Forum Beograd Jagodina Ćuprija Paraćin

Molim vas da se prijavite ili se registrujete.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Napredna pretraga  

Vesti:

Samo za Registrovane članove je moguć pristup u kategoriji '' Ljubav & Sex & Lepotice''
Obavezno pročitajne uslove korišćenja Foruma ->
Uslovi Korišćenja

Autor Tema: Preminula devojcica iz Jagodine u Buljaricama!  (Pročitano 11479 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

BodaPn

  • Član
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 160
Preminula devojcica iz Jagodine u Buljaricama!
« poslato: 21-08-2010, 18:42:57 »

Devojčica Anita M. (15) iz Jagodine, nađena je prošle noći mrtva u sobi u letovalištu Buljarice, u Crnoj Gori, gde je boravila sa grupom učenika iz Jagodine.

Načelnik za društvene delatnosti Skupštine Jagodine Marinko Kiklić kaže da će obdukcija i nadležni organi pokazati šta je uzrok smrti.

"Sada se pretpostavlja da se devojčica otrovala nekim medikamentima", rekao je Kiklić i izrazio veliko žaljenje.

Devojčica je iz jagodinskog naselja Voljevče, dete je razvedenih roditelja, a pohađala je osnovnu školu "Rada Miljković" u Jagodini.

Letovanje u Buljaricama, za učenike koji su završili osmi i četvrti razred osnovnih škola, nekoliko godina unazad organizuje Skupština grada o svom trošku, a decu, po pravilu, prate nastavnici i ekipe medicinske pomoći koje je angažovao grad, i ovo je prvi put da se ovako nešto desilo.

Direktorka Osnovne škole "Goran Ostojić" u Jagodini Mirjana Srećković, koja je bila u pratnji grupe koja je letovala pre ove, izjavila je da "je veoma teško sa ovom decom".

"Oni su završili osmi razred i ne pripadaju više školi koju su pohađali i nastavnici koji su imali autrorit više ga nemaju. Ja sam bila sa njima, nisam uopšte spavala. Ovako nešto se moglo desiti i da je bila u Jagodini", rekla je Srećkovićeva.

Kiklić je napomenuo da su deca koja su bila u grupi sa preminulom devojčicom krenula za Jagodinujutros , umesto večeras, a nova grupa odlazi večeras iz Jagodine.
http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2010&mm=08&dd=21&nav_id=453329
« Poslednja izmena: 21-08-2010, 18:51:04 od strane BodaPn »
Sačuvana

BodaPn

  • Član
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 160
Одг: Preminula devojcica iz Jagodine u Buljaricama!
« Odgovor #1 poslato: 21-08-2010, 18:47:35 »

RTS kaze da je petnaestogodišnja A.M. iz Jagodine preminula u vozilu hitne pomoći na putu za bolnicu u Baru.
Direktor Osnovne škole Rada Miljković u Jagodini Boban Marović, rekao je za RTS da je devojčica tokom dana popila veću dozu tableta brufena zbog glavobolje.

Devojčici je pozlilo u sobi crnogorskog školskog odmarališta u Buljaricama gde joj je i ukazana prva pomoć.
« Poslednja izmena: 21-08-2010, 18:51:28 od strane BodaPn »
Sačuvana

Fanta

  • Prijatelj
  • *****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 5090
Одг: Preminula devojcica iz Jagodine u Buljaricama!
« Odgovor #2 poslato: 21-08-2010, 21:02:09 »

Tacna je vest RTS-a. Na zalost, devojcica je preminula u sanitetu.

Devojcica je preminula popodne u sanitetu. Deca u kampu o smrti svoje drugarice nista nisu znala (znaci, nije bilo panike), a u 1h po ponoci, vaspitaci su budili decu da se pakuju jer vanredno ujutru krecu put Jagodine! Deca su tek u autobusu od svojih roditelja saznala za smrt svoje drugarice i tu je krenula panika.

Zasto se vanredno krenulo ka Jagodini?
Otkud tolike tablete preminuloj devojcici?
.... rupa do rupe....
« Poslednja izmena: 21-08-2010, 21:05:13 od strane Fanta »
Sačuvana

Svilena

  • Gost
Одг: Preminula devojcica iz Jagodine u Buljaricama!
« Odgovor #3 poslato: 21-08-2010, 21:34:43 »

Tuga velika!!!

Ko zna da li će i da se sazna nakon obdukcije šta se tačno dogodilo ... a uostalom, tragedija je velika, devojčice nema...
To što direktorka OŠ "Goran Ostojić" Mirjana Srećković, kaže da "je veoma teško sa ovom decom" sigurno jeste tačno, ali da li su i vaspitači koji su zaduženi za našu decu, podvrgnuti nekoj proveri i da li su savesno svi obavljali svoj deo posla?

Da li posle svake ovakve strahote mora da se postavljaju ista pitanja?
Ko je zatajio i zašto je to moralo da se dogodi?

Sačuvana

Kengurinjo

  • Stalni učesnik
  • **
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 762
  • Само ЧИСТ ОБРАЗ и МЕРАК немају цену.
Одг: Preminula devojcica iz Jagodine u Buljaricama!
« Odgovor #4 poslato: 21-08-2010, 23:57:26 »

Саучешће породици трагично преминуле девојчице.

Туга.
Sačuvana
Србија је вечна док су јој деца верна. Амин!

Svilena

  • Gost
Одг: Preminula devojcica iz Jagodine u Buljaricama!
« Odgovor #5 poslato: 23-08-2010, 09:33:24 »

Kod ovakvih teskih, preteskih dogadjaja, nesrecna porodica se dodatno ubija tracevima i neverovatnim pricma iz "pouzdanih izvora"!

To nikad necu moci da shvatim!
Kakvi smo, bre, to mi ljudi ?!!!

Neka joj je laka zemlja i neka pociva u miru.

 


Sačuvana

SunđerBoba

  • Gost
Одг: Preminula devojcica iz Jagodine u Buljaricama!
« Odgovor #6 poslato: 23-08-2010, 10:32:04 »

Pa nije to ništa čudno Svilena. Takvo ponašanje je vrlo svojstveno ljudima. E sad, drugi je porbelm što mi kao ljudi mislimo da smo bog zna koliko posebna vrsta  :xq009:

Kako god bilo, tužno je.
Sačuvana

BodaPn

  • Član
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 160
Одг: Preminula devojcica iz Jagodine u Buljaricama!
« Odgovor #7 poslato: 23-08-2010, 12:07:47 »


http://www.blic.rs/Vesti/Hronika/203665/Devojcica-nadjena-mrtva-u-sobi-u-Buljaricama
http://www.pressonline.rs/sr/vesti/hronika/story/130399/U%C4%8Denica+se+otrovala+zbog+ljubomore.html


Nije nista cudno, dovoljno je da se otvori par novina i da se vide razlike u izvestavanju, sto sam i podvukao u svoja prva dva posta.

I dalje mislim da je bilo propusta i nestrucnog rada odgovornih lica.
Ko je bio prateci lekar dece?
Da li su vaspitaci, koji prate decu, dovoljno strucni i obuceni?
Sačuvana

Fanta

  • Prijatelj
  • *****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 5090
Одг: Preminula devojcica iz Jagodine u Buljaricama!
« Odgovor #8 poslato: 23-08-2010, 12:50:58 »

Sramota je kako blate i sta pisu radi povecanja tiraza dnevnih novina! Devojcica je preminula od aneurizma... I za sta je vazno sa kime je zivela i kome je bitno sto je dete razvedenih roditelja i sta je bitno sto je bila zaljubljena i sto je patila i da li je uopste to istina?!..... Prebacuje se lopta u drugo dvoriste da bi se sklonila paznja sa propusta lokalne samouprave koja je vodila decu. I, ko se jos otrovao od brufena i probiotika!!!!

Lekar je bio izvesni gospodin koji je inace sanitarni inspektor!!!!



Ocajna sam, majke mi.......
Sačuvana

Fanta

  • Prijatelj
  • *****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 5090
Одг: Preminula devojcica iz Jagodine u Buljaricama!
« Odgovor #9 poslato: 23-08-2010, 12:54:26 »

http://www.novosti.rs/vesti/naslovna/aktuelno.69.html:297117-Jagodina-ispratila-Anitu

Dežurni lekar u letovalištu u Buljaricama bio je dr Žarko Janković, inače zdravstveni inspektor. On je potvrdio da se Anita žalila na bolove u glavi i da je nekoliko dana ranije bila u ambulanti zbog glavobolje. Međutim, nije odavala utisak težeg pacijenta.

eto, koliko je strucan!!!!
Sačuvana

jelena.st

  • Svakodnevni prolaznik
  • *
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 327
Одг: Preminula devojcica iz Jagodine u Buljaricama!
« Odgovor #10 poslato: 27-08-2010, 21:17:38 »

Taj je zavrsio med.fakultet pre milion godina i nikada nije radio kao lekar vec kao inspektor tako da ne verujem da ume slusalice u usi da stavi a `vaspitace` skupljaju gde stignu,zovu sa biroa cure koju su tek zavrsile pedagoski fakultet i za koje ne verujem da su sa svojih dvadesetak godina svesne odgovornosti koju preuzimaju
Sačuvana

groucho

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 1233
  • "knjige braco,knjige,a ne zvona i praporce"
Одг: Preminula devojcica iz Jagodine u Buljaricama!
« Odgovor #11 poslato: 28-08-2010, 15:09:27 »

Pa sve to stoji. Ali izuzetno je tesko prepoznati simptome nadolazeceg mozdanog udara. Pogotovo kod dece(iako se desavaju).

P.S. ako je nesrecna devojcica od toga preminula.
Sačuvana

BodaPn

  • Član
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 160
Одг: Preminula devojcica iz Jagodine u Buljaricama!
« Odgovor #12 poslato: 28-08-2010, 15:33:56 »

Tacno je i to groucho, mozda je ne bi spasili svi lekari ovoga sveta, ali na zalost mi to ne znamo.
Zakljucili smo na osnovu onoga sto smo videli, a videli smo propuste,  javasluk i nemustu situaciju i ostaje nam samo pitanje - 
- sta bi bilo da su se stvari odigravale drugacije?
Sačuvana

groucho

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 1233
  • "knjige braco,knjige,a ne zvona i praporce"
Одг: Preminula devojcica iz Jagodine u Buljaricama!
« Odgovor #13 poslato: 28-08-2010, 20:03:31 »

Pa ne znam sta smo to videli. Ja sam rekao da,ako je preminula od mozdanog udara onda tu stvarno ne treba previse okriviti lekara.
Ali posto ovde niko ne zna nista o njoj a pod time mislim na to da li je bila bolesna od neceg,kakve je simptome odavala,kakve je medikamente uzimala,u kojoj kolicini,nije korektno da pricate o necijoj krivici. A bolesno je to sto se proteze kroz stampu( "iz pouzdanih izvora" ) i ja ne znam gde ce dusa tim novinarima.

    edit. Danas smo davali subotu preminulom i prodjoh pored Anitinog groba. To je stvarno scena koja ostaje urezana u pamcenje svakog ko je video takvu                                tugu. Strasno.
Sačuvana

Fanta

  • Prijatelj
  • *****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 5090
Одг: Preminula devojcica iz Jagodine u Buljaricama!
« Odgovor #14 poslato: 30-08-2010, 14:25:32 »

groucho, postoji propust, kako ne postoji... Lekar je morao ako ne prvog dana, onda bar drugog da devojcicu posalje u Petrovac ili Bar kod lekara. Sa glavoboljama se ne sali...

Nedavno je moje dete palo i malko udario glavu. Deciji lekar je uradio sve preglede ali nije hteo da preuzme odgovornost na sebe i uputio neurologu. Na srecu, neurolog je potvrdio da je sve ok, ali znam da se sa glavoboljama niko od lekara ne igra i ne ostavlja slucajnosti i pretpostavci da je to samo obicna glavobolja...
Sačuvana

jelena.st

  • Svakodnevni prolaznik
  • *
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 327
Одг: Preminula devojcica iz Jagodine u Buljaricama!
« Odgovor #15 poslato: 30-08-2010, 19:56:05 »

Pa ne znam sta smo to videli. Ja sam rekao da,ako je preminula od mozdanog udara onda tu stvarno ne treba previse okriviti lekara.
Ali posto ovde niko ne zna nista o njoj a pod time mislim na to da li je bila bolesna od neceg,kakve je simptome odavala,kakve je medikamente uzimala,u kojoj kolicini,nije korektno da pricate o necijoj krivici. A bolesno je to sto se proteze kroz stampu( "iz pouzdanih izvora" ) i ja ne znam gde ce dusa tim novinarima.

    edit. Danas smo davali subotu preminulom i prodjoh pored Anitinog groba. To je stvarno scena koja ostaje urezana u pamcenje svakog ko je video takvu                                tugu. Strasno.
Ma sve to stoji,i dezinformacije,i da joj,ako je to bila aneurizma,niko ne bi pomogao al` ne moze bre niko da salje sanitarnog inspektora sa decom na more niti omladinku sa biroa koja je tek izasla sa fakulteta i koja se `mnoooooogo dobro provela` na moru jer nije otisla da se provodi nego da vodi racuna o deci
Sačuvana

groucho

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 1233
  • "knjige braco,knjige,a ne zvona i praporce"
Одг: Preminula devojcica iz Jagodine u Buljaricama!
« Odgovor #16 poslato: 30-08-2010, 22:42:39 »

@ Fanta

Sve informacije koje ja znam su iz novina. Da li su i koliko tacne i potpune,ne znam. Ukoliko bilo ko od vas ima informacije iz drugih izvora onda je to druga stvar.

Ma sve to stoji,i dezinformacije,i da joj,ako je to bila aneurizma,niko ne bi pomogao al` ne moze bre niko da salje sanitarnog inspektora sa decom na more niti omladinku sa biroa koja je tek izasla sa fakulteta i koja se `mnoooooogo dobro provela` na moru jer nije otisla da se provodi nego da vodi racuna o deci

Ovo stoji i slazem se. Mislim da roditelji ne bi trebali da pustaju svoju decu jer se o njima ne vodi racuna na adekvatan nacin. Dacu kasnije i primer za koji ja znam. Ali svi zivimo u takvom sistemu i prihvatili smo ga i koristimo beneficije koje nam taj sistem pruza. A protiv tog sistema se nesto kaze tek kada se dese ovakve tragedije. Treba staviti prst na celo.

   edit. primer koji sam pomenuo. Sa decom ide i neko iz opstine ko "vodi racuna o njima". To su obicno ljudi koji su zaposljeni preko Palminih genijalnih projekata zaposljavanja u administraciji,raznim inspekcijama(komunalnoj,gradjevinskoj...itd...). Ti ljudi se na papiru vode da rade u nekom javnom preduzecu a u stvari rade svasta. Cuvaju fontanu da mangupi ne ubacuju FERI,prodaju karte na stadionu,montiraju klizaliste,montiraju binu za stranacke skupove ili koncerte...itd...i izmedju ostalog,"vode racuna o deci na moru". Kako? Tako sto od nekih kafica na plazi dobijaju besplatna pica da bi dovodili decu na taj deo plaze kako bi deca trosila pare tu.
Tako isto i ide lekar koji to vise nije...mozda nikada nije ni bio.

E sad,to svi znaju a cute...a onda se nesto kao zgrazavaju nad time "sta se radi sa nasom decom"! Ali naravno,tek kada se dei nesto ovako To je licemerno jer svi ucestvujemo u gradjenju tog sistema i za to smo svi odgovorni. A ne taj lekar koji radi kao sanitarni inspektor...covek je najmanje bitan u celoj prici.

  edit 2. ne vidim zasto bi bilo po nekom automatizmu lose sto su posle vaspitacice koje su tek zavrsile skolu!? Pa niko se nije irodio sa radnim iskustvom.
« Poslednja izmena: 30-08-2010, 22:44:27 od strane groucho »
Sačuvana

BodaPn

  • Član
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 160
Одг: Preminula devojcica iz Jagodine u Buljaricama!
« Odgovor #17 poslato: 31-08-2010, 11:11:14 »


   edit. primer koji sam pomenuo. Sa decom ide i neko iz opstine ko "vodi racuna o njima". To su obicno ljudi koji su zaposljeni preko Palminih genijalnih projekata zaposljavanja u administraciji,raznim inspekcijama(komunalnoj,gradjevinskoj...itd...). Ti ljudi se na papiru vode da rade u nekom javnom preduzecu a u stvari rade svasta. Cuvaju fontanu da mangupi ne ubacuju FERI,prodaju karte na stadionu,montiraju klizaliste,montiraju binu za stranacke skupove ili koncerte...itd...i izmedju ostalog,"vode racuna o deci na moru". Kako? Tako sto od nekih kafica na plazi dobijaju besplatna pica da bi dovodili decu na taj deo plaze kako bi deca trosila pare tu.
Tako isto i ide lekar koji to vise nije...mozda nikada nije ni bio.

E sad,to svi znaju a cute...a onda se nesto kao zgrazavaju nad time "sta se radi sa nasom decom"! Ali naravno,tek kada se dei nesto ovako To je licemerno jer svi ucestvujemo u gradjenju tog sistema i za to smo svi odgovorni. A ne taj lekar koji radi kao sanitarni inspektor...covek je najmanje bitan u celoj prici.


Znaci ipak smo se razumeli ali se ne slazem za licemerje zbog sitnih malih beneficija.
Licemerno je sto sad pricamo o svemu, a nije licemerno to sto kazes - najmanje je bitan sanitarni inspektor!

Objasni svom adolscentu - sine, ti ne mozes da ides na more, nismo zadovoljni organizacijom, prateci lekar je sanitarni inspektor!
Idi u opstinu i tresni im to u lice - Alo, bre, ko nam cuva decu? Koga saljete? Ja ne dam svoje dete sa vama!





Sačuvana

groucho

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 1233
  • "knjige braco,knjige,a ne zvona i praporce"
Одг: Preminula devojcica iz Jagodine u Buljaricama!
« Odgovor #18 poslato: 31-08-2010, 17:09:40 »

Licemerno je sto sad pricamo o svemu, a nije licemerno to sto kazes - najmanje je bitan sanitarni inspektor!

Pa da. Jeste. A ovo sto sam ja rekao nije. Zato sto je sanitarni inspektor bio sanitarni inspektor i pre nego sto se planirao put u Buljarice. I ko moze da ocekuje da ce sanitani inspektor uspesno da obavi posao lekara opste prakse? Ono sto hocu da kazem,svako je mogao da zna i pre puta ko vodi racuna o zdravlju dece u kampu i svako je zdravlje svog deteta stavio u ruke sanitarnom inspektoru. Zasto onda niko tada nije reagovao?

Objasni svom adolscentu - sine, ti ne mozes da ides na more, nismo zadovoljni organizacijom, prateci lekar je sanitarni inspektor!

Ako saljes svoje dete sa lekarom koji se ne bavi svojim poslom dugi niz godina,budi siguran da tvoje dete nece imati adekvatnu zdravstvenu negu i da ce se ispoljiti nestrucnost na tom polju.
A slazem se da je najlakse i najelegantnije resenje da ga pustis pa sta bude. Ovaj izgovor za to ti je odlican. Ali znaj da zivimo u zemlji gde su deca oslonjena SAMO i ISKLJUCIVO na svoje roditelje i JEDINO oni vode racuna o njima(ni drzava,ni grad,ni opstina ni skola...niko). U takvom sistemu,dete je apsolutno zavisno od odluka roditelja...tako da su roditeljske odluke jako teske u uslovima gde nema adekvatne brige za najmladje....ali moraju da budu racionalno,pametno i odlucnoo donesene.

Zakljucak:
Bolesno je to sto su opstinari poslali osobu takvih kvalifikacija kao lekara u kampu ali meni isto tako nisu jasni roditelji koji su poslali svoju decu sa takvim covekom i ocekuju da ono ima adekvatnu zdravstvenu negu...jer je SIGURNO nece imati.
« Poslednja izmena: 31-08-2010, 17:11:04 od strane groucho »
Sačuvana

Svilena

  • Gost
Одг: Preminula devojcica iz Jagodine u Buljaricama!
« Odgovor #19 poslato: 01-09-2010, 08:26:09 »

Zakljucak:
Bolesno je to sto su opstinari poslali osobu takvih kvalifikacija kao lekara u kampu ali meni isto tako nisu jasni roditelji koji su poslali svoju decu sa takvim covekom i ocekuju da ono ima adekvatnu zdravstvenu negu...jer je SIGURNO nece imati.


Slažem se.
A koje je rešenje po tebi?


P.S.
Izvinjavam se, tema je vrlo potresna, ne bih da ode u drugom pravcu, ali sa sa mojim detetom, prateći lekar je bio dermatovenerolog, a za vaspitača mi je rekao da je bio grebator neki, parafraziram: morali su da kriju piće od njega, jer se ne sklanja dok ne vidi dance.

Sačuvana
 

Stranica je napravljena za 0.087 sekundi sa 25 upita.