Forum Beograd Jagodina Ćuprija Paraćin

Molim vas da se prijavite ili se registrujete.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Napredna pretraga  

Vesti:

Samo za Registrovane članove je moguć pristup u kategoriji '' Ljubav & Sex & Lepotice''
Obavezno pročitajne uslove korišćenja Foruma ->
Uslovi Korišćenja

Autor Tema: Vrtic ili dadilja  (Pročitano 33503 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

autentik

  • Administrator
  • Svedok stvaranja istorije
  • ******
  • Karma: +0/-0
  • Na mreži Na mreži
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 17391
    • Jagodina, Ćuprija i Paraćin kao na dlanu
Vrtic ili dadilja
« poslato: 01-04-2006, 12:16:08 »

Bake i deke nisu u mogucnosti da cuvaju svoje unuke,
a vi pocinjete da radite.
Unajmiti zenu koja ce cuvati decu dok ste na poslu ili
ih upisati u vrtic?
Drzavni ili privatni?

autentik

  • Administrator
  • Svedok stvaranja istorije
  • ******
  • Karma: +0/-0
  • Na mreži Na mreži
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 17391
    • Jagodina, Ćuprija i Paraćin kao na dlanu
Одг: Vrtic ili dadilja
« Odgovor #1 poslato: 23-01-2007, 17:16:36 »

Gadno pitanje

ali verovatno

Dadilja

dragnik

  • Gost
Одг: Vrtic ili dadilja
« Odgovor #2 poslato: 24-01-2007, 19:43:34 »

ja sam imao dadilju
zenu iz sela gde su moji radili (ili susednog)
zvao sam je "teta mala"
Sačuvana

jelenan

  • Član
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 6
Одг: Vrtic ili dadilja
« Odgovor #3 poslato: 16-03-2007, 11:00:46 »

ja uskoro pocinjem da radim, i planiram da ga moj brat i svekrva (svako po 3 dana u nedelji) cuvaju do nekog 16. meseca (sada ima 11), a onda u vrtic, privatni.
nije ni ovaj nas vrtic los, ja sam u njemu odrasla...ali ipak su uslovi u privatnim vrticima jako bolji, a i na 15-ak dece idu po 3 vaspitacice, dok to nije slucaj u drzavnom vrticu!  :aq12:
Sačuvana

ribica

  • Stalni učesnik
  • **
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 580
Одг: Vrtic ili dadilja
« Odgovor #4 poslato: 02-02-2008, 06:58:19 »

U drazavnom vrticu,zavisno od grupe,npr mladje jasle 4med.sestre(2 pre podne i 2 popodne,preklapaju se za vreme rucka),starije jasle 4-5(zavisi od broja upisane dece).Informacija iz prve ruke
Sačuvana

ribica

  • Stalni učesnik
  • **
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 580
Одг: Vrtic ili dadilja
« Odgovor #5 poslato: 02-02-2008, 06:59:09 »

Dala bih svoje dete u vrtic bez razmisljanja.
Sačuvana

Black

  • Zvezda u usponu
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 2366
Одг: Vrtic ili dadilja
« Odgovor #6 poslato: 02-02-2008, 08:50:19 »

Oba moja deteta su bila u vrtiću. Lično smatram da je vrtić neuporedivo bolji od bilo koje dadilje , evo i zašto . Deca još u najranijem dobu počinju da se međusobno upoznaju i stvaraju međusobne odnose kroz igru i druženje. Deca koju čuva dadilja su ( pričam o mom komšiluku ) uvek sama i izdvojena , bez komunikacije sa ostalom decom iz komšiluka.Deca se u vrtiću druže i igraju zajedno, spavaju i hrane . To doprinosi stvaranju jakih prijateljstava koja su  naročito bitno prilikom polaska u školu jer se odeljenja formiraju od dece iz okoline. Deca iz vrtića su u tim , ipak traumatičnim danima za njih , u poznatom okruženju , među drugarima i znatno lakše se uklapaju u školski život i obaveze. Oni gotovo po pravilu gledaju decu koja su odrasla sa dadiljama sa podozrenjemi teško ih primaju u društvo. Mi roditelji znamo kako deca mogu biti gruba , isključiva i povodljiva. Deca koja su odrasla sama , u svojoj kući sa dadiljom , mnogo teže se uklapaju u školski milje , po pravilu su van već formiranog društva. Mnogo teže pristaju da dele užinu , slatkiše ili bilo šta drugo sa ostalima , ne zato što to ne žele , već zato što su jednostavno odrasla u centru zbivanja , mažena i pažena od strane dadilje . Mogu proći bukvalno godine dok se ne uklope u društvo a to zna biti vrlo bolno odrastanje. Dakle , moje mišljenje je , zbog svega navedenog , jedino i isključivo vrtić
Sačuvana
Homo sum: humani nihil a me alienum puto

anny

  • Gost
Одг: Vrtic ili dadilja
« Odgovor #7 poslato: 16-05-2008, 23:16:39 »

Lepo rečeno, Black!  :aq05:
Sačuvana

Dak

  • Zvezda u usponu
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 3110
  • Svetski putnik
Одг: Vrtic ili dadilja
« Odgovor #8 poslato: 22-05-2008, 12:00:45 »

Jos nemam decu,ali se slazem sa tobom Black.
Sačuvana
"Pazite sta zelite,mozda vam se zelje i ostvare".

jagodinka_

  • Svakodnevni prolaznik
  • *
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 452
Одг: Vrtic ili dadilja
« Odgovor #9 poslato: 22-05-2008, 16:01:20 »

ja uskoro pocinjem da radim, i planiram da ga moj brat i svekrva (svako po 3 dana u nedelji) cuvaju do nekog 16. meseca (sada ima 11), a onda u vrtic, privatni.
nije ni ovaj nas vrtic los, ja sam u njemu odrasla...ali ipak su uslovi u privatnim vrticima jako bolji, a i na 15-ak dece idu po 3 vaspitacice, dok to nije slucaj u drzavnom vrticu!  :aq12:
nemoj da budes toliko sigurna da su privatni vrtici bolji. moja cerka ima vrlo lose iskustvo,o njihovoj neodgovornosti necu da pricam, ali  bebana je posle nepuna dva meseca prebacila u vrtic kod pivare.  nije vazan vrtic, najvaznije je da li je osoba koja cuva dete odgovorna
Sačuvana

Natassa

  • Član
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 116
Одг: Vrtic ili dadilja
« Odgovor #10 poslato: 29-06-2008, 15:52:30 »

Oba moja deteta su bila u vrtiću. Lično smatram da je vrtić neuporedivo bolji od bilo koje dadilje , evo i zašto . Deca još u najranijem dobu počinju da se međusobno upoznaju i stvaraju međusobne odnose kroz igru i druženje. Deca koju čuva dadilja su ( pričam o mom komšiluku ) uvek sama i izdvojena , bez komunikacije sa ostalom decom iz komšiluka.Deca se u vrtiću druže i igraju zajedno, spavaju i hrane . To doprinosi stvaranju jakih prijateljstava koja su  naročito bitno prilikom polaska u školu jer se odeljenja formiraju od dece iz okoline. Deca iz vrtića su u tim , ipak traumatičnim danima za njih , u poznatom okruženju , među drugarima i znatno lakše se uklapaju u školski život i obaveze. Oni gotovo po pravilu gledaju decu koja su odrasla sa dadiljama sa podozrenjemi teško ih primaju u društvo. Mi roditelji znamo kako deca mogu biti gruba , isključiva i povodljiva. Deca koja su odrasla sama , u svojoj kući sa dadiljom , mnogo teže se uklapaju u školski milje , po pravilu su van već formiranog društva. Mnogo teže pristaju da dele užinu , slatkiše ili bilo šta drugo sa ostalima , ne zato što to ne žele , već zato što su jednostavno odrasla u centru zbivanja , mažena i pažena od strane dadilje . Mogu proći bukvalno godine dok se ne uklope u društvo a to zna biti vrlo bolno odrastanje. Dakle , moje mišljenje je , zbog svega navedenog , jedino i isključivo vrtić

savrseno tacno.. 
i moje klinke su jos od jaslica u vrticu.. i prezadovoljna sam.... i cuvanjem, i vaspitanje, ucenjem , druzenjem jednom recju  prezadovoljna sam i ja a vidim i klinke
Sačuvana
Lako je kad te neko
ni ne zavoli
tad samo tamna strana
srca zaboli
tesko je kad za nekog jedinog
i svog postanes zrnce soli
tesko je kad tvoj neko

prestane da te voli

Andrijana

  • Stalni učesnik
  • **
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 990
Одг: Vrtic ili dadilja
« Odgovor #11 poslato: 10-02-2009, 10:07:19 »

U vrtic...
Sačuvana

jagodinka_

  • Svakodnevni prolaznik
  • *
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 452
Одг: Vrtic ili dadilja
« Odgovor #12 poslato: 16-02-2009, 14:06:02 »

dadilja... necu da vam odam ime,odlicna je i potrebna nam je jos bar godinu dana :xq006:
Sačuvana

gremlin

  • Zvezda u usponu
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 3213
Одг: Vrtic ili dadilja
« Odgovor #13 poslato: 16-02-2009, 17:16:58 »

Mislim da je za razvoj i adaptaciju deteta na društvo i neki svet van porodice bitan vrtić, mada još uvek nemam svoju.
Sačuvana

jagodinka_

  • Svakodnevni prolaznik
  • *
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 452
Одг: Vrtic ili dadilja
« Odgovor #14 poslato: 17-02-2009, 14:37:14 »

tu si u pravu, ja sam isla u vrtic, moja deca su bila u vrticu i beban ce u vrtic, samo, malo je osetljiv. probali smo prvo sa privatnim, pa u pivarski do godinu dana, onda je neko vreme bio u pioniru... ali, ne vredi, par dana pa se razboli. nisu krive ni vaspitacice ni ostala deca, jednostavno osetljiv je i sve ga zakaci. zato je momentalno najbolja opcija, dadilja.
Sačuvana

gremlin

  • Zvezda u usponu
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 3213
Одг: Vrtic ili dadilja
« Odgovor #15 poslato: 17-02-2009, 17:06:57 »

Roditelji sa kojima se družim pričaju da se i imunitet dece, pojačava kada su u vrtiću, ali vi to najbolje znate.
Sačuvana

ivanii

  • Član
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 2
Одг: Vrtic ili dadilja
« Odgovor #16 poslato: 21-11-2009, 16:59:31 »

pozdrav svima,,nova sam ovde,,i evo zapala mi je za oko ova tema,,ne znam zasto se svi zgrayavaju kad cuju rijec dadilja,,sta je u tome tako lose,,zaista to ne razumijem,,i opet ono pitanje kako joj se moze vjerovati,,pa mislim da one majke koje nemaju povjerenja ne trebaju uopce da razmisljaju o tome,,a ne uzeti dadilju i tek onda se pitati kako joj vjerovati,,kako ostaviti dijete s njom,,
Sačuvana

ivanii

  • Član
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 2
Одг: Vrtic ili dadilja
« Odgovor #17 poslato: 21-11-2009, 17:01:29 »

zasto se svi zgrazavaju nad rijeci dadilja,,a daju oglase da traze dadilje
Sačuvana

Luna

  • Prijatelj
  • *****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 9142
Одг: Vrtic ili dadilja
« Odgovor #18 poslato: 21-11-2009, 17:26:04 »

...mozda roditelji zele da u dadilji vide svoju kopiju.....to je tesko.

Imam dva odrasla sina,obadva su isla u obdaniste,mali je bio preosetljiv i stalno bolestan,nije bila krivica obdanista.
Obdaniste vidim u boljem svetlu zbog bogatijih socijalnih kontakta.
Uostalom,ne moze svako da plati dadilju.
Sačuvana
Prosecni ljudi nista tako ne mrze kao nadmoc duha.

Luna

  • Prijatelj
  • *****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 9142
Одг: Vrtic ili dadilja
« Odgovor #19 poslato: 21-11-2009, 18:21:23 »

Upravo tako!

Kad dete odrasta u jednom uskom krugu,teze se kasnije prilagodjava skoli i drustvu uopste.
Lepo je imati dede,babe,strine...ali samo kaoalternativu,ali ne kao osnov.
Dadilje su cini mi se kod nas obicno znak nekog prestiza.
Sačuvana
Prosecni ljudi nista tako ne mrze kao nadmoc duha.
 

Stranica je napravljena za 0.109 sekundi sa 25 upita.