znaju koliko će još ljudi da izginu za vreme ovog leta i uopšte za tih 6 meseci na putevima Srbije ? A osnovni cilj ovog zakona je da smanji broj saobraćajki i broj poginulih na putevima Srbije. Ali njima izgleda uopšte nisu bitni ljudski životi nego samo koliko će para da uberu od kazni i drugih prihoda u vezi saobraćaja ! Užas !!!

Vidi maser, zakon će stupiti na snagu osam dana od objavljivanja u Sl.gl., ali će se primena odložiti za šest meseci. Ovo prvo je procedura, znači ne mogu da odlože stupanje na snagu ali primenu mogu. E sad zašto?
To tretiranje vozača, ostalih učesnika u saobraćaju i naroda uošte kao razmaženog deteta mi nije jasno. Kao čekaj da se dete privikne, pa nemojmo odmah, pa stanite da se pripremimo, jao pa mi nismo znali da nam treba još ljudi za sprovođenje i sl. je samo dokaz koliko je ova zemlja propala i koliko su nadležni za ovu oblast nesposobni! Sto babice kilava deca! I samo možeš misliti kako će sve to da ispadne. Naš čovek se NIKADA, ali NIKADA ne privikne na ono što mu ne odgovara, a posebno ako mu ti daš luft da se privikne na nešto našta ne želi da se privikne. Znaš kako će to biti za šest meseci: "Pa čekaj ako si mogao da me puštaš šest meseci, pusti me i ovaj put molim te evo majke mi neću više!"

Postoji jedna emisija koju ja rado slušam, a u čijoj špici jedan pametan čovek kaže:" Neke stvari se najbolje rešavaju tako što se uopšte ne rešavaju, i ovde bi trebalo... kao u Turskoj, Kemal Paša Ataturk je rekao: "Nema fesovi - cilindri od sutra ujutru i ćao!" Pa ti pričaj sa cilindom na glavi šta hoćeš".
(Misli se na reformu Turske države koju je Kemal Paša izvršio "oštrim rezovima" uvodeći novine i na taj način napravio modernu Tursku državu kakva je danas. Zato ga i zovu ocem nacije.)

To o čemu ti pričaš više liči na diktaturu i to nije dobra stvar.

Suština ove priče je da smo imali dovoljno dugo vremena da se pripremino za primenu ovog zakona, PET GODINA EEEEEEEEEEEEEJ tako da nam dodatnih 6 meseci stvarno nisu potrebni. Pa 5 godina pričaju o tom novom zakonu tako da ja mislim da su čak i vrapčići na grani naučili bar neke odredbe istog. A mnogo ljudi će da pogine na putevima Srbije dok taj famozni zakon konačno ne počne da se primenjuje u potpunosti !
Sačuvana

SunđerBoba

  • Gost
Одг: ZAKON O SAOBRAĆAJU
« Odgovor #55 poslato: 31-05-2009, 21:47:34 »


Postoji jedna emisija koju ja rado slušam, a u čijoj špici jedan pametan čovek kaže:" Neke stvari se najbolje rešavaju tako što se uopšte ne rešavaju, i ovde bi trebalo... kao u Turskoj, Kemal Paša Ataturk je rekao: "Nema fesovi - cilindri od sutra ujutru i ćao!" Pa ti pričaj sa cilindom na glavi šta hoćeš".
(Misli se na reformu Turske države koju je Kemal Paša izvršio "oštrim rezovima" uvodeći novine i na taj način napravio modernu Tursku državu kakva je danas. Zato ga i zovu ocem nacije.)

Jel ti ovo liči na diktaturu? Pa, možda, ali drugačije ne može. Sloboda nije nešto sa čim se naš čovek snalazi. Kad je pomoglo Turcima, trebalo bi nama. Ili nama nema pomoći, možda? Vadimo se na te Turke petstotina godina, a oni su za nas Holivud  :xq010:

Suština ove priče je da smo imali dovoljno dugo vremena da se pripremino za primenu ovog zakona, PET GODINA EEEEEEEEEEEEEJ tako da nam dodatnih 6 meseci stvarno nisu potrebni.

Pa to kažem, država je totalno nesposobna da sprovede bilo kakvu reformu bilo čega  :xq010:
Sačuvana

MASIRAM GASTARBAJTERKE

  • Zvezda u usponu
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 2984
  • ЈА САМ ВИШИ ФИЗИОТЕРАПЕУТ И РАДИМ МАСАЖЕ ПРИВАТНО
Одг: ZAKON O SAOBRAĆAJU
« Odgovor #56 poslato: 31-05-2009, 22:00:06 »

Kakav narod-takva i država.
Sačuvana

posmatrac

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 1110
Одг: ZAKON O SAOBRAĆAJU
« Odgovor #57 poslato: 06-06-2009, 00:58:15 »

Šta god policajac napiše – biće istina

Novinar: S.Stojanović,   Fotoreporter:

http://www.gradjanski.rs/navigacija.php?vest=44467

BEOGRAD – Prema novom Zakonu o bezbednosti u saobraćaju, vozači će uvek biti krivi. A policija će biti sve – i tužilac i sudija. Iako ministar policije Ivica Dačić tvrdi da je predlog novog zakona urađen po najvišim svetskim standardima i u interesu zaštite građana, mnogi stručnjaci smatraju da je represivan i da neće smanjiti broj nesreća. Kako se smatra, čitav zakon zasniva se na strahu od kazne.

Zbog neprikosnovene uloge policije, već se najavljuje ocena ustavnosti pojedinih odredaba, a prevoznici spremaju protest, uz moguću blokadu puteva. Najviše smeta to što će policijski zapisnik biti neoboriv dokaz na sudu. Još konkretnije, šta god policajac napiše – to će biti istina!


 :xq002: :xq002: :xq002: :xq002: :xq002: :xq002: :xq002:

Ministar Dačić, međutim, razmišlja drugačije:

– Zapisnik je uvek bio merodovan, ali ni dosad policajac nije donosio nikakvu presudu, to je činio sudija za prekršaje. Osim toga, postojaće i video snimak. Zakon uopšte nije toliko restriktivan kao što neko misli. Zašto našem građaninu nije problem da hrvatskoj policiji dâ 100 ili 200 evra ako pogreši ili da vozi lepo i fino, a ovde misli da se može ponašati drugačije. Nadam se da ćemo uskoro uvesti video nadzor na mnogim saobraćajnicama i onda nećete ni videti saobraćajca. Video snimak će na sudu sve reći – kaže Dačić.


U Srbiji kao u Nemačkoj

Auto-prevoznici kažu da će policajac moći da skine tablice bez kriterijuma, da će za nove gume moći da kaže da su ćelave – jer mu se vozač nije svideo!

– Izgleda da bi bilo najbolje da saobraćajna policija ne postoji, da neko drugi obavlja taj posao. Jednostavno, mislim da se demokratija olako shvata. Demokratija je pravo na različito mišljenje, ali kad se zakon donese, niko ne može biti jači od države – kaže Dačić.

Na pitanje novinara "Građanskog lista" kako će građani moći da provere video snimak, Dačić daje kategoričan odgovor:

– Snimak se ne može pogledati u Nemačkoj, pa tako neće moći ni u Srbiji!

Prema novom Zakona o bezbednosti saobraćaja, za nesavesne vozače predviđena je osnovna kazna – negativni poeni za ponašanje u saobraćaju. Vozači će ih dobijati prema težini prekršaja, a jedan prekršaj nosi najviše šest do sedam negativnih poena. Ako sakupite 12 poena, dozvola će vam biti oduzeta na mesec dana. Maksimalni period koji možete provesti bez dozvole zbog najtežih prekršaja jeste dve godine. Ako kojim slučajem uspete da u toku svoje vozačke karijere dvaput steknete uslov za oduzimanje dozvole na dve godine, drugi put dozvola će vam biti oduzeta trajno. Prema novom zakonu, negativno će se bodovati svaki prekršaj – od prebrze vožnje u naselju ili van njega, preko vožnje pod uticajem alkohola, do prolaska kroz crveno svetlo.


Negativni poeni

Zakon predviđa da se jedan negativan poen dobija za nepropisno parkiranje, nekorišćenje žmigavca, kretanje žutom trakom, nepoštovanje prvenstva prolaza… Dva poena dobijaju se ako se ne propuste pešaci na pešačkom prelazu, za naglo smanjivanje brzine bez osnovanog razloga… Tri poena zaradiće vozač koji se ne zaustavi pored vozila za prevoz dece... Četiri poena upisuju se za neprilagođenu brzinu, nebezbedno preticanje, neprekidnu vožnju trakom za preticanje, nepropisno zaustavljanje na autoputu... Pet poena dobija se za upotrebu mobilnog telefona u toku vožnje, ako su vam gume u lošem stanju ili pak uređaji za zaustavljanje i upravljanje... Šest poena dobija se za prolazak kroz crveno svetlo. Sedam poena, koliko najviše može da "vredi" prekršaj, nose nasilnička vožnja, prekoračenje brzine za 100 odsto, ubacivanje ispred vozila na semaforu, izazivanje neposredne opasnosti ili nezgode neodgovarajuće učvršćenim ili vangabaritnim teretom, vožnja pod uticajem narkotika ili alkohola...

Oni koji tokom godine ne dobiju nijedan negativan poen biće svrstani u kategoriju savesnih vozača. Nepažljivi su s jednim do sedam minus poena, a od osam do trinaest – rizični. Ko sakupi od 14 do 18 poena, biće registrovan kao opasan učesnik u saobraćaju. Za 18 i više poena sledi 45–60 dana zatvora i oduzimanje vozačke dozvole. Ako vozač sakupi 18 kaznenih poena tokom dve godine, izgubiće dozvolu na godinu dana. Rizični vozači moraće da odu na razgovor u Agenciju za bezbednost saobraćaja i dobiće pismeno upozorenje. Opasni vozači privremeno će ostati bez dozvole i sami će snositi troškove psihijatrijskog i psihofizičkog pregleda.

Negativni poeni moći će da se brišu najviše jednom u dve godine ukoliko za to vreme vozač ne napravi prekršaj. A ako četiri godine bude vozio bez greške, vozaču će negativni poeni biti izbrisani iz dosijea.
 :xq002: :xq002: :xq002: :xq002: :xq002:
Šta god policajac napiše – biće istina
 :aq26:

Sačuvana

posmatrac

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 1110
Одг: ZAKON O SAOBRAĆAJU
« Odgovor #58 poslato: 06-06-2009, 01:02:29 »

Procitajte prvi post!
Odmah sam upozorio na opasnost da ce POLICAJAC da bude Bog i Batina.

Jadan narod, znajuci ko sve radi u policiji!

 :xq008:
Sačuvana

SunđerBoba

  • Gost
Одг: ZAKON O SAOBRAĆAJU
« Odgovor #59 poslato: 07-06-2009, 17:44:46 »

Ako je za utehu:

Oštrija kaznena politika i uvođenje negativnih poena u novi Zakon o bezbednosti saobraćaja neće biti izvor korupcije u policiji – kaže u razgovoru za „Blic nedelje“ general Stojadin Jovanović, načelnik Uprave saobraćajne policije.

Saobraćajni policajci, dodaje Jovanović, biće kontrolisani na više načina. Oni neće imati direktan kontakt s novcem, već će vozači koji naprave prekršaj dobijati uplatnice, i kazne plaćati u bankama ili pošti u roku od osam dana.
Iako mnogi vozači strahuju da će primenom novog zakona policajci biti u mogućnosti da „ispod ruke“ dobijaju novac kako ne bi evidentirali neki prekršaj, kao i da će tražiti više novca za mito zbog povećanja novčanih kazni, general Jovanović smatra da će novi zakon imati upravo suprotne efekte. On objašnjava da će policajce na terenu kontrolisati nadležni starešina koji će imati uvid sa koliko novca odlaze na teren i sa koliko se vraćaju. Brana korupciji su još i Služba za suzbijanje opšteg kriminaliteta, kao i Unutrašnja kontrola MUP-a.

 :aq15:
Sačuvana
 

Stranica je napravljena za 0.094 sekundi sa 25 upita.