Razne zanimljive teme > Dijaspora

Volite li vi Srbiju !?

(1/29) > >>

autentik:
Da li vam je žao  što ste otišli iz Srbije, kad bi mogli, da li bi se vratili, da li bi želeli to

kako predstavljate našu Srbiju kad vas tamo pitaju o nama ?


dragnik:
ovo je verovatno pitanje precizno namenjeno dijaspori, tj. iseljenistvu, "nasim radnicima na privremenom redu u inostranstvu"

da ne bi neko pomislio da ja ne volim srbiju,
da kazem
da sam rodjen u sr srbiji od roditelja srba koji su iz sumadije i pomoravlja
odrastao sam u dr bih, jugoslavija, i svake godine sam bar po tri meseca provodio u svetozarevu (sada jagodini) i okolnim selima

1984-e sam dosao da studiram u svetozarevu, odeljenje beogradskog ETF-a

1990-e sam se prebacio formalno u svetozarevo, zato sto nisam zeleo da me neko natera da ratujem protiv srbije

nisam dobio ni jedan vojni poziv, cak ni ratni raspored
i nije bila opsta javna mobilizacija
nisam ucestvovao u ovim ratovima
da sam dobio poziv, uredno bih se odazvao

i10 godina radnog staz imam u srbiji
tako
u vojsci mogu da idu posle 7 godina, mislim

doziveo sam maltretiranje, kao i drugi gradjani, bio sam hapsen
ne svidja mi se ovaj sistem
ni ovaj ustav, i zakoni se ne postuju, kao sto nisu ni onaj prethodni ustav i zakoni

skakavac7:
Jedina stvar koja me vezuje za Srbiju je drustvo, sloboda (u najsirem smislu) i moja majka.
Takodje jedina stvar zbog koje sam uopste dolazio u Srbiju je skola. Iz mnogo razloga je bolje skolovati se ovde nego negde na zapadu bez obzira na uslove. Sve ostalo je razocaravajuce :( bolje da ne pisem detalje
Inace, cisto da pomenem, za par godina ce biti vise Srba van Srbije nego u njoj :(

dragnik:

--- Citat: skakavac7  27-01-2007, 22:58:52 ---Jedina stvar koja me vezuje za Srbiju je drustvo, sloboda (u najsirem smislu) i moja majka.
Takodje jedina stvar zbog koje sam uopste dolazio u Srbiju je skola. Iz mnogo razloga je bolje skolovati se ovde nego negde na zapadu bez obzira na uslove. Sve ostalo je razocaravajuce :( bolje da ne pisem detalje
Inace, cisto da pomenem, za par godina ce biti vise Srba van Srbije nego u njoj :(

--- Kraj citata ---
ovo sloboda?
uz popovsko zaglupljivanje?
prvo cemo vam zatvoriti granice, a onda da se propitamo s puskama

skakavac7:
eee, ovo ovde je anarhija u odnosu na neke druge drzave...
Najvise mi prija to sto mogu da odvrnem muziko brate kolko 'ocu i kad 'ocu, da svirtam gitaru i da ne razmisljam dal' ce neko da mi zove miliciju, da idem ulicom i da pljujem, bacam odpatke (sta da radim kad nema kante?) da vozim biciklu bez ruke na koju god stranu ulice 'ocu, da se kupam posle 21h, takodje je i veliki izbor piraterije na nasim prostorima (filmovi, igrice, muzika...)... Sve to je je zabranjeno tamo gde sam proveo prvih 7 godina svog zivota :)

Navigacija

[0] Indeks poruka

[#] Sledeća strana

Idi na punu verziju