Forum Beograd Jagodina Ćuprija Paraćin

Molim vas da se prijavite ili se registrujete.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Napredna pretraga  

Vesti:

Samo za Registrovane članove je moguć pristup u kategoriji '' Ljubav & Sex & Lepotice''
Obavezno pročitajne uslove korišćenja Foruma ->
Uslovi Korišćenja

Autor Tema: Dijaspora u Jagodini  (Pročitano 50160 puta)

0 Članovi i 3 gostiju pregledaju ovu temu.

autentik

  • Administrator
  • Svedok stvaranja istorije
  • ******
  • Karma: +0/-0
  • Na mreži Na mreži
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 17391
    • Jagodina, Ćuprija i Paraćin kao na dlanu
Dijaspora u Jagodini
« poslato: 27-06-2006, 20:02:22 »

Ovog leta ce se okupiti ogroman broj ljudi iz Dijaspore naravno nasih Jagodinaca koji su na privremenom radu u inostranstvu i oni koji zive tamo,  zbog odmora, posetice svoje najblize, prijatelje i sam grad. Od kada je grad poceo da bude u medijima poznat i kao Turisticko mesto verovali ili ne  od nove godine pa do sada je posetilo  2 700  turista  iz svih krajeva  ali pretezno nama blizih

Dada

  • Gost
Одг: Dijaspora u Jagodini
« Odgovor #1 poslato: 22-05-2007, 17:57:12 »

Gresis, grad uopste nije poznat kao turisticko mesto, grad je poznat kao mesto sa ORANGUTANOM na celu gradske uprave. A turisticko mesto najpre treba da ima KAPACITETE da smesti te silne goste. Koliko hotela ima Jagodina? I u kakvom su stanju? Je l' ima u hotelu "Jagodina" jedna soba da nije budjava i ima li tople vode? Smesno!
Sačuvana

autentik

  • Administrator
  • Svedok stvaranja istorije
  • ******
  • Karma: +0/-0
  • Na mreži Na mreži
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 17391
    • Jagodina, Ćuprija i Paraćin kao na dlanu
Одг: Dijaspora u Jagodini
« Odgovor #2 poslato: 23-05-2007, 16:36:40 »

pa imas veliki broj privatnih stanova, koji se izdaju, el znas koliko se zgrada prave u jagodini, Mnogo

a i imas privatne motele

neka oni dodju -  smesticemo ih

Dada

  • Gost
Одг: Dijaspora u Jagodini
« Odgovor #3 poslato: 24-05-2007, 17:28:56 »

Koliko ja znam, privatni stanovi tesko da mogu da se nadju za nedelju-dve, gazde uglavnom traze pare za po nekoliko mesecu unapred. A kad namirisu da je zakupac slucajno stranac, onda DERU. U svim privatnim restoranima u gradu nema ukupno ni 50 soba za prenociste.
Sačuvana

groucho

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 1233
  • "knjige braco,knjige,a ne zvona i praporce"
Одг: Dijaspora u Jagodini
« Odgovor #4 poslato: 26-05-2007, 00:43:00 »

Uhhhh,i ja licno smatram da Jagodina nema nista,ali bukvalno nista da ponudi kao eventualno turisticko mesto!Cak mi je malo i smesno da se epitet "TURISTICKO MESTO" nadje ispred imenice "JAGODINA".U stvari,nije mi smesno nego neozbiljno.
Sačuvana

autentik

  • Administrator
  • Svedok stvaranja istorije
  • ******
  • Karma: +0/-0
  • Na mreži Na mreži
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 17391
    • Jagodina, Ćuprija i Paraćin kao na dlanu
Одг: Dijaspora u Jagodini
« Odgovor #5 poslato: 26-05-2007, 10:36:27 »

meni se bas svidja  sve to

 

groucho

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 1233
  • "knjige braco,knjige,a ne zvona i praporce"
Одг: Dijaspora u Jagodini
« Odgovor #6 poslato: 26-05-2007, 17:26:46 »

Sta ti se svidja?
U redu je da volis mesto u kome zivis i u kom si rodjen,samo sam hteo da kazem da Jagodina nema sta da ponudi ljudima koji nisu odavde.Zasto bi neko dosao ovde?Sta da vidi?
Sačuvana

autentik

  • Administrator
  • Svedok stvaranja istorije
  • ******
  • Karma: +0/-0
  • Na mreži Na mreži
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 17391
    • Jagodina, Ćuprija i Paraćin kao na dlanu
Одг: Dijaspora u Jagodini
« Odgovor #7 poslato: 26-05-2007, 17:57:52 »

ne znam zbog cega mrzite Jagodinu,  imamo Zoo, to ima Beograd i ni jedan drugi grad. znaci svi gradovi juznije od nas i njihovi stanovnici nece svoju decu da vode u beograd nego ce da dodju kod nas.

Pa aqua park, nema ni jedan grad  -  svi ce da dolaze kod nas.

to je bas super i turisti ce da dolaze u sve vecem i vecem broju

pa zasto to ne iskoristimo na najbolji moguci nacin

groucho

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 1233
  • "knjige braco,knjige,a ne zvona i praporce"
Одг: Dijaspora u Jagodini
« Odgovor #8 poslato: 26-05-2007, 19:51:46 »

Pa ne mrzim ja Jagodinu.Samo nisam zadovoljan zivotom u njoj.Ne mislim pri tom na finansije nego na drustveni zivot.
Da,tacno je da je zoo vrt i aqua park(mada bi ja sacekao da vidim sta ce od njega ispasti.Za sada je bazen u Svilajncu po meni najbolji)osveziti zivot u Jagodini ali onima koji su ovde ziveli proteklih godina.Meni nece jer sam se posle 15-tak godina vratio u grad i navikao sam na raznovrsnost a ovde me je docekala apsolutna jednolicnost i monotonija.Mislim ako naviknes na zoo u Bgd-u(a da ne pricam o onom u Budimpesti koji zaista ostavlja bez daha),ovaj nas deluje vrlo skromno(sto je i normalno).
Dakle ta opaska da Jagodina nije i nikada nece biti turisticka atrakcija je sa moje tacke gledista.Za mene zaista nece.I voleo bih da se nisam vratio ali poslom sam dosta vezan za Jagodinu i na to sam prinudjen.I sigurno cu otici ako mi se ukaze prilika.
Ali naravno da nikoga ne osudjujem sto voli svoj grad.Gluposti.Ko sam ja da nekom soli pamet?Ali jednostavno meni je ovde....pa...recimo...DOSADNO!
Znaci,to je moje vidjenje Jagodine i ja je tako dozivljavam.Ako neko nadje nacin da u njoj uziva,blago njemu!
Sačuvana

autentik

  • Administrator
  • Svedok stvaranja istorije
  • ******
  • Karma: +0/-0
  • Na mreži Na mreži
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 17391
    • Jagodina, Ćuprija i Paraćin kao na dlanu
Одг: Dijaspora u Jagodini
« Odgovor #9 poslato: 26-05-2007, 21:17:01 »

Pa dobro, pazi ovako ja se krecem i takvom krugu ljudi, i posto imam ovaj sajt dobijam informacije o svim desavanjima u gradu.

El znas koliko nedeljno ima, kulturnih manifestacija, izlozbi slika, promocija knjiga, desavanja vezana za biblioteku, muzickih veceri, knjizevhin veceri, predstava gradskog pozorista, da ne pricamo o dogadajijma nevladinih organizacija, ili humanitarnih organizacija,

pa svakog meseca imas  po neki koncertu u centru grada,

Pa svake godine imas  recimo desavanja poput  MOTO SKUPA sad

o sportskim turnirima i da ne pricam,

ja svakoga dana idem na neku od tih dogadjanja i mogu da ti kazem da je JAgodina izuzetno ziv Grad


to nema ni jedan grad u okolini  u toj meri kao Jagodina

a pogotovu u poslednjih 5 godina

pa ako u Jagodini nema desavanja, onda moras da ides za BG  posto recimo u Kragujevcu neces da dozivis to

sto ima u Jagodini

znaci samo treba da se kreces u takvim okruzenjima

groucho

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 1233
  • "knjige braco,knjige,a ne zvona i praporce"
Одг: Dijaspora u Jagodini
« Odgovor #10 poslato: 27-05-2007, 00:58:17 »

Ima dogadjaja?!Evo ,molim te,svake nedelje izbaci na forum bilo sta od toga sto si naveo i priznajem.
Evo navedi mi par kulturnih manifestacija,ili izlozbi slika(mada se u likovnu umetnost ne razumem i nikada me nije impresionirala).Moja poznanica je kustos muzeja naive u Jagodini(po kojem je i Jagodina dosta poznata) i kaze da je ovo najgori period u istoriji kulture u ovom gradu,sta da ti kazem vise?
Koji je koncert odrzan u centru grada skoro?
Moto skup?To se smatra delom kulturnog zivota grada?Ja ne bih rekao.
Koji sportski turniri?
Sačuvana

groucho

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 1233
  • "knjige braco,knjige,a ne zvona i praporce"
Одг: Dijaspora u Jagodini
« Odgovor #11 poslato: 27-05-2007, 01:04:55 »

Evo u proteklih 2 nedelje koliko me nije bilo,bio sam na NOCI MUZEJA,na premijeri LJUBAV,NAVIKA,PANIKA u teatru Kult,Kalisu...Kosarkaski derbi mi je izmakao jer sam morao da se vratim...
Pa ovde bre u onom smrdljivom bioskopu sa jednim od najgorih ozvucenja koja sam ja cuo(mozda je zbog toga),ne moze da se skupi 15 ljudi da bi pustili film....Smesno,tuzno ili tragicno...izazberi sam...
Sačuvana

groucho

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 1233
  • "knjige braco,knjige,a ne zvona i praporce"
Одг: Dijaspora u Jagodini
« Odgovor #12 poslato: 27-05-2007, 01:06:22 »

A ja bih licno zeleo da cujem sta o ovome misle nasi koji su se otisnuli u beli svet.
Dakle ljudi,pisite....
Sačuvana

groucho

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 1233
  • "knjige braco,knjige,a ne zvona i praporce"
Одг: Dijaspora u Jagodini
« Odgovor #13 poslato: 27-05-2007, 01:07:17 »

A nocnom zivotu,necu ni da raspravljam...
Sačuvana

groucho

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 1233
  • "knjige braco,knjige,a ne zvona i praporce"
Одг: Dijaspora u Jagodini
« Odgovor #14 poslato: 27-05-2007, 01:13:30 »

I da se razumemo,kada kazem "JAGODINA" mislim na sve varosice(ne pricam o broju stanovnika) u Srbiji.Nema tu bitne razlike.Tako da ne bih da uporedjujem te kasabe.Svaka je tuzna na svoj nacin.
U Srbiji postoje dva grada i jedan u pokusaju,i to je to...Mada me je Indjija dosta prijatno iznenadila i zbog takvih gradica mi je malo lakse i pomislim da mozda ima nade...
Sačuvana

groucho

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 1233
  • "knjige braco,knjige,a ne zvona i praporce"
Одг: Dijaspora u Jagodini
« Odgovor #15 poslato: 27-05-2007, 01:19:24 »

Dakle,nasi ljudi u inostranstvu,pisite...Zaista bih voleo da cujem vasa misljenja o svemu ovome.A verujem da bi svi zeleli,ne samo ja.
Dakle,otvoren poziv!Pisite vise,pisite cesce.Otvorite neku temu ako postoji nesto sto vas posebno interesuje.
Kako se osecate kada pomislite na Jagodinu?
Da li pomislite na nju?
Koliko cesto dolazite?
Kako se osecate kada dodjete?
Sta vam se svidja a sta ne?
Sačuvana

Mac

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 1252
Одг: Dijaspora u Jagodini
« Odgovor #16 poslato: 27-05-2007, 07:59:55 »

To je sve stvar ukusa, da li vise volis guzvu i razne promene ili vise mirni zivot. Ja sam ziveo 12 godina u cirihu i tamo stvarno ima sta da se vidi i sve to, sada studiram u Beogradu i sto jes jes, stvarno non stop ima nekih manifestacija, ali meni licno mnogo smeta guzva u Beogradu i ja svake nedelje jedva cekam petak da bi dosao nazad u jagodinu. Naravno, Jagodina nikada nece moci da pridje Beogradu ili tako velikim gradovima jer je ipak to mali grad i nema ni priblizno toliko veliki godisnji budzet kao Beograd, ali barem se ljudi ovde trude da stvore nesto lepo. Sto se tice posete Jagodini iz drugih mesta... juce sam bio sa curom u okolini paracina i pricao sam sa nekoliko ljudi i da ne poverujete ali stvarno sa svima sto sam pricao rekli su mi da su vec bili u zooloskom vrtu i "potoku" i da jedva cekaju opet da dodju jer ima se mnogo svidja. Sta znam, mislim da sve ima svoje cari i za sada mi se svidja kako stoji drustveno stanje u Jagodini, doduse stvarno bi mogao da se organizuje neki koncert u centru grada sa nekim malo poznatijim pevacima koji ce stvarno da pevaju a ne da dodje ceca i da pisne dva put pa da ode ili da dodje neki pevac za koga jos nikada nisam cuo, ili barem ne u zadnjih nekoliko godina.
Sačuvana
Dark Eagle

groucho

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 1233
  • "knjige braco,knjige,a ne zvona i praporce"
Одг: Dijaspora u Jagodini
« Odgovor #17 poslato: 27-05-2007, 12:24:24 »

Ma naravno.Nema nista lose uzivati u postojecim desavanjima u sopstvenom gradu(kome je to dovoljno).
Niti sam hteo da uporedjujem Jagodinu i Beograd(mislim tu je zaista nemoguce povuci paralelu).
Hocu da kazem da bazu za neka desavanja Jagodina i ima ali se nista(za sada) ne desava.Barem nista na sta sam ja navikao.To je sve.
Sačuvana

groucho

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 1233
  • "knjige braco,knjige,a ne zvona i praporce"
Одг: Dijaspora u Jagodini
« Odgovor #18 poslato: 27-05-2007, 12:28:38 »

A video sam ovde3 post u kome se neko zali na smestaj u Jagodini.
Sa tim se ne slazem.Ovo ce mozda zvucati kao reklama ali moram da navedem da u restoranu SUMADIJA postoji nocenje(i to u zaista extra sobama) i dorucak za 1600 dinara.To je zaista korektno.
I mislim da medju gastarbajterima vlada malo i paranoja da svi hoce da im uzmu pare samo zato sto su nanjusili da su "stranci".Postoje sigurno i takvi slucajevi,ali taj ko zavrne njih sigurno ne preza da zavrne i "domace".
Sačuvana

autentik

  • Administrator
  • Svedok stvaranja istorije
  • ******
  • Karma: +0/-0
  • Na mreži Na mreži
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 17391
    • Jagodina, Ćuprija i Paraćin kao na dlanu
Одг: Dijaspora u Jagodini
« Odgovor #19 poslato: 28-05-2007, 20:07:41 »

Sumadija se prodaje

ja sam tako cuo
 

Stranica je napravljena za 0.112 sekundi sa 24 upita.