Forum Beograd Jagodina Ćuprija Paraćin

Molim vas da se prijavite ili se registrujete.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Napredna pretraga  

Vesti:

Samo za Registrovane članove je moguć pristup u kategoriji '' Ljubav & Sex & Lepotice''
Obavezno pročitajne uslove korišćenja Foruma ->
Uslovi Korišćenja

Autor Tema: Osnovci poneli marihuanu na put  (Pročitano 12045 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

autentik

  • Administrator
  • Svedok stvaranja istorije
  • ******
  • Karma: +0/-0
  • Na mreži Na mreži
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 17391
    • Jagodina, Ćuprija i Paraćin kao na dlanu
Osnovci poneli marihuanu na put
« poslato: 03-06-2007, 20:45:41 »

Osnovci poneli marihuanu na put

Džoint na ekskurziji

JAGODINA - Nastavnici OŠ "17. oktobar" u Jagodini, na ekskurzijama u Novom Sadu i Vrnjačkoj Banji, kod svojih učenika šestog i sedmog razreda pronašli su marihuanu, pa su za utorak zakazani roditeljski sastanci i razgovor sa zdravstvenim radnicima, prenosi Tanjug.

Pretresom hotelskih soba, u jednoj smo pronašli dva džointa (savijena cigareta od marihuane) i deca su priznala da su njihovi i da su ih dobili od starijih drugova, rekli su nastavnici novinarima.

Nastavnici kažu da su prvi put videli džoint, a da su se na pretres soba odlučili zato što su im deca bila "sumnjiva - stalno su se smejala i bila nekako čudno euforična".

- Problem zahteva ozbiljnu intervenciju i svi u lancu - roditelji, nastavnici, zdravstveni radnici, moraju preduzeti hitne mere i o tome ne treba ćutati - izjavila je psiholog škole Rada Petrović-Šumar.

Porodični terapeut za bolesti zavisnosti u Zdravstvenom centru u Jagodini Sanja Đurđević rekla je da je najmlađa osoba koja se toj ustanovi javila sa problemom zavisnosti od narkotika imala 13 godina.
Starosna granica konzumenata psihoaktivnih supstanci pomera se naniže, pa imamo slučajeva da ih uzimaju i deca u petom razredu osnovne škole, kazala je ona.


Izvor: Glas Javnosti

opajdara

  • Stalni učesnik
  • **
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 564
Одг: Osnovci poneli marihuanu na put
« Odgovor #1 poslato: 23-06-2007, 15:25:42 »

Pune su skole droge, pun je grad droge, deca se ubijaju od droge i alkohola i nikoga nije briga da tu ista preduzme. Panduri se setaju s' rukama na dupetu, kazu da su za toliko placeni, narko-dileri rade nesmetano i bogate se, izgradise pola Jagodine! Zapita li se iko za svaku zgradu koja u gradu nikne KOLIKO je navucenih klinaca "pomoglo" izgradnju? Tuzno  :aq25:
Sačuvana

Djordjije

  • Član
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 42
Одг: Osnovci poneli marihuanu na put
« Odgovor #2 poslato: 23-06-2007, 15:35:25 »

Pa eto, maturanti nam besplatno idu na more. Biće i tamo džointa i ko zna čega. Ponekad mi je žao tih profesora. Ni krivi ni dužnu preuzimaju komplletnu odgovornost. A pametnije bi bilo da je Veliki štrumpf dogovorio sa MUPom formiranje jedne multidisciplinarne grupe koja će se baviti ovim problemom, i gde bi Grad dotirao sredstva kako bi ti ljudi adekvatno bili nagrađeni. Ali, gde smeju to miševi oko njega da predlože a Predsednik sam reče da mu savetnici ne trebaju.
Sačuvana

Mac

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 1252
Одг: Osnovci poneli marihuanu na put
« Odgovor #3 poslato: 23-06-2007, 16:01:36 »

Ne moze policajci da nadgledaju svakog djaka, tako da i djaci sami moraju malo da ukljuce glavu i da znaju da to ne valja sto rade. Njih i niko ne tera da konzumiraju drogu, to oni sami zele, tako da dok se deca ne vaspitaju malo bolje ne verujem ni da ce policija tu mnogo pomoci, a i da uhvati nekog klinca da ima drogu ona mu nista ne moze. Cika Palma ionako ne moze nista ne moze da naredi Ministarstvu unutrasnjih poslova, moze mozda da im da predlog, ali i da im to preporuci siguran sam da oni nista ne bi preduzeli.
Sačuvana
Dark Eagle

Djordjije

  • Član
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 42
Одг: Osnovci poneli marihuanu na put
« Odgovor #4 poslato: 23-06-2007, 16:14:44 »

Mac, Ti si stavrno mod ovog foruma? Ako Palmu oslovljvaš sa čikom onda pretpostavljam da si mlad pa Tvoj komentar mogu da podvedem pod neiskustvo.
Kao prvo, radi se o narkoticima, čiju trgovinu ne sprečavaju deca uključivanjem svog mozga. Naravno da nisu svi rođeni kao genijalci poput jednog i jedinstvenog čika Dragana pa je zato neophodno da deluju institucije sistema, a jedna od njih je i MUP Srbije, Sekretarijat u Jagodini. Dakle, preventiva koju oni rade vezana je za sprečavanje te trgovine.
Ne treba policajci da nadgledaju svakog đaka već one koji đacima doturaju otrov. Po važećim zakonima tačno je da konzumenti obično imaju tretman bolesnika, ali zato se zna ko je u tom lancu kriminalac.
Nije na odmet videti šta radi ta Komisija koju je svojevremeno formirala SO sa zadatkom da se bavi ovom temom.
Ako se neko na sva usta proglašava "PRVIM DOMAĆINOM" onda je i red da osmisli kako da se pomete šljam i korov u dvorištu svog domaćinstva. Deci je potrebnija sigurnost i briga u vlastitoj sredini od 10 dana boravka na moru i to nakon mature.
Sačuvana

Mac

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 1252
Одг: Osnovci poneli marihuanu na put
« Odgovor #5 poslato: 23-06-2007, 16:22:42 »

To sto sam rekao cika je bila samo sala, mada nisam stavio smesak.  :aq01:
Znas kako, to za narkotike je zatvoren krug i iskreno receno, kada pogledas da svaka vlast trguje drogom onda nist cudno nije sto i kod nas ima gomila droge.
Sačuvana
Dark Eagle

Djordjije

  • Član
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 42
Одг: Osnovci poneli marihuanu na put
« Odgovor #6 poslato: 23-06-2007, 16:28:52 »

Pa, mislim da je žalosno za forum kad njegov moderator povlađuje kriminalu kao nečem neminovnom. Kad kažeš VLAST TRGUJE DROGOM jesi li to mislio i na lokalnu vlast ili si to rekao globalno?
Ovakvi forumi bi trebali da posluže da se makar virtualno podstakne vlast na bilo kom nivou da menja loše stanje, tamo gde ga ima. A ova oblast o kojoj govorimo to svakako jeste. INSTITUCIJE, INSTITUCIJE, INSTITUCIJE. Rezime: Jedna lasta ne čini proleće.
Sačuvana

autentik

  • Administrator
  • Svedok stvaranja istorije
  • ******
  • Karma: +0/-0
  • Na mreži Na mreži
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 17391
    • Jagodina, Ćuprija i Paraćin kao na dlanu
Одг: Osnovci poneli marihuanu na put
« Odgovor #7 poslato: 23-06-2007, 17:31:33 »

Pa ako droge ima na ulicama - Naravno da je Vlast (globalna) u Srbiji to dozvolila

To ne treba tako i ja sam protiv toga  ali je Vlast ta koja tačno zna koliko ima droge u Srbiji i na koj način se distribuira

samo je pitanje dali će da regauje i uhapsi nekog ili neće

Djordjije

  • Član
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 42
Одг: Osnovci poneli marihuanu na put
« Odgovor #8 poslato: 23-06-2007, 17:36:47 »

Ta "globalna" vlast ima svoj Sekretarijat u Jagodini, tako da njena nedležnost nije virtualna nego stvarna. E sad, što se niko iz lokalne vlasti ne zapita šta ovi rade nego im još deli poklone za vreme "jubileja" to je pitanje na koje mi tražimo odgovor.
Srbija nije tamo negde. Srbija je i Jagodina, pa, ko stvarno brine o svojim građanima neće mimoilaziti problem o kome diskutujemo.
Sačuvana

autentik

  • Administrator
  • Svedok stvaranja istorije
  • ******
  • Karma: +0/-0
  • Na mreži Na mreži
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 17391
    • Jagodina, Ćuprija i Paraćin kao na dlanu
Одг: Osnovci poneli marihuanu na put
« Odgovor #9 poslato: 23-06-2007, 17:39:30 »

Ma razume te ja, i ja bi voleo sve to da se ispita

samo ne znam odakle da se počne  i od koga

opajdara

  • Stalni učesnik
  • **
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 564
Одг: Osnovci poneli marihuanu na put
« Odgovor #10 poslato: 23-06-2007, 17:46:48 »

Lako, pocnes od INVESTITORA  :aq21: 99% "INVESTITORA" po Jagodini su narko-dileri. I ne samo u JA, po celoj Srbiji se tako peru pare. Znaju u SEKRETARIJATU odakle da pocnu  :aq21: Kako bese ono u "Sablji", preko noci pokupise sve ove sto ih godinama zaobilaze, maze, paze i neguju.
Sačuvana

autentik

  • Administrator
  • Svedok stvaranja istorije
  • ******
  • Karma: +0/-0
  • Na mreži Na mreži
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 17391
    • Jagodina, Ćuprija i Paraćin kao na dlanu
Одг: Osnovci poneli marihuanu na put
« Odgovor #11 poslato: 23-06-2007, 17:53:12 »

E pa JBG

kažem opet, neće to oni, i državi to odgovara - i oni na taj način zarađuju Lovu i to ogromnu

opajdara

  • Stalni učesnik
  • **
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 564
Одг: Osnovci poneli marihuanu na put
« Odgovor #12 poslato: 23-06-2007, 17:56:33 »

Mislis, podmazuju ih KUMOVI, placaju im letovanja, zimovanja, kupuju im dzipove, samo da ih puste na miru da rade?
Sačuvana

zs

  • Gost
Одг: Osnovci poneli marihuanu na put
« Odgovor #13 poslato: 23-06-2007, 18:14:05 »

Lako, pocnes od INVESTITORA  :aq21: 99% "INVESTITORA" po Jagodini su narko-dileri. I ne samo u JA, po celoj Srbiji se tako peru pare. Znaju u SEKRETARIJATU odakle da pocnu  :aq21: Kako bese ono u "Sablji", preko noci pokupise sve ove sto ih godinama zaobilaze, maze, paze i neguju.

Pretera sa tih 99%, no na to smo vec navikli kada si ti u pitanju. Vidi se da ne znas niti jednog investitora. Nisu sve novci od droge, ima i drugih izvora
« Poslednja izmena: 23-06-2007, 18:14:32 od strane zs »
Sačuvana

autentik

  • Administrator
  • Svedok stvaranja istorije
  • ******
  • Karma: +0/-0
  • Na mreži Na mreži
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 17391
    • Jagodina, Ćuprija i Paraćin kao na dlanu
Одг: Osnovci poneli marihuanu na put
« Odgovor #14 poslato: 23-06-2007, 18:14:20 »

Ne nego što dobijaju procenat da bi ćutali i da ne bi gledali na tu stranu

zs

  • Gost
Одг: Osnovci poneli marihuanu na put
« Odgovor #15 poslato: 23-06-2007, 18:26:12 »

Ne nego što dobijaju procenat da bi ćutali i da ne bi gledali na tu stranu

saradjuje se na sve strane, da bi se gledalo na pogresnu. u krajnjem slucaju kriva je u ovom trenutku drzava. koliko se secam jos uvek nije usvojen zakon o poreklu kapitala, onda bi mnoge stvari bile jasnije
Sačuvana

opajdara

  • Stalni učesnik
  • **
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 564
Одг: Osnovci poneli marihuanu na put
« Odgovor #16 poslato: 23-06-2007, 18:38:09 »

A lokalni policajci i predsednik opstine nisu deo drzavnog aparata?
Sačuvana

zs

  • Gost
Одг: Osnovci poneli marihuanu na put
« Odgovor #17 poslato: 23-06-2007, 18:39:42 »

A lokalni policajci i predsednik opstine nisu deo drzavnog aparata?

oni su sitni, a i nemaju uticaj na donosenje i primenu zakona. molim za pazljivije citanje
Sačuvana

opajdara

  • Stalni učesnik
  • **
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 564
Одг: Osnovci poneli marihuanu na put
« Odgovor #18 poslato: 23-06-2007, 18:45:04 »

Ja sam mislila da je sprecavanje prometa narkotika i hapsenje onih koji stavljaju u promet opojne droge njihov posao  :aq21: Ali izgleda da sam se Z  :aq21: Njihov posao sastoji se od  :aq26: gratis, u radno vreme.
Sačuvana

zs

  • Gost
Одг: Osnovci poneli marihuanu na put
« Odgovor #19 poslato: 23-06-2007, 18:48:17 »

Ja sam mislila da je sprecavanje prometa narkotika i hapsenje onih koji stavljaju u promet opojne droge njihov posao  :aq21: Ali izgleda da sam se Z  :aq21: Njihov posao sastoji se od  :aq26: gratis, u radno vreme.

i kada citas postove ti preskocis delove koji ti se ne uklapaju u vec uvrezeno misljenje.

nisu svi investori (ni priblizno tvojih proizvoljnih 99%) iz oblsti prometa narkotika, shodno tome opet ostje odredjeni broj koji investiraju na ovaj ili onaj nacin. da postoji zakon o poreklu kapitala nasli bi se tu i drugi ne samo tvoji omiljeni likovi
Sačuvana
 

Stranica je napravljena za 0.087 sekundi sa 21 upita.